Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם 180 כ"ס וכיול חד מספיקים להפוך 206 להוט האטצ' אמיתית?

piccolo
שימו לב! השרשור הזה בן 7666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בפירוש לא :shock:

או כך לפחות טוענים אוטוקאר בגליון האחרון שלהם. הנה המבחן לפניכם, מתורגם לעברית:

030429_211206-435_206GTI.jpg

מאלף אריות

האם מנוע 180 כ"ס נמרץ ומתלים חדים יותר מספיקים כדי לעשות מה206GTI הוט-האטצ' ראוייה סוף סוף, או שעדיין חסר לה נשיכה?

כתב: אנדרו פראנקל

תמיד שמרתי מקום מיוחד בליבי ל205GTI. מכל המכוניות שהיו בבעלותי, היחידה הייתי לא סבלני מספיק ורכשתי חדשה, היתה ה205 החמה.

הערצתי את המכונית הזאת, בדיוק כמו שהערצתי את כל שאר ה205, 106 ו306 החמות עליהן הזדמן לי לנהוג.

ה206 מוכרת לרשימה הזו רק בזה שהיא נעדרת ממנה, אבל לא הייתי עד כדי כך טרוד ממנה.

נהגתי את ה206GTI המקוריתוהתאכזבתי למדי ממנה, אבל כששמעתי חדשות על הגרסה החדשה, 206 עם 180 כ"ס, הרגשתי מחוזק;

פיז'ו אולי זנחה לזמן קצר את ההובלה אבל נדמה היה שהיא נטלה אותה מחדש, ויותר מזה, נראה שהיא הולכת עם ההובלה הזאת קדימה יותר - ולכיווני.

זה נראה מוזר לציין ש180 כ"ס זה לא נתון הספק יוצא דופן להאצ'בק בימינו, אבל זה נכון.

יש שפע של הונדות, פורדים, סיאטים, פולקסווגנים ואפילו ווקסהולים שיכולים להביס את הנתון הזה בלי להזיע אפילו מעט.

עם זאת, חשבתי שמנוע כזה המותקן ב206 הקטנה והקלילה יהיה בכל זאת הדבר אותו אצטרך כדי לחזק את אמוני ביכולת של פיז'ו לייצר את ההוט-האטצ'ס הכי טובות.

העניין שעומד בבסיס ה206GTI החדשה, הוא שתמורת 15,000 פאונד, ה206GTI הרגילה שלך

(שתמשיך להימכר בעבור 13,680 פאונד) עוברת מתיחת פנים מקיפה. זה עובר הרבה מעבר לשינויים -

הכוללים תזמון שסתומים משתנה - שנעשו למנוע להגברת הכוח מ138 כ"ס עלובים ל180 כ"ס.

המתלים הוקשחו מלפנים ומאחור, וגיאומטריית המתלה מלפנים שונתה ונוספו שני מוטות קישור להוסיף לרמת השליטה.

מערכת בקרת יציבות אלקטרונית גם היא מותקנת, אבל הבלמים נותרים ללא שינוי.

תיבת ההילוכים תוכננה מחדש לאפשר העברות מהירות וקצרות יותר, ואילו התחושה בתא הנוסעים

שופרה על ידי מושבים חדשים ונגיעות אלומיניום בידית ההילוכים ובדוושות. בשביל 1,315 פאונד יותר בלבד מ206GTI רגילה, זה נראה כדאי מאוד.

אז קפצתי פנימה, רק כדי להיזכר עד כמה תא הנוסעים ב206 עלוב, אבל מיד סלחתי על זה.

תא הנוסעים ב205 שלי גורם לזה שב206 להראות המשובח שבמשובחים, וזה לא מנע מה205 להיות מהנה לנהיגה.

המכונית הזו, כמו המכונית הישנה שלי, היא אחת מהבודדות להציע מד חום שמן בלוח השעונים.

אם אי פעם ראית כמה זמן לוקח למד טמפרטורת המים להגיע לטמפרטורת עבודה וכמה זמן לוקח למד השמן רק להתחיל ולזוז,

אז אתה ודאי מעריך את החשיבות של המדיד הזה. לדחוק במנוע כשהשמן בעוקת השמן שלו קר מעולם לא נראה לי כמו רעיון טוב.

פאשלה אופיינית ל206 נוספת שחוזרת בGTI החדשה, היא תנוחת נהיגה מגוחכת שמנסה להוציא אותי מהריכוז, אבל אני לא נכנע.

המכונית הגיעה לידי ביום שמשי, והייתי נחוש להנות מהנהיגה בה. אני החלטתי.

030429_211237-437_206GTI-2.jpg

ובהתחלה, זה לא היה קשה, משום שמעבר לדברים הברורים עליהם כבר דיברנו, ה206 עושה מעט מאוד דברים לא נכון.

המנוע ללא ספק מתוח מאוד, אבל תזמון שסתומים משתנה עוזר לו לשפר את הגמישות ואילו רעש המנוע

כמעט וגורם לך לרצות לסחוט את המצערת עוד. תיבת ההילוכים עם המהלך הקצר גם היא ללא ספק הצלחה,

כמו גם יחסי ההעברה הקצרים שהיא מכילה. עד כה, הכל טוב.

ועכשיו שהוצאנו מדרכנו את התענוגות, הגיע הזמן לברר ממה באמת ה206GTI עשוייה.

אם הן מתוכננות כראוי, האטצ'ס קטנות עם מנועים מנופחים כמו זו שלפנינו הן הדבר הכי מהיר מנקודה לנקודה בעולם ה"אמיתי".

הן צרות יותר מרוב מכוניות הספורט וזקוקות להרבה פחות מקום לתמרן; אתה יכול לנהוג בהן מהר ובביטחה ולדעת שהמגבלות שלהן קרובים.

וכמובן, הן קלות. אנשים תמיד מברברים על איך משקל משפיע על הביצועים, אבל מדברים מעט מדי על איך שזה משפיע על התנהגות ובלימה.

כל הדברים הללו חשובים באותה מידה, וכל השפעה שיש להפחתת משקל תקפה לא רק לביצועים,

אלא גם להתנהגות ולכושר הבלימה.

ה"סמכות העליונה" הנוכחית של אומנות זו היא הרנו קליאו 172 קאפ, הגירסה המופשטת

שמציעה יכולת כביש מעולה בשביל 12,995 פאונד בלבד. נכון, אין לה מיזוג אבל כשאתה כל כך נהנה, למי אכפת?

עם זאת, בכל המיילים שביליתי ב206, מעולם לא מצאתי את עצמי נוהג בעוצמות בהן הייתי מרגיש בנוח לנהוג בקליאו,

שלא לדבר על משהו כמו הסיוויק טייפ-R. בתחילה היה קשה להבין למה. זה לא שהפיז'ו עושה משהו רע באופן ברור ומיידי.

היא בבירור מהירה מספיק בקו ישר ואוחזת בפניות. קל לכוון אותה על הכביש, יש מספיק שליטה במרכב

כדי לא להתפס מופתעים בשיא סיבוב וכשהיא כבר מתחילה להחליק, היא עושה זאת מלפנים בצורה שזה משחק ילדים לתקן:

שחרר מעט את רגל ימין מעט מהמצערת.

אז מה השתבש? מעט מאוד למעשה - ה206GTI היא סוגרת מרחקים יעילה וכשירה. אם זה נשמע כמו שבחים ריקים מתוכן,

אז קלטת בדיוק את כוונתי. כשנהגתי לראשונה בסיוויק טייפ-R - זכור שהיא עולה רק 1,000 פאונד יותר מהפיז'ו הזו -

סיימתי את הכתבה שלי למגזין זה עם אזהרה ליצרנים: "ההונדה סיוויק טייפ-R העלתה את רף המשחק למעלה מעבר להישג ידיכם.

תשיגו אותה עכשיו, או שתסתכנו בלהשתרך מאחור לתמיד."

בכל זווית ראייה שחשובה לי, ממראה חיצוני להתנהגות, ביצועים, אחיזה, בלמים, אכות הרכבה ותדמית -

רק כמה דוגמאות - ההונדה לא רק מביסה את הפיז'ו, היא משמידה אותה. הסיוויק לא מרגישה רק 1,000 פאונד יקרה יותר,

היא מרגישה יקרה יותר בכמה אלפים טובים.

ההרגשה הזאת של שייכות, של להיות אחד עם המכונית שלך, חותמת האיכות של הטייפ-R,

בולטת בהיעדרה מה206 הזאת. אני אהיה איטי יותר מרחק עידנים מ-א' ל-ב' ב206, לא רק בגלל שהיא נחותה דינמית,

אלא יותר חשוב בגלל שאני פשוט לא אטרח לנהוג מהר: התגמול שהיא נותנת פשוט לא שווה את המאמץ שנדרש ממני כדי להיות מהיר.

כל זה מציב את פיז'ו במצב מביך שבו המכונית הכי מהנה לנהיגה שלה היא ה106GTI העתיקה.

זה מצב עצוב וכזה שבו ה206GTI, מכונית נעימה למדי אבל לחלוטין לא מבריקה, היא פשוט לא התשובה.

מה שנדרש הוא מהפיכה, מהסוג שפיז'ו עצמה החלה ב1984 כשהציגה את ה205GTI, וסוג המהפכה

שאיפשר להונדה לפדות את ההצלחה בשנה וחצי האחרונות.

וה206GTI הזאת היא, במקרה הטוב, אבולוציה קלילה למכונית לא מתנהגת ומזדקנת.

זה מעט מדי, זה מאוחר מדי. מכונית טובה, אבל במקרה הספציפי הזה, לא אפילו קרובה לטובה מספיק.

מה שאפשר ללמוד מהמבחן הזה (שכואבות לי האצבעות :shock: ) - הוא שכשיש שילדה לא טובה,

לא חשוב כמה כוח וחיזוקים היא תקבל, רוב הסיכויים שהיא תשאר רעה (למעט מקרים בהם מתחולל נס...).

מה דעתכם?

פג'ו 206 1.4 שנת 99

אל תדחה למחר, את מה שאפשר לדחות למחרתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת הייתי בטוח שה206GTI תהיה המכונית הקטנה בין הטובות שיצאו אבל אם אתה אומר שגם 180 כח לא מספיקים וזה פשוט לא זה. אז זה עצוב עצוב מאד.הייתי בטוח שפזו חזרו כנראה שעוד ניצטרך לחכות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבחן שאני תרגמתי יותר ארוך :p

:wink:

גם את המבחן הזה יש לי וקראתי אותו בעיון.

קודם כל, הוא נראה מעט משוחד כנגד ה-206 ובעד הטייפ R (זה נדמה לי או שהוא חושב שהיא עדיפה על קליאו CUP?). הוא כותב כל כך הרבה סופרלטיבים על ה-CTR, שפשוט לא ראיתי בשום מקום אחר. אמנם אשפה היא כנראה לא ( :wink: ) אבל היא כן מפסידה לקליאו בכמעט כל מבחן.

אני חושב שכדאי לחכות למבחנים השוואתיים בשביל לקבוע סופית. הם בטוח יגיעו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין, אני לא משוכנע שהייתי קונה את מה שאוטוקאר כותבים, רוני :wink: (ואתה יודע מי מדבר ולמה אני מתכוון), לא רק שזה מגזין אשפה (קצת יותר מevo :wink: ) שכתב בסתירה כבר פעמיים (ואני מצטט "לסיוויק יש מנוע נפלא שמחכה לשלדה טובה") ובנוסף, דירג לפני כחצי שנה את ה206 GTI ה"רגילה" לפני הסיוויק במבחן ההאצ'בקים השנתי שלהם, אלא שגם אנדרו פרנקל, מזקני אוטוקאר, כבר כתב לא פעם ביקורות מאוד פושרות על רכב בהשקתו (147 GTA למשל), ביקורות שלא לגמרי התיישבו עם דעת שאר הבוחנים במבחנים מאוחרים יותר שפרסמו באנגליה.

אני אישית, מעדיף לחכות לביקורת של CAR או של...

אל תשכח מאיפה באת ולאן אתה הולך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין, אני לא משוכנע שהייתי קונה את מה שאוטוקאר כותבים, רוני :wink: (ואתה יודע מי מדבר ולמה אני מתכוון), לא רק שזה מגזין אשפה (קצת יותר מevo :wink: ) שכתב בסתירה כבר פעמיים (ואני מצטט "לסיוויק יש מנוע נפלא שמחכה לשלדה טובה") ובנוסף, דירג לפני כחצי שנה את ה206 GTI ה"רגילה" לפני הסיוויק במבחן ההאצ'בקים השנתי שלהם, אלא שגם אנדרו פרנקל, מזקני אוטוקאר, כבר כתב לא פעם ביקורות מאוד פושרות על רכב בהשקתו (147 GTA למשל), ביקורות שלא לגמרי התיישבו עם דעת שאר הבוחנים במבחנים מאוחרים יותר שפרסמו באנגליה.

או של...? תמשיך, תמשיך, אל תתבייש. :p

ספיקינג אוף אשפה, תרים טלפון :lol:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בזה משהו... :?

למה לא אמרתם לי לפני שתירגמתי מבחן שלם מאנגלית לעברית? :shock:

פג'ו 206 1.4 שנת 99

אל תדחה למחר, את מה שאפשר לדחות למחרתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...