Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פאסאט 2002-2004 - ממה להזהר?

msigal
שימו לב! השרשור הזה בן 6782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מספר שאלות ליודעי-דבר בלבד:

1. איך הפאסאט מהשנים 2002-2004 (לאחר מתיחת הפנים)? האם יש הבדל משמעותי בין ה-2 ליטר לטורבו 1.8 (הדיזל לא רלוונטי)? האם כדאי לחפש דווקא בגימור LUXURY?

2. מה מבחינת האמינות של הרכב מבחינה כללית ושל מנוע הטורבו בפרט? בעיות מהותיות/ידועות? כמה יכול לעלות תיקון הטורבו והאם הוא אמין?

3. האם לדגם יש תיבת הילוכים בת 4 או 5 מהירויות (אוטומטית, כמובן) בשנים אלו, עם 2 המנועים שהוזכרו?

אל תפגעו - מנסיוני מהר מאוד השאלה הופכת לויכוח מה יותר טוב, פאסאט או פיז'ו 106 GTI, ולכן אבקש לא לתת הצעות לרכבים מתחרים (כן, אני יודע שהמונדיאו יותר טובה לנהיגה ועוד ועוד). אלו השאלות, ותודה מראש לכל המגיבים (לעניין).

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבעלותי פאסאט 2002, 2.0 אוטומטית.

הרכב אצלי כשנתיים, נקנה כיד שנייה עם 15,000 ק"מ, היום עותד על 38,000.

למעט טיפולים שוטפים, לא היו תקלות.

מנוע ה-1.8 חזק הרבה יותר, וכנראה מהנה יותר למי שזה חשוב. מנוע ה-2.0 מספק את דרישותי הצנועות, ואת משקל הרכב. כוח לא חסר כשצריך, ובסל"ד נמוך יחסית. לגיר האוטומט 4 הילוכים.

מחירי טיפול סבירים בהחלט, ואני מטפל במוסך מורשה. הנה דוגמא לטיפול כולל טיימינג:

http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-2421-280-11557813,00.html

בדגם ה-1.8T, יש לקחת בחשבון עלויות החלפת טורבו, הבנתי שבסביבות 10,000 ש"ח.

לגבי רמת גימור, רמת הגימור הבסיסית גבוהה מהרבה רכבים משפחתיים, איכות תא הנהג נהדרת. לגבי שידרוג לרמה גבוהה יותר, זה שיקול כספי בעיקר, והאם זה בכלל נחוץ (מגנזיום, גג, דיפוני עץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הרכבים עליו אני נוהג זה פאסאט 1.8T אשר נקנתה לפני חודש וחצי (יד שניה 2002), אם הרכב נשמר כמו שצריך (כמו שלי) אז הוא יהיה מדהים,יפיפה ונוצץ גם בגרסה הכי פחות מפוארת, אשר מגיעה עם בקרת אקלים, תאורה בסוככי שמש ועוד כל מיני שטויות (וזה ברמת הבסיס) ודברים נחמדים שיוצרים אווירה נעימה ברכב, כמו כן איכות החומרים וההרכבה טובה מאוד ובכלל הרכב נותן את הרגשה טובה.

כיוון שלא יצא לי לנהוג על ה2.0 ל' אני לא יכול להשוות אבל ה1.8T מנוע נפלא, עם צריכת דלק שפויה יחסית, ותיבת הילוכים טיפירוניק עם 5 הילוכים עושים את העבודה כראוי...הרכב מרגיש קליל ואינו מראה מאמץ מיוחד (על אף הכמעט טון וחצי שהוא שוקל) ובעיר כמעט והטורבו לא נכנס לשימוש.

כעיקרון המנוע הוא מנוע ספורטיבי שנמצא ברכבי VAG, אבל הפאסאט לא רכב ספורט והמנוע לא מאומץ באותה מידה, לכן הסיכוייםשהטורבו יתקלקל/ישבר/יפגם בדרך כזאת או אחרת הוא אפסי- המנוע הזה הוא אחד הטובים של הקונצרן והוא מוכיח את עצמו באמינות וביצועים כבר הרבה זמן כך שאם תתנהג יפה אל הרכב רוב הסיכויים שלא תצטרך לחוות החלפת טורבו או משהו בסגנון- אמינות גבוהה מאוד.

לגבי רמת הגימור- סכ"ה אני הייתי שמח יותר אם היה לנו ג'אנטים,סאן רופ וכל שאר השטויות..אבל! באמת שזה לא קריטי, הרכב בעל צורה מרשימה מבחוץ והמחסור בג'אנט לא גורע כלום, כמו כן פנים הרכב מהודר גם בגרסה הפשוטה ביותר כך שדיפונים דמויי עץ ומושבי עור (רותחים בקיץ מקפיאים בחורף) לא צריכים להוות גורם משפיע בבחירת הרכב.

לסיכום-אני מעדיף את ה1.8T מהרבה בחינות על פני ה2.0, גם הבדלי צריכת הדלק בניהם (אם בכלל) הם מזעריים כך שאני ממליץ בחום על ה1.8T-רמת גימור זה כבר שיכולים שלך ככה או ככה הרכב יפה ומפנק.

1.8T 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הרכבים עליו אני נוהג זה פאסאט 1.8T אשר נקנתה לפני חודש וחצי (יד שניה 2002), אם הרכב נשמר כמו שצריך (כמו שלי) אז הוא יהיה מדהים,יפיפה ונוצץ גם בגרסה הכי פחות מפוארת, אשר מגיעה עם בקרת אקלים, תאורה בסוככי שמש ועוד כל מיני שטויות (וזה ברמת הבסיס) ודברים נחמדים שיוצרים אווירה נעימה ברכב, כמו כן איכות החומרים וההרכבה טובה מאוד ובכלל הרכב נותן את הרגשה טובה.

כיוון שלא יצא לי לנהוג על ה2.0 ל' אני לא יכול להשוות אבל ה1.8T מנוע נפלא, עם צריכת דלק שפויה יחסית, ותיבת הילוכים טיפירוניק עם 5 הילוכים עושים את העבודה כראוי...הרכב מרגיש קליל ואינו מראה מאמץ מיוחד (על אף הכמעט טון וחצי שהוא שוקל) ובעיר כמעט והטורבו לא נכנס לשימוש.

כעיקרון המנוע הוא מנוע ספורטיבי שנמצא ברכבי VAG, אבל הפאסאט לא רכב ספורט והמנוע לא מאומץ באותה מידה, לכן הסיכוייםשהטורבו יתקלקל/ישבר/יפגם בדרך כזאת או אחרת הוא אפסי- המנוע הזה הוא אחד הטובים של הקונצרן והוא מוכיח את עצמו באמינות וביצועים כבר הרבה זמן כך שאם תתנהג יפה אל הרכב רוב הסיכויים שלא תצטרך לחוות החלפת טורבו או משהו בסגנון- אמינות גבוהה מאוד.

לגבי רמת הגימור- סכ"ה אני הייתי שמח יותר אם היה לנו ג'אנטים,סאן רופ וכל שאר השטויות..אבל! באמת שזה לא קריטי, הרכב בעל צורה מרשימה מבחוץ והמחסור בג'אנט לא גורע כלום, כמו כן פנים הרכב מהודר גם בגרסה הפשוטה ביותר כך שדיפונים דמויי עץ ומושבי עור (רותחים בקיץ מקפיאים בחורף) לא צריכים להוות גורם משפיע בבחירת הרכב.

לסיכום-אני מעדיף את ה1.8T מהרבה בחינות על פני ה2.0, גם הבדלי צריכת הדלק בניהם (אם בכלל) הם מזעריים כך שאני ממליץ בחום על ה1.8T-רמת גימור זה כבר שיכולים שלך ככה או ככה הרכב יפה ומפנק.

יש הבדלי צריכת הדלק בין שניהם לטובת ה- 2.0 אבל זה לא משמעותי. לי אגב יש פאסאט 2.0 ידנית ככה שאצלי צריכת הדלק עוד יותר נמוכה...

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים ביחס למחיר,היה ברשותי 1.8 טורבו 2001 ,כוח לא חסר בכלל לרכב הזה במיוחד אם מחליפים ציפ (מומלץ ביותר הכוח והמומנט משתנים באופן מדהים).

היום יש לי מרצדס C240 והפאסאט לא נופלת ממנה בהרבה אם תקח מחיר מול מה שאתה מקבל.

לדעתי הרכב שהכי כדאי לרכוש במחיר שלו,ואל תתפשר בפחות מ 1.8 טורבו...אחרת תתאכזב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...