Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע עושים כזה עניין גדול מתאונת שלדה

sti05
שימו לב! השרשור הזה בן 6787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תאונות שלדה, אם לא תוקנו כהלכה (ואני בספק גדול מאוד לגבי כמות המקומות שמסוגלים באמת ליישר שלדה ולתפור את כל החלקים מחלק ישרים כמו פלס) פשוט ייעקמו את זוויות המיתלים וההיגוי מעבר לכיוונון נורמלי ויחלישו את השלדה ככה שדיוק המיתלים יפגע.

אני אישית בדעה שכל התאונות הקטנטנות שקוראים להן "קצה שלדה" הן בחלקן הגדול קשקוש - אם בתי הבולמים, נקודות החיבור של המיתלים וההגה לא זזו בכלל, אין שום בעיה מבחינת השלדה.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונת שלדה - הדבר הכי נוראה שיכול לקרות למרכב,ברגע שהמרכב מקבל מכה חזקה הוא משנה את צורתו וחוזקו.

שינוי צורתו יכולה להשפיע על תחושת ההיגוי והתנהגות הרכב,כמו כן זה משפיע על מרבית מכלולי הרכב הנעים כגון: צמיגים(שחיקה מוגברת ולא תקינה),מיסבים(בלאי מואץ),ציריות,פעמונים,מערכת היגוי וכו..

שינוי חוזק המרכב - רכב שתוקן אחרי תאונת שלדה כבר לא ביטיחותי באותה מידה כמו רכב שלא היה מעורב בתאונת שלדה.. לדוגמא : נסעת ברכבך ופגעת במשאית ,כל קידמת הרכב התקפלה בצורה הבטיחוטית ביותר על מנת לא לפגוע בנהג והנוסעים,בפעם הבאה שרכבך יקבל מכה דומה כבר אין לדעת אם תיהיה מספיק מוגן בתוך הרכב.

מקווה שעזרתי

bear

למכירה : סט מזרקים דנסו בהספק 230CC במחיר שפויי , ניתן לפנות בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המכוניות אשר מסתובבות באיזור המרכז ובערים צפופות "חוטפות מכות קלות, בחניה, בהחניה וכו, מכות אלו או תיקונן יותר נכון, נקראים ומהווים נזקי פח קלים ואיכות הטיפול בהם כולל עמידותם בחלודה תלויה באומן, הן אינן מהוות סיכון לרכב ונוסעיו.

נזקי שלדה לעומת זאת והיום זה כולל את כל המרכב הקשיח : שסי מדומה, מתחם הנוסעים למעט דלתות, (אשר גם הן הפכו לחלק מהמיגון וכדאי להחליפן בתקינות!) וגג הרכב הם מבחינה היצרן יחידה קשיחה אחת אשר נועדה להגן על היושבים ברכב, לכן המרכב הוא פריט אחד גדול מתוכנן ומיוצר בקפידה ומהווה את החלק המרכזי של הרכב, כל השאר ניתן להחלפה, מספר ההלחמות הקיפולים הרבים לכולם משמעות מרובה. לכן כאשר המרכב נפגע ולפעמים אפילו "קלות", אין לאף אחד אפשרות להחזירו למצבו התקני!! יש ארצות אשר פוסלות מכוניות גם על סטייה של 3מ"מ אלכסוני.

כיום עובדים על ייצור רכבים עם פח בעל זיכרון מולקולרי, ז"א, כאשר הפח מקבל מכה הוא מיד מתיישר למצבו הרגיל. התהליך מייקר מאד את הרכבים וכנראה יופיע רק ברכבים יוקרתיים וגם שם באיזורים בהן יהיה לו תפקיד להצלת חיי אדם.

מסקנה: כאשר קונים רכב חשוב לבדוק בייחוד את המרכב ועל פי רוב לסרב לקנות אותו עם סימני תאונת מרכב, לפני אובדן ערכו שמרו על חייכם.

מכונית זו ערימת פח אשר תפקידה הראשון , להגן על חיינו.

נוסע רגוע, חסכוני וגם בטוח:wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה?

אנשים מטומטמים שלא מבינים כלום.

תראה קצה שילדה (סוג פגיעה שיש למכוניות רבות), היא פגיעה בשלדה אשר נמצאת לפני הגלגלים הקדמיים ואחרי הגלגלים האחוריים.

בתאונות כאלה אין פגיעה באמבטייה, במערכות שקשורות להייגוי ובלמים.

הפגיעה היא פסיכולוגית בלבד.

לי יש אוטו עם קצה שלדה, האוטו הקודם הייה עם קצה שלדה.

ולא היו בהן שום בעיות שקשורות להיגוי וכדומה.

מה שכן גם משתלם לקנות רכב עם קצה שלדה, אתה תקנה אותו באחוזים ניכרים מתחת למכיר וכאשר הרכב יעלה פחות תמכור אותו, גם תאבד את האחוזים האלה אבל קנית את הרכב כשהוא הייה יקר יותר לכן הרווחת בעצם יותר מהורדת המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הקליאו שלי אם קצה שילדה, הפגיעה היא נגיעה קלה מתחת לכנף בצד הנהג ולכן קניתי אותה ב 35% (!!!) מהמחירון עם מנוע חדש

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי העיקרון, תאונת קצה שילדה לא אמורה להשפיע אפילו במעט במידה ותוקנה כראוי.

כל עוד נזקי התאונה לא הגיעו לאזור בית הבולם לא תיהיה השפעה בנהיגה.

אבל, בארץ שלנו יש הרבה חאפריות. מה שאומר שגם תאונת קצה שילדה לא קריטית במיוחד שתוקנה רע, יכולה להשפיע לרעה. בעיות חשמל שונות, וכל שאר הדברים בסגנון. אז קודם כל, בתאונות מהסוג הזה מאוד חשוב לבדוק שהתאונה תוקנה בצורה הטובה ביותר, ללא התפשרות בבעלי מקצוע.

זה קודם כל, לפני שמתחילים להתווכח בכמה קונים את הרכב, אם בכלל...

לגבי המחיר, נראה לי גם אם השמאי העריך ירידת ערך של נניח 3%, אז במכירה תיהיה ירידת ערך גדולה יותר - בגלל ההפקט הפסיכולוגי. אז כמובן צריך להתחשב בזה.

בסופו של דבר, אם לקונה אישית לא מפריע העיקרון הפסיכולוגי הזה, הוא בדק את הרכב בצורה הטובה ביותר, והוא מודע לירידת הערך בקניה (ובמכירה) - אז יכולות להיות כמה מציאות טובות. במיוחד ברכבים נפוצים. נניח לאנטיס...

לrussian speed

שני הרכבים האחרונים שלך היו עם תאונות קצה שילדה כשכבר קנית אותם, או שעברת איתם תאונה כלשהי ואז תוקן הקצה שילדה?

אם את שני הרכבים קנית כשכבר הייתה תאונת קצה שילדה אז אתה לא יכול להגיד בשום מצב שאין הבדל בין הרכבים הללו לרכבים רגילים, כי פשוט אין לך יותר מדיי ניסיון על רכבים רגילים (וזה לא משנה אם לחבר יש את אותו הרכב...).

לעומת זאת, אם הרכב עבר את התאונה בזמן שאתה היית בעלים שלה ובכל הזמן הזה לא הרגשת הבדל בניהוג בלפני לעומת אחרי התאונה, אז זה משהו אחר.

גם הקליאו שלי אם קצה שילדה, הפגיעה היא נגיעה קלה מתחת לכנף בצד הנהג ולכן קניתי אותה ב 35% (!!!) מהמחירון עם מנוע חדש

מה שמפחיד זה פחות הקצה שילדה, יותר עניין החלפת המנוע... קצה שילדה יכול להיות טעות של רגע אחד. החלפת מנוע לרוב זה הזנחה ממושכת או התעללות (לרוב..).

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, היא באמת הוזנחה הרבה זמן... אבל היא היתה יד ראשונה ותופלה במוסך כמו שעון, כל מה שאמרו להם הם עשו ולכן כאשר המנוע הגיע ל 100.000 ואמרו להם שזה הזמן לאוברול במחיר של אוברול הם כבר קנו והתקינו מנוע. כאשר קניתי את הרכב גם למראת המחיר הנמוך היה ניראה שמה ששמתי עליה היה מחיר גבוהה מדי כי מבחינת קוסמטיקה היא ניראתה כאילו היה לה פחד כלשהו משטיפה ולכן לא הכניסו אותה לשם... אבל אחרי שבוע של שיפשופים בפנים ובחוץ, החלפת שמנים רצועות פילטרים נוזל קירור ,החלפה של כמה חלקים שנפחו נישמתם, והסרה של כמה חלקים מיותרים, היא ניראת ונוסעת כמו חדשה ועכשיו רק מחכה לפחחות וצבע כללי ולקונה המאושר כי אני רוצה לעבור לאופנוע או רכב אספנות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, היא באמת הוזנחה הרבה זמן... אבל היא היתה יד ראשונה ותופלה במוסך כמו שעון, ...
אתה קצת סותר את עצמך ..

למכירה : סט מזרקים דנסו בהספק 230CC במחיר שפויי , ניתן לפנות בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסביר: הרכב לא הוזנח מבחינה מכאנית (חוץ משימוש במי ברז במערכת קירור ושמן מינראלי ששמים במוסך (קצת חומרים נורמאלים זה כנראה יותר מדי לבקש...) וקרבוראטור שהיה (צביקה אני מדגיש- היה ) סתום הכל פעל פיקס הרכב טופל במוסכים מורשי יבואן במשך כל חייו עד שהגיע אליי, ואז היא הבינה את ניפלאות הטיפול בחצר (אל תדאגו, הסברתי לה יפה ;-) ) הרכב היה מוזנח מאוד מבחינה קוסמטית עם מכות פח (אישה נהגה בה) לא עברה שטיפה ושואב אבק לא היה לה מושג מה זה...

אגב ניקיון, אני שומע אותה בוכה למטה...

שיהיה לכם שבת שלום ואני הלכתי לטפל בה....

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסוכן בתאונת שילדה נובע מכך שלצורך ישור הפח במרבית המקרים יש צורך לחמם

את הפח , חימום הפח גורם לאיזור להיות חלש יותר ,דבר שעלול להשפיע על

התנהגות המתלים ומסוכן הרבה יותר להתפרקות האיזור בתאונת דרכים לא עלינו.

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מצחיק ומעצבן זה כששואלים: יש שאסי ?

השאסי נקי?

לא אין שאסי לאוטו , המרכב מחובר לאוויר!

לא ,השאסי מלוכלך!

------ CLUBBER IN SEARCH OF THE PERFECT SOUND -------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכותב הכותרת רצה לרשום משהו בסגנון "למה שיש קצה שלדה מסכן אני צריך להוריד 12 אלף שקל מהמחירון" ..

אנשים לא יודעים שיש הבדל בין קצה שלדה ל"מכת שלדה" ... אז נכון , אין ספק שמדובר במכה בשלדה.. כך שאם התחייבת בבדיקה - שלם אותה, אבל ללא ספק אין צורך להוריד כמות מטורפת של אחוזים מהמחירון על מכה שכזו, שכן יכולה להיות מחניה או ירידה ממדרכה (אם אתה עולה על מדרכה - מגיע לך ) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...