Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מים חלודים למים ירוקים בפיאט אונו מנוע 1.0ל + תמונות

bub
שימו לב! השרשור הזה בן 6816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלטתי לקחת על עצמי מיני פרוייקט ולסדר טיפה את הרכב של חבר שלי פיאט אונו מנוע 1.0ל.

תחילה התחלתי במיני טיפול שכלל החלפת פילטר דלק שהיה בצבע הצמיגים בערך.

החלפת פילטר אויר שאפשר היה לפתאום מוזאון מכל מה שמצאתי שם..

ולאחר מכן החלטתי לגשת לדבר הכי נוראי...

המים של הרדיאטור כל כך חלודים ומגעילים שזה עושה בחילה... (לא רק שהמים שחורים ומגעים צפים בהם כל מיני דברים מוזרים ומגעילים).

אז דבר ראשון קניתי פחית של פלאש לרדיאטור הוספתי את תוכנה לרדיאטור ונסעתי כשעתיים.

אחרי כן כשהרכב קצת התקרר פתחתי את הפקק של המיכל עיבוי ואת הבורג של שיחרור אויר ולאחר מכן פירקתי את הצינור התחתון של הרדיאטור והורדתי את כל המים...

קודם לכן העברתי את בורר החום של המיזוג ברכב למצב של חימום..

לאחר שהורדתי את כל המים הניקיתי קצת את כל הג'יפה ממיכל העיבוי בעזרת מברג שליפפתי עליו שמרטוט רטוב ולאחר מכן שטפתי עם מים וחזרתי חלילה.

החזרתי חזרה את הצינור וסגרתי אותו.

התחלתי למלות מים ירוקים וכשהגעתי עד הסוף הנעתי את הרכב וחיכיתי שהוונטה תתחיל לעבוד, ואז הוספתי עוד קצת מים ירוקים וחיכיתי שכל האויר יצא מהמערכת ויפסיקו כל הבועות ואז סגרתי את הפקק ואז בורג ניקוז האויר.

מצורפות כמה תמונות כדי להמחיש את מה שהתרחש...

האם ביצעתי את ההחלפה כמו שצריך או שעשיתי טעות באיזה מקום?!?!?

DSCF0552.JPG

DSCF0554.JPG

DSCF0553.JPG

DSCF0551.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי כאן במשך הזמן ברוב הרכבים צריך להעביר את בורר החום למצב של חימום כדי שכל המים שנמצאים ברדיאטור של המנוע והרדיאטור חימום הפנימי יוכלו להתחלף בנוזל חדש...

תקנו אותי אם אני טועה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה העברת את בורר החום של המיזוג ברכב למצב של חימום?
לדעתי הוא העביר את בורר החום, למצב חימום. על מנת לגרום לסירקולציה של המים הנמצאים ברדיאטור החימום, שבוודאי גם חומים ,ובעת הריקון המים ממערכת הקירור שגם מים אלה יתנקזו, למרות שאני בספק אם כל מי קרור הישנים התנקזו, ללא העברת צינור מים ישירות לרדיאטור חימום, על ידי רוק שני הצינורות שמתחברים אל רדיאטור החימום, ושטיםפה בלחץ עד שיצאו מים נקיים וצלולים!

בברכה

צביקה

נ.ב לפותח השרשור מצנרת עלית, אנא הוסף פרטים על סוג מי הקירור שהחלפת לידידך ,

שם יצרן וכמות רצוי בלווי תמונה!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המים הירוקים שהשתמשתי הם של חברת פרסטון מוכנים לשימוש (לא צריך למהול אותם).

הם באים בבקבוק של כ4 ליטר והבקבוק בצבע צהוב... המחיר שלו נע בין 35 ש"ח שמקום בו אני קונה לבין 65 שקלים באחת החנויות בחיפה בהם ראיתי אותו..

ולקח לי בקבוק מלא ועוד כליטר או טיפה פחות..

לצערי אין לי אפשרות להוסיף תמונה כי החזרתי כבר את המצלמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההגיון שלפיו פעלתי... כשהרכב מונע המשאבה מתחילה להזרים את הנוזל במערכת וגם אם נלכדו פה ושם בועות אויר הם אמורות לצאת ביחד עם הזרם של הנוזל... כמו שרואים באחת התמונות שצירפתי נהיה סוג של קצף של בועות אויר כשהאויר יצא...

אם אני טועה בדרך החשיבה שלי אז אני אשמח ללמוד... אחרי הכל עשיתי את זה (גם ה"טיפולון ברכב שבכלל לא שלי וגם השירשור שפתחתי כאן) רק כדי לצבור ידע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הוא העביר את בורר החום, למצב חימום. על מנת לגרום לסירקולציה של המים הנמצאים ברדיאטור החימום, שבוודאי גם חומים ,ובעת הריקון המים ממערכת הקירור שגם מים אלה יתנקזו, למרות שאני בספק אם כל מי קרור הישנים התנקזו, ללא העברת צינור מים ישירות לרדיאטור חימום, על ידי רוק שני הצינורות שמתחברים אל רדיאטור החימום, ושטיםפה בלחץ עד שיצאו מים נקיים וצלולים!

בברכה

צביקה

נ.ב לפותח השרשור מצנרת עלית, אנא הוסף פרטים על סוג מי הקירור שהחלפת לידידך ,

שם יצרן וכמות רצוי בלווי תמונה!

בברכה

צביקה

תודה צביקה

בכל מקרה עדיין לא הבנתי- את הכפתור של החימום בתוך הרכב אני אמור להעביר למצב חום ולא להדליק שום דבר חוץ מזה?

סליחה שאני מתעלק אבל אולי זה יעזור לפותח השרשור

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית... כן מעבירים את הבורר למצב של חימום כדי שיפתח את המעבר של הנוזלים בין הרדיאטור שמקרר את המנוע לבין הנוזלים שנמצאים ברדיאטור החימום הקטן שנמצא צמוד לקיר האש...

הצנרת משותפת ואלו אותם הנוזלים בדיוק ולכן הדבר היחיד שמפריד בין המים שנמצאים לכודים ברדיאטור החימום הקטן לשאר הנוזל במערכת הקירור זה הבורר של החם\קר... ואם נסובב אותו למצב של חום אז הוא נפתח וכל הנוזלים מתחלפים ואפשר לנקז אותם ולמלות אותם מחדש...

מקווה שהבנת את הרעיון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההגיון שלפיו פעלתי... כשהרכב מונע המשאבה מתחילה להזרים את הנוזל במערכת וגם אם נלכדו פה ושם בועות אויר הם אמורות לצאת ביחד עם הזרם של הנוזל... כמו שרואים באחת התמונות שצירפתי נהיה סוג של קצף של בועות אויר כשהאויר יצא...

אם אני טועה בדרך החשיבה שלי אז אני אשמח ללמוד... אחרי הכל עשיתי את זה (גם ה"טיפולון ברכב שבכלל לא שלי וגם השירשור שפתחתי כאן) רק כדי לצבור ידע...

כאשר המשאבה מופעלת והמערכת פתוחה , אתה שואב פנימה גם אוויר.

המילוי אמור להתבצע עם מנוע כבוי וקר , כאשר הניקוז מתבצע לפי גובה פתחי הניקוז (בשביל זה יש פתח לפני התרמוסטט ואחריו) על פי חוק הכלים השלובים. מהנמוך לגבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש - מה ההבדל בין המים הירוקים של פרסטון למים האדומים (גם כן של פרסטון)?

לפי מה שהבנתי, המים האדומים הם יותר איכותיים. השאלה במה?

הגלון של המים האדומים הוא LONG LIFE.

ע"פ מה שרשום על האריזה תדירות החלפתו היא: 150,000 ק"מ או 5 השנים, הקודם מבינהם.

יש לציין שבמספר אתרי אינטרנט מסויימים מצאתי הסתייגויות בנוגע לשימוש בנוזל LONG LIFE עקב הצטברות משקעים לאורך השנים - וההמלצה היתה להשתמש בירוק איכותי ולהחליף כל שנתיים.

כמובן שאפשר למצוא דוגמאות, נימוקים ופירושים לכאן ולכאן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המים הירוקים שהשתמשתי הם של חברת פרסטון מוכנים לשימוש (לא צריך למהול אותם).

הם באים בבקבוק של כ4 ליטר והבקבוק בצבע צהוב... המחיר שלו נע בין 35 ש"ח שמקום בו אני קונה לבין 65 שקלים באחת החנויות בחיפה בהם ראיתי אותו..

ולקח לי בקבוק מלא ועוד כליטר או טיפה פחות..

לצערי אין לי אפשרות להוסיף תמונה כי החזרתי כבר את המצלמה.

מאיפה אתה קונה?

אפשר טלפון ופרטים של החנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי טלפון וכתובת מדוייקת אבל החנות נמצאת בנצרת (אצל הערבים) בכביש הראשי של רחוב המוסכים אם באים מכיוון האצטדיון אז זה מצד שמאל ליד צמוד לחניון גדול ואיטליז..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שנסעת עם הרכב שעתיים (לא פחות ולא יותר) אם אני לא טועה כתוב על האריזה שאסור לנסוע בזמן שעושים פלאשינג לרדיאטור או כל סוג של פלאשינג אחר, פשוט נותנים למערכת לעבוד 10-15 דקות כשהרכב עומד ללא מאמץ. אני מקווה שלא גרמת נזק למערכת המים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...