Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן ZX

AssafO
שימו לב! השרשור הזה בן 6758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שוקל לקנות ZX אבל קיימת התלבטות לגבי נפח.

איזה מנוע עדיף? 1.6 או 1.8? האם יש הבדל ניכר בביצועים? ובצריכה?

חיפשתי בארכיון הפורום (גם על ZX וגם על 306) ולא מצאתי תשובה לשאלה.

הסתכלתי גם ב CARFOLIO ו ב PARKERS.

אני לא מחפש נתונים יבשים אלא המלצה על נפח עדיף.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע 1400 הוא המוצלח והמומלץ ביותר, וההבדלים בינו לבין 1600 לא גדולים.

לכן הייתי ממליץ על 1400 ואים הוא לא מספיק לך מבחינת ביצועים אז ללכת על 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למר שמר יש אחת 1400 פנה עליו בפרטי אני חושב שהוא די מרוצה ממנה וישמח לעזור לך בתשובות

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מחפש חיסכון אלא דווקא יותר ביצועים.

אז לפי מה שהבנתי 1400 דומה בביצועים ל 1600 (ואפילו גם עדיף.)

ואם אני מחפש עוד כוח אז 1800?

שאלתי בכוונה דווקא לגבי 1600 ו 1800 מכיוון שעל הנייר ולפי הנתונים לא נראה שיש הבדל גדול.

השאלה היא האם גם במציאות ה 1800 דווקא עדיף?

לדוגמא המנוע העדיף באונו הוא ה 1100 ולאו דווקא ה 1400 שגורם לחלק הקדמי של האוטו להיות כבד ומשפיע על ההגה גם.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון ה1.6 בZX[אחיו הקטן של ה1.9] הוא בלוק אלומיניום וה1.8 בלוק ברזל [אחיו הקטן של ה2.0].

זו כבר סיבה מספיק טובה להעדיף את ה1.8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יהיה קשה למצוא ZX 1.9/2.0 במצב טוב..

רק לצורך השוואה, מנוע ה-1.8 ידני מקביל לביצועים בערך של משפחתית אוט' חדשה.. זה מבחינת מנוע, כמובן לא שום משפחתית לא משתווה לה מבחינת הנאה מנהיגה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יהיה קשה למצוא ZX 1.9/2.0 במצב טוב..

רק לצורך השוואה, מנוע ה-1.8 ידני מקביל לביצועים בערך של משפחתית אוט' חדשה.. זה מבחינת מנוע, כמובן לא שום משפחתית לא משתווה לה מבחינת הנאה מנהיגה..

יש אחת 1.9טורבו במקס טיונינג, נראית שמורה ומשופרת חיצונית ומכנית.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש ביצועים (כמה ביצועים אתה מחפש באמת? אולי אתה מחפש אותם במקום הלא נכון) אז 1.6 לדעתי יורד מהפרק. ZX עם מנוע 1.6 היא אפילו לא זריזה,בסל"ד נמוך המנוע אנמי,מעל 3000 סל"ד העסק מתחיל לזוז קצת יותר טוב. השאלה אם זה מספיק לך.

אני בכל מקרה הייתי לוקח 1.8 ומעלה (ד"א לפי מה שאני יודע רק ל2 ליטר יש בלוק ברזל,אבל אני לא בטוח). על הנייר כמעט ואין הבדל (אם בכלל),אבל ההרגשה של "חסר עוד קצת כוח" שיש ב1.6 לא נמצאת ב1.8.

השאלה היא כמה ביצועים אתה באמת מחפש?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש ביצועים חפש לך וולקן (1.9 אלומיניום או 2.0 ברזל).

כמו שכתבו - ה1.6 עגלתי למדי. גם ה-1.8 לא ספורטיבי.

קח בחשבון מחיר רכישה זול למדי אבל הוצאות אחזקה לא קטנות (תלוי באקזמפלר עליו תיפול, אבל לא זול בכל מצב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הכוונה להוצאות אחזקה גבוהות בוולקן? או בכלל הוצאות אחזקה גבוהות של ZX?

האם אתה יכול לתת דוגמאות ולפרט לגבי סדר גודל של הוצאות אחזקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...