Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורית Check Engine ורצועת טיימינג ב-RAV4

kastro
שימו לב! השרשור הזה בן 6766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

יש לטויוטה RAV4 שנת 2002 עם 45,000 ק"מ

לפני כשנה רכשתי את הרכב וכעבור מספר חודשים נדלקה לי נורית של Check Engine

נכנסתי למוסך ובבדיקת המחשב נאמר לי שמקור הבעיה הוא מהממיר הקטלטי, סיפור של קרוב ל- 6000 ש"ח להחליפו, אך מכיוון שזה יכול להיות גם מאלף סיבות אחרות הציעו לי שיבטלו את הודעת השגיאה ולהמשיך ככה ללא החלפת הממיר, בתקווה שהשגיאה לא תחזור.

הערב שוב נדלקה לי נורית ה- Check Engine, ( ארבע חודשים אחרי האיפוס) וסביר להניח שזה שוב הבעיה.

רציתי לקבל את דעתכם המקצועית בנדון ומה אתם הייתם עושים.

2. בלי שום קשר מחר טיפול 60,000 ק"מ (למרות שעשיתי רק 45,000 ק"מ) ובטח הוראות יצרן הם גם להחליף רצועת טיימינג (סיפור שאין לי מושג כמה צריך להעלות).

שוב רציתי לדעת, האם באמת כדאי להחליף רצועה כזאת גם אם הרכב עבר כל כך מעט ק"מ ?

יש ויכוח גדול בנושא הטוען שהרכבים יכולים לנסוע מעל 100,000 ק"מ בלי ששום דבר יקרה וכל העניין הזה סביב "הוראות יצרן" זה קטע עסקי בלבד המעוניין להכניס כסף ללא סיבה מוצדקת.

מה דעתכם כדאי לעשות ?

המון המון תודה ושתיהיה שנה נפלא לכולם

check.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיון שארצנו חמה אז יש גם בלאי מואץ לרצועת תזמון (טיימינג) המתייבשת ונסדקת גם אם לא נסעה הרבה ק"מ ולכן יש להחליפה, לפי הוראות יצרן, גם לפי הזמן.

לגבי נורת התקלה, יש להתחבר עם מחשב/סורק אבחון ולראות מה התקלה הרשומה כעת שאינה חייבת להיות שוב מהממיר.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטויוטה שלי יש להחליף רצועת טיימינג כל 5 שנים או 100K.

אני משער שכך גם זה אצלך, אך צריך לבדוק בספר רכב. לגבי נורת ה check engine, לפי מיטב ידיעתי אין כל רכיב חשמלי \ חיישן בממיר הקטליטי. אולי (לא אולי, יש) יש בעייה בחלק חשמלי אחר.

יש מעבדת רכב בקיבוץ נצר סירני, שם הבעלים איל אלדר. תריץ חיפוש ב musach.co.il. שווה להשקיע כמה מאות שקלים בדיאגנוזה "אמיתית" מאשר שיספרו לך סיפורים על ממיר קטליטי...

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון ברכב הזה קיימים שני חיישני למדה אחד לפני הממיר ואחד אחריו ולכן בעיה בממיר משבשת את הקריאות !
OK, ומה זה אומר, סליחה על הבורות.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר צריכת דלק גבוהה ובלאי יתר,

החלפת ממיר קטליטי תעזור גם לך וגם לנו , אתה שתהיה לך צריכת דלק טובה יותר , פחות בלאי, ונשימה טובה יותר, ואנחנו נסתפק באוויר פחות מזוהם :)

לגבי הטיימינג, אני ממליץ לך להחליף כי ההחלפה נותנת שקט לכמה שנים לפחות, וגם אתה יודע שלא תדפוק את המנוע ואז תצטרך לשלם הרבה יותר !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אזה ככה, חזרתי כרגע מהמוסך וכמו שחשבתי, הודעת השגיאה היא מהחישן של הממיר הקטלטי.

מה שהם אומרים זה ככה: ההודעה יכולה להיות ממספר גורמים, אחד שבאמת הממיר לא תקין ויש להחליפו, או שהמקור מתחנת דלק אשר האוקטן לא מדיוק.

מספיק פעם אחת שמתדלקים לא דלק נקי והחישן ישר מזהה בעיה ומדליק את נורית האזהרה.

הם גם אומרים שיכול מאד להיות שהם יחליפו את הממיר ועבור חודש או חודשיים או שנה שוב תדלק הנורית כתוצאה מאלף ואחד סיבות שונות הקשורות לממיר.

נראה לי שזה אבסורד להחליף ממיר קטלטי שעלותו לפני עבודה ומע"מ כ-6000 ש"ח ואולי הבעיה היא בכלל אחרת לגמרי או שאין בכלל בעיה.

אגב, הודעת המחשב של טויוטה היא (למי שמבין) P0420 ו- P0430.

Catalyst System Efficiency below Threshold Bank 1.

Catalyst System Efficiency below Threshold Bank 2

בקיצור, שוב איפסו לי את השגיאה ואמרו לי לעקוב.

מצאתי משהו שאולי יכול לעזור למי שמבין קצת (אני בטח שלא מבין):

http://www.obdii.com/ubb/Forum1/HTML/001785.html

מה עושים ? לא יתכן להחליף ממיר ב-7000 ש"ח ואולי זאת לא הבעיה !!!

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחליף שום ממיר בטח לא במחיר כזה שערורייתי,....אני הייתי בודק מה בדיוק בממיר עושה ת'בעיה (שואל את המוסך\פורומים בחול) יתכן וכדאי לך לקפוץ לאיזה מקום של אגזוזים ולהחליף את הממיר בדוד מעבר אבל אז החיישן שלפני והחיישן שאחרי יקבלו את אותה קריאה ויהיה שוב צ'ק אנג'ן, במצב כזה נדמה לי שגיא פרילינג מפרילינג רייסינג יוכל לסדר לך את זה צ'יק צ'ק בעזרת "כיבוי" החיישן האחורי יותר....ואין לזה שום השפעות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכה להיות הגדרה מדויקת לרכב שלך כיצד חיישני החמצן לפני ואחרי הממיר צריכים להתנהג.

בקורולה, למשל, ב2500 סל"ד, אתה אמור לראות שחיישן החמצן שלפני הממיר מתנדנד בין ערכי עשיר ועני כ8 פעמים ב10 שניות. חיישן החמצן שאחרי הממיר אמור להגיב בצורה איטית מאוד ביחס לחיישן הקדמי. אם החיישן האחורי מגיב באותה תדירות כשל החיישן הקדמי, זה אומר שהממיר לא עושה שום דבר בדרך, והוא תקול.

הם יכולים, במוסך, להסתכל על הערכים האלה ולומר לך אם ההתנהגות היא כפי שתיארתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכה להיות הגדרה מדויקת לרכב שלך כיצד חיישני החמצן לפני ואחרי הממיר צריכים להתנהג.

בקורולה, למשל, ב2500 סל"ד, אתה אמור לראות שחיישן החמצן שלפני הממיר מתנדנד בין ערכי עשיר ועני כ8 פעמים ב10 שניות. חיישן החמצן שאחרי הממיר אמור להגיב בצורה איטית מאוד ביחס לחיישן הקדמי. אם החיישן האחורי מגיב באותה תדירות כשל החיישן הקדמי, זה אומר שהממיר לא עושה שום דבר בדרך, והוא תקול.

הם יכולים, במוסך, להסתכל על הערכים האלה ולומר לך אם ההתנהגות היא כפי שתיארתי.

אז באמת זה מה שחשבתי ושאלתי וממה שנאמר לי אין הרבה מה לעשות חוץ מלהחליף את הממיר.

הם מבחינתם הממיר לא תקין ויש להחליפו. מוזר מאד !!!

אגב קראתי בפורום הנ"ל שמאד לא הגינוי שמתקבלת הודעת שגיאה בו זמנית משני החיישנים:

http://www.obdii.com/ubb/Forum1/HTML/001785.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי. הם הסתכלו על התנהגות שני החיישנים' date=' עזוב את קודי התקלה, וראו שהם מתנהגים בצורה זהה?[/quote']

האמת שאני לא יודע, היה שם לחץ אטומי וזה מה שנאמר לי שם. יכול להיות שכן אבל אני מאמין שלא בדקו את שני החישינים.

משהו מאד מוזר, גם בפעם הראשונה שנדלקה לי הנורית (לפני 4 חודשים) ובאתי לבדוק את הבעיה,

בנוסף לשתי הודעות השגיאה שהופיעו לגבי הממיר הופיעה גם הודעת שגיאה שקשורה באימוביליזר.

ששאלתי אז לפשר ההודעה נאמר לי שמספיק פעם אחת שהכניס קוד שגוי לקודן של הרכב ואנסה להתניעו המחשב קולט בעיית שגיאה ונדלקת נורית שגיאה בלוח השעונים, ועוד נאמר שיכול מאד להיות קשר בין הודעת השגיאה של האימוביליזר והודעות השגיאה של החישנים של הממיר.

גם היום שבאתי לבדוק את נורית השגיאה אכן הופיעה שוב הודעת השגיאה של האימובליזר. מוזר לא?

יכול להיות שזה קשור לכל הסיפור ? מה דעתכם?

שוב המון תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, יש משהו שאני פספסתי ושקפץ לי לראש עכשיו:

יש לך שני טורי צילינדרים, מנוע V , ושתי יציאות לאגזוזים, שבכל אחת מהן יש חיישני חמצן וממיר קטליטי?

כשאני דיברתי על שני חיישני חמצן, קדמי ואחורי, התכוונתי לחיישן אחד שהוא לפני הממיר וחיישן שני שהוא אחרי הממיר, על צינור אחד. במקרה שלך, כנראה שהעסק בנוי משתי קבוצות נפרדות ואתה מדבר על כך שיש שתי הודעות נפרדות, על שני ממירים שונים, וזה אכן נשמע לא סביר ששתי תקלות יופיעו בו זמנית בשתי מערכות נפרדות.

בהחלט יכול להיות שאני מפספס כאן משהו. אני לא מכיר את הרכב שלך.

תסתכל בשרשור הזה:

http://carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=89267

גם אני נתקלתי במצב שבו אי ניטרול האימובילייזר ונסיון התנעה יוצר קוד תקלה במחשב. בהחלט ייתכן שזה המצב גם אצלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

מזווית ראיה קצת שונה וכמובן מקריאה בחומר טכני רלוונטי החלטתי להוסיף כמה פרטים:

1.מבנה הממיר הקטליטי הוא פשוט מאוד ואינו מצריך אחזקה שוטפת (ככה תיכננו אותו).

2.אורך חיים ממוצע של הממיר הוא בין 80000-160000 קילומטר במידה ונשמרו מספר כללים בסיסים.

2.1 אין להשתמש בתוספי דלק,שמן.

2.2 יש לשמור על מערכת הדלק וההצתה במצב תקין לפי הוראות היצרן.

2.3 במידה והמנוע 'אוכל' שמן במידה מוגזמת זה פוגע באורך החיים ותפקוד הממיר.

2.4 כמובן גם סגנון הנהיגה.

אל תחליף את הממיר לפני שנבדקו שאר המערכות,חיישנים.

אני ממליץ לך לבדוק את העניין במוסך אחר או מי שמתמחה במערכות דלק.

מרק

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו: על פניו, (ואני מבין קטן מאוד בנושא, רק בזמן האחרון התחלתי להיכנס לנושא הזה בצורה עמוקה יותר) זה נשמע לי שמשהו אקראי או זמני מדליק לך את הנורה. אם ממיר באמת היה גמור, אז הנורה היתה נדלקת לך כבר ביציאה מהמוסך לאחר הפעם הראשונה, ולא לאחר ארבעה חודשים.

תנסה: תאפס, תראה מה יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...