Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הזנחת רכבים בארץ לעומת חו"ל

שימו לב! השרשור הזה בן 6801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו יכול להסביר לי למה בארץ רכבים אחרי 15 שנה מושמדים לחלוטין, לעומת רכבים למשל בארצות הברית שם הונדה אקורד לדוגמא משנת 89 במצב מושלם לחלוטין, כשהכל חשמלי ברכב והכל עובד בצורה מושלמת או אפילו רכב אמריקאי שבו הכל חשמלי והכל עובד כאילו יצא אתמול מהמפעל, לעומת ספארי בארץ שנת 94 עם חצי דש ומלא חוטים מסתובבים על הריצפה... מישהו יכול להסביר את זה?

כנ"ל לגבי מנועים, משום מה שם אותה הונדה עם אלוהים יודע כמה קילומטרים עדיין עם המנוע המקורי משנת 89 ופה היא כבר עברה 13 מנועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הישראלים לא יודעים לנהוג ומתעללים במכוניות שלהם.

האוטו שלי כבר עוד מעט 13 שנה על הכביש ונראה כמו חדש, אין שום חוטים בכל מקום, הדשבורד שלם, והכל כמו חדש. האוטו לא עבר 13 מנועים ונוסע על המנוע המקורי. לא צריך להכליל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה סטטיסטית, כמות הרכבים שנמכרו ונמכרים באותה מדינה ששמה חו"ל, מחייבת שישארו יותר יחידות שמורות מכל דגם מסוים לאחר מספר מסוים של שנים.

ובמדינות רבות בחו"ל משרע הטמפ' קטן, חנייה מקורה פרטית היא נפוצה יותר,מודעות לתחזוקה נכונה מושרשת חזק יותר וישנה גם מודעות לשימוש במוצרי Detailing שונים שעוזרים לשמור על הרכב מטופח.

וכל אלו עוזרים על שמירת הרכב שלם חיצונית ופנימית.

די... מספיק. נגמרה התקופה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם מודעות לתחזוקה!

למשל יש את התוכנית הזאתי בדיסקברי שיש אחד שקונה מכוניות עולה להן טיפול קטן מוכר ביותר ממה שהו קנה..אז אפילו שם הוא קונה מכונית שנת שמונים ומשהו ויש לה ספר טיפולים עדכני עד אותו יום! (אנגליה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי למה בארץ רכבים אחרי 15 שנה מושמדים לחלוטין, לעומת רכבים למשל בארצות הברית שם הונדה אקורד לדוגמא משנת 89 במצב מושלם לחלוטין, כשהכל חשמלי ברכב והכל עובד בצורה מושלמת או אפילו רכב אמריקאי שבו הכל חשמלי והכל עובד כאילו יצא אתמול מהמפעל, לעומת ספארי בארץ שנת 94 עם חצי דש ומלא חוטים מסתובבים על הריצפה... מישהו יכול להסביר את זה?

כנ"ל לגבי מנועים, משום מה שם אותה הונדה עם אלוהים יודע כמה קילומטרים עדיין עם המנוע המקורי משנת 89 ופה היא כבר עברה 13 מנועים.

צודק

גם אני שמתי לך לכך

לא לישכוך את החשמלאים/מכונאים החאפרים ש"עוקפים" תקלות או מבטלים מערכות שלמות העיקר לחסוך בזמן עבודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על מה אתה מדבר, אבל בארה"ב כמעט ולא רואים מכוניות ישנות במצב טוב. בעיקר בגלל השימוש במלח לאחר השלג (מפזרים מלח על השלג כדי להמיס אותו), המלח פוגע במרכב ולכן רוב המוכניות שם מלאות חלודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-2000 כשטיילתי בקנדה רכשתי טנדר של מזדה שיוצר ב-1996 (רכב בן 4) והוא סבל מחלודה נוראית בגלל המלח שמפזרים על הכבישים כדי להמיס שלג.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מספר נקודות שלא הוזכרו עדיין -

יש בארץ לפחות חודשיים של חום מטורף, ובשילוב עם הוראות החלפת השמנים של היצרן שנכונות גם לארצות קרות,

נוצר בלאי במנוע (בוצה בשמן). אם היבואן יורה להחליף שמן כל 5000 ק"מ, כמו שצריך וכמו שאני עושה,

לקוחות ירכשו את הרכב המתחרה. הרי בכל מקרה הקונה הבא הוא זה שיאכל אותה עם החלפת המנוע.

אסור לשכוח גם שצפיפות הרכבים בארץ גבוהה בהרבה יותר מחו"ל, ומכאן נוצרות עוד שתי בעיות:

האחת, פקקים, שעות שהרכב מונע אך הקילומטרג' לא דופק... יוצרים בלאי בצד המכני של הרכב,

ובשילוב עם מזגן גם יוצרים עומס נוסף על האלטרנטור וטעינה נמוכה יותר, קרי מצבר גומר יותר מהר.

עניין שני ויותר חשוב אלו תאונות, שלאחריהן מקמבנים את הרכב כמה שיותר מהר ע"מ שיחזור לכביש.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על זה בלילה

ואני חושב שצריך לשלוח את מורי הנהיגה ללימוד נהיגה.

ואני יודע שמה שאני הולך להגיד הוא יחסית קיצוני אבל הם לדעתי אשמים ב90 אחוז מהתאונות בארץ.

כי מעולם לא היה מורה נהיגה שחשב לקחת את התלמיד לאיזה קטע אספלט נידח באיזור תעשיה או משהו ולתת לו ללחות על הבלם עד כדי נעילת גלגלים רק כדי שהתלמיד שבעתיד יהיה בשוק טוטאלי מהכביש יראה איך מתנהג הרכב בהחלקה. וזאת לא בקשה גדולה מידי, זה המעט שאפשר לבקש, כי לבקש מהם שיתנו לתלמיד להחליק טיפה עם האוטו זה כבר מוגזם, הרי אנחנו לא פה בשביל ללמוד נהיגה אלא בשביל לעבור טסט לא? למה לא עושים טסט תאורטי וזהו??

יחסכו הרבה כסף ויגבו מאיתנו את אותו הכסף...

ובנימה אופטימית זו אני הולך להזמין גרר.... שיהיה לכם בוקר טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הועלתה הצעה של ארגון מורי הנהיגה ,לכנסת, לגבי החוקיות של הוצאת רשיון .

ובין היתר הועלתה הצעה לעלות את מס' השיעורי החובה לסביבות ה70.

וכמוכן,כל אחד שמוציא רשיון יהיה מחוייב לעבור משטח החלקה .

אבל כמו כל דבר שעובר חוק במדינה הזאתי זה יקח שנים עד שיבינו שאין מה לעשות,משטח החלקה + העלת מס' השיעורים יביא לתוצאות טובות יותר אצל נהגים חדשים על הכביש.

אני מניח שכמויות של תאונות הדרכים ירדו,אך עדיין הגורם האנושי הוא המכריע בתאונות הדרכים.

הבעיה היא בנהגים הישראלים,שבשבילם איתות זה המלצה ,כמו תמרור עצור,אין כניסה,זכות קדימה ,שמירה על הנתיב,הגבלת מהירות,ושאר הדברים שהם בגדר הבסיס,הם אצל הנהגים הישראלים בגדר המלצה.

והפרט הכי חשוב שאנשים שוכחים,זה שכל אחד שקונה הונדה סיוויק או לאנטיס משפחתית משוכנע שזה רכב ספורט ונוסע איתה ככה.

ולגבי הבלאי של הרכבים בארץ.

אז אם ניקח לדוגמא את אותה הונדה אקורד או סיוויק שנת 89 ,בארה"ב היא תהיה יד שניה -שלישית, ובארץ היא תהיה יד חמישית -שישית.(או יותר)

רק בישראל תוכלו למצוא פיג'ו 106XSI שנת 98 יד תשיעית...

אז על אוטו כזה אני לא אתפלא לבלאי גבוה,כמו שאני לא אצפה לראות ספר רכב עדכני למעבר לתקופת האחריות המקורית.

ואגב, הדבר שמאוד מכריע זה גם המיסוי על רכבים בארץ(שהוא בין הגבוהים בעולם).

ככל שהמיסוי ירד ככה מס' הרכבים שמסתובבים על הכביש שהם בשנתונים נמוכים ירד,ואז נראה פחות גרוטאות על הכביש ויותר רכבים חדישים.

השילוב של גרוטאות למינהם+תרבות הנהיגה בישראל+החסכון באחזקה וטיפולים+הכבישים הנוראיים שיש לנו בארץ יוצר משוואה נוראית, ומתכון גרוע.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על זה בלילה

ואני חושב שצריך לשלוח את מורי הנהיגה ללימוד נהיגה.

ואני יודע שמה שאני הולך להגיד הוא יחסית קיצוני אבל הם לדעתי אשמים ב90 אחוז מהתאונות בארץ.

כי מעולם לא היה מורה נהיגה שחשב לקחת את התלמיד לאיזה קטע אספלט נידח באיזור תעשיה או משהו ולתת לו ללחות על הבלם עד כדי נעילת גלגלים רק כדי שהתלמיד שבעתיד יהיה בשוק טוטאלי מהכביש יראה איך מתנהג הרכב בהחלקה. וזאת לא בקשה גדולה מידי, זה המעט שאפשר לבקש, כי לבקש מהם שיתנו לתלמיד להחליק טיפה עם האוטו זה כבר מוגזם, הרי אנחנו לא פה בשביל ללמוד נהיגה אלא בשביל לעבור טסט לא? למה לא עושים טסט תאורטי וזהו??

יחסכו הרבה כסף ויגבו מאיתנו את אותו הכסף...

ובנימה אופטימית זו אני הולך להזמין גרר.... שיהיה לכם בוקר טוב!

כן ולא ..

העניין הוא שמורי הנהיגה בישראל מלמדים לעבור טסט - ולא לנהוג.

עניין התאונות לדעתי נובע מכמה דברים, בתור התחלה ה 3 חודש מלווה ... הריי זה ברור כשמש שהמלווה, הוא לא זה שיגרום לילד לנסוע כמו שצריך , מה גם שאם הילד כבר עבר טסט , אז בשביל מה מלווה ? הריי נתת לו רישיון .. למה מלווה? מה גם שרוב הילדים כיום פשוט "מעבירים" את ה 3 חודש האלה "בקטנה" או שלא נוהגים בכלל , ואז שיש להם רכב לבד... משתוללים, מוציאים "קיטור" ונוהגים כאילו אין מחר וכאילו אתמול הם סיימו קורס ראלי ונהיגה מתקדמת באותה שעה...

לדעתי אם משרד התחבורה, היה לוקח על עצמו יוזמה, ומשריין לכל נהג חדש במקום מלווה , קורס נהיגה מינימלי , כגון מצבי גשם + מצבי נהיגה קיצוניים (קרי סיבובים, תת היגוי , היגוי יתר) וכו, היה לנו 50% פחות תאונות בקיץ ו 80% פחות תאונות בחורף.

תאונות של אגו אי אפשר לבטל , זה רק הזמן יכול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ולא ..

העניין הוא שמורי הנהיגה בישראל מלמדים לעבור טסט - ולא לנהוג.

עניין התאונות לדעתי נובע מכמה דברים, בתור התחלה ה 3 חודש מלווה ... הריי זה ברור כשמש שהמלווה, הוא לא זה שיגרום לילד לנסוע כמו שצריך , מה גם שאם הילד כבר עבר טסט , אז בשביל מה מלווה ? הריי נתת לו רישיון ..

למה מלווה? מה גם שרוב הילדים כיום פשוט "מעבירים" את ה 3 חודש האלה "בקטנה" או שלא נוהגים בכלל , ואז שיש להם רכב לבד... משתוללים, מוציאים "קיטור" ונוהגים כאילו אין מחר וכאילו אתמול הם סיימו קורס ראלי ונהיגה מתקדמת באותה שעה...

לדעתי אם משרד התחבורה, היה לוקח על עצמו יוזמה, ומשריין לכל נהג חדש במקום מלווה , קורס נהיגה מינימלי , כגון מצבי גשם + מצבי נהיגה קיצוניים (קרי סיבובים, תת היגוי , היגוי יתר) וכו, היה לנו 50% פחות תאונות בקיץ ו 80% פחות תאונות בחורף.

תאונות של אגו אי אפשר לבטל , זה רק הזמן יכול בצה"ל יש משהו שניקרא "כמעט וניפגע"... רוב האנשים שמיתהלכים מעל גבי האדמה אומרים "ואאלה, איזה מזל, נקווה שלא יקרה שוב"... בצה"ל אמרו אחרת, במעט וניפגע זה ניפגע!

מיתיחסים לזה כאילו זו תאונה עם הרוגים... מסיקים את המסקנות ע"י תחקיר, מלמדים את זה בשיעורים וכו'... היתרון בצבא הוא שאתה יכול להגיד לאנשים "OK, עכשיו אנחנו נעשה יום בטיחות, לפני כל יציאה הביתה..."

שטיפת מוח עוזרת אגב, אצלינו ביחידה כמעט כל יום שישי היו מגיעים חיילים עם סיפורי הגבורה שלהם, פתיחות, רייסים, צלחות, ו... תאונות...

אחרי שנה כמעט של שטיפת מוח זה התחיל להפסיק... אנשים הפנימו...

כמה מאיתנו היה מיקרה של "כמעט"? הסקתם ממנו מסקנות? אם כן אתה ברי מזל פעמיים, פעם אחת כי אתם חיים ו/או לא הרגתם אף אחד, פעם שניה כי אתה יכולים לספר על זה לאחרים ולינהוג ככה ואולי להציל חיים...

אגב, לכל המקטרים למינהם? "מה אתם עשיתם בישביל מדינה?!"

יש אירגון של מיתנדבים שעובר בבתי ספר ואירגונים גדולים ומסביר ומראה את הזוועות. הם מסבירים כמה חשוב לינהוג טוב ורגוע, לא להישתולל. נותנים טיפים, מחלקים הסברים, מעלים את המודעות לנהיגה נכונה וכו'...

לא צריך שימות לך הילד/חבר קרוב/קרוב מישפחה כדי לעשות כזה דבר!!!!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז ודומיו

אתם לא רציניים. אני חייתי ונהגתי שנים בארה"ב- המצב שם כמו בארץ שלנו (יש ששומרים ויש מתעללים)

שימו לב לחתימה : הרכב שלי בן מעל 30 אין חוטים והכל מקורי!! (פרט לריפוד קידמי שהוחלף כי התבלה)

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...