Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בעלת חשיבות אולטרה-קוסמית בנוגע לרישום "יצרן רכב" באה"ק.

Tubular speaker
שימו לב! השרשור הזה בן 6731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

בעקבות הברקה(נדמה לי...) שהייתה לי לפני כמה ימים, אני מפנה את השאלה אליכם.

מהן הדרישות שעלי לעמוד בהן בשביל להירשם כיצרן רכב ולמי עלי לפנות כדי לקבל את הדרישות ואישור הגוף המפקח(משרד התחבורה?)

תודה מראש

די... מספיק. נגמרה התקופה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניראה לי שהרבה אנשים עברו פה את התהליך...

בכל מקרה, לא ניראה לי שזה כזה קל.

יהיו כניארה טונות של בירוקרטיה, אישורים,אישרורים,הסמכות,תעודות וכל דבר אפשרי.

וכמובן שאתה צריך תקציב עתק...

לא משהו שבן אדם אחד,למרות שהייתה לו הברקה, יכול לעשות.

אתה צריך משקיעים וגוף כלכלי חזק ובעל שם מאחורייך כדי שמישהו בכלל ייסתכל עלייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא, והדוגמא היא מפעל התומקארים בארץ.

רק שהם היו צריכים לשלם הרבה כסף לתקינה של הכלים שלהם, אבל כנראה זה השתלם ולפי מה שהבנתי [ורואה על הכביש] הם מוכרים יפה.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא רק זה היות והרכב מתוצרת ישראלי לא יוטלו עליו כל מסי היבוא השונים ולכן הוא יהיה זול יותר לקונה.

גם אם יפגר ב4-5 שנים מהרכבים החדשים של מאזדה או טויוטה עדיין יהיה זול יותר ב 150% לערך ועדיין יהיו בו כל אביזרי הבטיחות השונים וצריכת דלק הגיונית עדיין יהיה לו שוק לא רע (אני מניח שמפעל שייצר רכבים בארץ יזכה גם לאיזה מענק מהממשלה).

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בגלל הסיבה שציינת,לצערי, לא יהיה שום מענק ממשלתי לתעשיית רכב מקומית.

המדינה מתה על מיסי רכב, והיא לא תחפז לעזור לחברה שלא משלמת מס לתפוס נתח על חשבון שכן.

בכל מקרה,רבותי,אולי שידרתי מסר מוטעה,אני לא מתכוון להיות אוטוקארס 2...

נפח היצור המתוכנן שלי הוא יחידה אחת.

עכשיו, מישהו יוכל בטוב ליבו להפנות למקור שבו נמצאים דפי הניירת שאני חייב לקרוא?

די... מספיק. נגמרה התקופה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שתוציא את האישור הזה אם יהיה לך ראש פתוח מספיק אתה תוכל לעשות הרבה מאוד כסף מייצור רכבים בהזמנה אישית לעשירי הארץ, ולאט לאט להיכנס ולפתוח פס ייצור מודרני שייצר כמות קטנה של מכוניות שאני בטוח שימכרו בצורה די טובה בגלל העלות הנמוכה(לפי איך שאני רואה את זה רכב קטן תוצרת הארץ יעלה בסביבות ה50-60 אלף ואני בטוח שהרבה יעדיפו לקנות רכב חדש ומיושן מאשר משומש).

תנסה לברר בלשכת העבודה או במקומות שעוזרים לעסקים חדשים, נראה לי שקודם כל תצטרך אישור עסק ואז להמשיך עם שאר הדברים.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שברגע שבו תקבל את האישורים הדרושים ישמחו רבים מחברי הפורום לקחת חלק בתהליך של יצירת רכב ישראלי מודרני

אבל לפי קצב החלפת הנירת בארץ (ובכלל) אני חושב שלא ישארו כבר רבים מהם.

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה קישקושים בת'רד אחד...

אין שום היתכנות כלכלית, טכנית או אחרת לייצור רכב מודרני וזול תוצרת הארץ.

נדרשת השקעה של מיליארדי דולרים רק כדי לתכנן מכונית כלשהי מאפס, וגם היא תהיה כושלת ויקרה במיוחד.

לשואל השאלה המקורית (Tubular speaker) הרשויות יתישו אותך, אבל זה לא בלתי אפשרי. ישנם מספר מפעלים שמוגדרים כיצרני רכב בארץ - תע"ר, מרכבים, הארגז, עג"ם, נצר סירני, תומקאר ואחרים.

תנסה למצוא מישהו שם, או אפילו לחבור אל מישהו מהם, אם יש לזה פוטנציאל כלכלי.

הגוף האחראי על הנושא, כנראה, הוא מחלקת התקינה באגף הרכב במשרד התחבורה. לא עובדים שם אנשים על אינטלקט מופלג, כצפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתכם, המס על המכוניות בארץ הוא מס-קנייה, ואין לו שום קשר למיסי-המגן שמוטלים על מוצרים תוצרת חוץ כדי להגן על תוצרת מקומית.

לפיכך, גם אם מאזדה יפתחו מפעל בארץ - וייצרו את המאזדה 3 בארץ, כולל הכל - מאפס ועד לרכב שלם - הרכב יעלה קצת פחות.. אבל ממש לא 150%.. אפילו לא 50% פחות..

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המפעלים בארץ הם למעשה מפעלי הרכבה ולא יצרני מכוניות.

אף אחד מעולם לא פיתח בארץ מנוע, מערכת חשמל או כל רכיב אחר ברכב למעט שלדות (טומקר ואולי תע"ר שמתבססים על רכבים אמריקאים).

אוטובוסים מורכבים בארץ והשאר בונים נגררים.

לכל יצרן רכב יש מאות ספקי משנה שמייצרים: מנורות, פנסים, פלסטיקים שונים, מערכות בטיחות (ABS כריות אוויר), בלמים, בולמים קפיצים צמיגים ג'אנטים זכוכיות, יצרניות הרכב למעשה מתכננות ומרכיבות את הרכבים ומייצרות את המנועים ואת מכלולי ההנעה העיקריים אך מעבר.

תעשיית הרכב דורשת הרבה תעשיות מסביבה על מנת שזו תוכל להתקיים, זוהי תשתית שאינה קיימת במדינה שלנו ולדעתי גם לא תיהיה לעולם.

עלויות הייצור במדינה שלנו הם אדירות והכדאיות לייצר כאן רכבים לשוק מאוד מאוד קטן שואפת לאפס, בגדים אפילו לא תופרים בארץ כי זה יקר (עבודה יהודית שווה הרבה).

עלויות הייצור יעלו אל אחת כמה וכמה על המיסים שאותם "חוסכים".

למעשה למעט הייטק תעשיות ביטחוניות וחקלאות אין כמעט ייצור ויצוא במדינה שלנו.

I don't drive fast, I fly low

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המפעלים בארץ הם למעשה מפעלי הרכבה ולא יצרני מכוניות.

לא ממש מדוייק אוהד.

מפעלי האוטובוסים לא רק מרכיבים אלא מתכננים ומעצבים מאפס את האוטובוסים שלהם, כאשר המכללים המכניים מגיעים מהייצרנים. זה אולי לא ייצור רכב מאפס, אבל זו הרבה יותר מאשר הרכבה בלבד.

גם מפעלי הנגררים מתכננים מאפס כאשר הסרנים מיובאים מחו"ל ומערכות הבלמים מתוכננות בארץ על בסיס מכללים של יצרנים עולמים (כמו בוש או וואבקו).

נגרר כבד זו חתיכת מכונה, עם מורכבות די גדולה בתכנון ובייצור.

לשווקי הנישה כאלה, שבהם הייבוא יקר יחסית, יש כדאיות. מעבר לזה אין כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה לא טכנולוגית.

מדינה שיכולה לפתח ולייצר טנקים, מטוסים, טילים ולוויינים יכולה גם לפתח ולייצר מכוניות.

לדעתי הבעיה היא בעיקר היתכנות כלכלית שיווקית:

התנגדות עקרונית לרכישת made in Israel במדינות האזור

שכר עבודה יקר יחסית לאזור.

ואין יתרונות יחסיים לייצור בארץ.

האפשרות היחידה היא מציאת "נישה" שבה יכול להיות לישראל יתרון תחרותי וייצור מכוניות לאותה נישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת היגיון אני יכול לפתוח חברה שתפעל כמו מפעלי האוטובוסים, אני אביא לארץ מספר KITCARS וארכיב אותם אצלי, איך אני משיג אישור להיות חברה שכזאת בארץ הקודש?

הרי אין פה בלאגן של פיתוח אלא רק הרקבה ותקינה בישראל כשהרכב יוצא שלם דרך ה"מפעל" הישראלי שלי...???????????

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפח היצור המתוכנן שלי הוא יחידה אחת.

עכשיו, מישהו יוכל בטוב ליבו להפנות למקור שבו נמצאים דפי הניירת שאני חייב לקרוא?

מדובר ברכב עם רישוי לכביש?

אם אתה יכול, תן רקע.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...