Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איביזה טורבו

Guest Anonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 7853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים אני מעניין לקנות איביזה טורבו 2001 והאיתי רוצה לדעת קצת פרטים על מה אני צריך לבדוק בה ואילו תקלות יש לה. עוד נושא שמתריד אותי הוא צריכת הדלק מישהו יודע במקרה כמה היא שותה ולא נתוני יצרן כי הם לא ממש אמינים מישהו אם נסיון אישי אם הרכב.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל , מי שקונה רכב ספורטיבי אני חושב שהדבר האחרון שצריך לעניין אותו

זה צריכת הדלק שלו...

אם אתה רוצה צריכת דלק , קח 205 1.4.....

אם אתה רוצה ביצועים , משלמים על זה בצריכת דלק מוגברת....

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיביזה טורבו החדשה דווקא כן שמו לב לצריכת דלק והתקינו בה מנוע טורבו-דיזל 130 כ"ס, וכבונוס רציני יש הרבה מומנט מוקדם. אז דווקא כן מתחילים לראות שילובים של חסכנות וספורטיביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב באותו עניין של חסכון וספורטיביות...

יש קונספט של פיז'ו שנקרא RC Spades

מנוע HDI שמפיק 175 כ"ס..... 20 ק"מ לליטר בערך

יש גם RC Diamond מנוע בנזין 180 כ"ס בסביבות 12 ק"מ לליטר

אין ספק שיש איזו נהירה לכיוון החסכון....

תמונה בשבילכם

peugeot_rc_spades.jpg

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אנחנו מדברים על איביזה שנת 2001.

ולא על קונספט עתידני או מכונית שעוד לא עלתה על כבישי ארצנו (ואם כן אז בבודדות)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שיושבת על פלטפורמת הסופרמיני החדשה של פולקסווגן (פולו ופאביה). נראית ממש לא רע לטעמי, אבל פחות "איביזאית" וחצופה ויותר עגלגלה ומכובדת.

ובנוגע לקונספטים דיזל החדשים שמופיעים - בתערוכת פאריז מוצגת גם הקונספט של אופל. נראית על אותו רעיון של הRC, לא הספקתי לעיין בפרטים הטכניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע, בגלל זה אמרתי אגב באותו עניין

סתם כי זה נראה לי מקום טוב להשחיל את הנושא, ללא שום קשר לשאלה עצמה :?

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על צריכת הדלק, אבל כמובן שצריך לבדוק אותה בשבע עיניים, הרבה איביזות עברו תאונות קלות עד קשות - צריך לבדוק את השלדה, צריך לבדוק גם את הטורבו היטב כי זה עסק יקר. טיפולים בזמן חשוב מאוד גם כן...

בכל מקרה האיביזה חזקה בהחלט, אבל בתור ספורטיבית היא לא ממובילות הקטגוריה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן תרגום חופשי מפורום חובבים באתר של חובבי סיאט באנגליה במענה לשאלה דומה -

"האיביזה טורבו ספורט היא פולו ישנה מקיר האש ואחורנית עם מרווח סרנים גדול ב 5 ס"מ מהפולו. מלפנים-זאת גולף דור 2 על מנת שניתן יהייה להכניס מנועים גדולים יותר מה 1600 שבפולו. בעיקרון, הטורבו זהה לחלוטין מכנית, (מנוע-גיר-בלמים), לגולף ג'יטיאיי, לאיי 3, לאיי 4 ולטיטי. המתלים, לעומת זאת, זהים לחלוטין לפולו 16V. כל האבזור, מנעולים, ידיות וכד' זהה לגולף דור 3. לוח השעונים זהה למקובל בקונצרן . הייחוד העיקרי הוא בבקרת האקלים ולוח התצוגה המרכזי. בקרת האקלים היא חלקית, (אוטוקלימה, לא קלימטרוניק), ולוח התצוגה משולב עם מערכת פנסוניק. בסה"כ המכונית לא יותר אמינה ולא פחות אמינה משאר הסחורה בקונצרן. יחד עם זאת, יש עדיפות להישענות על חלפים באבזור מגולף מהדור הקודם שהם אמינים יותר. בסה"כ, אם יש כיסוי מלא לטיפולים במוסך מורשה - אתה מסודר מהבחינה המיכנית.

הבעיה היא אכן עם התאונות. אם האוטו היה בידיים צעירות ולא מנוסות קיים חשש מתאונות. לבדוק היטב עם הביטוח והמוסך המטפל.

המנוע מאד חסכוני, יחסית לביצועיו, בצריכת דלק. נסיעה מעורבת עירונית/בינעירונית של 50 אחוז, תתן לך כ 9.5 ליטר ל 100 ק"מ. נסיעה בעיקר בעיר תעלה את הצריכה לכוון 12 ליטר ל 100 ק"מ. קל לעקוב אחר הצריכה באמצעות מחשב הדרך. נסיעה בינעירונית במהירויות גבוהות מאד מורידה את הצריכה לכוון 6.5 ליטר ל 100 ק"מ! זאת, כי ההילוך הסופי גבוה.

מבחינת ההתנהגות - המכונית מאד מתוחה ונוקשה. בעיר אתה משלם מחיר על ההתנהגות הספורטיבית. מחוץ לעיר במהירות גבוהה המצב משתפר. ההגה חד למדי, 3 סיבובים מנעילה לנעילה. לרבים האוטו מזכיר ימים טובים של גולף ג'יטיאיי דור 2 . ספורטיבי אבל סובל מתת היגוי העלול לעבור בבת אחת להיגוי יתר במגבלות ועל כן נדרש אימון של הנהג. מרבית התאונות היו כשניסו נהגים חסרי ניסיון לעבור את המגבלות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיר אתה משלם מחיר על ההתנהגות הספורטיבית. מחוץ לעיר במהירות גבוהה המצב משתפר. ההגה חד למדי, 3 סיבובים מנעילה לנעילה. לרבים האוטו מזכיר ימים טובים של גולף ג'יטיאיי דור 2 . ספורטיבי אבל סובל מתת היגוי העלול לעבור בבת אחת להיגוי יתר במגבלות ועל כן נדרש אימון של הנהג. מרבית התאונות היו כשניסו נהגים חסרי ניסיון לעבור את המגבלות

נראה לי שחברי פורום סיאט לא הכי אובייקטיבים, שכן תאור ההתנהגות לא ממש קולע לביצוע במציאות.

1. הגה חד ??? הוא אפילו לא מהיר והוא מעורפל לגמרי במרכז. הוא משתפר רק במעט כאשר מסובבים אותו.

2. הגה בעל 3 סיבובים מנעילה לנעילה ברכב ספורטיבי הוא הגה א-י-ט-י ...

3. האוטו קשה מאד על הכביש, ואחיזתו גבוהה. אבל הדבר אינו מלווה בפידבק מההגה והשילדה שיאפשרו לנצל זאת לנהיגה מהירה.

4. מאחר והמתלים קשים, האיביזה נוטה לקפץ מנתיבה בסיבוב בו האספלט משובש.

5. האיביזה אינה נענית למשחקי זנב. היא "כאילו" מכויילת להיות בטוחה. כמרבית המכוניות במשפחתה, כאשר מוציאים ממנה היגוי יתר בכח, אכן התוצאה עלולה להיות לא צפויה.

אגב,

מרבית האיביזות שעברו תאונות, לא נפגעו כתוצאה מנהגים שניסו לעבור את המגבלות אלא כאלו שמגבלות שלהם נמוכות מאלו של המכוניות. רוב האנשים שאני מכיר שקנו איביזה, קנו אותה בשביל רייסים..

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...