Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגדלת רוחב ג'אנט \ הגדלת קוטר - התיעצות

הנסיך.
שימו לב! השרשור הזה בן 6749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב

דרושה לי עצה ממטיבי האחיזה בפורום

ראיתי בג'אנטיה שקרובה למקום מגוריי חישוקים נאים למדי והתעורר בי החשק לשדרג את מכוניתי.

כעת נועלת המכונית צמיגים במידה 195/65R14 על חישוק שרוחבו 6 או 6.5 אינצ'.

ניתן לראות בבירור שהצמיגים יוכלו להסתדר עם חישוק רחב יותר, וכמו שכתוב במאמרו של מוטי - הגדלת רוחב הג'אנט לעולם תתרום להיגוי מדוייק יותר [שימו לב - רוחב הג'אנט - אין שינוי בצמיג]

לשאלתי האם ניתן להשגי חישוקי 14' ברוחב של 7 אינצ' או אף 7.5 נאמר לי שלא תהיה זו בעיה.

מאידך הוצגה בפני אפשרות להרכיב במקום חישוקי 15' בעלי רוחב של 8 אינצ'.

ביצוע צעד שכזה יחייב אותי גם לעליה במידת הצמיג לעבר 205/50 וזה פחות קוסם לי [שיקולי צריכת דלק בעיקר]

ולשאלות :

1. האם צמיגי 195/65R14 יסכימו לשבת באופן בטוח ונעים על חישוק ברוחב 7 אינצ'?

2. האם יש טעם להגדיל את מידות החישוקים \ צמיגים - האם צמיג 205/50 שיושב על ג'אנט ברוחב 8' יהיה בעל איזה ייתרון מבחינת מהירות ההיגוי על צמיג 195/65 שיושב על ג'אנט ברוחב 7'?

עקרונית, אני משתעשע גם ברעיון להגדיל ל-15 אינצ' על רוחב 8 אבל להשאר על 195 רוחב בחתך נמוך יותר, זה רק מצריך בדיקת חוקיות \ אישור של היבואן.

אשמח לשמוע מה דעתם של המומחים

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה לשים על 7 אינץ' ג'אנט צמיג ברוחב של 195 מ"מ. זה מה שיש אצלי (195/45/16 על 16X7).

לשים 205 על 8 אינץ' נשמע לי קצת מופרע כי זה בדיוק הרוחב של הצמיג (יוצא 203.2 מ"מ) אבל נשאיר לחכמים ממני לענות על זה.

יכול להיות שאתה שוכח עוד פרט 'קטן' ? לא בטוח שהג'אנטים שאתה מדבר עליהם יכנסו באוטו שלך (15X8 ברכב של 14X6 זאת לא קפיצה טריוויאלית). ה-offset גם יכול להיות שונה ואז אתה יכול כבר לקבל עוד כמה תופעות לוואי להיגוי שלך (ספייסרים יכולים לפתור צד אחד של הבעיה).

לא אמרת בכלל על איזה רכב מדובר...

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שבמידה ויהיה צורך יעלו ספייסרים למשוואה.

בנוסף - הג'נטים האלה באים במקום עם אופסט רציני למדי.

הרכב הוא BMW 316I E30,לפי נתוני היצרן, גם אופסט קרוב לנייטרלי בא בחשבון.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לגמרי הבנתי איזה אופסט יש לך כרגע אבל גדול מאוד זה בעייתי.

אצלי יש אופסט מטורף של 48.5 (הזוי) ולכן כל ג'אנט שאני אשיג יבלוט החוצה וספייסרים לא יעזרו לי (אופסט גבוה זה אומר שהשקע עמוק יותר ולכן הגלגל מתלבש פנימה יותר).

ואני לא מדבר על שינוי מידה אלא על אותה מידה בדיוק פשוט עם אופסט שונה.

זאת אולי הסיבה העיקרית שלא החלפתי ג'אנט אצלי עדיין.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל רון זה הפוך, האופסט מאוד נמוך ככה שהוא יכול להתקין הרבה גלגלים מעניינים על ספייסרים... מה שכן אני שונא את ההרגשה של נהיגה על ספייסרים... משהו הולך לאיבוד בדרך שם למטה.

לעניין -

אין בעיה - לפחות בארה"ב - לקנות חישוק 14X7, הבעיה שלך היא מידת הצמיג הלא ספורטיבית בעליל... אני לא מכיר הרבה דגמים של צמיגים ספורטיביים שנמכרים במידה הנ"ל והאמת היא שחתך כ"כ גבוה גם כן עובד לרעתך...

יש כאן משחק עדין שהחוכמה בו היא למצוא מידת צמיג וחישוק ש-

1. תהיה בסופו של דבר יותר קלה או לפחות לא תעלה במשקלה על השילוב של החישוק והצמיג הנוכחיים.
  2. תהיה זמינה מבחינת צמיגים ספורטיביים.
  3. תהיה זמינה מבחינת חישוקים טובים.
  4. אפשר יהיה (פחות או יותר) לאשר אותה ברשיונות.

והכי חשוב - תהווה שיפור באחיזה והתנהגות הכביש :-)!

המידה המתאימה ביותר לדעתי לביצוע המשימה היא 205/55R15 על חישוקי 15X7 או 15X7.5... לא הייתי מותח צמיג ברוחב 205 על חישוק 15X8, חישוק 15X7 יבצע את המלאכה כמו שצריך מה גם שהוא הרבה יותר זמין, 15X7.5 עשוי לבצע עוד יותר טוב אבל זו לא מידה נפוצה במיוחד ועלולה להיות די יקרה לרכישה.

יש המון חישוקי 15X7 קלים, חזקים ויחסית זולים בשוק ואם כבר אני ברוח ההמלצות אז בדקתי את www.tirerack.com והם מראים מחיר של $129 לגלגל Kosei K1-Racing בגודל האמור במשקל של 14.5 פאונד ואופסט מצוין לבימר של 27+ (והם אגב, ממליצים על אותה מידת הצמיג שהחישובים שלי הגיעו אליה.. :wink:).

מהיכרות אישית של שני סטים של החישוק הנ"ל אני יכול להמליץ עליו בחום.

אגב, הסטיה המחושבת ל-205/55R15 היא 0.4% (הקוטר החדש מעט קטן יותר) :-).

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש אופסט מטורף של 48.5 (הזוי) ולכן כל ג'אנט שאני אשיג יבלוט החוצה וספייסרים לא יעזרו לי (אופסט גבוה זה אומר שהשקע עמוק יותר ולכן הגלגל מתלבש פנימה יותר).

ואני לא מדבר על שינוי מידה אלא על אותה מידה בדיוק פשוט עם אופסט שונה.

זאת אולי הסיבה העיקרית שלא החלפתי ג'אנט אצלי עדיין.

ניר

אופסטים כמו שלך יותר נפוצים בשנים האחרונות.

מה המרווח של הצמיג מקצה הכנף שלך כרגע?

תמדוד עם סרגל ואם יש לך מצלמה לצלם את הסרגל תקוע שם על הדרך בכלל יהיה מצוין.. :wink:

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אצלכם הם יותר נפוצים, פה חשבו שאני דפוק ולא יודע לזהות את האופסט שלי...:roll:

ניסיתי לצלם עכשיו אבל לא חושב שיצאו דברים ברורים כל-כך.

יש לי לפחות סנטימטר מהכנף (אבל כנראה שפחות מ-2) - אני מדבר על המרחק בין האנך מדופן הצמיג לחלק הפנימי של הכנף. האמת שלא לגמרי ברור לי איך צריך למדוד ועד כמה זה מדעי כי ייגע/לא ייגע מן הסתם תלוי גם בכיול מתלים, לא ?

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...