Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דייהטסו אפלאוז-שאלות לפני רכישה

AX GT
שימו לב! השרשור הזה בן 6801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מחפש אוטו לאח שלי, התקציב שלו הוא 15 אלף, לא משנה אוטו', ידני.

הוא צריך אוטו אמין וטוב.

הוא לא רוצה רכב קטן כמו 205, AX.

אני חשבתי על 2 רכבים: דייהטסו אפלאוז, סובארו לאונה.

מה אתם אומרים על 2 הרכבים.

יש ברשותי 2 הצעות: דייהטסו אפלאוז, 92, 160 אלף, יד 2 מפרטי והוא רוצה עליה 14 אלף ויש על מה לדבר.

ההצעה השניה: סובארו לאונה 90, 120 אלף, יד 3, אוטו', והוא רוצה עליה 15 אלף.

מה אתם אומרים?

תודה לכל מי שיענה, בן.

אלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאונה הרבה יותר אמינה אפילו אם היא בשנתון נמוך יותר, כמו כן טיפולים מינימליים,עלויות נמוכות, אין טיימינג.

המנוע של הלאונה יכול לגמוע גם 400 אלף...אם תוחזק כמו שצריך.

אם הוא מחפש אוטו טוב ואמין = לאונה תפור עליו.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי.....הדייהטסו יותר אמינה מסובארו ע"ע דייהטסו שרייד וגם ח"ח לא יקרים ממש הבעיה שבסובארו היא שיש לה נטייה לזלול הרבה דלק ובמחירים של היום זה לא כדאי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמכונית,האפלאוז בליגה אחרת מהסובארו לאונה.

היא חזקה ומהירה ממנה בהרבה,התנהגות הכביש שלה טובה,נוחות הנסיעה טובה למדי ואפשר להנות מהנהיגה בה.

בטיפול נכון האפלאוז לא פחות אמינה מהסובארו,ולפחות בניגוד לסובארו בעלת המיתלים הפרימיטיביים,אפשר להנות ממנה.

החזקנו במשפחה אפלאוז 9 שנים בלי אף תקלה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

אני מחפש אוטו לאח שלי, התקציב שלו הוא 15 אלף, לא משנה אוטו', ידני.

הוא צריך אוטו אמין וטוב.

הוא לא רוצה רכב קטן כמו 205, AX.

אני חשבתי על 2 רכבים: דייהטסו אפלאוז, סובארו לאונה.

מה אתם אומרים על 2 הרכבים.

יש ברשותי 2 הצעות: דייהטסו אפלאוז, 92, 160 אלף, יד 2 מפרטי והוא רוצה עליה 14 אלף ויש על מה לדבר.

ההצעה השניה: סובארו לאונה 90, 120 אלף, יד 3, אוטו', והוא רוצה עליה 15 אלף.

מה אתם אומרים?

תודה לכל מי שיענה, בן.

ההבדלים בין האפלאוז ללאונה אינם כה גדולים, ולכל אחת מהן יתרונות וחסרונות - ואני אפרט:

לאונה - יתרונות ביחס לאפלאוז;

1. מרווחת

2. שקטה

3. אמינות מופלגת

4. אין צורך בטיימינג (שרשרת בלאונה, רצועה באפלאוז)

5. תיקונים זולים וחלפים בשפע

אפלאוז - יתרונות ביחס ללאונה;

1. דלת חמישית - שטח הטענה עצום יחסית

2. ביצועים טובים מאוד - מנוע 16 שסתומים זריז

------------------------------------------------

האפלאוז רחוקה מלהיות מכונית מהנה לנהיגה, בדיוק כמו הלאונה.

המתלים שלה רכים להחריד (!!!, הרבה יותר מאלו של הלאונה), ואילו בלאונה המתלים מעט יותר קשיחים... אך למרות זאת, בשילוב צמיגים בחתך 80 ובולמי זעזועים חדשים, האוטו נוח לא פחות מהאפלאוז - עם יתרון קליל נוסף: הרבה פחות רכינה (זוויות גלגול).

שתי המכוניות אינן ידועות כצרכיות זולות של דלק, לכן יש לצפות בנסיעה עירונית רגועה ורכב מכוון לאיזור ה 8 קמ לליטר, מחוץ לעיר המצב משתפר.

באפלאוז קיימת רגישות מאוד חזקה למי ברז ואילו המצב התחזוקתי של כל המכוניות מהשנתונים הללו הינו בכי רע.

מניסיון אישי, בעבר חיפשתי לאקסית שלי אפלאוז במקום הלאונה - ואחרי 7 מכוניות שהלכתי לבדוק, רק 1 נסעה יותר טוב מהלאונה (נסעה יותר טוב = ביצועים) אך מצבה הכללי היה גרוע (סדקים בכל הדשבורד וחלקים מתפוררים). לאחר מחשבה והרבה חיפושים ירדנו מהעניין כי פשוט לא היה טעם להחליף אוטו שנראה ונוסע כמו חדש בגרוטאה אחרת - אפילו שהוא היה מודל 86 ואלו שהלכנו לראות היו 91-92.

אגב, לכל המכוניות שהלכתי לראות (וגם כמה לבדיקה) היתה בעיה במנוע ובמערכת הקירור. המנועים שם ידועים כבעיתיים ולכן יש להיזהר כפליים. מחיר של החלפה נע בין 5,000 שח במוסך חאפר ועד 10,000 שח במוסך המרכזי של דייהטסו.

כמשומשת, הייתי מתרחק האפלאוז (אלא אם החליפו לה מנוע ויש קבלות על הכל) - אחרת אתה עלול להכנס לבור ללא תחתית.

לאונה במצב טוב עם קצת השקעה (צמיגים, 4 בולמי זעזועים וטיפול גדול) תתן לך הרבה יותר שקט מבחינת אמינות כמשומשת בת 15 שנים ומעלה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה הרבה יותר טובה משניהם לדעתי

מיצובישי לאנסר, הגירסה הידנית נוסעת סבבה לגמרי

מיצובישי לאנסר שנת 92 הדגם המפואר הוא 12 במחירון אני מניח שתוכל להרשות לעצמך שנת 93 או אם תתפוס מישהו לחוץ גם 94ץ...מדובר ברכב שכולל את כל החישמולים (נעילה מרכזית חלונות\מראות חשמל, הגה כח וכל החרטות) ונוסע נחמד ביותר....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפלאוז מכונית הרבה יותר טובה ומהנה מהסובארו,ותחזוקה נכונה גם אמינה מאד.

ולראייה-הדייהטסו הצבאיות,שמגיעות להחלפת מנוע רק אחרי 400,000 ק"מ!

וכלל אין מה להשוות בין המיתלים הפרימיטביים של הליאונה המיתרסקת בכל מהמורה,למיתקדמים יחסית של הדייהטסו.

ההפרש בביצועים הוא בסדר גודל של 5 שניות(!)בתאוצה מ 0-100 הן בידנית והן באוטומטית.

הליאונה היא באמת מכונית שעבר זמנה,ונימכרה בשנותיה האחרונות רק בזכות מחירה הזול,ובעיקר לציי רכב.

החזקנו במשפחה אפלאוז 185,000 ק"מ ללא שום תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפלאוז מכונית הרבה יותר טובה ומהנה מהסובארו,ותחזוקה נכונה גם אמינה מאד.

ולראייה-הדייהטסו הצבאיות,שמגיעות להחלפת מנוע רק אחרי 400,000 ק"מ!

וכלל אין מה להשוות בין המיתלים הפרימיטביים של הליאונה המיתרסקת בכל מהמורה,למיתקדמים יחסית של הדייהטסו.

ההפרש בביצועים הוא בסדר גודל של 5 שניות(!)בתאוצה מ 0-100 הן בידנית והן באוטומטית.

הליאונה היא באמת מכונית שעבר זמנה,ונימכרה בשנותיה האחרונות רק בזכות מחירה הזול,ובעיקר לציי רכב.

החזקנו במשפחה אפלאוז 185,000 ק"מ ללא שום תקלה.

מפיך נשמע כאילו האפלאוז היא מינימום משפחתית ספורטיבית האמינה בשוק.

אז לפני שמישהו אחר כאן בפורום יתפתה לדבריך, כדאי לציין שבין התאוריה (שלך) למציאות העכשיוות יש הרבה מאוד הבדל...

האפלאוז היא מכונית צפופה מאוד, רכה מאוד (ובזכות זה היא נחשבה בזמנה ל"נוחה" יחסית) ורועשת. היא גם זללנית דלק לא קטנה ובתור משומשת היא סיכון רב עקב הזנחה פושעת של אנשים שלא תיחזקו אותה כראוי.

תחת תחזוקה לא ראויה האוטו מתחיל להראות את חולשותיו - וכאן בדיוק המקום לומר שזה ההבדל בין מכונית צבאית למכונית פרטית "רגילה". מה שצבאית עושה בשנה (סביבות ה 40-60K קמ בממוצע, לעיתים גם יותר), פרטית עושה בין שנתיים ל-4 שנים. עקב כך, מן הסתם, הצבאיות גומעות מרחקים הרבה יותר גדולים טרם המנוע נאכל כליל... מה גם שהטיפולים הצפופים עקב הק"מ הגבוה במכוניות הצבאיות אכן עוזרים לה להמשיך לגמוע מרחקים גדולים ביחס למשפחתית רגילה שנכנסת במקרה הטוב פעם בשנה למוסך (עניין של בלאי) והצבא מקפיד על טיפולים בזמן (500 קמ פלוס/מינוס מהק"מ המיועד, כבדייהטסו אפלאוז הן נכנסות למוסך כל 10,000 ק"מ לטיפול).

נהגתי המון על האפלאוז (בצבא) דור ראשון, וגם על הדור השני (שנת 99) עם הניקלים - כך שניסיון עימם בתחום הנוחות יש ה-ר-ב-ה... טכנולוגיית המתלים בשתיהן לא רחוקה שנות אור (ולא נעליים) - מדובר בטכנולוגיה בסיסית לחלוטין ואין בה שום תיחכום או פריצת דרך חדשה ביחס לתקופה.

על הנייר, האפלאוזים הראשונות (ואלו שאחריהן, עם ה 105 כ"ס) אכן היו זריזות מאוד. גם הדגם הראשון עם ה 90 כ"ס אכן היה זריז למדי, אבל היום הוא רחוק מזה.

במבחן המציאות העכשיווית, כשהן כבר בנות 10 ומעלה, המצב שונה לחלוטין ובתחום הביצועים ההפרשים מצטמצמים להחריד (מה גם שזה לא קריטריון משמעותי לקניית מכונית משפחתית אמינה בת 12-15 שנים).

היתה לי ההזדמנות להתקין ולנהוג תקופה מאוד ארוכה בלאונה עם רביעיית בולמי זעזועים חדשים (KYB. קדמיים שמן ואחוריים הם שמן משולב גז - זה ה SETUP המקורי) ולמען האמת הייתי מופתע להחריד. קודם לכן נהגתי על מספר דגמי לאונה ואף אחת מהן לא היתה קרובה לזו - וזה אומר שמעבר על פסי האטה נעשה בצורה מצויינת והנוחות השתפרה פלאים בכל סוג כביש... אין ספק - היא רחוקה (לטובה) מהאפלאוז בעניין הזה, הן ברכינה והן בנוחות (ולא שבנוחות האפלאוז לא טובה, זה פשוטה בא על חשבון רכינה מאוד מעצבנת ומאוד מוחשית בכל מצב).

אז נכון שיש לה יתרון בדלת חמישית וביצועים בקו ישר - אבל זה עדיין לא הופך אותה כמאוד משתלמת כמשומשת ואת הסתיגויותיי בנושא כבר ציינתי מעלה.

כפרטית משומשת, מרווחת ואמינה עם אחזקה זולה - הלאונה, מה לעשות - עדיפה, גם אם תצטרך בבוא העת להחליף מנוע (בלאונה זה עדיין יעלה חצי מהאפלאוז).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק ידידי,מנוע בסובארו ליאונה כבר מזמן לא עולה 1000-1500 שקל,אלה מגרד את ה 4000 שקל,כולל הרכבה.

יש צדק בדבריך שהסובארו עמדה יפה יותר בשיני הזמן,אולם כמכונית היא היתה נחותה יותר הן מהאפלאוז והן מהלאנסר,שהיו מיתחרותיה באותם שנים.

הניסאן סאני והמזדה 323 הפגינו אמינות ברמה של הסובארו ליאונה,והיו טובות ומהנות ממנה בהרבה.

האפלאוז היא מכונית אמינה סה"כ,שהזנחה עלולה להוביל בה לתקלות יקרות,בעוד שהסובארו לא רגישה להזנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפלאוז היא מכונית אמינה סה"כ,שהזנחה עלולה להוביל בה לתקלות יקרות,בעוד שהסובארו לא רגישה להזנחה.
אכן, חן ידידי, מנוע לאפלאוז הוא סיפור של בין 6,500 ל 10,000 שח - סיפור לא זול כפי הידוע לך.

יש צדק בדבריך שהסובארו עמדה יפה יותר בשיני הזמן,אולם כמכונית היא היתה נחותה יותר הן מהאפלאוז והן מהלאנסר,שהיו מיתחרותיה באותם שנים.

הניסאן סאני והמזדה 323 הפגינו אמינות ברמה של הסובארו ליאונה,והיו טובות ומהנות ממנה בהרבה.

אני בהחלט מסכים איתך שה-323 והסאני הן אופציות מעולות (לדעתי הרבה מעל לאפלאוז וללאונה) למי שמחפש מכונית שהיא גם חסכונית וגם מאוד אמינה (במיוחד הסאני) בעוד מחירי השוק שלה זולים יחסית.

נראה לי שהגענו להסכמה בעניין :wink:

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

אחרי שלקחנו את האפלאוז לבדיקה היתגלה כמה מהתקלות שציינתם פה, אבל אחרי היתיעצויות רבות החלטנו ללכת על האפלאוז, בגלל שהלאונה עולה קרוב ל17 ואת האפלאוז הורדנו ל11.

תודה לכל העוזרים,

בן.

אלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...