Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיפוש ברכב פרטי,האם חוקי?

Bear
שימו לב! השרשור הזה בן 6789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם

אני גר באחת השכונות הפחות טובות של מרכז הארץ,לא עובר שבוע שאני לא נתקל בשוטרים העושים מין צ"ק-פוסט באמצע כביש ועורכים חיפושים ברכבים.

השאלה שלי היא -על סמך איזה חוק מותר לשוטר לערוך חיפוש ברכבי? (אם הראתי לו את כל המסמכים הדרושים כגון רישיון רכב,תעודת זהות,רישיון נהיגה וכו..המוכחים שהרכב לא גנוב ואני לא עבריין)

בציפיה לתשובות ענייניות

BEAR

למכירה : סט מזרקים דנסו בהספק 230CC במחיר שפויי , ניתן לפנות בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש בגוגל - הוביל אותי לאתר של ברכה בודקת..

http://legal.goleshet.com/home/1108301147

ואני מצטט

"האם אדם חייב להסכים לעריכת חיפוש ברכבו על ידי שוטר? אם הוא נשאל להסכמתו ומסרב - מה יכולות להיות התוצאות?

13/02/05 15:25 שלח/י לחבר/ה

שוטר מוסמך על פי החוק לערוך חיפוש ברכב, כאשר יש לו יסוד לחשוד שבוצעה או מתבצעת עבירה בת-מעצר (למשל, כאשר יש לו יסוד לחשוד שמוחזקים ברכב סמים) וכאשר יש צורך לבצע חיפוש ברכב כדי לאתר את מי שביצע את העבירה, את קורבן העבירה, או ראיות הקשורות לביצוע העבירה (למשל, הסמים המוחבאים ברכב).

שוטר יכול לבצע חיפוש ברכב אפילו אם לא מתקיימים התנאים הנ"ל, בתנאי שמי שמחזיק ברכב הסכים לכך. לכן, נוהגים השוטרים בדרך-כלל לשאול את הנהג האם הוא מסכים לביצוע חיפוש. אם הוא מסכים, הם יכולים לרשום בדו"ח שביצעו חיפוש ברכב בהסכמתו של הנהג, וכך הם פטורים מלציין מה עורר אצלם חשד שבוצעה עבירה ושניתן יהיה למצוא ברכב משהו שקשור לעבירה.

אם הנהג מסרב לביצוע החיפוש, השוטר יכול בכל זאת לבצע חיפוש, רק אם מתקיימים התנאים הנ"ל, כלומר: אם יש לו יסוד לחשוד בביצוע עבירה ואם הוא סבור שיש ברכב משהו או מישהו שקשור לעבירה. השוטר אמור לציין בדו"ח החיפוש מה עורר את חשדו ומה הוא חשב שימצא בחיפוש.

אם בוצע חיפוש בניגוד לחוק, כאשר לא היה שום מקום לחשוד בביצוע עבירה - ניתן להתלונן על השוטר שביצע את החיפוש".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קטע לא ידעתי שאסור להם לבצע חיפוש.

לפניי משהו כמו חצי שנה הורדתי מישהו כ200 מטר לפני מחסום צבאי-משטרתי. פתאום רץ אליי שוטר, ביקש לראות מסמכים , הראתי לו והתחיל לחפש, בלי לשאול אפילו.

מה שהוא עשה לא נקרא לחפש, אלא להפוך את האוטו, הוא פשוט בילגן לי את כל האוטו ולא סידר אחריו.

הייתה לי שם גם מתנה עטופה שהייתי אמור לתת למישהו והוא קרע את העטיפה בשביל לראות מה יש שם.

אם רק הייתי יודע שאסור לו, איזה תלונה היייתי מגיש עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בקיצור, כל שוטר יכול לערוך חיפוש בכל זמן נתון, בטענה שהיה לו חשד כלשהו ואז זה בסדר..

לדעתי זה פשוט מגוחך! כמו שצריך צו בית משפט לערוך חיפוש בכל מקום אחר השייך למישהו, רכב פרטי לא צריך להיות יוצא מן הכלל.. אבל שוב, זאת מדינת ישראל שלנו.

גולף...כי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו אחת כזאת :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מענין מאוד, אבל אני רוצה לראות את השוטר שתסרב לו לחיפוש. אח"כ הוא יקרע את האוטו עם איזושהי "סיבה מוצדקת"... עדיף שיחפשו בשקט ולהמשיך הלאה...

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיחפשו כמה שהם רוצים, העיקר שלא ימצאו את כל הסכינים\ אלות שאתה מחביא באוטו.
לא מחביא שום דבר. אבל במידה והייתי מחביא הם בטוח היו מוצאים, הם חיפשו במקומות שאני אפילו לא ידעתי שקיימים, אבל סיפורים עם שוטרים מניאקים יש לי הרבה, יותר מדיי.

היה שוטר שהתקשר לאמא שלי ב2 בלילה בשביל לשאול אותה אם היא הסכימה לי לקחת את המכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה פשוט מגוחך! כמו שצריך צו בית משפט לערוך חיפוש בכל מקום אחר השייך למישהו, רכב פרטי לא צריך להיות יוצא מן הכלל..

מסכים אם כל מילה .. רכב,בית = שטח פרטי

פעם שוטרים הפכו לי את כל האוטו והכריחו אותי ועוד 2 חברים לעמוד בגשם שוטף בזמן שהם עורכים חיפוש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות אל אמא שלך התקשרו, אני ראיתי שעוצרים אופנוען וחייבו אותו להביא למקום את בעל האופנוע שיאשר להם פנים מול פנים שהוא בעל האופנוע ויציג מסמכים מזהים ושיאשר שהוא הסכים לחבר שלו לקחת את האופנוע.

אמצע ת"א ים פקקים הם עשו

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא צריך להאשים את ישראל, בכל העולם לשוטרים יש זכות לבצע חיפוש באוטו.

בדרך כלל בילוש גם לא שואלים האם אתה מסכים.

אולי לא תמיד האמצעים כשרים, אבל המטרה קדושה. במקרה שלכם הם לא מצאו כלום, במקרה אחר הם אולי מצאו סמים,נשק וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שצופה בסדרות וסרטים אמריקאיים, תהיתי לא פעם מה אומר כאן החוק. בעיקר מעניין לגלות שחוץ מתלונה אין מה לעשות, כי עקרון הפרי-המורעל אינו קיים כאן. כלומר, כל ראיה המושגת באמצעות חיפוש אסור, היא לגיטימית. כך שאם שוטר החליט לחפש בניגוד לרצונכם, אבל מצא משהו, אכלתם אותה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שצופה בסדרות וסרטים אמריקאיים, תהיתי לא פעם מה אומר כאן החוק. בעיקר מעניין לגלות שחוץ מתלונה אין מה לעשות, כי עקרון הפרי-המורעל אינו קיים כאן. כלומר, כל ראיה המושגת באמצעות חיפוש אסור, היא לגיטימית. כך שאם שוטר החליט לחפש בניגוד לרצונכם, אבל מצא משהו, אכלתם אותה...

תקרא את ההסבר המפורט לגבי חוקיות החיפוש.

החיפוש לא יהיה אסור. כי השוטר יכתוב מה גרם לו לחשוד שהרכב הוא בעייתי, וזה מקנה לו סיבה לחיפוש, ולכן החיפוש נהיה לגיטימי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IGOR - אז לפי המילים שלך,הם גם בכיף יכולים לבוא אליך הביתה ולעשות חיפוש .. הרי המטרה קדושה.

;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...