Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה ג'אז, יאריס ורסו, או משהו אחר?

gdanon
שימו לב! השרשור הזה בן 6815 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אשמח לקבל ייעוץ לגבי בחירת רכב חדש. הנה הדרישות:

- משפחה קטנה: שני הורים וילד בן שנה; בתוכנית, בשלב כלשהו, אולי עוד אחד, אבל לא יותר מזה בעתיד הנראה לעין.

- מעדיפים מכוניות קטנות על פני "משפחתיות" מסורתיות; סדאן עושה לי רע...

- אמינות חשובה לי מאד, לכן אני שוקל בעיקר יפניות

- מאד לא מפונקים לגבי נוחות; מעבר למינימום מסוים, פינוקים, אבזור ונוחות נדחקים אצלי לסוף סולם העדיפויות

- נוהגים בערך 25,000 ק"מ בשנה, בעיקר בין-עירוני, מעט מאד עליות לירושלים וכד'

- חשוב לי שיהיה תא מטען לא קטן; הגמישות של הג'אז מאד מוצאת חן בעיני מהבחינה הזאת

- שנינו נהגים די "משעממים": לא מחפשים מהירות מי יודע מה, העיקר שייקח אותנו ממקום למקום בשלום

- מעדיפים ידני על אוטומטי, אבל זה לא עניין שאי אפשר לוותר עליו

התקציב הוא קצת מעל ה- 100,000, אבל במקרה הצורך אפשר להתגמש קצת, אם נשתכנע שיש סיבה טובה.

לאור כל זה, נראה לי כרגע שהאפשרות המועדפת היא הונדה ג'אז או יאריס ורסו (כן, למרות הכיעור). כמה שאלות:

- האם יש מכוניות נוספות שהייתם ממליצים לי לשקול?

- מי מהשתיים עדיפה בעיניכם?

- האם מנוע 1300/1400 כמו של המכוניות הנ"ל מספיק, או שיש סיבה לחשוב ברצינות על משהו יותר גדול?

כל עצה נוספת תתקבל בברכה, כמובן.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח לקבל ייעוץ לגבי בחירת רכב חדש. הנה הדרישות:

- משפחה קטנה: שני הורים וילד בן שנה; בתוכנית, בשלב כלשהו, אולי עוד אחד, אבל לא יותר מזה בעתיד הנראה לעין.

- מעדיפים מכוניות קטנות על פני "משפחתיות" מסורתיות; סדאן עושה לי רע...

- אמינות חשובה לי מאד, לכן אני שוקל בעיקר יפניות

- מאד לא מפונקים לגבי נוחות; מעבר למינימום מסוים, פינוקים, אבזור ונוחות נדחקים אצלי לסוף סולם העדיפויות

- נוהגים בערך 25,000 ק"מ בשנה, בעיקר בין-עירוני, מעט מאד עליות לירושלים וכד'

- חשוב לי שיהיה תא מטען לא קטן; הגמישות של הג'אז מאד מוצאת חן בעיני מהבחינה הזאת

- שנינו נהגים די "משעממים": לא מחפשים מהירות מי יודע מה, העיקר שייקח אותנו ממקום למקום בשלום

- מעדיפים ידני על אוטומטי, אבל זה לא עניין שאי אפשר לוותר עליו

התקציב הוא קצת מעל ה- 100,000, אבל במקרה הצורך אפשר להתגמש קצת, אם נשתכנע שיש סיבה טובה.

לאור כל זה, נראה לי כרגע שהאפשרות המועדפת היא הונדה ג'אז או יאריס ורסו (כן, למרות הכיעור). כמה שאלות:

- האם יש מכוניות נוספות שהייתם ממליצים לי לשקול?

- מי מהשתיים עדיפה בעיניכם?

- האם מנוע 1300/1400 כמו של המכוניות הנ"ל מספיק, או שיש סיבה לחשוב ברצינות על משהו יותר גדול?

כל עצה נוספת תתקבל בברכה, כמובן.

תודה

שלום,

אני אתייחס לחלק האחרון של הפוסט שלך שכן עד לשם עשית את השיקולים בעצמך,

מהשתיים הספציפיות האלו הייתי הולך דווקא על הונדה כי:

1. התצורה הפנימית של הרכב מאוד נוחה לישינוי (מבחינת המושבים האחורים , אין לי מושג לגבי הטויוטה).

2. לדעתי ההונדה יפה יותר (כן, בעניי זה גם חשוב).

3. המנועים בשתי המכוניות הספציפיות האלו די בסדר ומתקדמים מבחינה טכנולוגית (תזמון משתנה)

כך שחוסר כח אתה לא תרגיש (מה גם שהגדרת את נהיגתכם כמשעממת).

4. אני גם חושב שלתי ילדים הרכבים הנ"ל מספיקים בהחלט (למרות שיש לי הרגשה שאתם לא תחזיקו אותם מעבר ל5 שנים.

לסיכום, שתיהן בחירה טובה, הכל נשאר בגדר טעם אישי ובהעדפה בפרטים קטנים (כמו איבזור, מראה וכו').

בהצלחה.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה. בינתיים עשיתי עוד כמה בירורים, ואני מתחיל לחשוב שאני דווקא בעד היאריס ורסו ולא ההונדה ג'אז. הסיבות הן קודם כל שגיליתי שההונדה צריכה טיפול כל 10,000 ק"מ ולא כל 15 (אבל אני לא יודע בוודאות מה עם היאריס- מישהו יודע?); חוץ מזה הבנתי שהביטוח של ההונדה גבוה יותר בערך ב-1000 ש"ח לשנה; וקראתי שמבחינת נוחות הנסיעה היאריס עדיפה, מה שבטח ישפיע על דעתה של אשתי. מה שאומר שאני צריך להשתכנע שאני יכול לחיות עם שני מינוסים ליאריס- כיעור ותיבת הילוכים; הכיעור הוא משני בעיני, ככה שזה בעצם עניין ההילוכים.

ההסתייגות שלי מאוטומטי היא בעיקר מטעמי חסכון בדלק; מישהו יכול להגיד מנסיון אישי מה צריכת הדלק של היאריס האוטומטית? והאם אתם חושבים שהפער בצריכת הדלק יתקזז עם הפער בעלויות האחרות, שבהן נראה שהיאריס עדיפה?

דרך אגב, אני דווקא כן מקווה שנישאר עם מה שנקנה יותר מ-5 שנים; כרגע אנחנו עם פיג'ו 306 מודל 95, ואנחנו מחליפים רק כי בגיל הזה העסק מתחיל להיות קצת בעייתי; אבל מבחינתנו רכב בן 5 הוא רק בתחילת דרכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6815 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...