Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אספנות/ישן כ-רכב ראשון לנער שכמותי, זה בסדר? (מישהו הקפיץ את השרשור אחרי 3 שנים)

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 5692 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כך, נתחיל בברכת שלום לכל באי הודעה זו:

שלום לכם חברי הפורום ואוהבי הגרוטאות.:wave2:

קצת על הכותב:

שמי ניר סבירסקי, אני בן 17.9, ואני חובב רכבים ישנים (בערך). סיימתי י"ב השנה, ואני גר בקרית ים שבאיזור הצפון לאילו מכם שלא מכירים. אני רושם בפורום כבר מעל לשנה, למרות שרבות מהשאלות שלי אינן מחכימות או חכמות.

אקספוזיציה:

עד אתמול יכולתי רק לחלום על רכב אספנות לשיפוץ, כדי להעביר את זמני הרב בחודשי הקיץ. למרות שתיאורטית היה בידי הממון, לא יכולתי להרשות להתבזבז על ביטוחים, טיפולים ואף פעם לא לקחתי את זה ברצינות מספקת.

אתמול נודע לי כי התקבלתי ללימודי מכללה (לפני צבא), במכללה שנמצאת בעיר כרמיאל. לאחר ששוחחתי עם אמי, היא אמרה שאשהה במעונות הקמפוס בזמן לימודיי. רעיון זה לא מצא חן בעיני ואני מעדיף להמשיך ולהתקיים מההורים בביתי הקט.

המרחק מקרית ים לכרמיאל הוא כ35 ק"מ, משמע כ70 ק"מ הלוך-חזור.

מהלך העלילה:

לאחר חושבים רבים, החלטתי כי מבחינה כספית - של מחירי הביטוח והאחזקה הפורמלית, וכן מבחינת ההעדפות הכלליות שלי, אני עוד לא יודע באם כזה הרשום כאספנות או לא, ומאיזה תוצר ודגם.

אני יודע שלנסיעות בין עירוניות רבות כל כך עדיף לקנות משהו יפני, מודרני וקטן, אך מבחינתי זה לא בא בחשבון. אם אוכל למצוא רכב קלאסי שיסע 20,000 קילומטרים בשנה, אקנה אותו, אשמח איתו, ואקנה לו בית חים. ואם לא, אסע באוטובוסים/מוניות.

תסביך העלילה:

הממון שלי, כשל כל בן עשרה בגילי לא גדול במיוחד. עם מחיר האחזקה השוטפת אצליח להתמודד בעזרת עזרה מההורים/האח, אך לא אוכל להרשות לעצמי רכב משופץ ברמה 1,2 כזה שעולה 40K וסביר להניח יצליח לנוע סכום קילומטרים רב כנדרש. לכן הברירה היחידה שלי היא רכב במחיר סביר, כזה שזול לאחזקה (מבחינת מחיר חלפים), ואמין. זה אולי מה שכולם דורשים בחלומות, אך זה מה שיוצא בפועל מהדרישות והמצב הנתון שלי.

התלבטויות המחבר:

ההתלבטות שלי היא קודם כל בסטטוס הרכב שארכוש,אם ארכוש. באם כזה שרשום במעמד אספנות - אחסוך עלויות ביטוח רבות וכן טסטים, מה שיוזיל את התחזוקה של הרכב. באם כזה שלא רשום במעמד אספנות - לא אחסוך כלום, אך אוכל להגיע למכללה גם אחרי השעה 7 בבוקר.

בנוסף, אני לא ממש מקובע על מותג ודגם רכב מסוים. לאור הדרישות ונתונים אני מגיע לכדי מסקנה כי הרכב העדיף ביותר כרגע הוא החיפושית של וולקוואגן. אני לא יודע הרבה על אמינות של רכבים אחרים ממותגים אחרים, אך על החיפושית אני יודע את המעט שאני לא יודע על השאר.

לסיכום:

אני מצטער שכתבתי הרבה, פשוט הייתי חייב לפרט כדי שתבינו עד כמה זה חשוב לי ואת כל השיקולים שלי. מה שאני בעצם מחפש זה רכב קלאסי, באם רשום כאספנות ובאם לא, כזה שיצליח לענות על בקשותיי ועדיין לעלות מחיר סביר. היש דבר כזה? היכן? מה שמו? ומה הטלפון שלו?

הערות/הבהרות:

מחיר סביר זהו מחיר שהשווי האמיתי של הרכב במצבו (לא כולל נתונים כמו נדירות, פוטנציאל, קהל אוהדים וכד'). ע"ע משוגעים תרדו מהעץ. או ע"ע ברלינה ב140K.

בתודה לכל אלו שקראו את מה שהיה לי לאמר,

מקווה שתוכלו לשכנע אותי לא לוותר, ובכל זאת לקנות רכב ישן.

בהערכה ובליעת רוק,

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה מודע לעובדה שהמשמעות של רכב ישן היא אמינות בינונית ומטה?

צריכת דלק גבוהה יותר?

קושי בהשגת חלקי חילוף?

רמת בטיחות נמוכה?

הרבה עבודה/השקעה/זמן על האוטו?

אגב, המטרה של "רכב אספנות" היא לא בדיוק להוזיל שימוש של רכב יומיומי אלא לא להרוג את מי שמחזיק רכב בתור הובי...

אני הייתי ממליץ לך ללכת על איזה פיאסטה, 87/88, אמינות אינסופית, צריכת דלק נמוכה, חלפים בשפע...

רכב אספנות? רק אם אתה מתכוון לשפץ אותה ולהביא אותה למצב תצוגה.

Ford Taunus GXL 2300 v6 ידנית 1972 - [][ ]O=o=O[ ][]

Ford Fiesta CL 1988

CJ8s 1987 O|||||||O

Ford Focus Estate 2.0 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי צעיר בגילך(לפני כ-15 שנה) קניתי חיפושית שנת 63 גרתי אז ברחובות ולמדתי לימודי הנדסאי בהדסה נעורים(אחרי נתניה).

הרכב עשה את הדרך במשך שנתיים ,באיטיות,עם צריכת דלק גבוהה יחסית וכמובן ללא שום אביזרי נוחות מודרניים(מזגן וכ"ו) אך באמינות מלאה!

לדעתי אם אתה נעול על רכב ישן/מיוחד/אספנות , זו הברירה היחידה שלך(בערך).

לטעמי החיפושיות הישנות (64 ומטה) יותר מעניינות,אך גם השאר יעשו את עבודתן נאמנה...

בהצלחה

ג.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא כ"כ אספנות אבל אני הייתי ממליץ על סובארו מהמודלים של שנות ה-70.

הרכב שלי עם מנוע 1600 75כ"ס במקור. על בודי של כ 700 קילו בערך... צריכת דלק 14 ק"מ לליטר בנהיגה רגועה ו 10 ק"מ לליטר בנהיגה אגרסיבית (ולמרות הגיר האוטומאטי) מהנה מאוד לנהיגה. משאירה מכוניות חדשות רבות מאחור. (מהעבר השני של הגדר קוראים להן סובארו ארנב...).

עבדתי תקופה ברעננה וגרתי ברמלה 43 ק"מ כל כיוון 86 ק"מ ביום ומאוד נהנתי מהנסיעה.

חפש אחת עם גיר רגיל (קשה היום לשפץ את האוטומאטי אם הוא מתקלקל). ותהנה.

משה אזולאי.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מצב אחד: אם אין לך לפחות 10K זמינים - עדיף שתשכח מרכב.
  2. מצד שני: ואם יש לך סכום כזה נזיל (מתחת לבלטות או לחלופין בחשבון בנק) - לך עם הלב! (ותקנה חיפושית!) אחת מודל 73 תהיה מהנה מספיק עם אתה מחפש יופי עם אופי ועלויות אחזה נמוכות. אפשר גם לקנות אחת חבוטה, כל עוד המצב המכאני בסדר, אפשר להסתדר עם פגוש עקום וכיפוף בכנף.
  3. מצד שלישי: אמינות של רכבים כאלה היא טוטו - גם החיפושית הכי אמינה תקרוס ברגע מסוים (בעיקר בימים חמים ומאמץ בעליות). חבל להפסיד לימודים בגלל רכב.
  4. מצד רביעי: לך עם הלב! זה הגיל. אחרי זה, שמתבגרים, קצת מסובך יותר להתמסר לאהבות ילדות רחוקות.

לסיכום:

מסובך? לא רק אתה חושב ככה :mm_cry:

לך עם הלב ותראה שלמרות כל הקשיים, יהיה בסוף בסדר.:wave:

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם אם תיסע עם רכב אספנות המון -תיתקל בבעיות ף אתה יודע אוטו ישן :lol:

כמו כן זמינות חלקים זה סיפור בפני עצמו.

וחשוב לקחת בחשבון שצריך זמן וכסף!!

בהצלחה בכל אופן

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא אמרה שאשהה במעונות הקמפוס בזמן לימודיי. רעיון זה לא מצא חן בעיני ואני מעדיף להמשיך ולהתקיים מההורים בביתי הקט.
רעיון לא רע... צא מהבית, הכר סביבה חדשה, חיי חברה וכו'. לא יודע מה אופי הלימודים, אבל קח בחשבון הכנת תרגילים/לימוד למבחנים עד השעות הקטנות של הלילה. יהיה לך כח לנהוג הביתה לאחר מכן?

אני יודע שלנסיעות בין עירוניות רבות כל כך עדיף לקנות משהו יפני, מודרני וקטן, אך מבחינתי זה לא בא בחשבון. אם אוכל למצוא רכב קלאסי שיסע 20,000 קילומטרים בשנה, אקנה אותו, אשמח איתו, ואקנה לו בית חים. ואם לא, אסע באוטובוסים/מוניות.
לא בהכרח. רנו 21, שתי תקלות בלבד בשנתיים, 85 קילומטר ביום.

הממון שלי, כשל כל בן עשרה בגילי לא גדול במיוחד.
אלף? עשרת אלפים? מאה אלף?

לכן הברירה היחידה שלי היא רכב במחיר סביר
אם לא גנבת את כספך, לא בושה לספר כמה יש לך. יעוץ מדויק צריך להתבסס על נתונים מדויקים.

אוכל להגיע למכללה גם אחרי השעה 7 בבוקר
יתכן ותאלץ להגיע למכללה לפני 7. הגשת תרגיל, לימוד למבחן, חזרה לפני שיעור, קפה עם חברים.

לאור הדרישות ונתונים אני מגיע לכדי מסקנה כי הרכב העדיף ביותר כרגע הוא החיפושית של וולקוואגן
פולקסוואגן. עניין של טעם. לי הספיקה מחצית השעה ע"מ להבין שזה לא רכב בשבילי. כנ"ל סוברו DL. למעשה אני מעדיף חיפושית ע"פ סוברו, לפחות היא מהמדינה הנכונה.

מחיר סביר זהו מחיר שהשווי האמיתי של הרכב במצבו
מחיר סביר של תמונה ישנה על בד מתפורר הוא אפס, אך אם תמצא יצירה אבודה במצב נוראי של ואן-גוך, אתה מליונר.

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל ברוך הבא

לא הבנתי למה אתה מתכוון כשכתבת שאתה "יכול להגיע למכללה גם אחרי 7 בבוקר" ואני חושש שלא הבנת את ההגבלות על רכב אספנות. בין 7-9 אסור לכך לנוע בכביש בכלל! ככה שהברירה שלך היא לצאת לפני 6:30 בבוקר כל יום ע"מ להגיע למכללה לפני 7 בבוקר ולחכות כשעה או שעה וחצי עד תחילת הלימודים... לא קל ידידי,במיוחד לא בחורף. אני מרשה לעצמי לנחש שמדובר במכללת אורט בראודה ואם מדובר במסלול טכנאים/הנדסאים נדמה לי שהלימודים מתחילים בסביבות 8:30... תחסוך בביטוח אך תשלם בשעות שינה...

חיפושית היא אופציה טובה,גם וולוו 144 (דלק :? ) וגם פורד אסקורט.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתלבטות שלי היא קודם כל בסטטוס הרכב שארכוש,אם ארכוש. באם כזה שרשום במעמד אספנות - אחסוך עלויות ביטוח רבות וכן טסטים, מה שיוזיל את התחזוקה של הרכב. באם כזה שלא רשום במעמד אספנות - לא אחסוך כלום, אך אוכל להגיע למכללה גם אחרי השעה 7 בבוקר.

המחבר אכן הבין את משמעות ההגבלות על רכב אספנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר כמה פולקסווגן חיפושית למכירה, אחת עם 6 ספרות בלוחית רישוי ללא אספנות.

במצב חיצוני טוב בחיפה, לבנה.

ואחת צבע תכלת במצב סביר גם כן בחיפה שרשומה כאספנות.

אם תרצה בפרטי או כאן אני יפרסם פרטים.

יונתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר אז חיפושית

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

שאלתך בפורום הנ"ל משולה לאדם שנגמל משתיה חריפה, נכנס לפאב אירי ומבקש מהנוכחים לשכנע אותו להמשיך בגמילה.... עם בפונקציונאליות עסקינן הרי שהפיתרון הנכון עבורך הוא קטנוע מעל 150 CC מהשנתונים האחרונים, דלק, בדיחה. אחזקה, פשוטה. בעיות חניה, אין. ניידות, עשר. תשלם יותר ביטוח אבל תתקזז בו בהוצאות השוטפות, גם מכונית בת מס' שנים תעשה את העבודה רנו טווינגו דהיו אטוס וכל קטנה אחרת לצורך העניין המחיר שתחסוך בקניית רכב אספנות יתגמד בים ההוצאות ותמיד קיימת ההגבלה של שעות הנסיעה סכנת התקעות פקקים וכו לא היית רוצה לאחר למבחן הגמר-להתראות היום במפגש רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

שאלתך בפורום הנ"ל משולה לאדם שנגמל משתיה חריפה, נכנס לפאב אירי ומבקש מהנוכחים לשכנע אותו להמשיך בגמילה.... עם בפונקציונאליות עסקינן הרי שהפיתרון הנכון עבורך הוא קטנוע מעל 150 CC מהשנתונים האחרונים, דלק, בדיחה. אחזקה, פשוטה. בעיות חניה, אין. ניידות, עשר. תשלם יותר ביטוח אבל תתקזז בו בהוצאות השוטפות, גם מכונית בת מס' שנים תעשה את העבודה רנו טווינגו דהיו אטוס וכל קטנה אחרת לצורך העניין המחיר שתחסוך בקניית רכב אספנות יתגמד בים ההוצאות ותמיד קיימת ההגבלה של שעות הנסיעה סכנת התקעות פקקים וכו לא היית רוצה לאחר למבחן הגמר-להתראות היום במפגש רן

מסכים!

ואני מעדיף להמשיך ולהתקיים מההורים בביתי הקט.

לא מסכים.....

תתחלק עם ההורים במיטה זוגית??????

תארגן לך עבודה ותתחיל לחיות.......:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5692 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...