Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר אויר פתוח, מזרים יותר אוויר למנוע.מישהו יכול להסביר את זה?

Samiro
שימו לב! השרשור הזה בן 6432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקיצור פילטר אויר פתוח לא מכניס יותר אויר (גודל המנוע לא השתנה ואין טורבו) אלא פחות מתנגד מפילטר רגיל, כמו ההקלה אחרי שימוש באוטריוין ביום חורפי שמתקשים לנשום.

אגב, ברוב במקרים אצל הישראלים הפילטר מוריד מהכח ולא מוסיף כי רוב האנשים לא משנים את הצנרת/מסדרים תיעול אויר קר אלא במקום הקופסא המקורית שמים פילטר פתוח באמצע תא המנוע, מה שמביא ליניקת אויר חם, יש כל מיני שיטות לתיעול אויר גם ראם איר וגם איזה פרוייקט שמוטי עשה פה.

תרשה לי לתקן אותך, כשפילטר פחות מתנגד זה אומר שלמעשה כן נכנס יותר אויר בידיוק כמו שאתה מוסיף גז, איך הרי עובד מנוע הזרקה?! - אתה פותח את המצערת ומאפשר בכך פחות התנגדות ואז ביניקה של האויר, האויר שנכנס פחות "מתוח" - יותר דחות וככה נכנס יותר דלק.

במנועי הזרקה שאנחנו "נותנים גז" אנחנו בעצם נותנים אויר, נותנים לאויר להיכנס בחופשיות וככה יש פחות "וואקום"

מכירים את זה כשאתה בסל"ד נמוך ונותן גז וניראה כאילו חצי גז זה בערך כמו פול גז ואם אתה מוסיף גז זה לא משפיע? למה זה קורה? בגלל שבסלד נמוך הבוכנה שואבת אויר לאט ומאפשרת לחלל להתמלא "כמו שצריך" ושהאויר יותר דחוס וכשהסלד עולה זה כבר מתחיל לשנות כי היא נעה מהר והבוכנה צריכה להספיק להתמלאות כמו שצריך עד שהיא מגיעה לסוף שאז כבר מגיע הניצוץ וככה הלאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה החלטת להעלות את השרשור מן האוב, בדיוק אחרי שעשינו לו אזכרה לפני שלושה ימים , אבל אם אתה כבר טורח - לפחות תכתוב דברים נכונים.

פילטר פתוח מתנגד פחות מאשר פילטר רגיל. בשום פנים ואופן הוא לא מוסיף אוויר. תאר לך שאני והכרס שלי עומדים בדלת הכניסה בעוד אתה ושלושה מחבריך רצים לכיוון אותה דלת (לצורך העניין , הדלת רחבה מאוד וארבעה אנשים רגילים עוברים בה בו-זמנית).

נניח שהדלת הייתה פתוחה ,ואני לא הייתי שם - הייתם נכנסים כולכם במהירות ועוברים הלאה.

לו היית עושה את אותה ריצה לפני עשר שנים - כאשר הכרס שלי הייתה קטנה יותר - הייתם עוברים מעט יותר בקלות, נניח שניים שניים - כמו עם פילטר פתוח.

נסה לעבור עם חבריך כעת - תיתקלו בכרס שלי , ויהיה לכם יותר קשה. לעבור תצטרכו לעבור אחד אחד.

מה שאתה טוען , שלו הייתי רזה יותר - זה היה גורם לך ולחברים שלך לרוץ יותר מהר, מה שלחלוטין לא נכון. פשוט היה יותר קל לכם לעבור , כיוון שיותר אנשים היו עוברים באותו זמן, אבל עדיין באותה מהירות.

אגב - לא הבנתי את שירבוב עניין ההזרקה . קרבורטור כבר לא נושם אוויר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר אוויר פתוח בוודאות מסנן הרבה פחות טוב מפילטר שמחליפים כל טיפול !!!!

מאיפה אתה מקריץ את השטויות האלה, תראה לי ולו מאמר אחד שמבסס את מה שאתה אומר.

עצה:

לא תמצא!

תסיק את המסקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה החלטת להעלות את השרשור מן האוב, בדיוק אחרי שעשינו לו אזכרה לפני שלושה ימים , אבל אם אתה כבר טורח - לפחות תכתוב דברים נכונים.

פילטר פתוח מתנגד פחות מאשר פילטר רגיל. בשום פנים ואופן הוא לא מוסיף אוויר. תאר לך שאני והכרס שלי עומדים בדלת הכניסה בעוד אתה ושלושה מחבריך רצים לכיוון אותה דלת (לצורך העניין , הדלת רחבה מאוד וארבעה אנשים רגילים עוברים בה בו-זמנית).

נניח שהדלת הייתה פתוחה ,ואני לא הייתי שם - הייתם נכנסים כולכם במהירות ועוברים הלאה.

לו היית עושה את אותה ריצה לפני עשר שנים - כאשר הכרס שלי הייתה קטנה יותר - הייתם עוברים מעט יותר בקלות, נניח שניים שניים - כמו עם פילטר פתוח.

נסה לעבור עם חבריך כעת - תיתקלו בכרס שלי , ויהיה לכם יותר קשה. לעבור תצטרכו לעבור אחד אחד.

מה שאתה טוען , שלו הייתי רזה יותר - זה היה גורם לך ולחברים שלך לרוץ יותר מהר, מה שלחלוטין לא נכון. פשוט היה יותר קל לכם לעבור , כיוון שיותר אנשים היו עוברים באותו זמן, אבל עדיין באותה מהירות.

אגב - לא הבנתי את שירבוב עניין ההזרקה . קרבורטור כבר לא נושם אוויר?

כן אבל אל תשכח ששניים שניים לוקח יותר זמן למלאות את החדר מאשר אם ארבע ארבע יעברו. וכמו ששסתומי היניקה נסגרים כך גם הדלת צריכה להיסגר בזמן מסוים. זאת אומרת שאם עוברים שניים שניים (שזה איטי יחסית) יש סיכוי שלא יספיקו לעבור כמו האנשים המסוגלים להיכנס לחדר שמעבר לדלת. נניח לדוגמא שאנחנו בקצב סל"ד מסוים אז יש זמן מסויים שבו "הדלת פתוחה" נניח שזה 10 שניות. אם אתה חוסם את הדלת עם הכרס שלך כל שיכולים לעבור 2 אנשים בשניה זאת אומרת שכנסו 20 אנשים בזמן שהדלת הייתה פתוחה כאשר בחדר יש מקום ליותר. אם לא היית חוסם עם הכרס היו עוברים 40 אנשים לדוגמא והחדר היה מתמלא יותר וכך יותר אנשים היו נשרפים :-D .

אכן אם היית רזה יותר היינו רצים יותר מהר או לפחות יותר אנשים היו רצים במהירות שלהם עד שהדלת הייתה נסגרת.

אני חושב שמה שלא הבנת זה שיש זמן מסויים שבו חלל הבוכנה צריך להתמלאות באויר וזה בעצם מה שקובע את כמות התערובת והכוח.

חבל על הויכוח אני מציע שתיקרא לאט לאט וטוב טוב מה שכתבתי ותבין את ההגיון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. את הודעתך הבאה אנא כתוב בעברית. ניתן להיעזר בשרשור המצורף.

2. תודה על ההסבר הממצה על העקרונות הבסיסיים של פעולת מנוע בעירה פנימית. עם זאת - מה שלוקה בחסר אצלך הינו ההבנה לגבי היכולות או אי היכולות של הפילטר הפתוח.

הפילטר הינו רכיב פסיבי. הוא לא מסוגל לגרום לאוויר לנוע יותר מהר לכיוון המנוע. קצב כנסית האוויר תלוי בכח היניקה של המנוע ותו לא. הפילטר יכול קצת (אני אחדד , ממש ממש ממש ממש ממש קצת) להפריע בדרך , אבל לא לשפר. אם תרצה לשפר את זרימת האנשים לחדר , תצטרך להביא איזה גדליה שיבוא וידחף את האנשים מבחוץ פנימה בלחץ , וע"י כך יגרום להם לרוץ מהר יותר (במכוניות נהוג לכנות את הגדליה הזה בשם מגדש טורבו). דא עקא - אותו גדליה לפעמים דוחף חזק מדי , ואז נוצרים ליד הדלת חום ודוחק , מה שגורם להרבה אנשים לסבול - ובסופו של דבר לא הרווחת הרבה מפעולת הגדישה של גדליה (הרבה פצועים שאינם כשירים לרקוד כראוי). לפיכך שמים מאבטח חסון שדואג לצנן את האווירה באיזור הכניסה לחדר. שמו בישראל - אינטרקולר.

3. כאמור - כל האמור לעיל עדיין לא משנה את העובדה שפילטר פתוח לא גורם לאוויר לנוע יותר מהר לכיוון המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...