Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיזוק מבנה, ובניית תיבה לסאב.... ייעוץ בקשר לעץ דחוס?

JMG
שימו לב! השרשור הזה בן 6749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בעיה...

ברגע שאני מחבר את הרמקולים האחוריים על פול ווליום (נו, בגבול הטעם הטוב).... הרמקולים עצמם נשמעים סבבה... אבל המדף שלהם לא עומד בעומס - ומתחילים רעשים ורעידות "All over the place"....

הרכב הוא רנו מגאן 97, 5 דלתות - כלומר, המדף מאחורה עשוי ממין קרטון דחוס כזה, או משהו בסגנון....

ובמילים אחרות - לא מספיק חזק!

מה שחשבתי עליו זה להוסיף פלטת עץ דחוס (=MDF, נכון??) מתחת למדף המקורי, ופשוט להבריג אותה אליו...

אבל לא לכל המדף - אלא רק לרצועה שיושבים עליה הרמקולים (כי המדף הוא לא שטוח לגמרי, אלא עשוי ב"מפלסים" שונים).

והשאלה היא - האם זה יעזור לחזק רק את האזור שעליו יושבים הרמקולים, מבלי לחזק את כ-ל המדף?

ובעיה נוספת היא שכרגע יש לי רק עץ דחוס מאיזה ארון ישן, בעובי של כס"מ וחצי ככה... והשאלה האם זה משנה? והאם זה יכול להתאים למטרה?

שאלה נוספת תהיה באותו נושא של העץ - רק הפעם למטרת בניה של תיבת STEALTH לסאב.

קודם כל - כאן המאמץ יהיה ה-ר-ב-ה יותר גבוה, ולכן אני מנחש שהעץ של הארון לא יהיה חזק מספיק למטרה זו... (תקנו אותי אם אני טועה)

וכאן עולה השאלה: מאיפה אני משיג MDF איכותי? באיזה עובי? והאם באמת הMDF של הארונות (1.5 ס"מ) לא יספיק למטרה זו?

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MDF אתה משיג מכל נגריה

איזה עובי שאתה מחפש - מ 6 מ"מ עד 30 משהו כזה

אני מאמין שהארון שאני מתכוון זה לא MDF , אלא סיבית מצופה פורמייקה

למכירה , מגבר 2 ערוצים , 2מגברים 4 ערוצים , 2 מגברים מונובלוק, מחשב נייד ,קרוס 3 WAY , פורטים , מידים אילייט , רמקולים פולק אודיו לבית , בקיצור הכל לחץ כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מחפש טוב טוב את מקור הרעש. כי מקרטון אני בספק.

אבל אל תשכח . שאתה מוסיף סאב. !! הפלטת עץ. תאטום לך את הבגז.

והיא תכביד על המדף. ורק הסיכוי תשבור את הצירים של המדף.

ולכן חפש שוב את מקור הרעש.. הרמקולים לא אמורים להיות עם בס חזק. לזה יש סאב..

ולכן. אני הייתי מחפש את הרעש.

מסיים עם הסאב.

מרכיב הכול. מכוון.

ואז עם ממשיך הרעש. מחפש איך לבטל אותו.

כרע מתעלם. ומסיים עם הסאב.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתי (סאונד בראש) - אני מניח שאתה צודק בנוגע לתיאור העץ (סיבית) שיש ברשותי... אז אני מניח שזה יוצא מהתמונה... אז ניאלץ לפנות לנגריה הקרובה בכל זאת... :)

סאונדמן - תראה... אני דיי סגור על זה שזה המדף - כי כשנגעתי בו - הוא כולו רעד מרוב הבאסים (וזה עוד לא בשיא הווליום)....

והאמת יש לי גם אור בלם אמצעי שקצת משוחרר - ואני חושש שזה גם ממנו (או משילוב של המדף - שמכה את האור)... בקיצור נצטרך עוד לבדוק את העניין הזה...

בכל הנוגע לאיטום המדף - כמו שכבר ציינתי - לא מדובר על איטום מוחלט של כל המדף, אלא רק של הרצועה עליה יושבים הרמקולים.... ובגלל שזה גם שטח קטן - אז המשקל שיתווסף לא יהיה קריטי מדי... (למרות שאני לא בטוח שהחוטים מהבגאז' יוכלו להרים את כל המשקל הזה...)

כרגע יש לי סאב 12" של B52... עם תיבה מעפנה לגמרי - שמישהו סתם בנה, וזה סאב שהחלפתי עם השכן שלי תמורת הפיוניר 6X9 שהיו לי קודם (לפני ה"פולס" 6X9)....

(הפיוניר היו 330 וואט, ו80 RMS.... הסדרה הכחולה המוכרת)

האמת - אני בהתלבטות אם להחליף איתו חזרה, או להשאיר את הסאב הזה, ורק לבנות לו תיבה נורמלית.....

וגם אין לי מושג על הנתונים של הסאב הזה - כי המדבקה שלו מאחורה תלושה... (אבל לפי המשקל של המגנט, ורכות הממברנה - זה נראה (והאמת גם נשמע) כמו סאב דיי עצבני...)

אז השאלות הן:

1. איזה עובי של עץ (בגבול הטעם הטוב), כדאי לרכוש?

2. האם לחזק/לאטום את כל המדף? או שרק את ה"רצועה" שעליה יושבים הרמקולים? (אני מזכיר כי מדובר במדף של רנו מגאן, והוא עשוי במעין "מפלסים" כאלה...)

3. האם כדאי לשאיר את הB52?? או להחזיר אותו לשכן ולקבל חזרה את הפיוניר 6X9 שלי? (יענו - האם העסקה הזאת בכלל הייתה שווה את זה?)

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...