Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פיג'ו 205 XRi] - האם החלפת קלאצ' מחייבת החלפת שמן גיר?

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 6824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתכנן להחליף בקרוב את שארית הנוזלים שטרם הוחלפו מאז קניית הרכב - נוזל בלמים ושמן גיר.

בלי קשר לזה, הקלאצ' שלי על סף מוות, ובמקרה הטוב והעדין אני אצליח לסחוב איתו עוד כמה חודשים ואלפי קילומטר בודדים.

האם כשאחליף את הקאלצ' יאבד כל השמן ובכל מקרה אאלץ להחליפו?

ובאותה הזדמנות - אשמח לקבל המלצות לשמן גיר טוב ל205. אני סובל מתסמונת ההילוך השני בבקרים, ורוצה להרגיע מעט את התופעה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכנן להחליף בקרוב את שארית הנוזלים שטרם הוחלפו מאז קניית הרכב - נוזל בלמים ושמן גיר.

בלי קשר לזה, הקלאצ' שלי על סף מוות, ובמקרה הטוב והעדין אני אצליח לסחוב איתו עוד כמה חודשים ואלפי קילומטר בודדים.

האם כשאחליף את הקאלצ' יאבד כל השמן ובכל מקרה אאלץ להחליפו?

ובאותה הזדמנות - אשמח לקבל המלצות לשמן גיר טוב ל205. אני סובל מתסמונת ההילוך השני בבקרים, ורוצה להרגיע מעט את התופעה.

אין שום בעיה לנקז את השמן (במידה והוא טוב) לתוך כלי ריקון נקי ואחרי הרכבת הלקאץ',גיר וציריות למלא איתו שוב את הגיר.

בנוגע לשמן גיר - 75W80 של ESSO (המלצת יבואן/יצרן) או שמן 80 חד דרגי של סונול (אפשר לנסות גם 90 חד דרגי).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה וההמלצה איציק!

לפני כמה שבועות נאמר לי ששמן מנוע, למשל, ממש לא מומלץ לנקז לכלי נקי ולהחזיר למנוע מחשש שאבק ולכלוך עלולים להצטבר על השמן ולהרוס אותו. בשמן גיר אין חשש כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה וההמלצה איציק!

לפני כמה שבועות נאמר לי ששמן מנוע, למשל, ממש לא מומלץ לנקז לכלי נקי ולהחזיר למנוע מחשש שאבק ולכלוך עלולים להצטבר על השמן ולהרוס אותו. בשמן גיר אין חשש כזה?

בכל פעולה מהסוג הזה של ריקון ומילוי שמן יש חשש כזה, השאלה היא האם בא לך לחסוך פחות מ 100 ש"ח על שמן חדש או לא (וזה כבר שיקול שלך).

תמיד אפשר למצוא כלי מתאים מפלסטיק, לשטוף אותו היטב עם מים וסבון וכמובן לייבש היטב, לנקז את כל השמן אליו ולהחזירו לאחר מכן... כל עוד המוסך שלך לא נמצא בלב מדבר עם חול פודרה עם סופות טורנדו אימתניות.

אם אתה ממש חושש אז אפשר להשתמש במשפך עם רישתית שמסוגלת לסנן גרגרי חול (בלי כל קשר לשמן מנוע או גיר).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

אם כך המצב, אני מעדיף לדחות את החלפת השמן לזמן החלפת הקלאצ'. השמן יאלץ לסחוב עוד כמה חודשים עד להחלפתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

אם כך המצב, אני מעדיף לדחות את החלפת השמן לזמן החלפת הקלאצ'. השמן יאלץ לסחוב עוד כמה חודשים עד להחלפתו.

תכין אלפיה והכל יהיה בסדר.

חוץ מזה אני רואה שהחאפר שמכר לך את האוטו ממש התרשל, אני אתפוס אותו בהזדמנות בסמטאות החשוכות של הרצליה ואטפל בו ;-)

איציק

(נ.ב. - כמובן שאני צוחק, האוטו טופל היטב ע"י החאפר מהרצליה... לא והוא ולא אתה אשמים שהאוטו צרפתי מתפרק ;-) ).

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכין אלפיה והכל יהיה בסדר.

(נ.ב. - כמובן שאני צוחק, האוטו טופל היטב ע"י החאפר מהרצליה... לא והוא ולא אתה אשמים שהאוטו צרפתי מתפרק ;-) ).

האלפייה כבר בשלבי הכנה... מיד אחרי האלפיה של מנוע הצעדים, חצי האלפיה של הצמיגים האחוריים החדשים והאלפיה של הסרן האחורי. :lol:

דווקא החפאר מהרצליה שמר עליו לא רע.

עד שאני נכנסתי לתמונה והחלטתי לראות כמה כסף אפשר להשקיע בצרפתיה מתפרקת בלי לפשוט רגל :smile:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלפייה כבר בשלבי הכנה... מיד אחרי האלפיה של מנוע הצעדים, חצי האלפיה של הצמיגים האחוריים החדשים והאלפיה של הסרן האחורי. :lol:

דווקא החפאר מהרצליה שמר עליו לא רע.

עד שאני נכנסתי לתמונה והחלטתי לראות כמה כסף אפשר להשקיע בצרפתיה מתפרקת בלי לפשוט רגל :smile:

זה בסדר, קוראים לזה "יישור קו" ובמכוניות הללו זה קורה רק אחת לשנה :D :D :D :D ;-)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחשבתי שאני פושט את העור בגלל ה205....מסתבר שאנחנו פחות או יותר באותו מצב....רק שלי יש פאקונג דחוף לעשות וקלאץ' בעוד מספר חודשיים בודדים.אולי נעשה ביחד ויעשו לנו מחיר?:)

sani

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא גר בהרצליה...:idea:

חשבתי שתקפוץ כשתופיע המילה "שמר" איפשהו בהודעה. :wink:

החאפר מההודעה הקודמת יודע טוב מאוד שאני מדבר עליו :multi:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:multi: מנהל הסניף המרכזי של שיימר בהרצליה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...