Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ קרבורטור (D.I.Y).

s.b.m.w
שימו לב! השרשור הזה בן 6834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החל מלפני כ3 שבועות (אחרי שביקרתי אצל האדון אסף בקר:wink: ) נוצרה לי תקלה דיי מציקה ברכב (BMW 1800):אין סחיבה עם מצערת מלאה. אמנם אני משתמש במצב זה לעיתים נדירות, אולם עדיין - אני אוהב לדעת שהכל בסדר, ואין בעייה.

לאחר בדיקות מבדיקות שונות (בדיקת וכיוון מגעות (פלטינה) , החלפת 3 (!) קבלים, בדיקת ואקום קידום הצתה (הן הדיאפרגמה, הפלטה, והואקום עצמו), כיוון הצתה, החלפת פלאגים ופילטר דלק, ועוד כמה דברים....) הוחלט להצביע על הקר' כאשם.

והוא (הקרב')?

מודה בעובדות, לא מודה באשמהsmiley5.gif........

חשבתי בכיוון של משאבת תאוצה (בקר') תקולה, ואחרי שקניתי קיט שיפוץ לקר' , הוא פורק, נוקה ושופץ כלאחר כבוד.

גם זה לא עזר.

אחרי יומיים, החלטתי לפרקו שוב:

שוב הוא התארח בביתי, כאשר הוא עירום כביום היוולדו.

אבל הפעם, החלטתי ממש ל פ ר ק.

לא רק מכסה עליון ,דיזות, מ.תאוצה וניקוי מעברים : אלא גם את יחידת המצערת, את המגשרים, את מוטות הקישור, בקיצור - ה כ ל.

בין לבין, רואים משהו דיי מוזר:

במקום אטם אחד בחיבור בין בית המצערת לגוף הקר', היו 3.

ובחיבור בין הסעפת, היו קצת יותר (בערך 5 (!) . למה בערך? כי חלק מהם היה מרוסק ומרופט).

אז אחרי הניקוי ,החלטתי לחזור למקורות - רק אטם אחד איפה שצריך.

מרכיב, יורד לאוטו, מחבר את הקומפוננטים הרלוונטים, ו.............

האוטו מזייף בסרק.

מזייף בטירוףsmiley19.gif.

בדיקה ראשונית העלתה שיש סחיבת אויר משמעותית מבסיס הקר' (זוכרים את האטמים מקודם?).

טוב.

מפרקים שוב (מכל הפירוקים הנ"ל נראה לי שאני אלוף העולם בלפרק קר' מהאוטו: לוקח לי פחות משתי דקות (עם הפסקת סיגרייה....)smiley32.gif).

מחזירים את האטמים למקום, ואז מתקשר אליי ידידי מרפיsmiley7.gif:

"מה קורה? חשבת שסיימת, הא?! אז זהו שלא. קבל!".

ההברגה (בין יחדת המצערת לגוף) החליטה שזהו. אחרי 34 שנים של שקט, גם לה מגיעה מהפכה.

בקיצור - הלכה ההברגה.

רצה המזל, ויומיים אח"כ ביקרתי חבר יקר, בעל בית מלאכה לשיפוץ מנועים, ראשים ,ומכללים.

זאת ועוד - לא הייתי לבד. הקרב' היה איתי (יום לפני לקחתי אותו איתי ע"מ לסדר את ההברגה שסרחה).

אחרי דין ודברים, הוחלט (ברוב של 2 ל1 - הקר' התנגדsmiley2.gif....) לפרק את הקר' בשלישית, ולמדוד באמצעים מקצועיים אי אילו דברים.

בסופו של עניין, ע"מ לשלול סתימה כלשהי, הושרה הקרב' בתמיסת ניקוי חזקה במיוחד.

אח"כ, בבדיקת "שטח" (כן, כמו בראש מנוע), התגלו מס' זיופים.חוסר אחידות במשטחים, SURFACE, מה שיכל (או בעצם גרם) לגרום למשיכות אויר ובריחת ואקום.

השטח נוקה, לוטש, ויושר.

בכל המשטחים הקיימים (בין הקר' לחלקו העליון, בחלק העליון, בין הקרב' לבסיס, בבסיס (חלק עליון), ובין הבסיס לסעפת).

אחרי דין ודברים, הורכבו הקומפוננטים (דיזות, משאבת תאוצה, וכו'), ועל הדרך סודרה עוד בעיונת קטנטנה (אך מציקה) - החזרת פרפר המצערת למקומו באופן מלא בעזיבת דוושה עדינה (שינוי קל במיקום המוט (וקצת "שיכנוע"smiley2.gif) עשו את העבודה).

ואז - שלב ההרכבה:

ולאחריו - הגיע זמן ההנעה.

האוטו נדלק ו......................נכבה.

שוב.

האוטו עושה לי "דווקא"smiley7.gif.

בסופו של עניין, ולאחר כיוון סיבובי סרק גבוהים למדי (כ1700 סל"ד),התחילה המלאכה:

הכיוון.

פותחים קצת את בורג כיוון התערובת (מה שנקרא - כיוון בסיסי), ו.....הופ, כבר האוטו עובד עגול יותרsmiley12.gif.

בין לבין, מורידים את הסרק לרמה נורמלית יותר (אך עדיין גבוהה) וממשיכים בכיוון.

2 מפתחות 10 (מה שנקרא: פק"ל כיוון הצתה, רצוי בכל תא כפפות של מנוע M10 של BMW) עוזרים לי בקידום קל של ההצתה.

וקדימה.

ל"נסיעת מבחן".

כבר מהרגע הראשון מורגש השיפור: המשיכה לא נעצרת במצערת פתוחהsmiley17.gif.

אמנם האוטו לא מגיב הכי יפה, אבל זה שביב תקווה לפיתרון הבעייה.

תוך כדי נהיגה, אני מחפש מקום (בטוח ומואר) ע"מ לעבור לSTAGE 2 של הכיוונים.

עוד סיבובון של בורג התערובת, עוד כמה מעלות קדימה למפלג, ו........W.T.F?!?

האוטו טס!

נוסע כמו שהוא לא נסע כבר חודש!

אמנם קצת חותך, ולא עוצמתי כמו שאני רוצה (אבל אל דאגה - לא אנוח ולא אשקוט עד שאהיה מרוצה!), אבל עדיין - נוסע יפה.

עכשיו נשאר הכוונונים העדינים, הFINISH'ים.

והכי חשוב - מה הייתה התקלה?

וואללה לא יודעsmiley5.gif (ואני ש ו נ א smiley7.gif להגיד את זה).

יש לי כיוון - "חסכן" הדלק בקר' היה לא הכי תקין (בלשון המעטה - מופעל ע"י ואקום, ויש מצב שבשל חוסר האחידות במשטחים הייתה בריחת ואקום ), מה שיכל לגרום (באופן עקיף) לתקלה מהסוג הנ"ל.

והנה מעט תמונות מהתהליך:

בדיקת המשטח העליון:

2005-08-08_175554_BMW_1800_001.jpg

ומזווית נוספת:

2005-08-08_175616_BMW_1800_002.jpg

שטח החיבור בין יחידת המצערת לגוף הקר':

2005-08-08_175637_BMW_1800_003.jpg

כל מיני חלקים (הפעם לא נשארו לי "עודפים":smile: ) - דיזות, אטמים, מ.תאוצה, ועוד מכל טוב....

2005-08-08_175658_BMW_1800_004.jpg

סגור ומורכב - זווית ראשונה:2005-08-08_175718_BMW_1800_005.jpg

סגור ומורכב - זווית שנייה:2005-08-08_175741_BMW_1800_006.jpg

וכמובן - תמונה של הכלה:

2005-08-08_181827_Copy_of_MVC-336X.JPG

שמוליק.

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק שלום רב!

ראשית אני חייב להודות שהצלומים שלך נהדרים, ועוזרים לי מאד לתת לך חוות דעת מקצועית!

לדעתי בעייתך העיקרית קשורה לשני בעיות עיקריות: יניקת אוויר, מבית מצערת תחתון... וחוק מרפי!!!

בין בית המצערת התחתון אמור להיות בקליט, ובין הבקליט לבית המצערת אמור להיות שני אטמים,

אשר במקרה של עקמומיות בשטח של בית המצערת, ניתן להוסיף אטם נוסף מכל צד, אשר " מחפה"

על העקמומיות אשר נובעת מסגירה לא שווה של בית המצערת בשפוץ לא מקצועי של הקרבורטור!

עם בקליט שלמה ושני אטמים מכל צד של הבקליט ברוב המקרים הסכוי ליניקת אוויר,

בצורה שתשבש את פעולת הסרק של הקרבורטור היא אפסית, אך לצערך או שהבקליט גסדקה/ גשברה,

ולכן לא היתה קיימת, ועקב כך הוחלף הבקליט במספר אטמים , אשר אינם יכולים להחליף את הבקליט שהוא במקורו חומר קשיח, ובעל משטח ישר כפלס!

אותו דבר בבסיס התחתון של הקרבורטור ברוב המקרים קיים משטח בקלית, ומעליו אטם אשר אמור

למנוע יניקת אוויר, למזלך הידע הטכני שיש לך והרבה מזל איפשרו לך לצאת מזה, בצורה טובה למדי יחסית!

את העיכוב והפירוק הרב ,אותו אני מיחס ,לחוק מרפי,אשר מלווה אותי לצערי כל שנות עבודתי!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההשקעה! והזמן שהוקדש לקרבורטור,וחשוב לציין יש לך רכב מדהים ביופיו!!! :shock:

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, כרגיל, נראה מצוין.

קצת אוף-טופיק (אני מקווה שתסלח לי, אני מפצה על זה בתמונה בלעדית שלא נחשפה עד היום(!) ממפגש הגודייייחים בר"ג לפני כחודש ומשהו) - האם הבימר הכסופה שעומדת מאחורי האספנות שלך היא למכירה? או שמא אני טועה, כי זה נראה **הלוואי** כאילו יש לה שלט למכירה.

אם כן, תוכל לשלוח לי בה"פ את המספר שלה?

צדיק.

ישתבח שמך.

תפאר קומתך ואחורית הנעתך.

תודה. :wink:

ועתה - לפרס המיוחל.

איזה צבעים, איזה עיצוב, איזה קוים חלקים.

מת על קופסאות של מרלבורו/ווינסטון! :-P

IMAG0193.JPG

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה דגם קרבוראטור זה? הוא נראה דומה להפליא לשלי. לי יש שניים, מסוג Solex 32PDSIT2-3. אני מנחש ששלך זה משהו כמו 35PDSIT ?

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתת לי חשק.... ברגעים אלו ממש (מסיים לרשום וחוזר לעבוד :) ) התחלתי לפרק את הקרבורטורים של ה-TTS (זוג כפולים מסוג WEBER 40DCOE)...

תמונות לצערי לא יהיו לי בינתיים, המצלמה אצל חבר שנסע לראלי בפינלנד... אך הנאה, תהיה גם תהיה :)

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתת לי חשק.... ברגעים אלו ממש (מסיים לרשום וחוזר לעבוד :) ) התחלתי לפרק את הקרבורטורים של ה-TTS (זוג כפולים מסוג WEBER 40DCOE)...

תמונות לצערי לא יהיו לי בינתיים, המצלמה אצל חבר שנסע לראלי בפינלנד... אך הנאה, תהיה גם תהיה :)

ליאור.

ליאור אנחנו נסתפק בתמונות של הבחורה בסמלון שלך..מהיכן הסקסית הזאת?!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת תשובות לשאלות:

1.הקר' הוא SOLEX36-40 PDSI.

2."רפאל" - שם בית המלאכה בו בוצעה העבודה (ובין היתר נבנו שני המנועים בבאוואריות שלי - הן ב1800 והן את הבנייה של מנוע ה2000 4 ציל' של ה320I).

3."גרשון המשפר" - אכן נראה "קצת" יותר מסובך, א ב ל הרבה יותר מעניין.

4."Mitsubishi Rules" - תודה.

5.צביקה - איתך באותה דיעה. בשתי התגובות.

6.ליאור ידידי - הייתי מאחל לך הנאה, אבל אני בטוח שתהנה בכל מקרה....

7.פליקס - תודה. ואתה צודק כך ש.....

8.עידן ידידי - מדובר בתמונה דיי ישנה, והכסופה שהייתה אז הפכה לשחורה ברבות הימים.....

ולא. היא לא הייתה למכירה ו(לצערה) היא גם לא תגיע למעמד הנ"ל. יד אחרונה וכו'........

מצ"ב תמונות של לפני ואחרי.

שמוליק.

PICT0042.JPG

MVC-597X.JPG

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור אנחנו נסתפק בתמונות של הבחורה בסמלון שלך..מהיכן הסקסית הזאת?!

בברכה

צביקה

מפינלנד כמובן...

פיאסטה MK1 שנת 79 בשלבי שיפוץ ->[thread=41214]כאן[/thread]

מנוע:1L, ממוזגת+ תוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפינלנד כמובן...
דני בוי נראה לך?!

זאת מדרום אמריקה על בליין!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסגרת תהליך שיפוץ ה-WEBER שלי (תמונות בקרוב), נתקלתי בתרשימים של קרבורטורים נפוצים רבים, להורדה להנאתכם (בפורמט PDF):

http://www.trilha4x4.com.br/dica19.htm

ברגעים אלו ממש סיימתי את הניקוי של שני הקרבורטורים שלי וכן, את הרכבת רוב החלקים. מה שנשאר הוא לשלוח את הברגים החיצוניים לגילוון חם (אם זה לא נראה חדש, מביחנתי לא עשיתי כלום... ;-)) ואז כולי אושר....

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...