Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסיון אישי של נהגים חדשים שקיבלו דו"ח על עבירת מהירות

חלי
שימו לב! השרשור הזה בן 7870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה, ידיד טוב שלי שהנו נהג חדש לעוד כמה חודשים, מומלז וקיבל דו"ח מהירות לפני כשנה על מהירות. כפי שאזרח טוב שלא עושה בעיות היה עושה- הוא שילם די מהר את הקנס.

למיטב ידיעתי מעו"ד לתעבורה, חבר'ה מהפורום ואתר טופספיד, על כל עבירה בתוספת השלישית (מהירות היא אחת מהן) שנהג חדש עובר, הוא צריך לעבור את סיפור הוצאת הרישיון מחדש כשהוא יבוא לחדש את הרישיון בסוף השנתיים. זה תופס גם אם הוא לא קיבל שלילה על המקום בעת ביצוע העבירה.

להלן ציטוט מטופספיד לגבי סוגי עבירות בתוספת השלישית:

"תוספת שלישית

(סעיף 12א)

1.עבירה לפי סעיפים 10, 43, 44 או 65 לפקודה זו.

2.עבירה לפי תקנה 22 לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961, לגבי אי-ציות נוהג רכב לרמזור ואי-מתן זכות קדימה, עבירה לפי תקנות 26(2), 47, 54 או 57 לתקנות האמורות, ועבירה לפי תקנה 144 לתקנות האמורות, אי-הודעה על תאונת דרכים או אי-הגשת עזרה לנפגע בתאונת דרכים.

3.עבירה לפי פקודה זו או התקנות לפיה אשר גרמה לתאונת דרכים שבה נפגע אדם.

4.עבירה שבית המשפט גזר על מי שעבר אותה פסילה בפועל מהחזיק ברשיון נהיגה לתקופה של שלושה חדשים או יותר.

תרגום:

סע' 10 - נהיגה ללא רשיון או שלא על פי תנאי הרשיון.

סע' 43 - סיוע ע"י שימוש ברכב לכל עבירה שעונשה 3 חודשים או יותר.

סע' 44 - סיוע ע"י שימוש ברכב לעבירות מין.

סע' 65 - אי עצירה לפני מסילת ברזל.

תק' 22 - אי ציות לרמזורים ולתמרורים.

תק' 26(2) - נהיגה תחת השפעת אלכוהול ו/או סמים.

תק' 47 - עקיפה מצד ימין.

תק' 54 - נהיגה במהירות מופרזת.

תק' 57 - מעבר אוטובוס על פני מסילת ברזל.

תק' 144 - התנהגות במקרה של מעורבות בתאונה עם נפגעים (בעיקר מתן עזרה או קריאה לעזרה לנפגעים)"

כשאמרתי לידיד שלמיטב ידיעתי הוא יצטרך בקרוב לעשות טסט, תאוריה ולהחשב לנהג חדש לעוד שנתיים, הוא התקשה מאד להבין ולקבל את זה. הוא דרש הוכחות, וגם לא ממש האמין שהדברים המצוטטים הגיוניים.

בכל אופן, אני זקוקה לסיפורים אישיים של אנשים שקיבלו אישית/ מכירים אישית נהגים חדשים שקיבלו דו"ח על אחד הדברים הנ"ל (במיוחד מהירות), ונאלצו לעבור את הסיפור מחדש.

אם יש כאלה שעברו את אחת העבירות הנ"ל בהיותם נהגים חדשים, ולא נאלצו לעבור את זה מחדש, זה גם כן יעזור מאד.

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מפחיד.. מאוד..

לא הבנתי את "על כל עבירה בתוספת השלישית.." זה אומר שצריך לבצע 3 עברות כדי להתחיל את הסיפור עם הטסט מחדש??!

כפי שאני יודע, אין לי שום נקודות (טפו טפו טפו) ולא קיבלתי שום דוחות, יש מקום לברר את זה?

עוד משהו, דוד שלי שלפני בערך חודש נשאר לו שבוע לנהג החדש.. הגיע לו מכתב בדואר ממשרד התחבורה.. בעקבות קנס שהוא קיבל על מהירות (750 שקל) הוא צריך לעשות שוב פעם תיאוריה, בדיקת עיניים ויש לו נהג חדש לעוד שנתיים...

עצוב :cry:

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי לשלושה מכרים שקיבלו דו"ח בהיותם נהגים חדשים, ואלה הממצאים:

אחד קיבל דו"ח מהירות בלי שלילה, ובסוף השנתיים נאלץ לעשות קורס נהיגה מונעת, ולאחריו קיבל רישיון.

השני קיבל דו"ח מהירות עם שלילה של שלושה חודשים, וישר אחרי השלילה נאלץ להוציא מחדש רישיון ולהיחשב לנהג חדש לעוד שנתיים.

השלישי קיבל דו"ח מהירות בלי שלילה, ניגש למשפט והתובע לא שמע על דבר כזה שצריך להוציא מחדש רישיון.

שלושת המקרים סותרים את ההנחה שצריך להוציא רישיון מחדש בסוף השנתיים.

חבר'ה, למישהו יש מידע מוסמך ואמין בנושא?

זה די חשוב לי.

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...