Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה שציריה אחת מזו@)$*)#$ יכולה לעשות ;-)...

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 7871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר מזה כמה חודשים, בירידה ממחלפים - ללא גז, אני שומע את הציריה הימנית שלי נוקשת קלות...אבל ממש קלות. כמובן שלא מדובר במשהו בטיחותי שצריך לטוס מייד למוסך ולהחליף - אז משכתי את זה.

את הציריה השמאלית החלפתי מייד כשקניתי את האוטו. גם אז - וגם עכשיו, הציריות מעולם לא עשו רעשים בפניות פרסה חדות עם פול גז. במוסך לא האמינו לי עד שהראתי להם בעצמי איך הציריה מרעישה. מוזר... בד"כ הרעשים מתחילים בסיבובים חדים (או פרסה) עם גז...לא אצלי, אצלי זה תמיד חייב להיות מיוחד :-P

עם הזמן (לפי כמה חודשים טובים) נזכרת הציריה הימנית להראות אותות מצוקה: לאחר נסיעה רברס ותחילת נסיעה קדימה, נשמעה נקישה מצד ימין. ידעתי שהציריה כבר נותנת את אותותיה ומיד פתחתי את הגומיות של הציריה, רכשתי גריז גופריתי (שחור) מיוחד למשימה, "דחפתי" פנימה עוד גריז, סגרתי עם אזיקוני-מתכת חדשים - ובזה סגרתי את העניין...אמרתי: כמה שנמשוך יהיה טוב.

יום חמישי כבר קיבלתי קריזה - אני עוזב גז ולוחץ שוב במכה, הציריה משמיעה נקישה !!.... יש חופש רציני בציריה ! מחר למוסך - מחליפים !.

לעיתים רחוקות, בזמן עזיבה של דוושת הגז, היו טילטולים קלים שיכולים להעיד על חופש בגיר / במכלול הקלאץ' או תושבת מנוע/גיר "גמורה"... ממש לא משהו רציני....אבל אני, כמו תמיד, רגיש מידי לדברים האלו - אז מיד שידעתי שיש כאן בלאי.

בסה"כ זה דבר שמאפיין כל רכב משומש (במקרה שלי, בן 9 שנים). לא התרגשתי, אמרתי לעצמי: "טוב נו, 9 שנים בטח התושבות גיר/מנוע כבר גמורות לגמרי וצריך להחליף".

יום שישי קפצתי בבוקר למוסך ותוך 30 דקות כבר יצאתי עם ציריה ימנית משופצת קומפלט מורכבת על האוטו.

הכנסתי את הרכב לרישומת - הבוחן בדק את הרכב, עשה חראקות :mad: ולא מצא רישרוש.

הוא: "אדוני, הציריות שלך בסדר".

אמרתי: "תחליף , אני לא רוצה את הציריה הזו".

הוא: "תשמע, אין רעשים לא מהציריה הימנית ולא מהציריה השמאלית".

אני: "(האוטו כבר על הליפט) תראה, אני מאמין לך - אבל תבין שלא סתם באתי. אני מטפל באוטו לבד, יודע מה כואב לו - ויודע מה צריך לעשות, תחליף את הציריה הזו ! לא מעניין אותי, תמכור אותה מצידי למישהו אחר, אני מעוניין באחת אחרת".

הוא: "אין בעיה אדוני, על אחריותך - אתה משלם..."

אני: "סבבה".

יצאתי משם שמח וטוב לבב...ומה אני יגיד לכם - האוטו נוסע כמו חחחחחחדדדדדדדששששששששש :!::!::!:

מדהים, פשוט מדהים :!:

כמובן שהרעש בירידה ממחלף נעלם לגמרי - אבל זה בורג קטן במערכת לעומת השאר.

קודם כל, אין שום נקישה בין נסיעה רברס לקדימה, הכל חלק, שקט.

דבר שני, העסק מרגיש פתאום מהודק וחזק. עזיבה של הגז בכל הילוך ובכל סלד מניבה תגובה חלקה ונעימה ! שום טילטול ! - כנ"ל גם בעת לחיצה חזקה/חלשה על הגז !

הכל מרגיש פתאום כמו חדש - אני יודע שאני קצת מתלהב יותר מידי - אבל מדהים מה שציריה אחת מחו)$%*$%)^ יכולה לעשות !!! :-) :-) :-)

התחושה היא כמו לנסוע באוטו שיצא הרגע מהסוכנות :!: מדהים :!:

לילה טוב :-)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי במוסך חודשיים והחלפתי הרבה ציריות (בעיקר לפיאט אונו ו-DL-ים) אבל תמיד החלפתי בזוגות מכיוון שאם כבר מפרקים ומשלמים על העבודה אז בדרך מחליפים גם ציריה שבסדר . . . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פין ביטחון אחד, בורג אבטחה ובורג תפוח אחד ! וואי ! 10 דקות עבודה שלימות !

מצטער, אבל אני לא מסכים עם הקביעה הזו.

ציריה זה רכיב מתבלה שקל מאוד מאוד מאוד להחליף.

אין טעם להחליף בזוגות (כל ציריה עולה בממוצע 350 שח + מעמ) - הרי החיסכון בכסף יהיה לא יותר מ 40 שח על הנחה בעבודה על זוג... בשביל הנחה של 40 שח להוציא עוד 350 שח ? לא נראה לי.

אגב, עוד לא התחלתי לדבר על מכוניות שהציריות בהן עולות כפול מזה ואף יותר (לציריה בודדת).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:?:

אורך חיי ציריה נע בקלות בין 80,000 ל 150,000 ק"מ.

אם אתה נוסע ממש הרבה בתקופה קצרה יחסית - גם 200,000 ק"מ.

אם אתה נוסע מעט מאוד, נניח 80K על 5-9 שנים - אז הגומיות נקרעות כתוצאה מיובש, הגריז יוצא והלכה הציריה. אם הספקת לראות את הגומי נקרע טרם הופיעו סימני נזק - אתה שם גומיה חדשה, ממלא גריז - ובא לציון גואל.

אם אתה נוסע הרבה, אתה מגיע בקלות ל 200K בלי להחליף ציריה או גומיה.

איך הגעת ל 5K ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא היה נגדך אישית :D

פשוט ,בעבר הרחוק ,כשרכב השירות בחברה בה עבדתי היה סובארו טנדר , היה למוסך שלנו מלאי של ציריות כמו גרעינים לשבת...ולא,לא בגלל גומיות קרועות.

אה ,וליד הגרעינים היה גם סטוק של תפוחים ,ולא תפוחי "אלכסנדר".

האמת ,לך תדע מאיפה הוא השיג את הציריות . במוסך הזה היה מושג מיוחד.

רכב היה הולך תקין ,חוזר עם בעייה.

אחרי כמה פעמים ,החלתטי לשנות את המושג מ"טיפול 10,000" ל- "קלקול 10,000" - זה היה יותר מתאים :wink:

אל תיעלב לי,אני סתם מקניט אותך , אם כבר יפנומטית,לפחות עד הקורולה החדשה , אז בשבילי סובארו ,תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אחת הסיבות שאני לא מחליף ציריה במקום שלא מכיר את הרכב או שמביא חלפים בזול.

מוסך מורשה יבואן בד"כ לא יקח על עצמו התעסקות עם מוצרים פגומים או בעייתיים - ואם חלילה יש בעיה, תמיד יש לאן לפנות.

מעבר לכך - המחיר שהם גובים והשירות המצויין שווים כל שקל. במקרה שלי, פשוט לא שווה ללכת למוסך "חאפר" שעלול להרכיב לי ציריה של טנדר בכמה שקלים פחות או השד יודע מה. הקטע המצחיק הוא שציריה זהה במוסך "חאפר" היתה עולה לי בדיוק אותו הכסף, אז למה לא להיכנס למורשה ולצאת ב 30 דקות במקום שעתיים (עד שמזמינים ציריה וכו') ?

אגב, הציריה השמאלית שהחלפתי באותו מוסך לפני שנה, עם 20K ק"מ - נראית, נשמעת ונוסעת כחדשה.

באותו העניין, בשנה+ האחרונה הייתי אצלם 4 פעמים - פעמיים עם האוטו שלי ופעמיים עם האוטו של אמא (כל ביקור - ציריה 1).

באוטו של אמא היו ציריות מקוריות בנות 9 שנים (90K ק"מ) - שתיהן הלכו לעולמן בגלל שהגומיות נקרעו לגמרי (מאחר וזה רכב שאינני נוסע בו, אין לי אפשרות מעקב כמו ברכב שלי).

אצלי החלפתי בגלל נקישות קלות בשמאלית ונקישות חזקות בימנית (מודל 94 עם אוטוטו 100K ק"מ) - אין לי מושג אם הן מקוריות או לא. אגב, הרעשים מעולם לא היו בסיבובי חדים עם גז - מוזר כשלעצמו.

לפי מה שזה נראה, בטוח החליפו שם גומיות - אבל לא בטוח שהוחלפו ציריות (על אחת כמה וכמה לפי מצב הציריה הימנית שפורקה). מעניין...בבדיקה, לפני שנה, אמרו שלא שמו מספיק גריז...לך תדע אם זה נכון או סתם כיסתוח.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק אתה שמת ציריה חדשה מהחברה או משופצת?

ויש לי מוסך נהדר בעירנו הקטנה.

מומחים לאמפרזות, טורבואים וצ'יפים.

חברה צעירים עם ראש טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משופצות (יש אחריות כמובן).

באיזה מוסך אתה מטפל ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לך שאני אלך למוסך חאפר? בשביל הידע והציוד שלהם יש לי מספיק כלים וכשרון לעבוד בבית.חוסך זמן ,עצבים וכסף.

זה היה רכב ממקום העבודה ,אבל את המושג : "קלקול 10,000" אני לא אשכח בחיים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...