Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוקוס/אלמרה/אימפרזה ובקשת חו"ד מבעלי פוקוס דור קודם

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 6775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

גיסי בשבלבים מתקדמים של רכישת משפחתומטית שנת 00-01 מהדגמים שהוזכרו לעיל בכותרת.

כעיקרון את רוב הייעוץ הוא עורך בעזרתי ומשתמש בדעותיי ובידע שיש לי.

לאחר שלילת רכבים, נשללו כבר הלאנטיס (ביטוחים יקרים, חוסר נוחות) והקורולה (יקרה מעט מהאחרות, במיוחד עם מנוע ה-VVTI) ונשארו האלמרה פרפקט (אצלו בעדיפות ראשונה) והאימפרזה (ניו אייג').

המלצתי לו שוב ושוב על הפוקוס, אך הוא מקובע על רכב יפני ומפוחד מעניין האמינות,טיפולים והאחזקה של הפוקוס.

גם בתר'דים שחיפשתי :http://www.carsforum.co.il/vb/search.php?searchid=434688

לא מצאתי ריג'קטים על אחזקה ואמינות של פוקוס.:?

אני עדיין בדעה שהפוקוס טובה מהאימפרזה ואלמרה פרפקט, אך לצערי אני חסר ניסיון נהיגה בשניהם

(מהפוקוס מאוד נהנתי, את האימפרזה הרגשתי רק בגרסת ה-WRX ואת האלמרה הקודמת השבלונית):roll:

תנו חוות דעתכם (בעיקר מבעלי ניסיון) על צריכת הדלק, הטיפולים,האמינות והאחזקה של הפוקוס אל מול המתחרות הנתונות.

תודה

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע שנה על פוקוס ליסינג.

ב 1460 ק"מ קפצה שן בטיימינג, ב 11,000 ק"מ הלכה משאבת מים (יכול לשהיות ששני הדברים קשורים האחד לשני)

פרט לזה אמינות מושלמת, הרכב מאוד מהנה לנהיגה ביחס למשפחתומטית, הבגאז' ענק, מרווח פנימי טוב ואיכות הרכבה טובה.

הכסאות לא נוחים, מה שלא עשיתי. פתחי האיוורור של המזגן ממוקמים במקומות מחורבנים.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה ניסן או סובארו = אפס תקלות, שקט נפשי ל 5 שנים לפחות.

שבלונית לא שבלונית, רוצה אמינות או הרפתקאות?

הכל שאלה של מה אתה מחפש, גם סיטרואן \אופל\פגו\גולף , כולם נוסעים יותר טוב מהיפניות קרי ניסן או סובארו, מבחינת אחיזת כביש ונוחות SO WHAT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולפותח השירשור - אני מציע שיעשה נסיעת מבחן...
איך בדיוק? זה לא אפשרי...

לא מדובר ברכבים חדשים!!

תודה למגיבים.

אשמח לעוד תגובות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס רכב אמין כמעט ברמה של היפניות רק שקשה להשיג מידיים פרטיות, תמליץ לו גם על הונדה משנתון 2001 עולה בערך 68000 מחיר סביר, מרווחת, אמינה ביותר, חיסכונית ובעלת ביקוש גבוה אך הביטוח שלה מעט יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר טומיטום,באופן עיקבי אתה מוציא את דיבתם של כל העוסקים בסחר רכב,כאילו שכולם רמאים,נוכלים,שקרנים ושרלטנים שמעוניינים לגזול את כספם של אנשים תמימים.

ולעיניין-בתחילת דרכה היו לפוקוס מספר מחלות ילדות די שוליות,כמו מצופי דלק תקולים שגרמו לקריאה לא נכונה של שעון הדלק,אוטומט איתותים מקצר ועוד כמה זוטות.

היום,מוכיחה הפוקוס אמינות ברמה גבוהה+בונוס של הנאה מהנהיגה שלא קיים ביפנומטיות המקבילות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום,מוכיחה הפוקוס אמינות ברמה גבוהה+בונוס של הנאה מהנהיגה שלא קיים ביפנומטיות המקבילות.
אתה מתכוון לדור הקודם (הרלוונטי) נכון?

מאיזה שנה בערך נפתרו הבעיות/תוקנו הריג'קטים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפוקוס של אבא שלי יש 125K ק"מ, היא משנת 00.

תקלות עד היום: שני מנועים חשמליים של חלונות. חוטי הצטה (האחרון סביר לק"מ). מעבר לזה אפילו לא תקלה אחת. סה"כ אמינות יפה מאוד לרכב בן 6 עם מעל 120K ק"מ. אני מכיר פוקוס נוספת עם 175K ק"מ משנת 00, מנוע וגיר מקוריים. תקלות - מנוע חשמלי של חלון (אחד). זהו.

הרכב כנראה לא מושלם מתקלות, אבל מראה סה"כ אמינות יפה +. היתרון שלו הוא בנוחות, ובהנאה מנהיגה, באחרון הוא מוביל באופן משמעותי על המתחרות עד הגעתה של המאזדה 3. אם כי יש הטוענים שהפוקוס הקודמת טובה ממנה בנושא הזה גם כן.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא תודה, חיכתי לשמוע את תגובתך (למרות שגיא שגב כבר העביר לי את המידע על הפוקוס שלך) :wink:

לא הבנתי את כוונתך למשפט:

אני מכיר פוקוס נוספת עם 175K ק"מ משנת 00, מנוע וגיר מקוריים

נדמה כאילו רשמת בפליאה על פוקוס שעברה 175K עם אותו מנוע.

זה אמור להיות משהו חריג?

(אני שואל משום שהרכב שיקנה לבסוף כנראה יהיה מספר לא מועט של שנים אצל גיסי)

תודה

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע הבנתי שבפוקוס 2005 תוקנו הרבה ריג'קטים והרכב אמור להיות אמין יותר,

אבל הבעיה שאין דרך לבדוק את זה בגלל שהרכבים האלה עדיין חדשים.

האלמרה והסובארו מאוד אמינות אולם האלמרה יותר מרווחת ויותר זולה במקצת, בנוסף אפשר למצוא

אותה עם מנוע 1800 לעומת ה סובארו שבאה עם 1600 (יש גם מנוע 2 ליטר אבל זה יקר לא משתלם)

ואחרונה יש את ההונדה סיוויק, גם כמו שתי היפניות למעלה היא מאוד אמינה, אבל הבעיה שהיא לא כל כך יציבה,

בנוסף היא הכי מרווחת בגלל שמאחורה אין לה את הבליטה מאחורה ברגליים שיש לכל הרכבים,

הרכב עצמו פשוט אמין נוח ומרווח, תא המטען גדול והיא באה עם שלל איבזורים,

ככה שתוכל למצוא אחת שנת 2003 מאובזרת עד הראש ב 85 או 90 אלף ש''ח,

אנחנו קנינו את הסיוויק שלנו ב 95 אלף שנת 2004 רק חבל שהאיבזור היחידי שהוסיפו לה היה הרמת חלונות.

אני אומנם לא נהגתי מעולם על האימפרזה או על הניסאן, אבל אני יכול להגיד לך שהשדה ראיה בסיוויק

מאוד גדול, וגם הקורת צד של השמשה לא מפריעה לשדה ראיה, בנוסף המושבים נוחים, לוח השעונים

מושך את העין, ויש אפשרות של משחק עם עוצמת התאורה למצב כשהאורות מכובים וכשהאורות דרך דלוקים.

המזגן ומערכת השמע ממוקמים בצורה מעולה שקרובה לנהג ונוחה לתפעול בעת נסיעה,

רק חבל שהמשענת יד מחוברת למשענת של כיסא הנהג ולא עשו אותה ביחד עם התא איחסון

מאחורי ידית הבלם יד כמו במאזדה 3.

בטיחות: אצלנו הרכב הגיע עם 4 כריות אוויר 2 קדמיות ועוד 2 צדדיות.

טיפ: אם דוד שלך באמת יתכוון לקנות סיוויק לפחות שיחפש אחת משנתון 2005, היא באה עם חצאיות

צד וטמבונים חדשים הרבה יותר יפים (דגם אחרי מתיחת פנים) והרכב הרבה יותר יפה מהשנתונים הקודמים.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפוקוס הקודם 1600 אוטומטית 4 דלתות מודל 2001 (ליסינג) 90,000 ק"מ שלוש שנים וחדשיים:

תקלות וטיפולים: החלפת זוג צמיגים, החלפת רפידות בלמים, איזון גלגלים (פעם בודדת שהרכב נכנס למוסך לא לטיפול שגרתי), מראת מגן שמש נוסע נפלה, החלפת מגבים, מדי פעם מד הדלק היה צונח לאפס וחוזר מעצמו.

רכב שהקדים את זמנו (ב 2001) נוח יחסית, היגוי מעולה, אחיזת כביש טובה, ביצועים סבירים, נוחות טובה, מרחב פנימי מצויין, בטיחות טובה לזמנו (עדיף עם 2 כריות) תא מטען גדול.

חסרונות: רעידות בדוושת הבלם בבלימה גם כש ה ABS לא נדרש, אבזור קמצני, כרית אויר אחת, שני חלונות חשמל, מראות חשמליות וזהו.

בפוקוס הנוכחי (דור קודם) מודל 2005 12,500 ק"מ אין את הרעד בבלימה 4 חלונות חשמל, שתי כריות, חוץ מזה אותו אוטו ועד כה ללא תקלות, בהשוואה לקורולה - לפוקוס ביצועים פחות טובים, אחיזת כביש עדיפה, גימור מעט פחות איכותי, תא מטען עדיף בפוקוס והיגוי ברמה אחרת לגמרי, הקורולה מאבדת אחיזה הרבה לפני הפוקוס ועל כביש רטוב בידיים לא מיומנות עלולה לצאת משליטה.

חבר שקיבל אלמרה 1800 בליסינג מיהר להחליפה.

מקווה שתרמתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...