Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף 1.6 אוטומטית מול גולף 2.0 גיר רגיל - דילמה !

סנופקין
שימו לב! השרשור הזה בן 6861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כחודש קניתי במחיר מחירון (59,000) גולף 1.6 אוטומטית שנת 2000 במצב מעולה.

לאוטו אין עבר של תאונות, אין שריטות, חבטות או שאר מיני מפגעים - ואת הטיפולים הקבועים הוא עבר בסוכנות צ'מפיון.

לפני כשבועיים, חבר טוב שלי קנה גם גולף (שאומנם חיצונית זהה לשלי בדיוק), אך לה יש גיר רגיל ונפח מנוע 2.0, כאשר הוא רכש אותה במחיר מחירון, שהלא הוא 60,000 ש"ח. 1000 שקלים הבדל.

מהיום בו הוא הודיע לי על הרכש החדש שלו,

התחושה של "יצאתי פראיר" לא מפסיקה לנקר בי.

גיר רגיל, מנוע חזק יותר, תצרוכת דלק נמוכה וכמובן - "ספורטיביות" הרבה יותר גבוהה משלי,

בהבדל של 1000 שקלים בלבד הם יתרונות עצומים. לפחות בעיני.

הייתי רוצה לשמוע מכם את הדעה על העניין,

האם באמת ישנם הבדלים קריטיים בין שני הדגמים, ומה הייתם מייעצים לעשות במקומי ?

(אינני יכול לשקר ולומר שהמחשבה על מכירה\החלפה בדגם 2.0 ידני אינה עוברת בראשי, ואני מניח שהייתי עושה כן אילולא ההורים שלי.)

אני מעוניין לשפר בעתיד את המכונית,

ואני חושב שאולי יהיה יותר הגיוני להוסיף ג'אנטים, בקליות ושאר מיני ירקות לאוטו שקצת יותר יתאים להגדרה.

בתקווה לתגובות עינייניות ומאירות עינים,

ובברכת יום נהדר,

סנופקין.:-)

(אגב, לא ידעתי אם למקם את האשכול בפורום הזה או בפורום של מכירה. אם המיקום אינו לעניין, אני מתנצל מראש.)

KYD
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. סוף מעשה במחשבה תחילה - יכולת לערוך סקר שוק מקיף והשוואה במחירון בטרם רכשת, במקום לבכות אחרי.

2. יתכן ויש הפרש במחירי הרישוי והביטוח, כך שההפרש בפועל שונה מאלף שקלים, ואולי לא "יצאת פרייר".

3. בקליות אינן שיפור, ולפעמים כיעור. (ויתכן שאינן חוקיות)

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יקרה אם תקנה גולף 2.0 וחבר שלך יחליף לגולף V6 ? תחליף שוב ?

דרך אגב, גם הגולף 1.6 וגם ה-2.0 ממש לא ספורטיביות.

ולמה קנית רכב אוטומטי ?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדל של 1K ש"ח הוא בין דגם 1.6 אוטו' לבין 2.0 ידני.

והבדל בין 1.6 אוטו' ל-2.0 אוטו' הוא "קצת" יותר מ-1K שקל,אז קח את זה בפרופורציות.

לגבי הספורטיביות של דגמים הנ"ל: לא 1.6 ולא 2.0 (אפילו לא V5) אינם דגמים ספורטיביים של גולף,ולא תוכל להפוך את שלך לאחת כזאת.

ערב טוב.

עם ההיכרות שלי עם הסיוויק (בניד פור ספיד) הייתי אומר שזה אוטו לא רע גם לסיבובים :wink:.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדשא של השכן ירוק יותר.

אם אתה מרוצה מהאוטו, אז מה אכפת לך...

חוץ מזה, לא בדקת? לא עשית השוואות לפני שקנית רכב?

חוץ מהאלף שקל האלה תיהיה לך תוספת לשלם לביטוח ולדלק.

אם אתה רוצה ידנית אז למה קנית אוטומטית?

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של גולף 2.0 (שמורה בקנאות), שנת 2001 ידנית אני יכול להגיד ש:

א. היא לא ספורטיבית, היא בערך ספורטיבית כמו כל רכב משפחתי אחר עם גיר ידני (דהיינו - אולי תזנק מעמידה יותר מהר מגולף 2.0 אוטו', אבל כשיבוא רכב ספורטיבי אחר, או בכלל רכב יותר קליל הוא ישאיר אותך מאחור).

ב. היא בולעת, דלק כמובן.

ג. כיף חיים של אוטו :)

אגב, המחיר שנקבת 60K, מתייחס לג'נריישן\קומפורטליין? או רגילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להשוות!!

מנוע 2000 ידני זה תענוג לנהיגה, נסיעה ללא מאמץ.

1600 אוטומט זה עוד אוטו טיפוסי. :lol::lol:

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיצה הכי טובה שאני יכול לתת לך זה:

אם אתה מחפש נהיגה ספורטיבית אז אכן, תמכור את הגולף האוטומטית שלך ותעבור לידנית שתתן לך הנאה אמיתית....

106GTI למשל....

גם חבר שלך עם הגולף 2000 יסתכל עליך בקנאה - מאחור כמובן...

:twisted:

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי משפר גולף 1.6. מדובר ברכב איטי למדי עם גיר אוטומטי, לפני שיפורים. אין שיפורים במחירים שפויים שיעזרו לו במיוחד. אם אתה רוצה יותר כוח, עדיף לך למכור אותו ולרכוש אחת ידנית, או 2.0 ידנית. בנוסף נסה אז למצוא רכב מאובזר יותר שמגיע עם ג'אנטים, ואולי גם גג (גרסת ג'נורשיין למשל) אם כי אין לי מושג מה מכירה אולי היא חורגת מהתקציב שלך.

השאלה מה אתה מחפש ברכב, אולי גולף זה לא הרכב היחידי שיכול להתאים לך. ואולי גולף 1.6 כן מתאימה לצרכים שלך. קח בחשבון שהיא לא מהירה, אל תנסה לשפר אותה.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעייה, טוב לך עם מה שקנית, אתה מרוצה אבל בגלל שהחבר קנה את אותו הרכב אך יותר חזק\מהיר...זאת הבעייה?!

ההבדל הין 1.6 אוטו לבין 2.0 גיר רגיל הוא בהחלט הבדל גדול .

אבל אם כבר אז יש גם את ה 3.0 VR6 *** עריכה - ל-V6 רק 2.8 ליטרים ***ואז בכלל תשאיר לחבר שלך עשן...

עצתי לך, תישאר עם מה שיש לך,יש לך רכב טוב,תמיד יהיה משהו יותר טוב, גם במחיר ששילמת, אם היית יורד כמה שנים היית יכול לרכוש רכב הרבה יותר חזק, הכל עניין של התפשרות, לך יש אוטומטי = יתרון בפקקים, לו יש ידני = הוא אוכל קש בפקקים.

הכל עניין של התפשרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לחלק מקודמיי שבחרו להתייחס דווקא לתפל (רשמת "ספורטיביות" במרכאות ומשום מה כבר עברנו לדבר על נהיגה ספורטיבית ו 106GTI) אני חושב שכדאי להתמקד בעיקר:

אם אתה מחפש משפחתית זריזה, ללא ספק העיסקה שעשית לא מתאימה לך. ה 1.6 אוטו' לא מתאימה להגדרה של מכונית זריזה ואין מה להשוותה ל 2.0 ידנית (הבדלים של שמיים וארץ).

כפי שכבר נאמר, סוף מעשה במחשבה תחילה. תהנה מהאוטו שיש לך כרגע ואם המחשבה ממש מנקרת ואתה לא מוכן להמשיך עם ה 1.6 אוטו', תמכור ותקנה 2.0 ידנית (אני לא יודע אם יש הרבה אבל שווה לבצע סקר שוק ולראות כמה מוצעות למכירה כל שבוע). ה 2.0 ידנית מתאימה בהחלט להגדרה של משפחתית זריזה (וזה בעיקר מה שמתאים לרוב האוכלוסיה שמחפשת מכונית משפחתית עם מעט פלפל).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכבר נאמר, סוף מעשה במחשבה תחילה. תהנה מהאוטו שיש לך כרגע ואם המחשבה ממש מנקרת ואתה לא מוכן להמשיך עם ה 1.6 אוטו', תמכור ותקנה 2.0 ידנית (אני לא יודע אם יש הרבה אבל שווה לבצע סקר שוק ולראות כמה מוצעות למכירה כל שבוע). ה 2.0 ידנית מתאימה בהחלט להגדרה של משפחתית זריזה (וזה בעיקר מה שמתאים לרוב האוכלוסיה שמחפשת מכונית משפחתית עם מעט פלפל).

איציק

למצוא גולף 2.0 ידנית, קצת יותר קשה מלמצוא 1.6 אוטומטית, כמו"כ לא ברור בכלל אם ידידנו יצליח למכור את מכוניתו במחיר המחירון.

אם כבר, אז:

1) ההתלבטות (מבחינת ביצועים) היתה צריכה להיות בין 1.6 ידני ל-2.0 אוטו'

2) למצוא V5 ידנית יהיה יותר קל (וגם תוציא לחבר שלך את העיניים) :roll:

3) וברצינות....קנית, המכונית מניעה ונוסעת - אל תסתכל מסביב ופשוט תהנה ממה שיש...

(אלא אם אתה רוצה להחליף 13 מכוניות בשנתיים, יש לי שכן שנהנה מזה מאד)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3) וברצינות....קנית, המכונית מניעה ונוסעת - אל תסתכל מסביב ופשוט תהנה ממה שיש...

(אלא אם אתה רוצה להחליף 13 מכוניות בשנתיים, יש לי שכן שנהנה מזה מאד)

מהשכן שלך אומנם אני לא אקח דוגמא,

אבל ממך כן. אפשר לומר שעם הסעיף השלישי שלך אני מסכים במאה אחוז.

יש לי מכונית מאוד טובה,

אני מאוד נהנה ממנה (במיוחד בהתחשב בעובדה שאני לא מתכוון לעשות מרוצים סטייל "מהיר ועצבני".)

ואני השלמתי עם הבחירה שלי. אני עומד מאחוריה ושלם איתה עכשיו.

במיוחד אחרי שגיליתי שהגולף 2.0 של חבר שלי היא, בלשון המעטה - טחונה וגמורה.

תודה לכולם !

סנופקין.

KYD
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהיא טחונה? דש בורד סדוק? או מנוע נשפך?

בכל מקרה,אני לא רוצה לבאס אותך.

אבל גולף 1600 אוטומטית נמכרת בפחות ממחירון. בזמנו שאני חיפשתי היא הייתה נמכרת ב 3000 פחות רוב המודעות.

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...