Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פיג'ו 205] - רעידות בסל"ד סרק ו"התחרפנות" סל"ד בהתנעה קרה

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 6647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת ארוך, אבל תשתדלו לעקוב, בבקשה.

לפני כמה חודשים החלפתי אלטרנטור, אחרי שהקודם התחיל להראות סימני גסיסה מתקדמים.

כמה שבועות לאחר החלפת האלטרנטור, שמתי לב כי בסל"ד נמוך האורות ברכב מהבהבים בקצב מהיר, וכי יש רעידות קלות מאזור המנוע.

חזרתי לבני ל. שהרכיב לי את האלטרנטור, הוא בדק ואמר לדעתו הבעיה היא במערכת ההזרקה, שלא מייצבת את הסל"ד של המנוע בסרק, ולכן כל המנוע רועד.

בנוסף, אחת לכמה זמן המנוע היה מתחרפן בזמן ההתנעה. פתחתי על זה שרשור בזמנו, היות וחשבתי שהבעיה נובעת מצינור וואקום מנותק, אבל כנראה שלא זאת הבעיה, היות והתופעה חזרה.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=75741

לקחתי את הרכב למכון ההזרקה של משה זר בפתח-תקווה. משה חיבר את הרכב לסורק, פירק את ראש ההזרקה ואמר שחיישן המצערת תקול, ויש להחליפו. הוא הציע שבמקום להחליף רק את החיישן התקול נחליף את ראש ההזרקה בראש משופץ עם אחריות. חשבתי שזה רעיון נפלא, להיפתר מכל התקלות האפשריות יחד, ומשה החליף את הראש.

אני לא בטוח אם ההשפעה היתה פסיכולוגית או לא, אבל בשבועיים האחרונים הייתי בטוח שהתופעה חוזרת ובגדול, לאור העובדה שפעמיים רצוף התחרפן הסל"ד בהנעה.

בקיצור, היום למשה זר. הוא הסתכל, בדק, התחבר עם סורק ולא מצא כלום. לטענתו ההזרקה תקינה, והבעיה במקום אחר. הוא הציע לנסות ולהחליף חוטי הצתה, אבל גם זה לא עזר.

מה עושים?!

אולי שווה כבר להסב לקרבורטורים? :evilbat::screwy:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אבדוק הארכות היום. לא חשבתי על זה...

התחרפנות הסל"ד קוראת אך ורק בהנעות קרות.

הרעידות קורות בלי קשר לחום המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה תוצאות בדיקת ההארקות שעשיתי:

בין הקוטב השלילי של המצבר מחובר כבל לכנף השמאלית של הרכב. התנגדות: 0.1 אוהם.

בין הקוטב השלילי של המצבר לראש המנוע (ממש ליד חיבורי הפלאגים): 0.1-0.3 אוהם.

בין הקוטב השלילי של המצבר לבולמי הזעזועים: 4 אוהם!

אחר כך הנעתי את הרכב, הפעלתי צרכנים ובדקתי את הפרשי המתח בין האדמות.

התוצאה:

בין הקוטב השלילי לראש המנוע: 30 מילי-וולט

בין הקוטב השלילי לאלטרנטור: 40 מילי-וולט

בין הקוטב השלילי לבולמ"ז: 80 מילי-וולט.

זה סביר?

אגב, האם יכול להיות שכל הבעיה היא בגלל מערכת ההצתה ולא בגלל מערכת ההזרקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם האורות מהבהבים גם כאשר הסל,ד קבוע, למשל אתה מחזיק 1000-1500סלד ,האם האורות מרצדים?

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם רעיון, אבל לא כדאי לבדוק מנוע צעדים? אם יש לך אחד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם האורות מהבהבים גם כאשר הסל,ד קבוע, למשל אתה מחזיק 1000-1500סלד ,האם האורות מרצדים?

ב205 שלי אין מד סל"ד, אבל לחיצה קלילה על הגז מפסיקה את הבהוב האורות.

סתם רעיון, אבל לא כדאי לבדוק מנוע צעדים? אם יש לך אחד...
מנוע הצעדים הוחלף ביחד עם כל ראש ההזרקה. זאת הסיבה העיקרית שרציתי ראש הזרקה קומפלט...

עריכה: הבאתי מהאוטו את נתוני הגזים כפי שהדפיס לי אותם משה. בתקווה שזה יוכל לעזור לשפוך אור על הבעיה...

% vol CO - 0.15

% vol CO2 - 14.76

ppm vol HC - 262

% vol O2 - 1.0

ג (תחשבו שזה למדה) - 1.033

C - -23

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן תקלת מישר זרם באלטרנטור, שבהתנעת בוקר, כאשר האלטרנטור נדרש כמעט לשיא יכולתו לטעון מהר את המצבר, הוא לא מיישר את הזרם בצורה נאותה, וגורם לאספקת מתח AC גבוה וזיוף במערכת ההזרקה.

הבדיקה פשוטה- לנסות להניע כאשר חיבורי האלטרנטור מנותקים לגמרי, במידה והתקלה ננעלמת לנסות עם מצבר אחר תקין, ורק לאחר מכן להחליף אלט' או מיישר (גשר דיודות).

אפשרות נוספת: לחצן במנוע יצוב סל"ד סרק, בעל התנגדות גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה פשוטה- לנסות להניע כאשר חיבורי האלטרנטור מנותקים לגמרי, במידה והתקלה ננעלמת לנסות עם מצבר אחר תקין, ורק לאחר מכן להחליף אלט' או מיישר (גשר דיודות).

הבעיה היא שההתחרפנות באה והולכת, וגם אם אבצע 10 התנעות קרות ללא האלטרנטור בהצלחה, עדיין לא אוכל להיות בטוח שהוא האשם...

האם אתה חושב שהאלטרנטור יכול להשפיע גם על הריצודים בסל"ד סרק?

אפשרות נוספת: לחצן במנוע יצוב סל"ד סרק, בעל התנגדות גבוהה.

מנוע יצוב סל"ד סרק זה לא מנוע הצעדים?

איפה הוא יושב המנוע הזה?

קישור לתמונה של ראש ההזרקה מתוך ספר היינס: http://img35.imageshack.us/img35/1314/image28zl.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלטרנטור בהחלט יכול לגרום לסל"ד סרק לא יציב, ועוד כהנה וכהנה תופעות.

Injection_lower_part.gif

חלק מס' 1-- המנוע יצוב סיבובי סרק- (זה לא מנוע צעדים) חלק מס' 3 --המפסק (מיקרוסוויץ ) שעושה הרבה בעיות של סרק לא יציב. גבוה מידי או נמוך מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בקשר לאלטרנטור ולמצבר....

בחודשיים האחרוניים ההתנעה שלי דיי קשה, ז"א אני מתניע, ההתנעה "נתקעת" לרגע ואז הרכב מונע.

הסטרטר כאילו נתקע לרגע ומנורת הטעינה נשארת דלוקה עד שאני לוחץ על הגז מעט.

התופעה מתרחשת אך ורק בהתנעת בוקר.... מה סדר הפעולות שעליי לבצע על מנת לאתר את הבעיה?

קרבורטור אחרי ניקוי, מצבר בן פחות משנתיים. (גולף 87)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לכתוב את מה שאני הולך להגיד ועוד לפני יום כיפור. אבל די נמאס יצאתם לי מכל החורים אתם והפרסומות חינם לאלילי הפורום שלכם כמו משה ודומיו. צאו מהסרט , אין דבר כזה ראש משופץ , יש מפירוק שמנקים אותו יפה ויש חדש שעולה משהו כמו 2500 שח ולכן אף אחד לא קונה. בגלל שהחיישן מצב מצערת הוא חלק מאד חשוב של מערכת ההזרקה הספציפית הזו [בוש MA 3.0] , על פיו נקבעים נקבעים זמן הזרקה וזוית קידום הצתה, פתיחה וסגירה של מייצב הסרק ועוד. קודם כל מחליפים אותו. ולמה פתחתי את הנושא , כי רק היום חויתי זאת על בשרי. בעל מוסך כמעט מורשה של PSA באיזור השפלה נתקל בתופעה כמו שלך וכבר הלך להחליף את החלק האמורוזאת עפי נסיונו,[מפירוק כמובן ], ורק קרא לי לשים עין ולאמת את קביעתו, מה מתברר, שרתמת המנוע שרופה חוטים נדבקו זה לזה ,פלא שהרכב לא נשרף ועלח באש ויש להחליפה באחת אחרת. מה שמלמד שיכולים להיות עוד הרבה אפשרויות לתופעה שהוזכרה ואציין חלק מהן : 1] חיישן טמפ" 2] מחשב 3] חיוט 4]דלק מזוהם וכמובן החיישן המפורסם.

מצטער אם נסחפתי קצת שנה טובה וצום קל

I LOVE PEUGEOT CITROEN CARS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...