Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שובם של המשאיות הישנות לצה"ל או רק ניצול אחרון בגלל ההנתקות

itsik170
שימו לב! השרשור הזה בן 6813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

היום סיימתי את תקופה של כחודש בה עבדתי כל יום מטעם כוח אדם בבסיס רעים בגוש קטיף

והיום אחרי ההנתקות שנגמרה העבודה עלתה בי שאלה.

שהגעתי לבסיס פרט לרכבים צבאיים רבים נתקלתי בשלל משאיות מאוד ישנות של הצבא שכבר כמה שנים לא יצא לי לראות אותם על הכביש ואני מדבר על ה-MAN הישנות ומרצדס מינימוג.

וגם לאחר מכן בתוך הבסיס יצא לי להתקל ב-3 כבאיות בערך משנות ה-50 הם היו אדומות כמו כל כבאית רגילה אבל עם לוחית רישוי צבאית והן היו מחברה שכבר לא מייצרת משאיות יותר

חבר שלי טען שעכשיו בגלל ההנתקות הצבא מנצל את צי המשאיות הישנות שנשאר לו ולאחר מכן הם לוקחים אותם לגריטה.

וזה מאוד מסקרן אותי אם מישהו יודע על כך אם זה נכון.

אשמח אם מישהו ייתן לי מידע על כך.

תודה!

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא איזה רכב חום עתיק עוד יושב בימ"חים, עד לפני כמה שנים עוד היו זחל"מים בסד"כ...

מה נראה לך, שלכל יחידות המילואים סיפקו אינטרנשיונלים חדשים? זיבי.

כלים לוחמים לא מחליפים כל כך מהר. אתה יודע כמה מילואימניקים ייאלצו להסתפק בברדלסים בני 30 לא ממוגנים וחדירים למוחטות אם תהיה מלחמה? אז משאיות?

תקציב הבטחון הולך על פינוי-חיבוק של בני נוער מופרעים מגגות. אין כסף להחלפת ציוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש זיהוי של הדגמים?

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש זיהוי של הדגמים?

היו רק 3 סוגים:

המינימוג של מרצדס.

ה-MAN הישנות שאין לי מושג איך קוראים לדגם, אבל בצורה הכללית הם דומים למינימוג.

והכבאיות אני זוכר שהיה כתוב עליהם מקדימה, כנראה זאת החברה בשתי מילים אני לא וזכר אבל זה התחיל ב-D.

עכשיו מפרקים כמעט את כל הבסיס ושחררו את החיילים שמה, בעקרון הבסיס נמצא בתוך גבולות הארץ ליד היישוב רעים (ומכאן שמו) אבל כיוון שזה חצי קילומטר מהגבול עם רצועת עזה אז חייב אישור מיוחד של עבודה כדי לנסוע בכביש הזה, אבל אני חושב שעכשיו שנגמרה ההנתקות אז אין בעיה לנסוע בכביש הזה, (מדובר בכביש 232).

כנראה עדין נותרו שמה משאיות בודדות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר שהכבאיות הן מגירוס-דוייטש.

דיזל קירור אויר

ישי

כן בדיוק זה השם כמו שאני זוכר בערך את האותיות...

זה דיי מוזר כי את האמת את המשאית של MAN הישנה לא ראיתי מאז העבודה בבסיס משהו כמו 5-6 שנים וגם אז זה היה של לימוד נהיגה אז זה היה מוזר להתקל בהם שוב, ומיני מוג זה פעם ראשונה שאני רואה כאלה צבאיים.

חשוב לציין גם אבי במילואים לפני שנתיים נהג על DAF סמיטריילר משנות ה-80.

ואשפוז כמה חבל שאותו צבא גם זורק כסף על מלא האמרים ופורדים שבבסיס ראיתי אותם לרוב חונים או עושים רק כמה נסיעות קצרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקציב הבטחון הולך על פינוי-חיבוק של בני נוער מופרעים מגגות. אין כסף להחלפת ציוד.
לא... התקציב הולך על מימון הרשות הפלסטינית, סבסוד ערביי ישראל שאינם תורמים למדינה כהוא זה, על שחיתות בצמרת הממשל ועוד.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא... התקציב הולך על מימון הרשות הפלסטינית, סבסוד ערביי ישראל שאינם תורמים למדינה כהוא זה, על שחיתות בצמרת הממשל ועוד.

בחייך יואל, מדברים על מכוניות ואתה תוקע את ה 2 גרוש שלך בפוליטיקה?

אח סיעודי מאום אל פחם תורם למדינה פחות ממובטל (רק 30 שנה ברציפות...) מנתיבות?

או מזונה (סליחה, נערת ליווי) רוסיה נוצריה שעלתה לארץ במסווה של יהודיה ונהנית מסל קליטה?

או ממתנחבל שהולך ויורה בחברה ערבים שעובדים איתו שנים?

או מנוער הגבעות ששופך סודה קאוסטית על שוטרים?

או מהתאילנדי שאכל לי את הכלב ושולח לתאילנד 1000$ כל חודש?

להמשיך?

בקיצור, בואו נישאר במכוניות.

יניב

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאנים והמרצדסים(המשאיות,כמובן)שופצו ונימכרו לירדן.

בגלל שהן לא מוגדרות כרכב קרבי,מעטות מהן הגיעו לימח"ים,ובשל החוסר במשאיות תובלה בעת ההיתנתקות הן הוצאו מהימח"ים.

המשאיות הללו הגיעו אחרי מילחמת יום כיפור כסיוע מהגרמנים,והחליפו במערך התובלה של צה"ל את הליילנד צ'יפטיין הוותיקות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה אומר (כותב) מיני - מוג, אתה כנראה מתכוון ל- אונימוג (Unimog).

משאיות ה- MAN הישנות יישארו בצה"ל ואף יעברו שידרוג מסוים כדי שיתאימו יותר לתקנות הבטיחות של היום. לא הולכים למכור אותן לאף אחד.

מאגירוס דויטס ולא מאגירוס דויטש. מקונצרן KHD יימח שמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמי טריילרים תוצרת דאף או תוצרת OAF ?

OAF היא חברה אוסטרית ששייכת לקונצרן מ.א.ן וסיפקה מובילי טנקים לצה"ל בשנות השבעים - שמונים.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...