Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חום מנוע ומהירות המאוורר בVTR - עדכון בסוף השירשור.

paulpro
שימו לב! השרשור הזה בן 7657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב לתופעה מעניינת:

מד חום מנוע שלי נוהג להתייצב די גבוהה וקרוב לסוף האזור הלבן (משהו כמו 4/5 או אפילו 5/6). המאורר נשאר לעבוד במהירות הנמוכה. ואז פתאום המאורר עובר למהירות גבוהה, חום מנוע יורד ל3/4 ואז המאורר נכבה וחוזר חלילה.

זה קורה גם בימים חמים וגם במאמץ (כמו עליה של בית אורן או נסיעה במהירות/סל"ד גבוהים - גם כאשר לא חם מדי בחוץ)

האם זה מצב נורמלי ב106/סאקסו או שאני צריך להתחיל לבדוק דברים.

נב: אחרי טיפול שהVTR עברה ביום רביעי לפני שבוע המצב החמיר טיפה. טיפול כלל פו"ה בית תרמוסטט וייצירת אתם "נוזלי" (משחה אדומה שמורחים בין 2 משטחים לביטול הנזילות). לדעתי לא נוקז אוויר במע' הקירור - מכוון שלא ראיתי סימני פתיחה על פקק ניקוז העליון - האם יש לצפות לתופעה כזאת?

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי...

אז ככה...

התופעה שתיארת מזכירה לי את זה שכשאני החלפתי נוזל קירור אזי

הייתי סובל מבעיה די דומה שהחום מנוע היה עולה

מאז ניקוז האויר המד לא עובר את 3/4 אפילו במאמץ ובחום ביחד

בדרך כלל עומד על חצי.

נ.ב

רק אחרי שהראו לי שהפקק למעלה נפת חקיבלתי "אומץ" להילחם איתו

והוא נפתח די כשה בגלל לכלוך/אבק ובגלל שאיזה שנה כבר לא פתחו אותו אז המלצתי היא לפתוח אותו ולנקז אויר.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב לתופעה מעניינת:

מד חום מנוע שלי נוהג להתייצב די גבוהה וקרוב לסוף האזור הלבן (משהו כמו 4/5 או אפילו 5/6). המאורר נשאר לעבוד במהירות הנמוכה. ואז פתאום המאורר עובר למהירות גבוהה, חום מנוע יורד ל3/4 ואז המאורר נכבה וחוזר חלילה.

זה קורה גם בימים חמים וגם במאמץ (כמו עליה של בית אורן או נסיעה במהירות/סל"ד גבוהים - גם כאשר לא חם מדי בחוץ)

נב: אחרי טיפול שהVTR עברה ביום רביעי לפני שבוע המצב החמיר טיפה. טיפול כלל פו"ה בית תרמוסטט וייצירת אתם "נוזלי" (משחה אדומה שמורחים בין 2 משטחים לביטול הנזילות). לדעתי לא נוקז אוויר במע' הקירור - מכוון שלא ראיתי סימני פתיחה על פקק ניקוז העליון - האם יש לצפות לתופעה כזאת?

P.

זהו פיני,התחלת להרוס לי את האוטו?? :twisted:

אצלי לא היתה בעיה עם הטמפ'..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב לתופעה מעניינת:

P.

או שפשוט הזנחת אותו :lol:

פג'ו 206 1.4 שנת 99

אל תדחה למחר, את מה שאפשר לדחות למחרתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב לתופעה מעניינת:

P.

או שפשוט הזנחת אותו :lol:

הזנחתי? לא...פשוט נתתי לפיני לשלם הכל :twisted: מה יש? הוא עובד..אני לא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזנחתי? לא...פשוט נתתי לפיני לשלם הכל :twisted: מה יש? הוא עובד..אני לא...

אני אמנע מבדיחה מתבקשת בנוגע לזה :wink:

וברצינות - אצלי מד החום לא עולה מעבר ל-3/4, גם בעמידה ממושכת ברמזור, גם בנהיגה מאומצת. לרוב הוא בין חצי ל-3/4 בתוך העיר, וקצת מעל או קצת מתחת לחצי בבין עירוני.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK

אני הולך:

1. לנקז אוויר מהמע' - או בליטל (הם צריכים לסיים את העבודה, לא) או לבד (איפו מוציאים HEADER TANK)?

99% שזה זה. אם לא:

2. לחבר מדחום דיגיטלי למע' ולבדוק כיול מתג המאורר (ודיוק שעון חום :) )

סה"כ אין בעייה אקוטית (רכב לא מתחמם יתר על המידע) - רק מעצבן אותי לראות את המחוג גבוהה מדי :)

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב לתופעה מעניינת:

P.

1. מה שלך לא נראה כמו בעייה לי כן - וההפך

2. להרוס? אם לנסוע עליו זה להרוס אותו אז כן :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הכל תקין קרי,

- מאווררים

- יוניטים

- נוזל קירור בכמות המספקת

- רדיאטור נקי (חשוב מאד !)

- טרמוסטט תקין

- משאבת מים תקינה

אפשר ולדעתי אף רצוי להחליף את הטרמוסטט לערך נמוך יותר אני החלפת את שלי ל-83 מעלות מקורי מתחיל להפתח ב-88 מעלות ונפתח באופן מלא ב-100 מעלות, הראלי בארץ מצוידת בטרמוסטט זהה לרכבים שנמכרו באירופה הקרה, ההחלפה לטרמוסטט בערך נמוך מעט (לא להגזים) הוכיחה את עצמה כדבר חכם.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בחום ובסיטרואן עסקינן,

יש פה למישהו ניסיון עם קסארה?

אתמול נהגתי בה ובעליות בדרך לירושליים מד החום עבר את סימון ה120 נעלות ואף דיגדג מלמטה את התחום האדום... :shock:

מיותר לציין שהאטתי משמעותית והעברתי את שאר הנסיעה בהילוך יותר גבוה מהנדרש מה שהוריד את הטמפ', ניסיון חוזר לאמץ את הרכב בעליות הביא להתחממות חוזרת.

הרכב למרבה ההפתעה (או שלא...) עבר טיפול גדול יום לפני אחרי שבהתנעה קרה אחת שמתי לב שנורת נוזל הקירור נשארה דולקת לכמה שניות יותר מהרגיל.

מדובר בקסארה טורבו דיזל 2000.

אז... חזרה למוסך?

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר ולדעתי אף רצוי להחליף את הטרמוסטט לערך נמוך יותר אני החלפת את שלי ל-83 מעלות מקורי מתחיל להפתח ב-88 מעלות ונפתח באופן מלא ב-100 מעלות, הראלי בארץ מצוידת בטרמוסטט זהה לרכבים שנמכרו באירופה הקרה, ההחלפה לטרמוסטט בערך נמוך מעט (לא להגזים) הוכיחה את עצמה כדבר חכם.

מסכים לחלוטין. עשיתי אותו הדבר ב-S16 וזה עזר מאוד. אם בימי הקיץ החמים גם הסקסו תתחיל לעלות מעל ל-3/4, אני כנראה אעשה בה את אותו הדבר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לפתוח את הונטיל העליון הוא באותו הגובה כמו פתח המילוי של מיכל הפיצוי בסקסו.

מספיק לפתוח את פקק המליוי שהרכב קר !!!! לתת למנוע לעבוד כמה דקות בסרק

בועת אויר או בועות אויר ימצאו דרכם החוצה. ביצוע פעולה זו מספר פעמים במשך תקופה קצרה יבטיח שאין אויר במערכת. וחוץ מזה במידה ויש אויר הפקק יפרוץ שהוא חם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי ב206 החום תמיד ( בעיר ) באיזור ה100+ מעלות... מה עושים? בעיה?

הקו האמצעי הוא 90 מעלות הקו שבא אחריו הוא 95 מעלות ולא מאה מעלות [ טעות נפוצה ] אם זה המצב אין תקלה [טמפ נוזל 96-98 תחילת עבודת מאוררים ירידה לאיזור 90-92 מעלות וחוזר חלילה ללא עבודת מזגן]. אם המחוג עובר את הקו השני אחרי ה-90 [ 100 מעלות ישנה תקלה בעבודת המאוררים ויש סיבה לדאגה.

בתשובה לבעל הקסרה - דיגדוג מלמטה של הקו האדום -שווה ל 105 מעלות ולא 120 כמו שציינת - טמפרטורה טבעית בזמן מאמץ , אך על כל מקרה כדאי לבדוק פעולת מאוררים תקינה ולנסוע בראש שקט [ בדיקת נזילות בלחץ , פעולת משאבת מים , פעולת חישן הפעלת מאוררים , ביטרון ]

I LOVE PEUGEOT CITROEN CARS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההחלפה לטרמוסטט שיתחיל לעבוד יותר מוקדם :

1. כמה עולה טרמוסטט כזה ואיפה אפשר לקנותו אותו ?

2. האם ההתקנה מסובכת ?

אצלי ביום חמסין שעומדים בפקק הרכב מתחמם ואני נאלץ לכבות מזגן , מאד מעצבן .. אז שקלתי להוסיף את וונטה ( כפרוייקט קטן , יש לי כבר 2 ורציתי עוד אחת קטנה ). אבל לדעתי הטרמוסטט זה רעיון יותר טוב ...

האם מישהו שם כזה טרסומטט ( שנפתח קודם ) ב - 106 ראלי ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...