Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה תהיה השפעת הורדת מס הקנייה על מחירי המשומשות?

sksb
שימו לב! השרשור הזה בן 6797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נו ומה אתם חושבים שבעקבות זה, היבואנים לא יעלו את המחיר, כדי להשאיר את אותו המחיר של הרכב, אבל עם רווח יותר גדול לכיס שלהם?

בכבוד רב

לאון חבקין

:loco:How can I be lost, If I've got nowhere to go?

:loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון, פגעת בנקודה.. כמעט. מה שקורה הוא שהיצרנים נותנים את המכוניות לישראל במחירים הנמוכים בעולם, הרבה בגלל המיסוי, אבל גם מאחר ובישראל, בגלל המונופול של היבואנים - כל אחד ומותגו הוא - הם נחשבים לדילרים עצומים.

פעם שמעתי שלובינסקי נחשבים לסוכנות הגדולה ביותר של פיז'ו סיטרואן ברחבי העולם, למשל.

אין לי ספק שלאור השינוי במיסוי, היצרנים יעלו את המחירים ליבואנים המקומיים.

בכל מקרה, צעד כזה מבורך; אבל בלי פתיחת שוק הייבוא לחלוטין, זה עדיין בגדר חצי עבודה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://news.walla.co.il/?w=//778903

23% זה בהחלט משמעותי..

האם יורדו המחירים בכ 10%-11%? (רבע מהמס שהוא חצי ממחיר הרכב.. קצת פחות משמינית מכלל מחיר הרכב..)

דעתכם תתקבל בברכה.

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נקווה לטובה.

2. להזכירכם זה היה בתכנון מתקדם בתקופת נתניהו ורק שעכשיו הגיע לשלב האישור (כמו כן שיתנו קרדיט למעורבים הנוספים בתוכנית).

3. נשאלת השאלה האם אנחנו נרגיש את ההורדה במס או שמא היבואנים ישאירו את התמחור הנוכחי ויגרפו עוד רווחים. כמו כן, מעניין אותי לשמוע עד כמה זה ישפיע על ירידת הערך של המשומשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ירד. לא בשיעור עצום, אבל ירד.

כמובן שלא כל ההורדה תעבור לכיס הצרכן, אבל לא התרגלנו לזה כבר?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון, פגעת בנקודה.. כמעט. מה שקורה הוא שהיצרנים נותנים את המכוניות לישראל במחירים הנמוכים בעולם, הרבה בגלל המיסוי, אבל גם מאחר ובישראל, בגלל המונופול של היבואנים - כל אחד ומותגו הוא - הם נחשבים לדילרים עצומים.

פעם שמעתי שלובינסקי נחשבים לסוכנות הגדולה ביותר של פיז'ו סיטרואן ברחבי העולם, למשל.

אין לי ספק שלאור השינוי במיסוי, היצרנים יעלו את המחירים ליבואנים המקומיים.

בכל מקרה, צעד כזה מבורך; אבל בלי פתיחת שוק הייבוא לחלוטין, זה עדיין בגדר חצי עבודה.

מה הקשר בין מחיר הרכב שנותן היצרן למכס?

אתה חושב שמעניין את היצרן מה המכס שיש לך בארץ?

מצידו שיהיה לך 7000% מס, מה זה משנה לו?

אותו מעניין כמה רכבים תקנה ממנו. להיפך, אם אין לך מס, אולי תוכל

לרכוש כמות גדולה יותר ולקבל הנחת כמות גדולה יותר.

למה שהוא ימכור לך בזול יותר מאשר למדינה אחרת? מה הוא מוסד

צדקה, או מוסד לסבסוד מדיניות המס של מדינות כמו ישראל?

ירידת המחירים תלויה בתחרות בין היבואנים. מספיק שיבואן או שניים שלא

מצליחים למכור כמו דלק רכב או יבואן יונדאי, יחליטו להוריד מחיר במלוא

ירידת המס, וכולם יעשו כמוהם, כי לא תהיה להם ברירה.

בד"כ בהתחלה אין ירידה משמעותית, כמו שקרה בשוק מוצרי החשמל,

ועם הזמן, אין להם ברירה והם מורידים את כל ירידת המס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין מחיר הרכב שנותן היצרן למכס?

אתה חושב שמעניין את היצרן מה המכס שיש לך בארץ?

מצידו שיהיה לך 7000% מס, מה זה משנה לו?

אותו מעניין כמה רכבים תקנה ממנו. להיפך, אם אין לך מס, אולי תוכל

לרכוש כמות גדולה יותר ולקבל הנחת כמות גדולה יותר.

למה שהוא ימכור לך בזול יותר מאשר למדינה אחרת? מה הוא מוסד

צדקה, או מוסד לסבסוד מדיניות המס של מדינות כמו ישראל?

ירידת המחירים תלויה בתחרות בין היבואנים. מספיק שיבואן או שניים שלא

מצליחים למכור כמו דלק רכב או יבואן יונדאי, יחליטו להוריד מחיר במלוא

ירידת המס, וכולם יעשו כמוהם, כי לא תהיה להם ברירה.

בד"כ בהתחלה אין ירידה משמעותית, כמו שקרה בשוק מוצרי החשמל,

ועם הזמן, אין להם ברירה והם מורידים את כל ירידת המס.

כמה שטויות בהודעה אחת..

בטח שליצרן אכפת - הוא רוצה למכור..

אז שווה לו למכור ליבואן את הרכב בפחות 5 אלף דולר, ושהוא ירוויח עליו רק 15 אלף ולא 20 אלף,

ואז המחיר בארץ יהיה יותר אטרקטיבי והוא ימכור הרבה יותר..

בנוסף, אם תחשב בדיוק את כל המיסים שיש לך על רכב בארץ תבין שהמחיר הבסיסי של הרכב לפני המס זול יותר מאשר במדינות אחרות.

ולסיום - זה ידוע, פורסם בעבר ונמסר בגלוי ע"י היבואנים, כי המחיר שהם קונים את האוטו נמוך יותר מאשר המחיר בו קונה דילר רגיל של הסוכנות במקום אחר בעולם.

תחשוב גם שיבואן בארץ, הוא בעצם עוד דילר מבחינת היצרן, והוא מוכר הרבה הרבה הרבה יותר מכל דילר אחר של היצרן במקום אחר בעולם..

אין הרבה מקומות שדילר בא ליבואן ואומר לו שהוא קונה ממנו 1000 מכוניות חדשות כל חודש..

או במקרה של דלק מוטורס (מאזדה) /כלמוביל (יונדאי) - 5 אלף מכוניות חדשות כל חודש..

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתם אומרים נכון והירידה מבורכת

אבל במוטוקאר אומרים משהו כזה:

''התחום היחידי בו לא נעשה כל שינוי מהותי מאז ראשית שנות ה- 90 היינו מס הקנייה המוטל על כלי רכב".

מה זה אמור להגיד

http://www.motocar.co.il/motocar/news/news.asp?id=5404

לינק לכתבה המלאה

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב גם שיבואן בארץ, הוא בעצם עוד דילר מבחינת היצרן, והוא מוכר הרבה הרבה הרבה יותר מכל דילר אחר של היצרן במקום אחר בעולם..

אין הרבה מקומות שדילר בא ליבואן ואומר לו שהוא קונה ממנו 1000 מכוניות חדשות כל חודש..

או במקרה של דלק מוטורס (מאזדה) /כלמוביל (יונדאי) - 5 אלף מכוניות חדשות כל חודש..

ואיך זה קשור לזה שאם המס בארץ יורד מחיר המכירה של היצרן ליבואן יעלה?

בוא נאמר שאתה תרצה לקנות רכב בחו"ל, ותבוא לדילר ותגיד לו, שמע יש לי מיסים גבוהים בישראל, אז אולי תוריד לי במחיר? נראה לך הגיוני הוא יעשה את

זה? למה שהוא ייתן לך הנחה, ולדילר שמוכר בארה"ב הוא ייתן הנחה נמוכה יותר?(בהנחה ששניכם תמכרו אותן כמויות)

אני עדיין לא מבין מה הקשר בין רמת המיסוי לבין המחיר הנמוך שיצרן נותן ליבואן?

הגיוני שיש קשר בגלל הכמויות שמוכרים יבואנים בארץ, אבל בטח שלא בגלל

המיסוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה אתם סוטים מהשאלה-הבחור התכוון להשפעה על מחירי המשומשות.

אתמול בתוכנית "לונדון וקירשנבאום" התארח לוי יצחק בכבודו ובעצמו ואמר שתהיה ירידה מזערית אם בכלל רק לשלוש השנתונים האחרונים ,על שנתונים מוקדמים יותר זה כלל לא ישפיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...