Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדלים באיכות השמע בין הרדיו דיסקים

amit19
שימו לב! השרשור הזה בן 6794 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב.

רציתי לדעת אם יש הבדל בין איכות הסאונד של הרדיו דיסקים השונים ,האם יכול להיות שברדיו דיסק x שומעים יותר טוב מברדיו דיסק y? .

נגיד רדיו דיסק של אלפין ב3000 שקל ורדיו דיסק של סוני ב750 שקל אם שמים את שניהם על flat איפה ישמעו טוב יותר ?

תודה לעונים

חתימה עד 3 שורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק הבדלים בין החברות על גם בין הדגמים.

שמעתי רדיו דיסק של אלפיין מסידרה ישנה לבדיקת הרמקולים ואחרי זה החזרתי את שלי.

הבדל של שמיים וארץ.

Hu: Alpine 9855R / Amp: JBL GTO75.4 / Compnenets: Kicker K65.2 / Sub: Planet Audio M2-P212

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק הבדלים בין החברות על גם בין הדגמים.

שמעתי רדיו דיסק של אלפיין מסידרה ישנה לבדיקת הרמקולים ואחרי זה החזרתי את שלי.

הבדל של שמיים וארץ.

איך זה יכול ליהיות מישהו יכול לתת לי הסבר ,ולא הסבר של איקוליזר עשיר יותר

חתימה עד 3 שורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה שואל מאיפה נובאים ההבדלים .

קודם כל זה מתחיל בשליטה המלאה שיש במכשירים מתקדמים לאור 3 יציאות RCA .

ברגע שיש לך מכשיר עם יציאה אחת למגבר, אתה משתמש במפצל שלא יתן לך שליטה מלאה על ריר ופרונט, היציאה שלישית מוקדשת לסאב...

שלא נדבר על זה שאין קרוסאוברים מתקדמים במכשירים ברמות נמוכות וזה בעצם אופציות החיתוכים שלא קיימות...

רמת המתח של יציאות הRCA הם גם גורם שצריך לקחת בחשבון ...

ועוד ועוד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפיר אתה עונה על מה שביקשתי שלא תענו כי את זה אני יודע כבר.

השאלה שלי היא כזות :הרדיו דיסקים בנויים אותו דבר לא? אז איך יכול ליהיות הבדל בצליל שכול רדיו דיסק מוציא .

שמעתי תאלפין של חבר שלי ולעזאל איזה איכות!! הרדיו דיסק שלי נשמע כמו צפרדע לידו .

חתימה עד 3 שורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את התגובה שוב , (ערכתי עוד לפני שכתבת את ההודעה)

ותבין שהם לא בנוים אותו דבר , הן במספר היציאות RCA וברמת מתח המוצא בהם והן באופציות החיתוך והקרוס אוברים שלא קיימים בחלק מהפאנלים הזולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרדיו דיסקים בנויים אותו דבר לא?

זה כמו לומר שכל המכוניות בנויות אותו דבר...lol

תיאורטית אתה צודק, מעשית יש הבדל ברמת הרכיבים/יציאות מגבר/מעבדי-dac ברמות מחיר שונות.

ZZR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה HU עם מעבדים זהים של חברות זהות, אבל יש הבדלים בינהם.

זה כמו להגיד שאודי TT\A3, גולף GTI,IBIZA 20VT,לאון - נוסעות אותו הדבר, הרי יש להם אותו מנוע לא?גם לפאסט,A4\6 סקודה וכו',

כאשר יש הבדלים בין מכשירים מבחינת קרוסים ואקלייזרים,שליטה על סאב\או לא, עוצמת הפריאמפ, SNR וכו', יהיו תמיד הבדלים...

אבל לא תמיד ההבדל יהיה כל כך משמעותי ושמיע,אופציות השליטה על תחימת התדרים הסאב והעיבודי האות השונים, משפיעה על סוג הצליל שמפיק המכשיר,אם נשים 2 מכשירים זהים בתכנותיהם(פריאמפ זהה,יציאות ושליטה,אקולייזר זהה) וכו' על FLAT על סטאפ זהה, גם אם יהיה הבדל לא בטוח שהוא שמיע ונוכל להבחין בו.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידע על גבי התקליטורים הוא דיגיטלי. קיים בכמעט כל מכשיר (מלבד כמה מכשירים אקזוטיים) יחידת DAC. תפקיד היחידה הזו היא להמיר אותות דיגיטליים לאנלוגיים ויש לה השפעה מסויימת על איכות הצליל. אופן בניית הרדיו דיסק בצורה בה היא תדחה רעשים והפרעות ואיכות יחידות קדם מהגבר הינם גורמים היכולים להשפיע על איכות הצליל הסופית.

ההבדל בין הרדיו דיסקים הטובים הינו שולי מאחר וכל המכשירים מנסים לשחזר בצורה הטובה ביותר את המקור ורובם נמצאים קרובים מאוד למטרתם.

ההבדל בין רדיו דיסק ב-400 שקל במכירה קבוצתית ברשת לבין מכשיר איכותי מפירמה מוכרת הוא ניכר אולם ההבדלים במצב FLAT בין מכשירים טובים בטווחיר מחיר 1500 ומעלה הינו זניח וההבדלים בינה הם בצורת השליטה, הדולפינים ששוחים להם במסך, קרוסים ועוד.

"המבקר צריך שיהיה כאבן משחזת: משחיז ואינו חותך" (ר' משה אבן עזרא)

"אם אתה משבח את מה שאינך מבין בו - זה מעשה רע. אם דיברת בגנותו - מעשה רע יותר" (ליאונרדו דה וינצ'י)

Never underestimate the power of human stupidity - Robert A. Heinlein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים מאה אחוז עם oogee

ההבדלים על פלאט...בין רדיו דיסקים יקרים הם מינורים ההבלים הם בחיתוכים אבל לא רק באופציות - אני אסביר....

פעם קראתי איפה שהו שאם הקרוס לא איכותי אז גם שהוא חותך הוא עלול לגרום לרעשים או עיווטים....ולכן מה שחשוב זה לא רק שיהיה סתם דוגמא בשני הרדיו דיסקים חיתוך על 80הרץ בסלופ של 24אוקט'

חשוב גם אם הקרוס הפנימי גורם לספיחת רעשים מסויימת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6794 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...