Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגיוס לצה"ל

Citroen_Zx
שימו לב! השרשור הזה בן 6863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה,עומדת בפני דילמה קצת מוסבכת.אני יספר את הסיפור בקצרה.

אני בן 18 וסיימתי ללמוד השנה.כמו שכלום יודעים כיתה יב' זוהי השנה המלחיצה והאחרונהלקראת הגיוס.בערך בנובמבר 2004 התחילו לי כאבי גב..אני לא ימשיך לכל הסיפור...היה שם באלגן אחד גדול..ולבסוף בלישכה,עם כל המסמכים נתנו לי פרופיל חדש שהיה 24.(בלתי כשיר ארעית לשירות ביטחון בצה"ל).כמו שכלום יודעים 24 זהו פרופיל זמני,שאני קיבלתי אותו למשך 4 חודשים ואמרו לי אם עד אז לא משתפר תקבל 21.(פטור קבוע מצה"ל).

עכשיו,לאחר 4 חודשים מאז ביקורי האחרון בלשכת הגיוס,מצבי השתפר וכך הצהיר גם הרופא ולכן קיבלתי 45.

אז הדילמה שעדין לא אמרתי בהקדמה היא הם כדאי לי לשרת בצבא אם פרופיל כזה מפני שעכשיו עם הגב..והם יודעים את זה,אני לא יעשה כלום בצבא..פשוט כלום.אי שואל אם כדאי לשרת מפני שמחר אני יכול לקבל כאבי גב..ללכת לרופא שלי,היא תרשום בהצהרה ואז אוטומטית אני מקבל 21.(מה שיש לי עם הגב זה כרוני ובגלל זה אני אמור שמחר אני פתאום יקבל כאב גב...זה כואב כל הזמן אבל בתדירות שונה ובלל זה אם אני רוצה מחר אני מקבל פטור).

אני יודע שב3 שנים הללו שאני לא יעשה בהם כלום בצבא,ואני לא יעשה משהו שיועיל לי או למשיהו אחר,באזרחי אני יכול להרווחי הרבה כסף בזמן שכזה והכוונות שלי לעתיד זה לימודיים אקדמיים שעמם אני יכול להתחיל גם כן בזמן הזה.

אני יודע מה שאומרים בארץ שבלי צבא אין שום מקום..ומזה בעיקר אני חושש...תיעצו לי מה אתם חושבים,מה אתם מציעים ומה אתם אומרים בכללי.

זה ממש חשוב בשבילי.

תודה לעונים...:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לנסות לשרת .

רוב הסיכויים שתהיה פקיד או תבצע עבודה שאינה פיזית .

גם אתה יכול לתרום לצה"ל .

אם תרגיש שיש לך בעיה ואתה לא יכול להמשיך אז תצא מהצבא .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זוהי בדיוק הנקודה שאני מדבר עליה..מה אני פקיד 3 שנים????זה באמת בזבוז רציני של זמן...3 שנים זו היא לא סתם תקופה..ובלל זה אני מתלבט..

זה שלצאת מהצבא באמצע השירות אני לא רוצה את זה וגם יעשו לי הרבה בעיות בזמן השירות.

כל עוד אתה משרת אתה רכושם הפרטי ובגלל זה אני חושש שאם יום אחד יכאב לי ואני לא יוכל לעשות משהו אף אחד לא ימאין שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה תפקידים מעניינים לבעלי פרופיל 45, שהם לא פקידים או מכיני קפה.

אבל הרבה תלוי במה מעניין אותך.

לדעתי, נסה להתקבל לתפקיד שמעניין אותך ולא מצריך פרופיל גבוה. טכנאי מעבדה, שדר בגלי-צה"ל, פקח טיסה ואלוהים יודע מה בא לך.

אם תראה שאתה מגיע לפקידות, אל תבזבז את הזמן. לצאת מהצבא תמיד אפשר, במיוחד עם רקורד רפואי כמו שלך.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך שירותי ירד לי הפרופיל ל-45 מסיבות רפואיות גם.

לאחר הורדת הפרופיל תפקדתי כקצין קליעה(לא אני לא קצין), רס"פ הכנה לקצונה והשלמה ולבסוף בתפקיד של אחראי נשקייה.

אייני אומר שהתפקידים באו בקלות, כי לפני שהפרופיל ירד לי עוד עשיתי קורס מכ"ים וקצינים, אבל למרות חוסר התאמתי לתפקידים שבצעתי (חוץ מא.נשקייה), הייתי צריך להילחם כדי להגיע אליהם.

יש היום בצבא אנשים מרותקים לכיסא גלגלים.

תעשה חושבים ותראה אם שווה לך להילחם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לעונים,עשיתי כבר הרבה חושבים תאמינו לי.אבל כעיקרון אני חושב שזה משהו שחייב לעבור בחיים,ובמיוחד בארצנו,אבך ההחלטה היא מעצבנת.אתם,כאנשים שעברתם את זה,הרי אתם יודעים שכל דבר קטן זה בעיה להוציא מהם בזמן השרות,נכון??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה תפקידים מעניינים לבעלי פרופיל 45, שהם לא פקידים או מכיני קפה..

פקח טיסה.

בעיקרון פקח טיסה הוא אינו יכול להיות מכיוון וזהו תפקיד לנפלי טייס, אני שהתחלתי בקורס ונפלתי אחרי שישה חודשים מויינתי לתפקיד, אך בגלל רצוני לשרת כלוחם התמיינתי לחטיבת הצנחנים - לבסוף סיימתי את השירות הצבאי שלי ביחידת החבלה (פלחה"ן) צנחנים.

עכשיו, חבר טוב שלי הוא בעל פרופיל 45 (גם משהו בגב, לא זכור לי מה..), ואת שירותו הצבאי עשה במודיעין חיל-הים. יותר מזה לא אפרט על התפקיד, אומנם היה זה תפקיד יבשתי. אך אוכל להגיד לך שהיה לו תפקיד אחד מהמרתקים בצה"ל. וגם לו כאב הגב בתדירויות משתנות, ואני לא זוכר שהוא התלונן על בעיות שעשה לו הצבא בכל הנוגע לכאבים בגב.

"מתחילים בשיא המהירות ומגבירים לאט לאט.."

(קרמבו - מבצע סבתא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון פקח טיסה הוא אינו יכול להיות מכיוון וזהו תפקיד לנפלי טייס, אני שהתחלתי בקורס ונפלתי אחרי שישה חודשים מויינתי לתפקיד, אך בגלל רצוני לשרת כלוחם התמיינתי לחטיבת הצנחנים - לבסוף סיימתי את השירות הצבאי שלי ביחידת החבלה (פלחה"ן) צנחנים.

עכשיו, חבר טוב שלי הוא בעל פרופיל 45 (גם משהו בגב, לא זכור לי מה..), ואת שירותו הצבאי עשה במודיעין חיל-הים. יותר מזה לא אפרט על התפקיד, אומנם היה זה תפקיד יבשתי. אך אוכל להגיד לך שהיה לו תפקיד אחד מהמרתקים בצה"ל. וגם לו כאב הגב בתדירויות משתנות, ואני לא זוכר שהוא התלונן על בעיות שעשה לו הצבא בכל הנוגע לכאבים בגב.

טוב,תודה על העזרה.:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פרופיל 21 ושירתתי כתוכניתן בחיל המודיעין.

יש הרבה תפקידים מעניינים לבעלי פרופיל נמוך - אל דאגה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאתה צודק בקשר לזה...

קרוב משפחה שלי הוא פקח טיסה, וקורס טיס הוא אפילו לא התחיל. למעשה, את השירות שלו בחיל האוויר הוא התחיל בקורס מכונאים.

בכל מקרה, עזוב. יש אלף ואחד תפקידים שווים גם לבעלי פרופיל נמוך. השאלה היא רק מה מעניין את מר ZX, והאם הוא גם יקבל את זה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתגיס. צבא זה לא אופציה . זה חובה. זה חובה לתרום את השלוש שנים האלו בלי שום קשר לאיזה תפקיד תעשה , ובלי קשר לאם הוא מעניין יותר או פחות או תורם יותר או תורם פחות .

יש אין ספור תפקידים שאתה בכלל לא יודע עליהם , ואם הנתונים שלך גבוהים אתה תגיע אליהם . ואם לא גם להיות פקיד זה תרומה . לא רק להיות לוחם בסיירת זה תרומה . כל אחד הוא חוליה קטנה בשרשרת וזה לא רלוונטי איזה חלק אתה.

תתגיס . תעשה את התפקיד שיתנו לך . אם הגב שלך לא יאפשר לך לשבת במשרד ממוזג מול מחשב ( סתם דוגמא לתפקיד כלשהוא ) אז גם באזרחות אתה לא תהיה מסוגל ללמוד לימודים גבוהים וגם לא לעבוד בשום מקום אחר. אז תפסיק לנגן על הקטע של הגב ותתרום את החלק שלך .

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתגיס. צבא זה לא אופציה . זה חובה. זה חובה לתרום את השלוש שנים האלו בלי שום קשר לאיזה תפקיד תעשה , ובלי קשר לאם הוא מעניין יותר או פחות או תורם יותר או תורם פחות .

יש אין ספור תפקידים שאתה בכלל לא יודע עליהם , ואם הנתונים שלך גבוהים אתה תגיע אליהם . ואם לא גם להיות פקיד זה תרומה . לא רק להיות לוחם בסיירת זה תרומה . כל אחד הוא חוליה קטנה בשרשרת וזה לא רלוונטי איזה חלק אתה.

תתגיס . תעשה את התפקיד שיתנו לך . אם הגב שלך לא יאפשר לך לשבת במשרד ממוזג מול מחשב ( סתם דוגמא לתפקיד כלשהוא ) אז גם באזרחות אתה לא תהיה מסוגל ללמוד לימודים גבוהים וגם לא לעבוד בשום מקום אחר. אז תפסיק לנגן על הקטע של הגב ותתרום את החלק שלך .

אני עוקב פה אחרי ההודעות שלך ורואה שאתה אלוף בלתת עצות ופקודות ,מה כבודו עשה בצבא?

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אלוף . אם כבר סמל ראשון.

ואין קשר בין הדעות והעצות שלי לבין מה שעשיתי בצבא.

ובכל זאת , בצבא הייתי ביחמ"מ.

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת בדיוק "תפסיק לנגן את הקטע שלך"...מי נותן לך זכות לדבר ככה.הלוואי והיה לי באמת רק קטע שהייתי מנגן אותו,רק חבל עם הדלקת פרקים שיש לי!!!!:?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...