Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדת משקל של גלגל תנופה

שימו לב! השרשור הזה בן 6794 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדבר נותן פחות משקל על גל הארכובה ובעצם מקל על המנוע להאיץ את גל הארכובה.....

מאוד עוזר במכוניות מרוץ שכל היום למעלה בסקאלת הסל"ד....

יכול לפגוע לפעמים במומנט המנוע בכל מיני וריאציות

( חישובים של כוחות התמד )

זה תלוי מה עושים עם האוטו......אך לדעתי הורדת משקל קטנה יכולה להיות בהחלט טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלייה בסל"ד יותר מהירה והורדות הילוכים יותר חלקות, נחמד לאללה.

יש מכוניות שניתן לגלח בהן את גלגל התנופה המקורי ולהוריד ממנו משקל, יש מכוניות שאי אפשר וחייבים להחליף לגלגל תנופה קל יותר... בכל אופן, גם אם אפשר לגלח בחיים לא תגיע למשקל של גלגל תנופה קל יותר בגלל שהמקורי שלך עשוי מפלדה בד"כ והקלים עשויים לרוב מאלומיניום.

מה שכן, אל תצפה לאיזו קפיצת מדרגה אדירה בביצועים כי היא לא תגיע, מדובר בשיפור קל ונחמד אבל יקר בד"כ ביחס לתמורה, לפחות לדעתי.

מוטי שיש לו גלגל תנופה של Fidanza באוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינו כאן מומנט האינרציה הפולרי של גלגל קטן וקל יהיה נמוך יותר והדבר יקל על המנוע לשנות סל"ד במהירות רבה.

אפקט אחר הוא שלרכב יהיה קל יותר לבצע פניה על הכביש, אף כי אינני יודע מהי התרומה במישור זה ויתכן והיא זניחה. לכל גוף סובב ישנה נטיה להמשיך לשמור על הכוון שלו וכל ניסיון להסיטו מכך מצריך השקעת אנרגיה - זהו העיקרון על פיו פועל ג'ירוסקופ.

דוגמא קיצונית לכך היא מנועים תעופתיים משחר ימי הטייס - היו מנועים כוכביים בהם כל גוש הצילינדרים הסתובב סביב גל ארכובה קבוע. היתרון באותם ימים היה קירור יעיל אבל האפקט הג'ירוסקופי האדיר שיצר מבנה כזה הכביד מאד על יכולת המטוס לפנות ולתמרן.

כאמור גלגל תנופה קטן וקל יקטין את האפקט הג'ירוסקופי אבל להערכתי האפקט בטל בשישים.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסק'ה, אם אנחנו הולכים על השפעות פיזיקליות אני מצליח לחשוב על כמה שאפילו יותר פשוט לראות :wink:, ירידה במשקל הרכב וחלוקת משקל בין ציר קדמי ואחורי עולות אצלי בראש לפני האפקט הג'יירוסקופי.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותוספת (שלא ממש מעניינת את אלו ששמים גלגל תנופה קל משקל):

במשקל המקורי ה"כבד" של גלגל התנופה תוכנן בכדי לשמור על האנרציה ובכך להביא לחסכון בדלק בזכות זמינות כח הנשמרת ו"נפילות סל"ד" איטיות יותר.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, נקודה.

שווה לקנות מחברה שמתמחה בייצור של גלגלי תנופה... יש בזה קצת יותר ידע ממה שאתה חושב.

ונסכם בתזכורת שקרו מיקרים מעולם ואם גלגל תנופה מתפרק בגלל איזון שהוא פחות ממושלם הוא שובר את הבית של הגיר וכל דבר שנמצא בדרכו והיו כאלה ששלמו על כך ברגליים כרותות וכו'.. תחשוב על חלקי מתכת שעפים מגלגל שמסתובב ב-7000 סל"ד.

זה "לא דבר טוב".

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי

לפני כחודשיים בניתי גלגל תנופה מפלדה, לבאגי, הגלגל עבר איזון כלשהו על ידי, השאלה שלי האם אתה יודע מה מידת הזריקה המדוייקת המותרת בגלגל כזה?

הגלגל משמש להתאמת מנוע סובארו לגיר חיפושית. לא לכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך בחום לקחת את הגלגל הנ"ל ולבדוק אותו טוב טוב אצל בעל מקצוע שהוא עשוי מתרכובת מתאימה ואח"כ במידה וכן לקחת אותו לאיזון מקצועי.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי הבעיה שיש לי פיזו 106gti ואני לא מאמין שיש איזה בחרה שמיצרת לאוטו הזה.

ומוטי תודה רבה על העזרה שלך מאז שאתה פה אתה תורם המון לפורום הזה.

:twisted:מי שלא גודש לא נוסע :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6794 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...