Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונת דרכים, צריך עזרה בבקשה. (תאונת שרשרת) מי אשם?

dimal007
שימו לב! השרשור הזה בן 6753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

To make a long story short אקצר!icon_smile.gif

היתה תאונת דרכים, ואחד הרכבים לאחר התאונה נזרק לנתיב השמאלי כשהאורות שלו שבורות ולכן קשה להבחין בו, מקום האירוע אגב, כביש 4 בדרך מנתניה לרעננה אחרי צומת בני דרור, קטע כביש ללא אורות, חשוך. האירוע ארע ב22:30.

נסעתי בנתיב שמאלי במהירות 90, בלמתי ....בקיצור נכנסתי ברכב העומד בנתיב השמאלי, כחצי דקה אחרי שהתאונה הראשונה קרתה...במקרה גם היתה ניידת משטרה, שגם אמרה לי בפירוש שהנהג ההוא אשם, זה שנזרק לנתיב השמאלי, הוא לא שם גם משולש...כי זה היה שניות אחרי האירוע, רק לאחר מספר דק' שהשוטרים סגרו את הכביש, הוזזו כל הרכבים לשולי הדרך מצד ימין.

שאלה לי אליכם המבינים בנושא: מבחינה משפטית האם אני אשם? ואין לי כיסוי לפגעים ברכב שלי???

לי אין ביטוח מקיף. רק צד ג'. אני פשוט רוצה לדעת אם הוא או אני אשם?

Audi S5 4.2 V8 FSI Quattro

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תובע אותו על כך שהיבה מכשול חשוך בכביש מהיר חשוך + סטיה מהנתיב - הוא סטה לנתיב השמאלי ! - ותקבל ממנו כסף

ואז הביטוח שלו (שאותו תבעת) יתבע את הביטוח של מי שגרם לו לעוף לנתיב השמאלי על הנזק שלו ועל מה שהיה צריך לשלם לך - בגללו

אתה בכל מקרה תובע את הבחור שפגע בך - אתה לא פגעת בו ! אתה נסעת בנתיבך כחוק והוא סטה לנתיבך כאשר אורותיו אפלים בשעת לילה (שכחוק נדרשים להדליק אורות) מאוחרת - במקום חשוך

אגב - אתה אומר הוא לא שם משולש כי זה קרה שניות אחרי האירוע - הוא עוד ישב ברכב ? כי אם הוא כבר לא היה ברכב זה רק מחמיר את האשמה שלו, לאחר תאונת דרכים יש מספר צעדים - דבר ראשון בראש ובראשנה קודם ל-ה-כ-ל זה פינוי פצועים.....לאחר מכן פינוי הדרך הציבורית והשתדלות להוות כמה שפחות הפרעה לתנועה הסובבת (במידה ויש פצועים פינוי הדרך הציבורית רק לאחר הגעת בוחן תאונות שמשאר הזזה) ורק אחרי זה פרטים וויכוחים גררים וחרטות....

זאת אומר שאם לא היו פצועים או שהם כבר פונו הדבר הבא שהיה צריך לעשות זה משולש....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה.

הם יכולים לטעון שלא שמרת מרחק, ונהיגה בלתי זהירה ...

חצי דקה זה עדיין לא כניסה מיידית לנתיב. היית אמור להבחין בו ולבלום.

מניסיון עצמי לצערי. תאונת שרשרת. הורשאתי בעברות אלו ללא נוכחות במשפט (לא יידעו אותי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עתיד -

היתה תאונה שלו, כחצי דקה אחרי כן אני הגעתי למקום ולא הוא נכנס בי, אלא אני בו.

הוא לא היה באוטו הספיקו להוציא אותו, במקרה היתה גם ניידת באיזור זה בדיוק, ולכן מיד אחרי שאני נכנסתי בו, עצרו את התנועה....

ואז רק הזזנו (אני עזרתי) את המכוניות לצד הימני לשוליים של הכביש...לא הגיע בוחן, כי כביכול לא היו נפגעים ממש...

לא היה לו משולש כשהיה בנתיב השמאלי, השוטרים אמרו שהוא אשם...!

עכשיו כשהתקשרתי בכלל אחיו ענה...וסיפר שהרכב הראשון אשם כי הנהגת נרדמה..אחיו או עורך דין או סוכן ביטוח...כשהתקשרתי לרכב הראשון, בכלל נמסר לי שהיא לא נרדמה ....היא נסעה בנתיב ימני כחוק, כשהרכב שאני נכנסתי בו נכנס בה...היא מאשימה אותו והוא אותה....

הדילמה שלי היא, בגלל שאין לי ביטוח מקיף.....

לתקן במוסך יקר את כל הנזקים...ולתבוע אותו (במידה והוא אשם) או בכלל לתקן במוסך לא מורשה, רק דברים שצריך....בכמה שיותר בזול...

הסוכנת שלי אמרה שככל הנראה חברת הביטוח שלו לא תודה, והיא אמרה שהיתי צריך לעצור....למרות שהוא היה בלי אורות!!

לדעתי ולפי דברי השוטרים זה בכלל לא חוקי לעצור באמצע כביש גם אחרי תאונה....ובלי משולש!

ואני לא יודע מה לעשות....בבקשה עזרה:(....

בתודה לכולם מראש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האשמה אינה חד משמעית לשום צד.

קח עו"ד טוב ( סביר להניח שחלק מהעלות יכוסה ע"י חב' הביטוח ) וקווה לטוב.

בכל מקרה, אם בכוונתך לתקן את הרכב מיידית, הזמן שמאי שיעריך את הנזק לפני התיקון ע"מ שתהיה לך אפשרות לתבוע את הנזקים או חלקם במקרה של חלוקת האשמה בינך לבינו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עו"ד טוב??

זה רק אומר שזה לא יסגר בין חברות הביטוח ואצטרך ללכת לבית משפט:(

יש לך או למישהו מושג במקרה כזה איך עובדים עורכי דין? על אחוזים או לפי כסף?

והאם למישהו יש להציע עורך דין טוב? אם אסור לפרסם בפורום אולי בהודעה פרטית...

בתודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, לחבר SENDA שכתב "מניסיון עצמי לצערי. תאונת שרשרת. הורשאתי בעברות אלו ללא נוכחות במשפט (לא יידעו אותי)" לא הבנתי מתי היה לך משפט ואיזה משפט האם אזרחי או פלילי אבל, אם לא יידעו אותך אתה יכול לבטל את פס"ד במידה ולא היתה מסירה כדין ובמידה ולא עברו 30 יום.

DIMAL007 הרשה לי ללמד אותך מושג משפטי - "אשם תורם". לא משנה שאתה שומר חוק ונוהג 90 קמ"ש, ברגע שאתה יוצא לכביש - צפה רשלנותם של אחרים. משמע, במשפט יטען הנהג שרכבו עמד בנתיב השמאלי כל מיני תירוצים על כך שהיה חושך והוא עוד לא הספיק להוציא את המשולש ויוסיף ויאמר כי שהוא הדליק אורות אזהרה ואתה בכלל לא ראית וכו וכו' ...כך שרוב הסיכויים שהעניין יסתיים בבית משפט ולא ע"י סוכני ביטוח.כמובן שאם ישנה הודאה של הנהג שהוא אכן אשם בעצירתו בצד שמאל של הכביש אז התוצאה תהיה אחרת אולם הסיכויים לכך קלושים.

אני מצטרף לדעתו של החבר ZVIT ולפני כל תיקון פחחות יש להזמין חוו"ד של שמאי וכן בעו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ssc

התייעצתי עם העו"ד שלי, הוא הציע לי לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות, ללא עו"ד ומה שגם ימנע מהנהג להביא עו"ד וכן גם מחברת הביטוח שלו, אלא אם כן יקבלו אישור מיוחד..

בכל אופן, אני אמזער את הנזקים...לכך שאטפל במה שבאמת צריך...דברים קוסמטיים וקצת חופש בהגה...אני לא אתקן..

אגב הנזק שנגרם לי, קימוט בכנף, והתפוצץ לי הגלגל, יותר נכון רק ירד אוויר לצמיג, בגלל שהג'נט התקמט.

ועפה לי כל המראה, עם כל הבית שלה..

בכל אופן, לדעתי אסדר את הכנף, וקצת את הדלת, מראה, ואעביר את הצמיג לג'נט הרזרבי שיש לי באוטו (ג'נט רגיל כמו האחרים, לא דק יותר.)

ואוותר על החופש בגלגל...וכן גם על הג'נט הרזרבי....הכל בכדי לחסוך....

מעבר לזה צריכים גם להבין שיש לבחור גם אשמה....הרי כל אחד יכול להעמיד את הרכב שלו בנתיב השמאלי...ב2 בלילה בכביש חשוך...מישהו יכנס בו ב100%...ומה? המישהו הזה ישא בתוצאות?

זה לא כלכך הגיוני, למרות שאני יודע שלא חיים פה לפי הגיון..:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם הביטוח שלך יכול איכשהו לכסות לך על עו"ד או משהו כזה. העו"ד שעובדים עם הביטוחים בדר"כ טובים. למרות שאני מאמין שזה בעייה כי אין לך מקיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייעצתי עם עורכת דין (שיצאתי איתה :-) )

המסקנה היתה שלהוריד הרבה אני לא אוכל, אולי אני אוכל לטעון על שמירת מרחק תקינה אבל על נהיגה בחוסר זהירות ... ... ... אין לי קייס לזיכוי הרי

בסופו של דבר, 1000 ש"ח קנס ושלילה לחודשיים על תנאי לשנתיים. לא נורא. לא יכולתי להוציא משהו הרבה יותר טוב.

השאלה שמעניינת אותי היא: האם אישום בית משפט בעברות הנ"ל מחייב אותי בנקודות :?:

מישהו יודע :?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח שלי לא מכסה עו"ד כי אני תובע ולא נתבע...

לא מדוייק.

כי אם תזכה, אז גם לא יתבעו את הצד ג' שלך, וזה כבר אינטרס של חב' הביטוח.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

zvit,

למה שיתבעו את הצד ג' שלי???

מישהו לפני מעך את האוטו וגרם לו לנזק....אני רק שיפשפתי אותו...

אני לא חושב שהוא רוצה בכלל לתבוע אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...