Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלי עבודה - איכות או סיניים?

tkamin
שימו לב! השרשור הזה בן 1714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. האם חובה ידית T בסט? האם כדאי לקנות במקום אחר? בעיקר להחלפת פלאגים.

לא חובה. כלי שימושי.

2. ציינו במקומות רבים ידית כוח. מה זה למעשה? איפה קונים ובאיזה אורך?

ידית כוח - Breaker bar - ידית ארוכה לדרייב. נותנת במשתמע מומנט כוח חזק בפתיחה או סגירה של ברגים קשים

3. בהמשך לשאלה הקודמת, אילו פעולות מבצעים עם ידית כוח ואילו עם ראצ'ט רגיל? מניחוש שלי - פתיחת ברגים שמהודקים חלש / הידוק עם ראצ'ט ופתיחת ברגים שמהודקים חזק (כמו בורג אגן שמן) עם ידית כוח

אללה ישמור אם המושג שלך לבורג "חזק" זה אגן שמן! תחרוש את ההברגה והבורג יחד ולחוד על הסיבוב הראשון! בורג ניקוז שמן זה בורג עדין שפותחים רק עם ראצ'ט. גם על ראצ'ט אפשר להפעיל קצת כח עם היד אם לא נפתח. ידית כח זה לברגים קשים באמת. בולמים, ציריות...

4. אני יודע שעובדים בתעשייה עם ידיות מומנט. האם גם מקובל בתחום הרכב? האם אתם מחזיקים ידיות מומנט? אם כן - באיזה טווח לטיפולים בסיסיים לרכב. מחיפוש יקר ידית בסיסית עולה כמו 2-3 סטים.

התעשיה הראשונה בה מקובל השימוש בידית מומנט היא תחום הרכב... אולי בורג ניקוז שמן תצליח לסגור ברגש עם היד בלי שינזול, וגם שם עדיפה ידית מומנט כדי לא לגזור את הבורג בטעות. בברגים שבהם הדיוק חשוב - ראש מנוע למשל - בלי ידית מומנט עדיף לא לגעת. ידית בסיסית (20-50 nm) עולה לא זול, ועדיין לא כמו סט טוב. לא פצצה אבל טוב. תתרחק מהזבל הסיני שעשוי מאיזו דייסת מתכות פריכה ולא מזוהה בציפוי גלווני נוצץ.

5. מפתח לפילטר שמן - רואה שהם בעיקר לדרייב של 1/2. האם יש גם כאלו לדרייב של 3/8 (מדובר על פילטר לדייהטסו שרייד)? נראה לי אזמין באינטרנט אז אשמח למילות חיפוש מתאימות (או ללינק - עוד יותר טוב).

יש מפתחות רצועה בלי דרייב. אם יש גישה נוחה מהצד. אם המפתח שלך הוא עם דרייב עדיף לך לקנות מתאם דרייב 1/2-3/8. זה ישמש אותך בעוד הזדמנויות.

6. כפפות - איפה אתם קונים ואילו?

5-10 שקל בטמבור. הכי חשוב שיהיו מספיק נוחות כדי לא להרוס את התחושה באצבעות.

תודה רבה על השרשור המעמיק והממצה.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי UnfacedMan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לטעמי סט 3/8 לא כ"כ שימושי כי ה 1/4 יותר נוח לקטנים ולגדולים כבר לוקחים 1/2.

מה שאתה קורא ידית T אכן נקרא breaker bar ושימושי.

אתה לא רוצה להפעיל מומנט סגירה/פתיחה גדול על הראצט.

אגב הסט של מקיטה מס הודעות למעלה נמכר עכשיו ב 95 פאונד.

Sent from my H3123 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חובה. כלי שימושי.

ידית כוח - Breaker bar - ידית ארוכה לדרייב. נותנת במשתמע מומנט כוח חזק בפתיחה או סגירה של ברגים קשים

3. בהמשך לשאלה הקודמת, אילו פעולות מבצעים עם ידית כוח ואילו עם ראצ'ט רגיל? מניחוש שלי - פתיחת ברגים שמהודקים חלש / הידוק עם ראצ'ט ופתיחת ברגים שמהודקים חזק (כמו בורג אגן שמן) עם ידית כוח

אללה ישמור אם המושג שלך לבורג "חזק" זה אגן שמן! תחרוש את ההברגה והבורג יחד ולחוד על הסיבוב הראשון! בורג ניקוז שמן זה בורג עדין שפותחים רק עם ראצ'ט. גם על ראצ'ט אפשר להפעיל קצת כח עם היד אם לא נפתח. ידית כח זה לברגים קשים באמת. בולמים, ציריות...

4. אני יודע שעובדים בתעשייה עם ידיות מומנט. האם גם מקובל בתחום הרכב? האם אתם מחזיקים ידיות מומנט? אם כן - באיזה טווח לטיפולים בסיסיים לרכב. מחיפוש יקר ידית בסיסית עולה כמו 2-3 סטים.

התעשיה הראשונה בה מקובל השימוש בידית מומנט היא תחום הרכב... אולי בורג ניקוז שמן תצליח לסגור ברגש עם היד בלי שינזול, וגם שם עדיפה ידית מומנט כדי לא לגזור את הבורג בטעות. בברגים שבהם הדיוק חשוב - ראש מנוע למשל - בלי ידית מומנט עדיף לא לגעת. ידית בסיסית (20-50 nm) עולה לא זול, ועדיין לא כמו סט טוב. לא פצצה אבל טוב. תתרחק מהזבל הסיני שעשוי מאיזו דייסת מתכות פריכה ולא מזוהה בציפוי גלווני נוצץ.

5. מפתח לפילטר שמן - רואה שהם בעיקר לדרייב של 1/2. האם יש גם כאלו לדרייב של 3/8 (מדובר על פילטר לדייהטסו שרייד)? נראה לי אזמין באינטרנט אז אשמח למילות חיפוש מתאימות (או ללינק - עוד יותר טוב).

יש מפתחות רצועה בלי דרייב. אם יש גישה נוחה מהצד. אם המפתח שלך הוא עם דרייב עדיף לך לקנות מתאם דרייב 1/2-3/8. זה ישמש אותך בעוד הזדמנויות.

5-10 שקל בטמבור. הכי חשוב שיהיו מספיק נוחות כדי לא להרוס את התחושה באצבעות.

בהצלחה!

תודה רבה על התשובה המפורטת.

הסיבה שחשבתי שצריך ידית כוח לבורג אגן שמן מנוע היא צפייה בסרטים שבהם המליצו על הציוד הנל לפתיחה. אחד מהם אפילו של Chris fix שנראה מקצועי יחסית ( ואפילו קישרו אליו פה בפורום )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי סט 3/8 לא כ"כ שימושי כי ה 1/4 יותר נוח לקטנים ולגדולים כבר לוקחים 1/2.

מה שאתה קורא ידית T אכן נקרא breaker bar ושימושי.

אתה לא רוצה להפעיל מומנט סגירה/פתיחה גדול על הראצט.

אגב הסט של מקיטה מס הודעות למעלה נמכר עכשיו ב 95 פאונד.

Sent from my H3123 using Tapatalk

לגבי הדרייב, אני בטוח שאתה צודק. רק שזה מצריך שני סטים. אולי בעתיד, אבל כרגע אני חושב שעדיף משהו פחות ספציפי למישהו מתחיל כמוני. בהמשך, אני מניח שאצבור עוד כלים לפי הצורך והנוחות.

לגבי מפתח T אני לא מדבר על breaker bar או ידית כוח, אלא על מפתח ברגים בצורת T. הבנתי שהוא מומלץ לפתיחת ברגים במכסה המנוע לפני החלפת פלאגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת פלאגים אינה מצריכה פתיחת מכסה שסתומים של המנוע.

לפעמים יש להסיר את כיסוי הפלסטיק הדקורטיבי של המנוע שמונח לקישוט בלבד (יש פה גם קולות שאומרים שיש לו תפקיד פעיל בבידוד רעשים.) כל מברג יעשה את העבודה. מפתח T פשוט נוח יותר. הזול ביותר ממקס-סטוק יעשה את העבודה הזו, ועוד.

את הפלאגים עצמם צריך לחלץ עם בוקסה יעודית וארוכה שמגיעה ממילא בסט מכובד ואם לא - קונים בנפרד. הדרייב שלה הוא בד"כ 1/2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה חובה, היה מגיע בסט...:wink: ידית T לפעמים נותנת לך יותר אפשרויות, עניין של נוחות נטו.

האורך, בגדול, תלוי בהינע. אלו של ה-1/4 יהיו קצרים, אלו של ה-3/4 די ארוכים. אני עדיין לא הייתי צריך אחת כזו- הידית T שהגיעה בסט שלי (סיגנט 1/2" למי שתוהה) שימשה אותי בנקודות הבודדות שבהן הייתי צריך להפעיל קצת כח בצורה טובה.

הידוק (סופי) דווקא לא מבצעים בעיקרון עם ראצ'ט, אלא עם מפתח\ידית T\ ידית כח. הסיבה- לא בריא לרצ'ט. זה שכולם עושים את זה, זה כבר משהו אחר :lol:

יש ידיות פשוטות וזולות, כמו של סיגנט למשל. לא הייתי סומך על הדיוק שלהם. ויש ידיות יקרות להחריד, אבל מדוייקות ברמה מספיק טובה לתעשיית התעופה והחלל. כלל האצבע שלי אומר, שאם אני צריך מומנט מדוייק להידוק החלק ברכב, כנראה זה חלק שהרמה הטכנית שלי במכונאות לא מספיקה כדי לפרק אותו מלכחתחילה :wink:. אז התשובה היא שאין לי. למרות שהיה יכול להיות נחמד, כלי אחד לאופניים שלי דווקא. לא שאני רוכב כבר :cry:

לא יודע, אבל מאמין שקיים. בכל מקרה ומצב, יש מתאמים מהינע להינע בדיוק בשביל המטרה הזו. רק קח בחשבון, שההינע אומר גם כמה כח תוכל להפעיל על החלק- כך שאם תיקח ידית 1/2 ותעבוד עם כלי 3/8, אתה עשוי לשבור את המתאם, ולהיפך- אם תשתמש בכלי של 1/2 על ידית 3/8, ייתכן שלא תוכל להפעיל את כמות הכח שאתה רוצה להפעיל. הכלים האלו נראים בסיסיים, אבל הושקעה בהם הרבה מחשבה. יש פירמה אחת שאני עובד איתה, ששם מצויין על גבי המתאם לכמה מומנט הוא מיועד לפני הגזירה (וניתן להעמיס על המומנט המצויין עוד כ-20% מרווח ביטחון).

עניין של העדפה אישית לדעתי, פה אין לי עצה עבורך ידידי.

רמי

תתחדש. תהנה.ואל תשכח להשתמש בכפפות "מנתחים" כשאתה מתעסק עם השמן המשומש, זה רעיל.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...