Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא סוד - בעיות חלודה.

Adabbbbbb
שימו לב! השרשור הזה בן 7876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

OK ראיתי עוד סוד שנת 83, (זאת שברחוב בן גוריון) אכן סובלת מבעיית חלודה קשה, אך מצב מכני נראה סביר.

רציתי לדעת איך אפשר לטפל בחלודה שנמצאת במכסה המנוע ומתחת לשטיחים?

זפת אולי?

איפה אני יכול להשיג דלת באגאז' אחורית???? האם זה אפשרי בכלל?

המוכר טוען שאלתרנטור חדש לרכב הזה יעלה לי 140 ש"ח נראה לי שזאת הגזמה פראית למדי..?

אני באמת חייב את עזרתכם בקשר לחלודה.. זה מה שמרתיע אותי מלקנות את הרכב הנ"ל..

באמת תודה מראש.

OZA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

140 ???? הוא התכוון לדולר או סטרלינג ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הדבר הקשה ביותר להתמודדות בשיפוץ רכב.

חלודה שמתפשטת לאיזורים קריטיים ברכב למעשה הופכת כל ניסיון שיפוץ ללא כדאי.

איזורים קריטיים הם קורות המרכב הנושאות עומס, כמו מסגרות של חלונות וגג, הקורות ברצפה, קיר האש והתושבות של תת השלדה במידה ויש, בתי הגלגלים וכדומה.

תיקון אמיתי של חלודה נעשה ע"י חיתוך אגרסיבי של האיזור הנגוע עד להגעה לפח נקי וריתוף פח חדש במקומו.

תיקונים נפוצים בסיגנון ארצנו כוללים חפירה שטחית ומילוי בחומר, התוצאה היא שהחלודה מתפתחת מתחת לפני השטח עד לביקוע שכבות החומר והצבע.

עדיף אוטו עם צבע מקורי שבוא ניתן לראות בדיוק את המקומות הנגועים מאשר אוטו שנראה חדש אבל כולו מלא חומר.

הקריטריון שלך אמור להיות עד כמה החלודה רצינית, אל תהסס להרים שטיחים ולהסתכל בכל פינה בקפדנות, כי אח"כ יכולות להיות לך הפתעות לא נעימות בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלת אחורית של אלפא ראיתי אצל שיטרית ברחוב המסגר ייקח לך זמן למצוא אבל מה שייש לו זה פשוט לא להאמין,חלודה לי היתה מכונית כזו שנתיים הפחחות עלתה לי יותר מהרכב כמעט

חיתוך של החלודה ומעבר לכך והלחמה של פח חדש,רצוי פח מגולוון ואחריי זה צבע כרומט אבץ צבע יסוד וצביעה יסודית בתנור ,האם הצבע של האלפא ירוק?אני אהבתי ברכב את רעש המנוע החלפת ההילוכים.

עופר בן צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אין ספק שנהימת המנוע מדיהמה!! והגיר רך כמו חמאה..

אתה יכול לתת לי את הטלפון של שיטרית הזה?

אני מנסה לעשות חישוב עלויות לפני הקנייה...

מישהו יכול להמליץ על מקום שנעשה בוא חיתוך וריתוף חלודה?

תודה לכולכם שוב!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

140 שקל?!

לא נשמע לי בכלל הגיוני..

איזה קטע היה לי היום..

נסעתי לחשמלאי (עלק) רכב, בקיצור, הוא היה צריך להחליף לי מנורה קטנה בדשבורד, ועוד מנורה באורות מקדימה (אור חנייה).. הוא עשה מזה כזה סיפור.. כולה מנורה.. הוא התחיל לזבל לי את השכל שזה ים של עבודה הפירוק של הדש בורד בשביל להתקין את המנורה, אח"כ אני שואל אותו שיבדוק למה המנורה של המצבר לא דולקת, הוא בודק שם משהו, ואומר לי שצריך להחליף אלטרנטור.. נתתי לו לדבר עם אבא שלי (בטח הוא חשב שהוא מצא משאבת כסף שנפלה עליו..) והוא רוצה על דבר כזה 800 שקל... הוא התחלק על השכל.. בסוף עיצבן אותי לאלא, לא החליף לי שום מנורה, לא סידר את האור מקדימה, לא עשה כלום, רק זיבל את השכל ועל הכל הוא אמר שזה מלא עבודה ונורא מסובך להחליף מנורה בדשבורד ומקדימה... :mad::mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

בסוף יצאתי משם בלי כלום ואני כבר יעשה את זה איכשהו בעצמי. (אהה.. ואפילו לסגור את המכסה מנוע בפג'ו כמו שצריך הוא לא ידע, - שמפילים מגובה נמוך ואז לוחצים את זה שזה ינעל )

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OZA , לגבי חלודה באלפא סוד , אני אגיד לך מה שלימד אותי חבר נכבד במקום העבודה שלי לגבי התוצרת של החברה :

"It's not a fault , it's a feature" .

זה עובד טוב גם לגבי אלפות ישנות :D .

איציק - אם אכן כל מה שציינת נכון (כלומר ,צריך לפרק דש , וצריך לשפץ אלטרנטור ) אז 800 ש"ח כולל מע"מ זה לא מוגזם.

לא הכי זול ,אבל גם לא מוגזם.

מסקנה -מנורות בצרפתיות מחליפים לבד (רק קונים סט מברגי כוכב TORX לפני...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי החלודה ממשיכה להתפתח מתחתיה, מה גם שלזפת יש נטיה לאגור רטיבות מה שתורם להתפתחות החלודה.

טיפול רציני כמו שאמרתי שכולל חיתוך החלקים הנגועים וריתוך פחים חדשים, כשלאחריו בא כל הקטע של הקוסמטיקה: השחזה, מילוי חומר וצביעה, הוא סיפור לא זול בכלל שיכול להגיע למספר אלפים של שקלים, תלוי בהיקף העבודה כמובן.

אצלי אני עושה את העבודה לבד, לפחות עד השלב של הקוסמטיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי באיזה רכב מדובר.

ישנם רכבים בהם פירוק הלוח שעונים או האלטרנטור יכול לההפך לסיוט - וישנם כאלה שזה קלי קלות...

אני מפרק את הלוח שעונים באוטו שלי ב-5 דקות (300 שניות) על השעון. ישנן מכוניות שרק הפירוק לוקח 20 דקות ואף יותר...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

800 שקל רק על האלטרנטור, בלי המנורות בדש בורד..

והוא אמר שזה ים של עבודה פירוק של הדשבורד, ואני קראתי מה שאיציק כתב שפירוק דש בורד של 205 זה קלי קלות, אז למה להפציץ אותי במחירים עצומים?? בגלל שאני ילד ?! אני יעשה את זה עם אבא שלי, או שאני יחכה שיגיע הספר של היינס ויעשה את זה לבד, לא צריך שישחטו אותי בגלל שיש לי אוטו בכזה גיל צעיר..

*עכשיו נודע לי, שעל העבודה של האלטרנטור (שבכלל לא צריך להחליף, אבל הוא כן רוצה להחליף..) ולהחליף מנורה בדש בורד ומנורה אחת בפנסים מקדימה, הוא רוצה 1500 שקל..

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...