Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממיר קטליטי

ak47
שימו לב! השרשור הזה בן 7866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום יש לי שאלה בקשר לממיר קטליטי.

אני כמובן שוקל להסיר אותו על מנת לקבל זרימה יעילה יותר במערכת הפליטה.

שאלתי היא בעיקר במובן החוקי כלומר האם זה בעייתי האם אני יוכל לעבור טסט ללא בעיות.

יש לי פיז'ו 206 XS , האם זה יבטל לי את האחריות או ישפיעה בצורה מפתיעה על הרכב.

תודה מראש אריאל.

CAR=בשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרת הממיר כרוכה בפעולה נוספת שהיא התקנת דוד מעבר ריק. כלומר החלפת הדוד שבו נמצא הממיר והכנסת דוד דומה לו רק שהוא ריק.

הענין עצמו הוא די פשוט ויעלה לך סביב ה- 300 ש"ח אצל אגזוזן מוסמך.

רק שתדע שיש אגזוזנים שלא מוכנים לבצע פעולה זו כי זה לא הכי חוקי לנסוע במכונית ללא ממיר, אבל מספרם קטן ולרוב יבצעו לך את הפעולה בשמחה.

עכשיו לגבי טסט, ידוע על מקרים שבהם לא שמו לב בכלל וידוע על מקרים שכן. ככלל באוטו יחסית חדש אתה אמור לעבור את הבדיקה ( בדיקת פליטת CO) ללא שום בעיות. אבל קח את דבריי בערבון מוגבל שכן אי אפשר לדעת לכל מקרה ספציפי.

ראלימן

נ.ב

אם אתה מצפה לשיפור בפעולת המנוע מבחינת כח אז צר לי לאכזב אותך. במקרה הטוב תקבל אחוז אחד בודד וגם זה לא תמיד.

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הורדת הממיר נחשב לאחד מהשיפורים היותר פשוטים, זולים ויעלים שיש בנמצא.

תוספת הכוח ברכבים מסוימים (שבהם הממיר מעכב באופן משמעותי את יציאת גזי הפליטה) תהיה משמעותית.

כל זאת כמובן בהנחה שאינך ירוק או משהו כזה... :roll:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה דרכים להעיף את הממיר למקום שבו הוא היה צריך להיות בו מהתחלה, כלומר לא ברכב.

דרך אחת היא לחתוך לפני ואחרי, ולשים צינור עם מחברים, בדרך זאת אפשר להחזיר את הממיר בעבודה של 5 דקות לפני הטסט, הדרך השניה היא לרוקן, כלומר לפרק את הצינור שמכיל את הממיר, ואז תלוי ברכב, או שהממיר גלוי ואז שוברים אותו והוא יוצא החוצה, או שחותכים בחלק העליון בצורת האות ח, אז יש גישה לממיר, מעיפים אותו החוצה, ומרתכים בחזרה.

אני עברתי לפני שנה טסט בלי ממיר, אבל אם יש תוספות כמו וסת דלק למשל, אתה לא תעבור טסט בלי ממיר (מנסיון).

והורדת ממיר כן מוסיפה כוח

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחכה עד הטסט ורק אחרי הטסט תוריד ממיר.

תבקש מהאגזוזן(נשמע כמו קללה) שישמור לך את כל הצנרת+הממיר

ופעם הבאה שיהיה לך טסט תביא איתך את הצנרת+הממיר ותחזיר רק בשביל הטסט.

זה אולי יעלה כמה גרושים אבל לפחות יהיה לך שקט לשנה שלמה.

הסקסו למכירה!-פרטים בקנייה/מכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש מהאגזוזן(נשמע כמו קללה) שישמור לך את כל הצנרת+הממיר

ופעם הבאה שיהיה לך טסט תביא איתך את הצנרת+הממיר ותחזיר רק בשביל הטסט.

רק בעיה קטנה... בממיר יש טונה חומרים מסרטנים.

אם כבר החלטת לשמור את הרעל הזה אצלך בבית ואתה מעוניין לשמור על הריאות שלך ללא נגעים למיניהם אני הייתי ממליץ לעטוף באיזה 500 שקיות זבל עבות (לפחות) ולאטום עם הרבה הרבה (הרבה) מסקינטייפ.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממיר "חי" כחמש שנים. במהלכן הוא נסתם ויעילותו פוחתת גם מבחינת זיהום וגם מבחינת זרימה.

ההסרה פשוטה להחריד והשיפור (כשני אחוז) מורגש רק בתגובת הדוושה (וכמובן משתנה אם הממיר שהוסר ממש "סתום").

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה דרכים להעיף את הממיר למקום שבו הוא היה צריך להיות בו מהתחלה, כלומר לא ברכב.

דרך אחת היא לחתוך לפני ואחרי, ולשים צינור עם מחברים, בדרך זאת אפשר להחזיר את הממיר בעבודה של 5 דקות לפני הטסט, הדרך השניה היא לרוקן, כלומר לפרק את הצינור שמכיל את הממיר, ואז תלוי ברכב, או שהממיר גלוי ואז שוברים אותו והוא יוצא החוצה, או שחותכים בחלק העליון בצורת האות ח, אז יש גישה לממיר, מעיפים אותו החוצה, ומרתכים בחזרה.

אני עברתי לפני שנה טסט בלי ממיר, אבל אם יש תוספות כמו וסת דלק למשל, אתה לא תעבור טסט בלי ממיר (מנסיון).

והורדת ממיר כן מוסיפה כוח

כמה תוספות:

אפשרות שלישת היא להחליף את הממיר הקיים בדוד מעבר פתוח, עלות הדוד+עבודה עולה 350 שקל אצל "המשתיק" בתע"ש חולון, רצוי לדעתי לשמור על הממיר בבית\מחסן כי לך תדע לאיזה ירוק תנסה למכור את הרכב שלך.

מנסיון אפשר לעבור טסט בלי ממיר ועם ווסת דלק!!, הכל תלוי ברמת הזיהום של המנוע שלך.

לגבי תוספת כוח, אני הרגשתי תוספת אך לא הכי רציני וזה גם אחרי ששמתי צ'יפ,דוד אחורי של OMP ופילטר פתוח וכמובן ווסת, ככה שלדעתי הורדת ממיר בלבד לא תשפר הרבה.

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הורדתי את הממיר בקליאו....יש הבדל בין מזערי לבין לא מורגש כלל...אבל בכל אופן...חוץ מזה שהממיר שומר על אי-זיהום הסביבה (שזה דבר חשוב לכשעצמו) אני רואה אותו כדי מיותר...אז למה לא להוריד...בייחוד כזה שיפור מסויים בכלום כסף...

בנוגע לטסט , לא תהיה לך בעיה לעבור טסט...ביחוד לא ברכב חדש...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם 3 אפשרות להורדת ממיר.

1. ריקון הממיר והשארתו ריק: במקרה כזה המוסך לא יראה בשינוי

2. הורדת הממיר והחלפתו בצינור: בקלות ניתן לראות את השינוי בעין

3. הורדת ממיר והחלפתו בדוד: כנ"ל, השינוי נראה בעין.

לגבי ביטול האחריות, הורדת ממיר אינה פוגעת ברכב ובמנוע במידה ולא עושים שום שינויים בחיישן זרימת אויר, אך היבואן יכול להחליט שהוא מבטל אחריות על תקלה בגלל זיהוי בהורדת ממיר גם אם זה לא קשור.

אני זכיתי לראות בחורה שהגיע למוסך עם V5 מוצפת במים, שאני אומר מוצפת אני מתכוון לזה, לי אישית אין מושג איך היא נהגה עם הרכב לשם.

הבוחן הסתכל על הרכב ובדק ואמר שיכול להיות שהנזילה היא בטח בגלל התקנה חובבנית של מגבר.

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תברר עם המוסך המורשה שלך עם איזה אגזוזן הוא עובד...גש אליו....הוא בשמחה יכין לך ממיר מרוקן תחליפי - לאחר ההחלפה לא המוסך\אגזוזן או בוחן במכון טסטים יידעו להבדיל בין הממירים כי הרי חיצונית הם זהים...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...