Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך עזרה בחיבור מתג ניתוק למשאבת דלק (פג'רו דיזל)

ronenn
שימו לב! השרשור הזה בן 6795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לאבי יש פאג'רו דיזל 99 ובגלל שגנבו 2 מכוניות מהרחוב בו הוא גר, אנחנו רוצים לחבר מתג סודי שיפעיל את משאבת הדלק מתא הנהג.

ולשם כך אני מבקש את עזרת מי שמתמצא בחיבור חשמלי למשאבת דלק, או ממישהו שהתקין כפתור כזה בעבר.

תודה רבה.

פנתר אבל לא ורוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה צריך למצא את הריליי של המשאבת דלק , או להתקין ריליי על משאבת הדלק במידה ואין ומשם לקחת שני חוטים למפסק, חשוב למקם את המפסק במקום חבוי ולא גלוי, חשוב לעשות הכל עם הלחמות ובידודים.

באותה נשימה, אתה יכול לעשות גם מין פטנט שאי אפשר להניע את הרכב אלה רק אם מזיזים את ידית האיתות לצד מסויים(ימין או שמאל), פשוט ויעיל.

אשמח לדעת את שם הרחוב המדובר ובאיזו עיר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,תודה רבה על התשובה.

הרחוב הוא ויצמן בכפר סבא.

לא הצלחתי להבין מה זה ריילי האם תוכל לפרט קצת יותר?

האם יש לך ניסיון בהתקנה מסוג זה? במידה ומישהו ינסה להניע את הרכב והמתג יהיה כבוי יכול להגרם נזק לאיזושהי מערכת ?

שוב תודה רבה.

פנתר אבל לא ורוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריליי : תחשבו על זה ככה:

יש לך קוביה שיש לה 4 חיבורים

---A1---

B2----B1

---A2---

אם יש + (מתח) מחובר לA1 ו- (מינוס) מחובר לA2

אז הריליי סוגר מעגל בין מה שמחובר לB1 לבין מה שמחובר לB2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עתיד ,אבל עדיין לא הבנתי.

למה יש 4 חיבורים בעצם?

יש מתח שהמשאבה מקבלת ואתה אומר שהוא מתחבר לA1 והמינוס הולך ל A2 אז למה יש B1 B2 ?

ואת החוטים ,אחד מינוס אחד פלוס, שאני מחבר למתג אני צריך לחבר אל המתח שנכנס ל A1?.

תודה רבה.

פנתר אבל לא ורוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עתיד ,אבל עדיין לא הבנתי.

למה יש 4 חיבורים בעצם?

יש מתח שהמשאבה מקבלת ואתה אומר שהוא מתחבר לA1 והמינוס הולך ל A2 אז למה יש B1 B2 ?

ואת החוטים ,אחד מינוס אחד פלוס, שאני מחבר למתג אני צריך לחבר אל המתח שנכנס ל A1?.

תודה רבה.

ברגע שאתה מחבר פלוס ומינוס לריליי, הוא סוגר מעגל בין 2 נקודות אחרות.

במקרה הנ"ל חיבור מתח ל A1+A2 יגרום לגישור בין B1 ו-B2

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת : אני אסביר שוב

אתה לוקח מתח ממקור כלשהו (נגיד מהסוויץ') מתח קבוע שכל הזמן פועם או לחילופין כדי להקשות על הסיפור מתח שמגיע לאחר הפעלת הסוויץ' (נגיד אותו מתחת הדלקה של הרדיו דיסק שלך)

אותו אתה מכניס למפסק שמוסלק הייטב באיזה פינה ברכב, וממנו אתה מושך חוט לA1

מה קיבלנו ? קיבלנו הזנת מתח (+) לA1 שאנחנו שולטים בה ON\OFF ע"י מפסק

את A2 אתה מחבר למרכב הרכב ע"י אחד הברגים שתמצא...כדי לקבל מינוס...וככה בזמן שאתה נותן למפסק און הוא מפעיל את הריליי שסוגר מעגל בעזרת המינוס וB1 וB2 סוגרים מעגל ביניהם

עכשיו לוקחים (מומלץ בדרך כלל) את חוט הפקודה של המשאבת סולר, וחותכים באמצע....את שני הקצוות מחברים בין B1 לB2 וככה מתי שאנחנו רוצים בעזרת הכפתור אנחנו מחברים ומנתקים בינהם

מובן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נראה לי שהבנתי פחות או יותר.

מה תפקידו של הריילי בכח ?למה אני צריך שיסגור לי עוד מעגל?

לפי דעתי אני פשוט אגדום את כבל המתח שמגיע למשאבה אחבר בחיבור בטור את המתג עם פיוז וזהו.

זה נשמע בסדר?

תודה שוב.

פנתר אבל לא ורוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שמתג יוכל לעמוד בעומס החשמל שהמשאבה שלך צורכת - ואז הוא יתחמם וישרף ואתה תתקע באמצע הכביש...הכי בטוח ומקצועי זה ריליי וגם עם ריליי אתה יכול למקם אותו צמוד למשאבה וככה האורך של החוט אינו משתנה - דבר שמשפיע על ההתנגדות שלו...והוא מחובר למחשב לא כדאי לשחק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עתיד.

אבל רגע נראה לי שאני מבין למה הריילי הזה טוב.

אני אמור לחבר את הפלוס ומינוס שיוצאים מהמתג שלי אל B1 B2 אבל אם זה כך,בכל מקרה הזרם יהיה חייב לעבור דרך המתג שלי..

אז אולי לא הבנתי ,אתה יכול להסביר לי בדיוק לאן אני מחבר אתת שני החוטים שיוצאים מהמתג.?

שוב תודה רבה.

פנתר אבל לא ורוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזרם שעובר מהמתג שלך הוא משמש רק להפעלת האלקטרו מגנט שמצוי בתוך הריליי זאת אומרת שהעומס עליו הוא נורא נורא קטן...והעומס של משאבת הדלק שצורכת הרבה יותר הוא נופל על הריליי שבגלל המבנה שלו עמיד הרבה יותר

שמע גבר...אם אתה לא מצליח להבין פעולה פשוטה של ריליי ואת העקרון של עומס צריכת חשמל על מתג...אולי באמת כדאי שתפנה לחשמלאי. שלא תעשה נזק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עכשיו הבנתי כי הסברת בהודעה האחרונה מה הריילי עושה.

הבחור הראשון שענה לי אמר שאולי יש כבר ריילי על המשאבה זה הגיוני?.

פנתר אבל לא ורוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד הגיוני......אבל לא הייתי מתעסק\משנה כלום במערכת המקורית...כי אולי המתח שמגיע מהריליי הזה מדווח למחשב על הפעלה או לא יודע מה....לא כדאי להסתבך עם זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קי תודה על האזהרה.

אולי אני אתייעץ עם מתקין אזעקות שאני מכיר שלא יהיו פאשלות...

אולי יש לך רעיון יותר מוצלח כמו ברז דלק? ודרכים לבצע?

פנתר אבל לא ורוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...