Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקדם גרר

Gilad M
שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במגזין אוטו האחרון ניתקלתי במונח הזה.

שאלה לי אל מביני המכניקה.

מה זה מקדם גרר???

קיבלתי יותר מדי תשובות מיותר מידי אנשים אז מי שלא יודע שלא יבלבל... :D

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדם הגרר הוא ההתנגדות שיוצר הרכב עם האויר.

ככל שצורת הרכב יותר אוירודינמית כך מקדם הגרר נמוך יותר, למשל במכוניות ספורט

ולהיפך, ככל שצורת הרכב פחות אוירודינמית כך מקדם הגרר גבוה יותר, כמו למשל ג'יפים ורכבים גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומהו מקדם בכלל? מצדובר באיזה מספר שמכיל בתוכו את השפעת כלהה קריטריונים של צורת הרכב על אותה התנגדות.

התנגדות האויר אינה קבועה וגדלה ככל שהמהירות עולה. אותו מקדם הוא בעצם מספר שמבטא את השפעת צורת הרכב על התנגדות האויר, והכפלה שלו במהירות תתן את ההתנגדות.

על רגל אחת.

exactly :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נכניס גם את הרגל השניה.

מכוניות ספורט אין כזה מקדם גרר נמוך כי הם צרכים להדביק את הרכב לכביש במהירויות גבוהות.

לדוגמה אודי TT.היו צריכים להוסיף ספויילר מאחור בשביל שהאוטו יפסיק לעוף מהכביש.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדם הגרר הוא ההתנגדות שיוצר הרכב עם האויר.

ככל שצורת הרכב יותר אוירודינמית כך מקדם הגרר נמוך יותר, למשל במכוניות ספורט

ולהיפך, ככל שצורת הרכב פחות אוירודינמית כך מקדם הגרר גבוה יותר, כמו למשל ג'יפים ורכבים גדולים.

טוב לדעת...

אני דווקא הייתי הרבה בענין של בניית טיסנים והפיזיקה שלהם ולא היה לנו מונח מוגדר.

אולי יש את המונח הזה גם בטיסנים ואני לא ידעתי :(

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזה צורה יש את מקדם הגרר הגבוה ביותר ( 1.0 ) ???

טנק מרכבה ???

:roflmao::hihi:

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, אין שום עצם במציאות עם מקדם גרר של 1.0. המשמעות של מקדם גרר 1 הוא שאי אפשר בכלל להזיז את העצם.

ושוב, ייתכן שאני טועה....

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, אין שום עצם במציאות עם מקדם גרר של 1.0. המשמעות של מקדם גרר 1 הוא שאי אפשר בכלל להזיז את העצם.

אני חושש שאתה טועה, למספר 1 אין שום משמעות מיוחדת בהקשר זה, אם אני לא טועה למשאיות יש מקדם גרר 1 בערך. בהחלט יכול להיות גם יותר מ- 1.

התנגדות אוירודינמית לתנועה מחושבת כך:

שטח הפנים של הגוף, כפול מקדם הגרר, כפול מהירות בריבוע.

שטח הפנים שוא השטח שניצב לתנועה, כלומר עבור מכונית זה השטח של החלק הקדמי של הרכב (חזית, שמשה קדמית וכו').

מקדם הגרר הוא גודל שנמדד בצורה אמפירית, כלומר בניסויים במנהרת רוח, ולא מחושב באופן ישיר (אלא רק בצורה מקורבת). הוא תלוי בעיקר בצורת הרכב, אבל יכול להיות מושפע גם מהגימור של חלקי הפח, הזכוכית וכו'.

מהנוסחא רואים למשל שרכב קטן עם מקדם גרר גבוה, יכול להיות יעיל יותר מבחינה אוירודינמית מרכב גדול בעל מקדם גרר נמוך.

אגב, המונח הזה קיים גם בתעופה ולמעשה הגיע משם, יחד עם עוד הרבה מונחים דומים, כמו מקדם עילוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז טעיתי....

חיים, נשמח לתגובתך בשרשור על "קרבורטור או הזרקה". יש שם אי בהירות לגבי מהות היחס 1:14.7.

כמו כן, ראית את השרשור על הספויילר? עלתה שם טענה שנראית לי שגויה שספוילר משפר את צריכת הדלק....

שבת שלום!! :D

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז טעיתי....

חיים, נשמח לתגובתך בשרשור על "קרבורטור או הזרקה". יש שם אי בהירות לגבי מהות היחס 1:14.7.

כמו כן, ראית את השרשור על הספויילר? עלתה שם טענה שנראית לי שגויה שספוילר משפר את צריכת הדלק....

שבת שלום !

קראתי את שרשור ההזרקה/קרבורטור והמסקנה האחרונה שלך אכן נכונה - יחס מסות. אני אגיב גם שם.

ספויילר כמובן לא יכול ולא אמור לשפר את צריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז טעיתי....

שבת שלום !

קראתי את שרשור ההזרקה/קרבורטור והמסקנה האחרונה שלך אכן נכונה - יחס מסות. אני אגיב גם שם.

ספויילר כמובן לא יכול ולא אמור לשפר את צריכת הדלק.

חיים, מה קורה ???

שנים לא שומעים ממך !!! רק אתמול שאלתי את איציק אם הוא יודע לאן נעלמת . . .

מה קורה עם האלפא ???

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים, מה קורה ???

שנים לא שומעים ממך !!! רק אתמול שאלתי את איציק אם הוא יודע לאן נעלמת . . .

מה קורה עם האלפא ???

שלום לכולם.

אני חי וקיים ובהאזנה לפורום, השמועות על העלמותי היו מוקדמות. לא היה לי הרבה זמן להגיב לאחרונה.

האלפא בסטאטוס מתלבט. תמכר במחיר המתאים, ואם לא, תאופסן לשיפוץ מאוחר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושש שאתה טועה, למספר 1 אין שום משמעות מיוחדת בהקשר זה, אם אני לא טועה למשאיות יש מקדם גרר 1 בערך. בהחלט יכול להיות גם יותר מ- 1.

התנגדות אוירודינמית לתנועה מחושבת כך:

שטח הפנים של הגוף, כפול מקדם הגרר, כפול מהירות בריבוע.

שטח הפנים שוא השטח שניצב לתנועה, כלומר עבור מכונית זה השטח של החלק הקדמי של הרכב (חזית, שמשה קדמית וכו').

מקדם הגרר הוא גודל שנמדד בצורה אמפירית, כלומר בניסויים במנהרת רוח, ולא מחושב באופן ישיר (אלא רק בצורה מקורבת). הוא תלוי בעיקר בצורת הרכב, אבל יכול להיות מושפע גם מהגימור של חלקי הפח, הזכוכית וכו'.

מהנוסחא רואים למשל שרכב קטן עם מקדם גרר גבוה, יכול להיות יעיל יותר מבחינה אוירודינמית מרכב גדול בעל מקדם גרר נמוך.

אגב, המונח הזה קיים גם בתעופה ולמעשה הגיע משם, יחד עם עוד הרבה מונחים דומים, כמו מקדם עילוי.

אני מסכים עם חיים לחלוטין בענין מקדם הגרר ורציתי להוסיף למען ההבהרה:

גרר : כח הפועל בכוון הפוך מכוון התנועה (=קדימה /אחורה)

עילוי: כח הפועל כנגד כח הכובד של כדור הארץ (=למעלה /למטה)

המטרה של הספוילר היא להתנגד לכח העילוי ולהשאיר את המכונית מחוברת לכביש. הוא איננו תורם דבר להורדת מקדם הגרר.

אם נתעמק יותר בנושא מקדם הגרר (למי שיש כח) , הוא נובע רק באופן חלקי מהצורה הפיזיקלית של האוטו ויותר מהצורה של שכבת המעבר המקיפה אותו. כאשר האוטו (או חפץ כלשהו) נע באויר , יש אזור מעבר של זרימת אויר בין פני השטח של האוטו והאויר סביב,המסודר בשכבות בעלות מהירות שונה. זרימה יעילה נקראת זרימה למינרית (שכבתית) בעוד שזרימה בלתי יעילה נקראת טורבולנטית (מערבולתית) כי השכבות מתערבלות זו בזו ומגדילות את הגרר ואת ההתנגדות להתקדמות. זו אחת מהסיבות מדוע לא ניתן לחשב על הנייר את הגרר של חפץ ודרושים ניסויים במנהרת רוח.

לענין הזרקת הדלק אינני מסכים עמך חיים - ראה תשובתי בשרשור ההוא.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...