Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בשעה טובה התקנתי ווסת דלק מתכוונן

בועז וולקן
שימו לב! השרשור הזה בן 7868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

כמו שאמרתי התקנתי היום ווסת דלק מתכוונן (ותודה לאבנר ) .

השיפור מורגש בטורים שבין 3.000-4500 סל"ד תגובת הדוושה מעט יותר טובה והאוטו מעט יותר חי אבל שאלה לי אליכם ???????????????.

איך אני יודע עד כמה אני יכול להעלות את הלחץ ואיך יודעים מה הנקודה הכי טובה ?

ועוד שאלה על הווסת אבנר התקין שעון לחץ כדי שנוכל לראות את הלחץ בחנוכייה ויש משהו שאני לא מבין כאשר האוטו עומד בטורים סרק אז השעון מראה 3.5 bar (בהנחה שהוסת מכוון ככה ) וכאשר אני נותן גז אז יש קפיצה למעלה ואז השעון מתייצב בחזרה על 3.5bar ולא ברור לי א. למה הלחץ קופץ ב. האם זה אומר שאני שורף יותר דלק עכשיו גם שאני לא לוחץ ?

תודה בועז וולקן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל-טוב :!:

אצלי צריכת הדלק ורמת זיהום האויר עלתה מאז הווסת, לדעתי אתה אכן שורף יותר.

הדרך הכי טובה לדעתי לדעת אם אתה ביחס אופטימלי הוא שעון אויר/דלק.

כזה:

air-fuel%20gauge.gif

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה יש תומר :!: , למלך יש הכל.

לי אין כזה, אני צריך גם.

אני עליתי מ3 ל3.5 באר, הווסת שלי לא מתכוונן, ובדיוק בגלל זה אני מייצר מופע אור קולי בהעברות הילוך ליד המנתק.

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו פה מאוד מוזר לי, או שאני מאוד מתבלבל.

בתמונה של השעון רואים שהצד של תערובת עניה מסומן בירוק ואילו הצד של תערובת עשירה מסומן באדום.

זה לא אמור להיות הפוך? :roll:

עד כמה שאני יודע תערובת עניה מדי דופקת את המנוע (צילצולים ובלגנים) ותערובת עשירה מדי סתם שורפת דלק ומזהמת.

ומה המשמעות של MAX POWER מעבר לנק' האיזון הסטוכיומטרית? זה לא שבנקודת האיזון מושגת הבעירה האופטימלית?

מישהו פה יכול להאיר את עיני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ביום שישי ב- fine tunning ופרדי המליץ לי להתקין וסת דלק משופר של Bosch

(בנוסף לפילטר in-box שכנראה אני ישים)

שאלותי הם:

1. 750 ש"ח לווסת זה מחיר הוגן?

2. האם זה באמת משפר (כמובן שאין השפעה על ההספק רק על תגובת הדוושה)?

3. מה נותן לי שעון אויר/דלק? אני יכול לעשות משהו כדי להעשיר את התערובת?

אריה

Don't imitate - innovate!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בבקשה תשובות לכל מה שנשאל.

נתחיל בווסת.

בכל מכונית אשר מצויידת במע' הזרקת דלק קיים ווסת או רגולטור, שתפקידו הוא שמירת הלחץ בחליל המרססים.

הדלק מוזרק בלחץ מן המרססים אל חללי השריפה , ניצת ויוצר את כל תהליך ההנעה.

העיקרון העומד בבסיסו של הווסת פשוט מאוד ומייצג את כל גישת אסכולת השיפורים - "ניתן להוציא כוח על בסיס פגיעה בצריכת דלק וזיהום אוויר".

הלחץ במסילות הזרקה נע בין 2.5 באר באוטו שלי ל 4.5 באר באלפא 164 (לדוגמה).

משאבת הדלק הממוקמת לרוב באחורי הרכב שולחת דלק בלחץ של כ5-10 באר (תלוי במשאבה, אני שמתי של VR6) והווסת שולט בכמות שתגיע אל המזרקים.

הווסת הוא אביזר פרימיטיבי להפליא וההבדל היחיד בין ווסת 3 באר לווסת 4 באר הוא גודל החרירים.

קיימים גם ווסתים אשר ניתנים לכיוונון. הם יקרים מהוסתים הקבועים ומאפשרים שליטה בכמות הדלק.

לרכבים אירופאיים ניתן להשיג ווסתים של FSE ושל WEBER ALPHA בישראל.

ייחודו של ווסת FSE הוא ביכולתו להעלות את לחץ הדלק ב 0.5 באר כל אימת שדוושת התאוצה נלחצת עד הסוף. ווסת WEBER עושה את אותה עבודה אך מעלה את לחץ הדלק ב 0.3 באר.

ווסת FSE נותן את אפקט העלאת לחץ הדלק באמצעות דיאפרגמה שמצויה בתוכו. דיאפרגמה זו ידועה בנטייתה להיקרע כל 1/2 שנה לערך, מה שייתן ירידה (!!) של כ 0.2 באר בלחיצה מלאה ולכן יש לבדוק אותם כל מספר חודשים.

איך יודעים כמה דלק לתת? ? ? ? ? ? ?

ע"מ לענות על השאלה יש להצטייד בשעון לחץ דלק (300 שקל לשעון טוב) ושעון AIR TO FUEL כמו בתמונה שפירסם ערן-S.

באמצעות שעון הלחץ ניתן לראות אם יש פגם בווסת (ר' FSE) ואם הלחץ עולה על המקורי.

באמצעות שעון האוויר-דלק ניתן לראות את מצב התערובת האופטימאלי.

שעון לחץ דלק מחולק לשלושה תחומים - תערובת ענייה (כתום), תערובת אידאלית (ירוק) ותערובת עשירה (אדום).

בניגוד לחשיבה ש"הרבה זה טוב", לחץ דלק מוגזם יתן ירידה בכוח .תערובת עשירה מדי (עודף דלק) תיצור זיהום אוויר מיותר, סתימת פלאגים והצטברות פיח בראש המנוע.

שעון האוויר-דלק מתחבר לחיישן הלמדה של האוטו אשר ממוקם באגזוז. חיישן הלמדה מודד את כמות הגאזים הנפלטים מן הרכב, שולח את הנתונים אל המחשב והמחשב מווסת בהתאם את כמות הדלק וההצתה (יותר מדי זיהום- נותן פחות דלק ומאחר הצתה).

שעון האוויר דלק מראה את הנתונים ששולח חיישן הלמדה למחשב (בעיקר כמות הדלק ואופי הבערה) ובהתאם לקריאה שלו אנו מווסתים את כמות הדלק.

יש לזכור מספר דברים:

- גם אם נגדיל לחץ ל 8 באר- המזרקים עדיין נשארו אותם מזרקים - אותו גודל חררי הזרקה. כך שבכל מקרה, הגזמה בלחץ לא תיתן הרבה.

- אם העליה משמעותית, משאבת הדלק המקורית תתקשה להתמודד עם הלחץ ותתפגר. טירטורים חזקים מריצפת הרכב מאחור ואי-סחיבה יעידו על התופעה.

-מזרקים נפתחים לפי פולסים. אם תיזמון ההזרקה לקוי או שגוי, הדלק לא מוזרק בזמן (בתאום עם ההצתה) ואז כל הווסת שווה לתחת...

מקווה שעזרתי.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-טעות נפוצה נוספת היא התקנת ווסת בלי להסיר מחליל המזרקים את הווסת המקורי. במחיר של 5 ליס"ט מביאים ווסת חלול שמחליף את המקורי ומאפשר הזרמת דלק דרך הווסת המתכוונן.

התקנת אייטם מתכוונן בלי הסרת הווסת המקורי נותנת אפקט כמעט בלתי מורגש.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...