Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערות לגבי תרבות נהיגה

lior218
שימו לב! השרשור הזה בן 6857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לצערי לא יכלתי להגיע כי אני לומד ביום שישי... אבל נשמע ונראה שהפסדתי...

לא נעים לי להיות "שוטר" אבל אני נתקלתי בדרך בSTI שנהגה קצת לא בסדר.

ברמזור של גבעת זאב ראיתי שתי אימפרזות, לאחר זמן מה אחת מהם עקפה אותי ואני בעצמי כבר נסעתי במהירות לא הכי חוקית, אבל בסופו של דבר האיחמפרזה הזו נהגה בצורה נורמלית לחלוטין.

לעומתה האימפרזה השנייה נסעה יותר לכיוון המהירות החוקית אבל קצת יותר וכשהגיעו לכיווני כשאני בעקיפה ומצמצם רווח מהר (כלומר ביני לבין הרכב שעקפתי היה הפרש מהירויותגבוה, לא זחלתי) אבל הוא היה מוכרח (הנהג באימפרזה) להצמד אליי ולאותת. תן לסיים עקיפה!!!.

אח"כ שמתי לב ליפניי שהוא נצמד לאחרים ומנסה להידחף בין שתי מכוניות וכו', וחבל.כי יחסית הוא נסע במהירות סבירה, אבל כמו חמור בכל מיני קטעים (אמנם ראיתי כבאר יותר גרוע אבל הוא צריך קצת להתנער).

ד"א היו קטעים שאני לא יודע אם הוא עשה לי "דווקא" או שסתם ככה הוא נוהג, שהוא היה כמובן בשמאלי והאט ולא עקף ו"הפריע" לי לשמור על המהירות שלי או שביקש הכוונה מרכב ברמזור ואז המשיך כמה עשרות מטרים על 60 קמ"ש בקבלת הכוונה.

אז לדעתי בדיוק לזה התכוונו פה חלק מהמארגנים וממנהלי הפורום כשביקשו לנהוג יפה בדרך הלוך וחזור מהאירוע.

כי בהזדמנות כזו הוא צריך לראות עצמו כמייצג של כל הנהגים שתומכים בספורט המוטורי. ואנשים שנהגו סביבו ואח"כ יראו כתבות וכו' לגבי קידום הספורט המוטורי. יאכלו את השטויות שחלק מהתקשורת והמשטרה מנסים להאכיל את הציבור. כי הם אכן ראו נהג חסר אחריות ושמסכן את הנוסעים סביבו.

ומעבר לזה יש ר-ו-ב פה בפורומים שמתרעמים על תרבות הנהיגה של הנהג הישראלי אבל אל תשכחו שגם אתם צריכים לנהוג כמו בני אדם.

ואני מדגיש אני לא מאלה שמתנחלים בשמאלי וגם אני מאותת לאנשים אבל רק אם הם לא מצמצמים מרחק מהרכב אותו הם "עוקפים". לעומת זאת אם אני עוקף מישהו כשאני על 120 והוא על 100-110 אז מי שרוצה לעקוף אותי חייב להתאזר בסבלנות מינימלית ולאפשר לי לסיים עקיפה בלי להצמד לי לתחת או לנסות לדחוס עצמו למרווח לא קיים ביני לבין הרכב הנעקף כשאני מקביל לו.

ולסיום גם הסבלנות שלי קצרה ואני אוהב להשאר על המהירות שלי בלי להאט, אבל אין מה לעשות הכביש הוא לא פרטי שלי ואם מישהו עוקף מישהו אחר זו בעיה שלי.

ובקטע הזה אני אימצתי גישה לסובלנות בקטע שאני מגדיר "מגמת עקיפה".

אם רכב לפני עוקף מישהו אחר ונוסע אפילו קמשים ספורים בלבד יותר מהנעקף, אין לי זכות לאותת לו כי הוא ב"מגמת עקיפה" לעומת זאת אם מישהו נוסע בדיוק באותה מהירות או מתחת למהירות הרכב ה"נעקף" אז אני מרשה לעצמי לאותת ובמקרה והוא לא זז אני עוקף מימין (לצערי).

מקווה שהבנתם את הקטע הזה ושתאמצו אותו גם (צריךללמוד לכבד אחרים על הכביש ואם ה"טרנטה" או רכב הדיזל שלהם בקושי סוחב אבל הם בכל זאת ב"מגמת עקיפה" אז זו זכותם וצריך ללמוד להתאזר בסבלנות.

שוב מצטער על השטיפה, אבל לכל מטבע יש שני צדדים. באותה מידה שאתה רוצה שיתחשבו בך ויזוזו כשמסיימים עקיפה צריך לכבד את מי שעוקף לאט אבל לפחות עוקף ורק לאחר שסיים לעקוף אפשר לאותת לו או לחכות שיזוז לבד.

:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אתה צודק במאה אחוז בטענותיך.

מה הקשר למפגש ?

לא היית - אתה יודע מאיפה הן הגיעו ? :roll:

התנועה במפגש ובאיזור התנהלה בסדר מופתי , אפילו ללא צפצופים...

Don't jump into conclusions...:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להנהגים באימפרזות, אל תקחו ללב, זו ביקורת בונה. אני לא מתכוון לעצבן,אלא רק לתת לכם אפשרות לראות איך זה נראה מהצד לנהג שבמקרה היה איתכם על הכביש היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אתה צודק במאה אחוז בטענותיך.

מה הקשר למפגש ?

לא היית - אתה יודע מאיפה הן הגיעו ? :roll:

התנועה במפגש ובאיזור התנהלה בסדר מופתי , אפילו ללא צפצופים...

Don't jump into conclusions...:?

שים לב לכותרת שלי - "חוויות בדרך למפגש"

ושים לב למה לדעתי זה קשור:

"אז לדעתי בדיוק לזה התכוונו פה חלק מהמארגנים וממנהלי הפורום כשביקשו לנהוג יפה בדרך הלוך וחזור מהאירוע.

כי בהזדמנות כזו הוא צריך לראות עצמו כמייצג של כל הנהגים שתומכים בספורט המוטורי. ואנשים שנהגו סביבו ואח"כ יראו כתבות וכו' לגבי קידום הספורט המוטורי. יאכלו את השטויות שחלק מהתקשורת והמשטרה מנסים להאכיל את הציבור. כי הם אכן ראו נהג חסר אחריות ושמסכן את הנוסעים סביבו."

ורק עכשיו שמתי לב שזה אתה, שמר שהגבת. אז אתה הקפדת לפתוח בשרשור מספר הודעות שכמעט מתחננות לאנשים לנהוג יפה גם בדרך למפגש.

ואני יודע שהם היו בדרך למפגש כי דיברתי עם הנוסע באימפרזה שנהגה סביר ברמזור.

ולא קפצתי לשום מסקנות ולא אמרתי כלום לגבי המפגש עצמו ששוב, לצערי לא יצא לי להגיע אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שכתבתי פה משהו שלילי על המפגש עצמו, ואני לא מוצא פה קפיצה לשום מסקנות, ושום הכללות.

באמת שהתלבטתי אם לרשום את זה. והחלטתי שכן, כדי שאולי נהג האימפרזה ואחרים יקראו את זה ויפנימו. ואםלמישהו יש הערות/חיזוקים/ניסוחים פשוטים יותר לכוונה שלי ב"מגמת עקיפה" אני אשמח אם יכתבו אותם.

לכל אחד יש את הגישה שלו על הכביש ולא נולדתי עם הסבלנות הזו. והיא גם עניין של גיל והתפתחות, אבל לדעתי יהיה נחמד אם אנשים יסתכלו על קטע העקיפות מהכיוון הזה.[

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור אין לך להפגע זה הכל בהומור אני מניח.

אגב, לדעתי אתה גם ממהר להסיק מסקנות, בתור אחד שעשה את הדרך מירושלים ללטרון לא נתקלתי בשום נהיגה פרועה של אנשים שהיו בדרך למפגש, והיו כמה שראיתי בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל אינני כותב על תצפיות שאני רואה בדרכים שכן לרוב זה נראה לי כחסר תועלת אך בשל הרלוונטיות בהודעה לעניין התנהגות הרכבים והדימיון בסגנון הרכבים אגיב.

אתמול בערב בדרכי לי-ם בכביש מס' 1 נפלו עיני על EVO צהובה שנסעה באופן רגוע, נאה ואף לא מהר והיה פשוט תענוג לראות את האיבו זורמת באיזי ולא בלחץ (היא אפילו לא דחפה ונצמדה לרכבים שלפניה בתקווה שהם יפנו את מקומם לנתיב ימני) כמו שלרוב רואים בכביש כשמדובר ברכבים מהסוג הנ"ל :mm_yeah:. עם זאת ההרמוניה לא הייתה מושלמת בשל העובדה שכאשר הEVO עברה נתיבים היא לא אותתה...:roll:

מצמץ, ניתן לראות בתגובתי הנ"ל ביקורת בונה וגם מחמאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי זה לא היה פרוע באופן היסטרי אבל זה היה חסר טעם, ואפשר גם אחרת.

ולשמר או קיי אני מבין את הכוונה שלך, ברשותך אני משנה לכותרת אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער להעלות זה, אבל אני מסכים.

חורה לי לראות פיז'ו 106 XS דור ראשון מלאת ספויילרים וחצאיות,

מזגזגת בין נתיבים ללא איתות ולראות עם החלון האחורי את וילון מועדון PSI.

זה עמד לי על קצה הלשון כבר הרבה זמן.

חבל שדווקא אנשים שאמורים לייצג תרבות מוטורית אחרת מתנהגים כך .

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו אי אפשר שהכל יהיהי בסדר ב 100 אחוז תמיד יהיו את הפורעים הקטנים

אבל זה חלק מכל החברה שלנו ו בטח ובטח מהחברה של הנהגים.

תמיד יהיו שיעשו שטויות ותמיד יהיו את אלה ש בעינהם זה חמור יותר ואת אלה שזה פחות חמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך "להרחיק" עד הכביש, חסרי דרך ארץ יש בכל מקום וברגע שפותחים בבוקר הדלת/רדיו/טלויזיה רואים אותם. המצב רק מחמיר בארץ. כבר הזכרתי זאת כאן פעם: אנחנו אשמים. אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לליאור ולכולם בוקר טוב.

למען הסדר הטוב אני הייתי באימפרזה שאיתה דיברת ברמזור (זאת ש"נסעה בסדר").

אכן, קיבלתי את הערותיך והסברתי אותן לנהג ובעל ה- STI הכחולה.

אני בטוח שהוא ללא ספק הבין והפנים את הדברים. אין לי צל של ספק שהדבר לא יחזור שנית.

בברכת נהיגה בטוחה לכולנו.

איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה - העוגה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...