Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיסת היסטוריה מוטורית מתועדת: מרוצי אשקלון

lior_baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 6749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בחודשים האחרונים יצא לי להכיר איש יקר בשם דוד פרייס, אחד מנהגי המרוץ המהוללים של שנות השמונים בישראל, אשר נהג במרוצי המכוניות על לא אחרת מאשר הפרינץ 1000...

באחד מביקורי בבית דוד לאחרונה, בעוד הוא מסייע לי במתן אינספור עצות היקרות מפז בכל הנוגע לשיפור מנוע הפרינץ (ל-TTS המיועדת), שלף מר פרייס ערימת תמונות היסטורית ממרוצי אשקלון.

ביקשתי יפה, ממש יפה, לקחת אליי את התמונות בכדי לסרוק אותן, תוך שאני מספר לדוד על פורומי הרכב השונים אשר וודאי וישמחו מראה פיסה היסטורית זו של הספורט המוטורי בישראל. לשמחתי, הסכים דוד "להפקיר" בידיי את התמונות ולאחר עבודה לא מעטה של סריקתן ועיבודן בפוטושופ, אני שמח להביא חלק מהן בפניכם. בין הסתם, בחלק לא קטן מהן מצטלמת הפרינץ, שכן זו הייתה מכוניתו של דוד פרייס, אם כנהג עצמאי ואם כחלק מהצוות המוכר כ"האחים פרייס".

הרגישו חופשי לזהות את האנשים בתמונות, את נהגי המכוניות או אתכם כילדים עוללים על אחת הגבעות במרוצים.

התמונות האלו ריגשו אותי, עשו לי משהו, זכרון ילדות משולב עם תסכול נוכחי על חוסר תרבות ספורט מוטורית בימינו....

תהנו :smile:

ליאור.

"נוער הגבעות" של שנות השמונים :smile:

Ashk_1.jpg

Ashk_2.jpg

Ashk_35.jpg

Ashk_4.jpg

Ashk_12.jpg

Ashk_5.jpg

Ashk_6.jpg

Ashk_8.jpg

Ashk_10.jpg

Ashk_11.jpg

Ashk_13.jpg

Ashk_15.jpg

דוד פרייס על הפודיום, אם אני לא טועה, גברת אבר מימינו, אני לא מזהה את מי שמשמאלו.

Ashk_16.jpg

Ashk_17.jpg

Ashk_20.jpg

Ashk_21.jpg

Ashk_22.jpg

Ashk_23.jpg

Ashk_24.jpg

Ashk_25.jpg

FIA? NHRA? בשנות השמונים, גופיה וקסדה, זה כל מה שהיה צריך :wink:

Ashk_26.jpg

מי מזהה איזה רכב זה?

Ashk_27.jpg

Ashk_28.jpg

Ashk_29.jpg

Ashk_30.jpg

Ashk_31.jpg

Ashk_33.jpg

Ashk_34.jpg

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האם באחת התמונה רואים שרייד סטנדרטית מתחרה????:shock: :shock:

דרך אגב חפפתי היום פעמיים עם מרכך.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

wow!!

בתור ילד הייתי בוהה בתמונות מ"טורבו" ופשוט חולם....(גרנו רחוק מידי מאשקלון...)

זכרתי את הפרינץ עם העיניים והשפתיים שציירו שם ועשיתי השוואות לפרינץ שהייתה

לנו באותו זמן, אחת עם הרבה חלודה במסגרות שבשביל הכיף היינו מוציאים את

החלון ממקומו במכה קלה ויוצאים משם... ילדים.

כל הכבוד על ההשקעה!

המכונית ששאלת עליה היא במקרה אודי קופה/קוואטרו ?

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טעית ירון.

בדייהטסו שרייד,שהיתה סטנדרטית לחלוטין אגב,נהגה סיגל בן דוד,שפשוט הפליאה בנהיגתה וסחטה תשואות רמות מקהל.

קריירת נהיגת המרוצים של דוד פרייס החלה למעשה בשנת 82,במרוץ הראשון שנערך במינחת בעין שמר.

הוא התחרה בוולבו 144 טורבו(!)והגיע לזמנים מצויינים בסללום עם מכונית לא קלה לשליטה.

המנצחים בכל קטגורייה,שחולקה בהתאם לסוג המכונית והספק המנוע שלה,היתחרו במסלול עפר עם טלבו סמבה שנישכרו מבדאג'ט.

הפרינצים כיכבו במרוצים האלו בשל התאמתם המצויינת למרוצי ראלי קרוס,המנוע וההנעה האחורית שהקלו מאד על כניסה נכונה לפניות,ויציאה מצויינת מהם.

כמו כן מנוע וההנעה האחורית נתנו להם יתרון בולט ביציאה מהמקום.

חבל רק שבשל סיכסוכים פנימיים במועדון המוטורי הישראלי גווע נושא המרוצים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי אשקלוני ובילדותו גדל בעתיקות

השכונה הכי קרובה לאזור המירוצים

הוא אמר שהוא והחברה בטוח בקהל שם אבל אין סיכוי לזהות.

עכשיו שמעתי איזה חצי שעה של סיפורי מירוצי אשקלון........היו ימים :lol:

אחלה תמונות!

גמר חתימה טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התמונות - נוסטלגיה יפה. ברוב המרוצים האלו הייתי כצופה, מרשל או איש-צוות בקבוצה.

למען הדיוק ההיסטורי, יש כאן תמונות משלושה אתרי מרוצים -

1. באר-שבע, ליד שדה תימן - התקיימו בו מספר מרוצים בודדים.
  2. אשקלון מרכז - מצפון לרחוב של הכניסה הראשית לעיר - התקיים במסלול הזה מרוץ אחד בלבד.
  3. אשקלון דרום - המסלול שבו התקיימו מרבית המרוצים, והיה למרגלות דיונה ששימשה כאמפיתאטרון טבעי ונוח לצופים.

המרוץ שחן הזכיר, שבו התחרו עם מכוניות טלבו סמבה שכורות, התקיים בעפולה ואורגן ע"י העיתון "טורבו". הוא קדם למירוצי באר-שבע ואשקלון, ולמעשה היה הגורם המאיץ להקמת המועדון המוטורי הישראלי, שאירגן את המרוצים אח"כ.

תוספת אחרונה - גם פרדי פרייהוף נהג במספר מרוצים בדייהטסו שרייד אדומה של אותה הקבוצה, ולדעתי הוא זה שמצולם בתמונה שלמעלה. הוא גם ניצח במרוץ אחד לפחות עם המכונית הזו, והוכיח שלפני כל השיפורים, הנהג הוא החשוב ביותר...

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה תוספות קטנות:

מרוץ בודד נערך בעפולה בשנת 84,בתנאים קשים,ואז עברו סופית לאשקלון.

על השטח שנערכו בו מירוצי אשקלון הוקמה לפני כמה שנים מבשלת שיכר,ומייצרים בה את בירה קרלסברג.

פרדי פרייהוף היתחרה גם בקבוצת ה 1600 עם טויוטה קורולה GT,שניבדלה משאר הקורולות בכך שיוצרה כדגם מיוחד עם הנעה אחורית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור - תודה עבור התמונות, זכרונות ילדות של גליונות "טורבו" זצ"ל........

נ.ב: לשאלתך (זיהוי הרכב....) - אודי קווטרו. הדבר האמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחחח, היו ימים... ספורט מוטורי מעולם לא היה ספורט של "עניים". בניגוד לכדור-רגל ששם אתה צריך משהו לבעוט בו, כאן אתה זקוק למכונית, חלקים אביזרים וכו', ככל שאנחנו מיתקדמים על ציר הזמן קדימה אני רואה פחות ופחות אפשרויות לאנשים מהשורה להצטרף (כמה אנשים אתה מכירים שיכולים לקנות אימפרזה טורבו ולהוריד אותה מהכביש לטובת מרוצים?!)...

שוב, מעולם זה לא היה זול, אבל כיום, זה יותר מידי יקר... במיוחד אם אתה רוצה לזכות במשהו.

אם נביט במרוצי העבירות, מעטים האנשים הפרטיים שם. רובם בעלי מוסכים או המקורבים אליהם. חבל...

מרוצי הקטנועים? אותו סיפור, אותם אנשים...

הארלי-קרוס אמור להיות ספורט "ביניים"... נקווה יאושר החוק המוטורי ויהיו מסלולים נוכל לראות כאן מכוניות מושקעות - ששיכות למיקצוענים, ומכוניות פשוטות יחסית - ששיכות לחובבנים שבינינו...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

בחודשים האחרונים יצא לי להכיר איש יקר בשם דוד פרייס, אחד מנהגי המרוץ המהוללים של שנות השמונים בישראל, אשר נהג במרוצי המכוניות על לא אחרת מאשר הפרינץ 1000...

באחד מביקורי בבית דוד לאחרונה, בעוד הוא מסייע לי במתן אינספור עצות היקרות מפז בכל הנוגע לשיפור מנוע הפרינץ (ל-TTS המיועדת), שלף מר פרייס ערימת תמונות היסטורית ממרוצי אשקלון.

ביקשתי יפה, ממש יפה, לקחת אליי את התמונות בכדי לסרוק אותן, תוך שאני מספר לדוד על פורומי הרכב השונים אשר וודאי וישמחו מראה פיסה היסטורית זו של הספורט המוטורי בישראל. לשמחתי, הסכים דוד "להפקיר" בידיי את התמונות ולאחר עבודה לא מעטה של סריקתן ועיבודן בפוטושופ, אני שמח להביא חלק מהן בפניכם. בין הסתם, בחלק לא קטן מהן מצטלמת הפרינץ, שכן זו הייתה מכוניתו של דוד פרייס, אם כנהג עצמאי ואם כחלק מהצוות המוכר כ"האחים פרייס".

הרגישו חופשי לזהות את האנשים בתמונות, את נהגי המכוניות או אתכם כילדים עוללים על אחת הגבעות במרוצים.

התמונות האלו ריגשו אותי, עשו לי משהו, זכרון ילדות משולב עם תסכול נוכחי על חוסר תרבות ספורט מוטורית בימינו....

תהנו :smile:

ליאור.

"נוער הגבעות" של שנות השמונים :smile:

Ashk_8.jpg

דוד פרייס על הפודיום, אם אני לא טועה, גברת אבר מימינו, אני לא מזהה את מי שמשמאלו.

FIA? NHRA? בשנות השמונים, גופיה וקסדה, זה כל מה שהיה צריך :wink:

מי מזהה איזה רכב זה?

Ashk_27.jpg

אודי קווטאטרו "קורץ" (קצרה)

היתה בתצוגת יכולת על המסלול עם נהג ראלי בשם פרנץ וורץ, אוסטרי כמדומני

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ashk_11.jpg

Ashk_25.jpg

Ashk_29.jpg

אלוף קבוצת ה 1000 סמ"ק בעונה האחרנה, דוד נמרי

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

מה תגידו שאני הייתי שותף פעיל במרוצי המכוניות גם בצפון גם באשקלון.

דויד פרייס הוא אחלה חבר שלי (תחנת דלק פרייס רמלה)

אגב ליאור אים אתה זוכר ביזמנו שעשיתה כתבה על אולדסמוביל קבריולט שהיתה כאילו של חוסין ואז אמרתי לך שלא רק שתדע היא היתה של דויד פריס ואחרי זה של חבר שלי נתן מראשל"צ ומשם נעלמה.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיסת נוסטלגיה יפה התמונות האלה

מה שחבל הוא שמאז עברו למעלה מ20 שנה ודבר לא השתנה (אם כבר אז לרעה)

אם התקשורת המפותחת של היום הייתה מצליחה לארגן את כל החובבים של אז

יכול להיות שהיום היו כמה מסלולי מרוץ רשמיים - וישראל הייתה הופכת להיות משהו בסגנון של קפקיסין ויוון ,

אולי היה אפשר לקחת את הרכב הפרטי - להכנס לאחד המסלולים האלה לשלם קצת ולהנות מיום ספוט מוטורי .

אבל אלה כאמור חלומות - בנתיים החוק לספורט מוטורי עדיין לא ממריא - וחבל - מאוד חבל

whenever I see an Alfa I tip my hat

H. Ford

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...