Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפלצת באס חדשה, 7,000 RMS. רק היום, רק היום 2,499$...

oogee
שימו לב! השרשור הזה בן 6801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

holees.jpg

http://www.earthquakesound.com/holees.htm

עכשיו יש מה לעשות עם הJBL מת'רד הזה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=85368

"המבקר צריך שיהיה כאבן משחזת: משחיז ואינו חותך" (ר' משה אבן עזרא)

"אם אתה משבח את מה שאינך מבין בו - זה מעשה רע. אם דיברת בגנותו - מעשה רע יותר" (ליאונרדו דה וינצ'י)

Never underestimate the power of human stupidity - Robert A. Heinlein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון זה מחיר MSRP, זה אומר מחיר מחירון, כמו שפיוניר באתר שלה מפרסמת את הרדיו דיסקים ב 230$ MSRP לדוגמא ובפועל מוכרים אותם ב160$.

ואין ממש נתונים עליו, ואני מניח שההספק הרב הזה בא לכסות על הנצילות הנמוכה של הסאב הזה אפילו שהוא 16 אינץ (כן כן 16).

זה מה שאני לא מבין יש הרבה אנשים שמשתמשים בסאבים 5000W וחושבים שזה סאבים חזקים,

אבל לא מבינים מה המשמעות שהנצילות היא עומדת על 85 דציבל.

אם היה סאב 2500W עם 88dB הוא היה מנגן באותה עוצמה.

כנל סאב 1250W עם 91dB.

וכנל סאב 625W עם נצילות 94dB.

והסאבים שלי הם עברו סלקציה רק בגלל הנצילות הגבוהה. 400W עם נצילות 96.3dB.

בגלל זה הוצאתי איתם 143 דציבל עם מגבר פשוט שמוצהר 600W. ועם תיבה קטנה יחסית.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם PDF עם כל הנתונים.

נצילות 86.9DB. אולם, כל שיטת חישוב הנצילות דפוקה. בודקים תפוקה בהספק נמוך - בתוריה אם תגדיל את הכוח פי 10 תקבל פי שתיים עוצמת צליל (10DB) בפועל שיעור הגידול הזה לא עקיב על כל טווח הכוח שבו הדריבר יכול לעמוד בו.

התפוקה האפקטיבית תלויה גם בתיבה בה נמצא הסאב.

במדידת SPL ברכב יש עוד משתנים כמו "CABIN GAIN", נפח הרכב, מיקום הסאבים, ביטול הדדי ועוד. הימור פרוע שלי אומר ש6000W ואט לדריבר המדובר יתנו תפוקת צליל גבוה מ600 ואט לדיברים שלך למרות 10DB הפרש נצילות.

בכמה תחרויות SPL בחו"ל אתה רואה "סאבים קומבינה" בתחרויות? זה לא רק בגלל הספונסרים...

צריך מצב נזילות עצבני כדי לבצע את המבחן הזה וככל הנראה לא נוכל לבצעו בקרוב...

"המבקר צריך שיהיה כאבן משחזת: משחיז ואינו חותך" (ר' משה אבן עזרא)

"אם אתה משבח את מה שאינך מבין בו - זה מעשה רע. אם דיברת בגנותו - מעשה רע יותר" (ליאונרדו דה וינצ'י)

Never underestimate the power of human stupidity - Robert A. Heinlein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצילות זה לא גרף ליניארי. יש שינויים שנובעים מהתיבה העוצמה ועוד דברים שאני לא בטוח לגבייהם אז אני לא רוצה לומר סתם.

לדוגמא, יש לי סאב 10 אינץ 200 RMS עם נצילות 107, זה אומר שאם תביא סאב של 104 או אפילו 101 או אפילו 98 ותיתן לו עוצמה בהתאם תקבל אותו SPL??

גיר רובוטי יש אנשים שזה מתאים להם-למזלי אני אחד מהם

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שאני לא מבין יש הרבה אנשים שמשתמשים בסאבים 5000W וחושבים שזה סאבים חזקים,

אבל לא מבינים מה המשמעות שהנצילות היא עומדת על 85 דציבל.

אם היה סאב 2500W עם 88dB הוא היה מנגן באותה עוצמה.

כנל סאב 1250W עם 91dB.

וכנל סאב 625W עם נצילות 94dB.

והסאבים שלי הם עברו סלקציה רק בגלל הנצילות הגבוהה. 400W עם נצילות 96.3dB.

בגלל זה הוצאתי איתם 143 דציבל עם מגבר פשוט שמוצהר 600W. ועם תיבה קטנה יחסית.

תמיר

מה הקשר??, אם אני יביא סאב של 5000 וואט RMS עם נצילות של 80DB, ואני אספק לו 4500 וואט RMS ומעלה, אני לא רואה הרבה רכבים שיעמדו בזה,ומה שעוד אני מוכן להתערב איתך שאני עובר את ה150DB בשקט(או יותר נכון ברעש).

אני לא מבין מאיפה אתה זורק את השטויות האלו.

נצילות של סאב רק מעידה על כמה עוצמה צריך על מנת לנצל אותו, שיש לך הגברה מתאימה,זה לא ממש משנה,גם סרוקר הוא לא ממש נציל.אבל אם אני יעמיד מולו אינפיניטי קאפה שהוא נציל הם ינגנו באותה עוצמה-לא, ולכן זה ממש לא רלוונטי הנצילות של הסאב.

בד"כ סאבים לSPL לא מגיעים עם נצילות גבוהה,כי קשה להגיע לזה בהספקים כאלו של מעל 2KW.

הכל טמון בהגברה,אם היא בהתאם זה לא משנה.

נצילות היא לא מדד לעוצמה,לא מדד לאיכות ולא מדד לדיוק,היא רק מדד של כמה עוצמה=ככה ניצול,ומכן בא השם "נצילות".

G.Mr

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטן עליי, יש לי שניים כבר באוטו. החלפתי את הפטיש אוויר של MTX. הוא פשוט לא היה מספיק חזק.

אבל יש בעיה. אני לא מבין למה החיפושית מתפרקת. :wink:

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם PDF עם כל הנתונים.

נצילות 86.9DB. אולם, כל שיטת חישוב הנצילות דפוקה. בודקים תפוקה בהספק נמוך - בתוריה אם תגדיל את הכוח פי 10 תקבל פי שתיים עוצמת צליל (10DB) בפועל שיעור הגידול הזה לא עקיב על כל טווח הכוח שבו הדריבר יכול לעמוד בו.

התפוקה האפקטיבית תלויה גם בתיבה בה נמצא הסאב.

במדידת SPL ברכב יש עוד משתנים כמו "CABIN GAIN", נפח הרכב, מיקום הסאבים, ביטול הדדי ועוד. הימור פרוע שלי אומר ש6000W ואט לדריבר המדובר יתנו תפוקת צליל גבוה מ600 ואט לדיברים שלך למרות 10DB הפרש נצילות.

בכמה תחרויות SPL בחו"ל אתה רואה "סאבים קומבינה" בתחרויות? זה לא רק בגלל הספונסרים...

צריך מצב נזילות עצבני כדי לבצע את המבחן הזה וככל הנראה לא נוכל לבצעו בקרוב...

קודם כול אתה מערבב הרבה דברים, איך הגעת שפי 10 כוח זה פי 2 עוצמת צליל, ופי 2 עוצמת צליל זה לא 10 דציבל, ואנחנו מדברים על תיבה שסאב מתאים לה.

הCB מזנחים פה כי הוא לא משתנה אם תחבר סאב לנזר בבגאז או סאב פיוניר בבגאז, משפט מיותר לא צריך בכלל להזכיר אותו פה, מדברים על נצילות הסאב.

מה הקשר??, אם אני יביא סאב של 5000 וואט RMS עם נצילות של 80DB, ואני אספק לו 4500 וואט RMS ומעלה, אני לא רואה הרבה רכבים שיעמדו בזה,ומה שעוד אני מוכן להתערב איתך שאני עובר את ה150DB בשקט(או יותר נכון ברעש).

אני לא מבין מאיפה אתה זורק את השטויות האלו.

נצילות של סאב רק מעידה על כמה עוצמה צריך על מנת לנצל אותו, שיש לך הגברה מתאימה,זה לא ממש משנה,גם סרוקר הוא לא ממש נציל.אבל אם אני יעמיד מולו אינפיניטי קאפה שהוא נציל הם ינגנו באותה עוצמה-לא, ולכן זה ממש לא רלוונטי הנצילות של הסאב.

בד"כ סאבים לSPL לא מגיעים עם נצילות גבוהה,כי קשה להגיע לזה בהספקים כאלו של מעל 2KW.

הכל טמון בהגברה,אם היא בהתאם זה לא משנה.

נצילות היא לא מדד לעוצמה,לא מדד לאיכות ולא מדד לדיוק,היא רק מדד של כמה עוצמה=ככה ניצול,ומכן בא השם "נצילות".

G.Mr

אם אתה חושב שיש לך סאב 5000W והוא יעבור בקלות את ה150 דציבל "בשקט" אז אתה מהילדים האילו שחושבים שיש להם סאב 5000W והוא סאב חזק בלי להתייחס לשאר הנושאים, ואתה לא יכול להתערב איתי כי בחיים שלך לא התחרת בתחרות שהיה בארץ אין לך מושג אפילו איך זה עובד,

כול התחריות שהיו בארץ השתתפתי בהם, ובניתי מעל 20 סוגי תיבות השתמשי בהרבה סוגי סאבוופרים,

והתוצאות הכי טובות זה סאבים עם נצילות גבוהה.

נצילות זה זה מדד של נצילות מסויימת ל1W היא קופצת ב3 דציבל בכול הכפלה של פי 2 הספק.

סאב 90dB = 1W הוא 93dB ב2W כנל 96dB ב4W ו99dB ב8W וכן הלאה...

סאבים נצילים לרוב זה סאבים עם XMAX נמוך ותמיד יש יוצאים מהכלל, תבדוק בבקשה את הנתונים של סאבים MTX, תראה איזה נצילות גבוהה יש להם יחסית לאחרים, תתקשר לאוטופרט תשאל אותם מה הנצילות של הסרווין וגה שלהם, ולמה הם בחרו בו והם יתנו לך את אותו תשובה של נצילות.

הסאב שלהם כ95dB נצילות ומקבל מעל 1000W לפי דברייהם, וזה למה הם הוציא 149דציבל,

עם סאב 500W עם סאב 2000W סטוקר הם היו מוציאים פחות, אבל את זה אתה לא מבין אתה חושב ההספק זה מה שקובע. וחבל אתה יכול להיות בחור חכם.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצילות זה זה מדד של נצילות מסויימת ל1W היא קופצת ב3 דציבל בכול הכפלה של פי 2 הספק.

תמיר

צודק מאוד !

שבוע שעבר למדנו את זה במכללה (אבל בקשר להספק שידור וקליטה של אנטנות)....בעיקרון זה אותו מדד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן עקרוני בלבד.

הנצילות תלוי בתדר (משום שהיא תלוי בהתנגדות), מה קורה לאחר כמה דקות שהסליל מתחמם? נצילות יורדת פלאים.

והסיבה לכך שסאבים נצילים מנצחים בארץ זה רק בגלל שהרמה עדיין נמוכה יחסית, שיפורי חשמל מינייטוריים ומערכות דלות וואטים, אתה בעצמך אמרת 600 בלבד.

ושלא תבינו אותי לא נכון, נצילות כן חשובה, בעיקר למשתמש היוםיומי שכן אנו משתמשים בהרבה פחות ממה שסאב יכול לספוג בפיק כמו בתחרות. אבל אין לקבוע את טיב הסאב או את התוצאה המאקסימאלית ב SPL. סאב שמוזן נכון ובהתאם לצרכיו כמעט והנצילות לא משחקת תפקיד.

גיר רובוטי יש אנשים שזה מתאים להם-למזלי אני אחד מהם

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שיש לך סאב 5000W והוא יעבור בקלות את ה150 דציבל "בשקט" אז אתה מהילדים האילו שחושבים שיש להם סאב 5000W והוא סאב חזק בלי להתייחס לשאר הנושאים, ואתה לא יכול להתערב איתי כי בחיים שלך לא התחרת בתחרות שהיה בארץ אין לך מושג אפילו איך זה עובד,

כול התחריות שהיו בארץ השתתפתי בהם, ובניתי מעל 20 סוגי תיבות השתמשי בהרבה סוגי סאבוופרים,

והתוצאות הכי טובות זה סאבים עם נצילות גבוהה.

סאבים נצילים לרוב זה סאבים עם XMAX נמוך ותמיד יש יוצאים מהכלל, תבדוק בבקשה את הנתונים של סאבים MTX, תראה איזה נצילות גבוהה יש להם יחסית לאחרים, תתקשר לאוטופרט תשאל אותם מה הנצילות של הסרווין וגה שלהם, ולמה הם בחרו בו והם יתנו לך את אותו תשובה של נצילות.

הסאב שלהם כ95dB נצילות ומקבל מעל 1000W לפי דברייהם, וזה למה הם הוציא 149דציבל,

עם סאב 500W עם סאב 2000W סטוקר הם היו מוציאים פחות, אבל את זה אתה לא מבין אתה חושב ההספק זה מה שקובע. וחבל אתה יכול להיות בחור חכם.

תמיר

תמיר היקר, לפני שאתה מטיח פה בעוקצנות מופלא דברים אולי תקרא שוב את הדברים שכתבתי...

ואני אבהיר לך כמה דברים עקרוניים מאוד.

1. אין לך מושג מי אני ,מה הידע שלי,בן כמה אני, מה הנסיון שלי בתחום,ואתה בכלל לא מכיר אותי.

בוא נגיד שאני כבר מזמן לא "ילד" ובו נגיד שאני "קצת" יודע איך הדברים עובדים ,גם בתחרויות.

הסיבה שאני לא מתחרה היא כי SPL זה לא ממש הכיוון שלי באודיו לרכב,אבל זה בסדר , אנחנו נפגש בתחרויות למינהם.

2. אם תקרא בשנית את מה שכתבתי,אתה תראה שאני לא "מתעלם" משאר הפרטים אלא מתייחס להגברה המתאימה וכו' וכו'.

לא אמרתי שמה שחשוב זה רק ההספק , אלא ההגברה ותיבה מותאמת ועוד...

3.XMAX זה לא מדד לנצילות ולא קשור,ע"ע IDMAX...

4. עם הכבוד לך ,ולאוטופרט וכל מיני אחרים, אני חושב שיספיק לך ביקור אחד בDBDRUGS כדי להבין במה מדובר.

ושם לא ממש מתחרים על סאבים של 400W, גם אם הם יהיו בנצליות מופלאה של 98DB...

שאגב, גם הרכב DB הבא של אוטופרט הוא יהיה עם "רק" 10 סרווין וגה V-MAX 15 אינטש.

ועוד דבר קטן ,אם כבר הזכרת את אוטופרט, אז בתחרות האחרונה יוני הגיע עם הווגה ווגה שלו,הגיע לתוצאה שהוא הגיע אלייה , אבל אם אתה לא יודע אז אחרי כל תחרות הוא מחליף את הקיט לסאבים האלו אחרי שהוא צולה אותם כל פעם מחדש,זה, לא מדד לכלום.

5. ואחרון, התגובות שלך ,תרגיע אותם, ותפסיק להטיח פה על ימין ועל שמאל את רזי החוכמה שלך , ועוד שימוש ב " יא צעיר", "ילד", מי ישמע אתה ייסדת את תחום האודיו לרכב ויש לך דוקטורט ופרופסורה בכל הנוגע לנושא זה.

והיחידי ש"נשמע" פה כמו "ילד" זה אתה , כאשר אתה מדבר באופן כזה.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן עקרוני בלבד.

הנצילות תלוי בתדר (משום שהיא תלוי בהתנגדות), מה קורה לאחר כמה דקות שהסליל מתחמם? נצילות יורדת פלאים.

והסיבה לכך שסאבים נצילים מנצחים בארץ זה רק בגלל שהרמה עדיין נמוכה יחסית, שיפורי חשמל מינייטוריים ומערכות דלות וואטים, אתה בעצמך אמרת 600 בלבד.

ושלא תבינו אותי לא נכון, נצילות כן חשובה, בעיקר למשתמש היוםיומי שכן אנו משתמשים בהרבה פחות ממה שסאב יכול לספוג בפיק כמו בתחרות. אבל אין לקבוע את טיב הסאב או את התוצאה המאקסימאלית ב SPL. סאב שמוזן נכון ובהתאם לצרכיו כמעט והנצילות לא משחקת תפקיד.

הנצילות תרד בשני המקרים שהסליל מתחמם גם בסאב 85dB וגם בסאב 90dB עדיין יהיה אותו הפרש בלי שום קשר לחום

600W זה אני, יש אנשים שמה שהתחרו עם הספקים מעל 1500WRMS, אבל אין קשר לרמה שיש בארץ לנצילות של הסאבים, אז אני לא מבין את הההקשר הזה במשפט שלך.

וברור שאין לקבוע בכך את טיב הסאב, אבל אם משתמשים בסאבים עם הספקים כאילו זה מובן מאליו שזה לSPL בלבד ולא SQ אתה מסכים איתי,

3.XMAX זה לא מדד לנצילות ולא קשור,ע"ע IDMAX...

4. עם הכבוד לך ,ולאוטופרט וכל מיני אחרים, אני חושב שיספיק לך ביקור אחד בDBDRUGS כדי להבין במה מדובר.

ושם לא ממש מתחרים על סאבים של 400W, גם אם הם יהיו בנצליות מופלאה של 98DB...

שאגב, גם הרכב DB הבא של אוטופרט הוא יהיה עם "רק" 10 סרווין וגה V-MAX 15 אינטש.

ועוד דבר קטן ,אם כבר הזכרת את אוטופרט, אז בתחרות האחרונה יוני הגיע עם הווגה ווגה שלו,הגיע לתוצאה שהוא הגיע אלייה , אבל אם אתה לא יודע אז אחרי כל תחרות הוא מחליף את הקיט לסאבים האלו אחרי שהוא צולה אותם כל פעם מחדש,זה, לא מדד לכלום.

.

XMAX זה לא מדד לנצליות ולא קשור, זה אתה אומר, רוב הסאבוופרים עם XMAX גבוה הם בעל נצילות נמוכה מאשר סאבים עם XMAX נמוך, וזה עובדה.

ולמה הם משתמשים ב10 סאבים VMAX ולא 10 סטוקר? הם יגידו לך אותו דבר בגלל הנצילות המעולה שלהם,

ואין קשר לזה שיוני מחליף סליל כול הזמן בסאבוופר שלו, זה בדיוק כמו הסליל המקורי ועדיין הסאב 95dB נצילות ובגלל זה הם בחרו בו,

בתחרות שהיה בסאונד FX מזמן, היה סטוקר 12 אינץ בוולו עם 1500W של הגברה והפיק כ137 דציבל, ועוד בחור עם 18 אינץ סטוקר או 15, בהגברה של מעל 2000W הפיק 143 דציבל,

אל תתפוס מהתחריות בחול ואל תזלזל ברמה של הארץ יש הרבה מתחרים עם מערכות כבדות, כמובן שלא כמו בחול בכמויות אבל גם בארץ. יש רמה ואתה יכול ללמוד מהתחריות שיש בארץ.

ושאר המשפטים שלך לא רלונטים, הם נובעים מכעס.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיר זה שיש לסטרוקר הגברה של מעל 2000W זה לא אומר שמערכת החשמל עומדת בזה.

ולמרות הנצילות הגבוה של הווגה ווגה יש לו XMAX של 19 MM

SPL-1 kicker solo-baric L7 12'-142.9db

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור אמר שיש לו אלטרנטור 150A. מגבר של רופורד הוא השתמש.

הוגה 15 הוא 96dB נצילות ו 19.1MM XMAX. והספק של 500W

VMAX 15 הוא 93dB נצילות ו20.3MM XMAX הספק של 400W

והסטוקר15 83.5dB נצילות ו 40MM XMAX. הספק של 2500W

כול הסאבים מאותה חברה.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...