Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרטים מעניינים על ירידת ערך של מכוניות + שאלה

DanyG
שימו לב! השרשור הזה בן 7910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנת 1995 כשהורי קנו את ה- ZX 1800 אוטומטית שלהם (חדשה מהסוכנות), מחירה היה 79,000ש"ח כולל הכל.

באותו הזמן, מחיר המיצובישי "סופר" לאנסר 1600 GLXi אוטומטית היה 84,000 ש"ח.

מחיר האימפרזה (גראנד ליאונה) 1600 DL אוטומטית היה 85,000 ש"ח.

מחיר פיז'ו 306 1800 אוטומטית היה 85,000 ש"ח.

ביצעתי היום בדיקה במחירון של לוי יצחק באינטרנט ולהלן הממצאים :

ZX 1800 אוטומטית - 29,000 ש"ח

"סופר" לאנסר אוטומטית - 31,000 ש"ח

אימפרזה אוטומטית - 38,000 ש"ח

פיז'ו 306 אוטומטית - 43,860 ש"ח

(כולן שנת 95 כמובן)

מסקנה,

כנראה שה- ZX לא מפסידה ערך כמו שחושבים, למרות היותה סיטרואן, ולמען האמת היא הפסידה עוד פחות מה"סופר לאנסר" באופן יחסי.

מבחינת אמינות, מאחר ולא היו ברכב כל תקלות מיוחדות (כבל הספידומטר נקרא לפני שבועיים - 70k ומשהו ק"מ).

אם לא די בכך, אז מסתבר שהפיז'ו שמרה על ערכה בצורה הטובה ביותר מכולן !!

נשאלת השאלה,

למה להעדיף יפנית מתחרה על ZX או 306 (שהן אותה המכונית) ?

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והפעם לטובה :mm_yeah:

אבל זה לא מדגם מייצג לשמירת ערך של רכבים מתוצאת אירופה VS רכבים מתוצרת יפן.

תבדוק ירידת ערך של טווינגו תגלה שרק בשנה האחרונה המחירון שלה ירד ב- 25% !!

לשום סופר מיני יפנית הופחת המחירון בצורה דומה :x

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד מחיר מחירון נקודה נוספת היא שאלת הסחירות בשוק.

הרי ידוע שיש קבוצות שלמות של רכבים הנמכרות מעל או מתחת למחירון באופן קבוע.

כך לדוגמא אני לא בטוח עד כמה קל יהיה לקבל על ה ZX מחירון וזאת אפילו בהשוואה למתחרות כמו הלאנסר והפג'ו.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים שלך **לא** נכונים (כי בטח שכחת לחשב את התוספת עבור האוטומט ועוד שאר ירקות).

אימפרזה 1.6 אוטומטית LX (לא מפואר) מודל 95 - 39,500 ש"ח (המפוארת: 41,500 שח).

סופר לאנסר אוטומטית GLXI (מפוארת) מודל 95 - 35,500 ש"ח

פג'ו 306 5 דלתות XR 1800 אוטומטית מודל 95 - 40,000 ש"ח

ZX מודל 95 1.8 אוטומטית - 32,500 ש"ח

האימפרזה והפג'ו איבדו כ- 53% מערכן ב 7 שנים

הסופר לאנסר איבדה כ- 58% מערכה ב 7 שנים

ה ZX איבדה כ- 59% מערכה ב-7 שנים

עכשיו - אם נסתכל על התמונה מבחינה ריאלית, מה הסיכוי למכור סיטרואן במחיר מחירון לעומת אימפרזה למשל ? אני הייתי הולך על "נמוך מאוד" (אפשרי, אבל הסיכוי הוא מאוד נמוך).

לאור העובדה שזו הפעם השלישית שהינך מעלה את הנושא - אני רואה להזכיר לנכון שהינך לוקה בתופעה הנפוצה הנקראת בשפה המקצועית "דיסוננס קוגניטיבי".

ובהקשר לשאלתך האחרונה אשיב:

לאירופאיות בלאי גבוה יותר מליפאניות - כך שבתחשיב ארוך טווח, אתה נכנס יותר למוסך, מוציא יותר כסף, מבזבז יותר זמן וחשוף יותר לבעיות. למי שההנאה מנהיגה פחות חשובה - זה מיותר. אולי במקרה שלך (ZX 1.8) לא נתקלת בזה, אך הרוב הגורף והקובע מהאנשים שמחזיקים אירופאיות לתקופה ממושכת יכולים לספר לך על כך.

לצערי הרב מנועי האירופאיות מזדקנים בצורה רעה ביחס למנועי היפאניות, מערכת קירור המנוע חלשה יחסית (רדיאטור) והבלאי קיים בכל מקום (משאבות בלם אחוריות, מנוע, מערכת החשמל / מאוררים, מערכת החימום הפנימית של הרכב, וכו' וכו').

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, אכן נפלה טעות בחישוב שלי, בכך שלא הוספתי את התוספת לגיר האוטומטי (בטעות התייחסתי לכך שהמחיר כבר כולל, לאור העובדה שהממשק מאפשר לבחור אוטומטי).

גם לך יש טעות. למיטב זכרוני הגירסה המקבילה של ה 306 היתה XT ולא XR. מדובר בגירסה המפוארת ועל כן שוויה הנוכחי הוא : 47,760. עכשיו תחשב את האחוזים שוב.

הסיבה שהשוותי לגריסה הפשוטה של האימרפזה היתה שמחירה היה הכי קרוב למתחרות בשנת 95 עת הרכישה, ה GL עלתה עוד יותר.

אינני מבין מדוע אתה ישר הופך כל הודעה שמשמעותה הבעת דיעה למעין מלחמת אירופה מול יפן. בניגוד למה שאתה חושב, אין לי שום אינטרס להגן על משהו, שכן הרכב שברשותי הוא BMW כזכור לך ואף הרכב הקרוב אלי בישראל הוא האלפא של חברתי. הרכב של הורי הוא שלהם ורק השתמשתי בו כדוגמא לנתון שאני זוכר.

פרט אחרון, אם כבר הזכרת עלויות ועלילות אי האמינות שלך ...

קח בחשבון גם - עלות ביטוח שנתית יקרה יותר ליפניות עקב היותן גניבות, וכן הסיכוי להשאר בלי אוטו בעת שנגנב ואז נגרם הפסד כספי נוסף.

ופעם אחת ולתמיד - צא כבר מהקיבעון הזה של יפני אמין ארופאי לא, עוד לא הבנת שהעובדות מראות אחרת.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, אני קורא אתכם לסדר!! :loco::bad-word:

בבקשה, תשאירו את הפורום נקי מויכוחים כמו זה, או שתנהלו אותם בפורום "בלבולי שכל".

תודה.

:mad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, אכן נפלה טעות בחיפוש שלי ב 306, עימך הסליחה.

אין בכוונתי להפוך כל דיון למלחמת יפן אירופה, זה לדעתי מה שאתה מנסה לעשות...כי אם לא, אין לי שום הסבר אחר למה אתה כל יומיים מעלה הודעה "אנטי-יפאנית" שבאה להראות את יתרונות הרכישה שלכם (ZX) אל מול השאר.

בנוגע לעלויות ביטוח, מה לעשות, אני מעדיף לשלם 400-500 שח יותר על מקיף מאשר לשלם את זה במוסך או בבלאי ולהרוויח ראש שקט. יש לי לא מעט חברים ומכרים עם 306-ים ו 205-ים (וניסיון עם 205 יש לי מספיק גם מהצבא) שיכולים בכיף לחלוק על דעתך...אנשים שמחזיקים גם יפאנית בבית - תאמין לי שהעובדות מדברות בעד עצמן.

בנוגע למשפטך האחרון: "ופעם אחת ולתמיד - צא כבר מהקיבעון הזה של יפני אמין ארופאי לא, עוד לא הבנת שהעובדות מראות אחרת. "

חבל שדני, שאתה הוא המקובע בדעתך... אני אגב מטפל במכוניות הללו ורואה היטב מי אמינה יותר ומי אמינה פחות - מי בעייתית יותר ומי בעייתית פחות...על מי אפשר לסמוך בעיניים עצומות ועל מי לא...

דני, אני אומר לך זאת בשמחה ובששון - חד משמעית, בעיקר במשומשות, האירופאיות לא אמינות כמו היפאניות. לא יעזור מה תגיד (מים ירוקים, נוחות, היגוי בלה בלה בלה).

הבלאי באירופאיות הרבה יותר גבוה, החלקים הולכים בטרם עת ואיכותם לא משתווה לזו של היפאנים...גם עלויות התיקונים לא זולות מיפאניות מקבילות.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...