Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי הגדישה נכנסת לפעולה במנוע 1.8T של VW ?

Sefi
שימו לב! השרשור הזה בן 6841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, כפי שכתוב לי בחתימה יש ברשותי סיאט איביזה 1.8T מנוע של VW כמובן. אין לי מד חום שמן מנוע באוטו. לאחר כמה זמן נסיעה אפשר התחיל לגדוש בלי להרוס את הטורבו סתם ? האם מד חום מי-הקירור הוא מדד לחום שמן מנוע ?

או אולי נשאל את זה אחרת, כאשר מד החום מי הקירור מגיע ל 90 מעלות (טמפרטורת העבודה בעצם) אפשרי להתחיל לגדוש, או לחכות ?

סיאט איביזה FR טורבו 2005 צהובה 8-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגדש שלך נכנס ב1900 סל"ד נדמה לי (אם זה כמו אצלי) סתכל בנתונים של האוטו - איפה שהשיא מומנט של האוטו שלך, שם בדיוק המגדש נכנס

בגדול שמן מתחמם מעט מאוד זמן אחרי המים, כך שהשעון שלך מגיע ל90 מעלות, חכה עוד 30-60 שניות ויאללה בלאגן....:D

כמובן לפני הכיבוי לנסוע כמה דקות אחרונות רגוע כמה שאפשר, ולעמוד בסרק 30-60 שניות לפני הדימום לטובת צינון השמן\הורדת סל"ד הטורבינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עתיד החאפר (פעם נוספת, האם מסתמן הרגל? :-P:lol:) התכוון לומר שב-1900 סל"ד ניתן להגיע לגדישה מלאה.

מגדש טורבו הוא לא חלק שתלוי בסל"ד אלא בעומס.

ניתן לנהוג גם ב-6000 סל"ד בלי לגדוש אפילו מאית באר, ובעומס גבוה, שנאמר, רגל ימין כבדה מאוד מסיבובי סרק, תתחיל לייצר גדישה כבר מסל"ד נמוך מאוד, אפילו פחות מ-1500 סל"ד, רק מה - לא גדישה מלאה.

כמות גז הפליטה הזורם בסל"ד נמוך כ"כ לא מספיקה כדי לייצר גדישה מלאה.

התשובה לשאלה שלך היא, סע כמה דקות רגוע, תן לשמן להגיע לטמפ' העבודה וללחץ שלו ויאללה לעסק.

לגבי כיבוי, כדאי מאוד לנהוג רגוע ביותר בכמה דקות האחרונות של נסיעה חזקה, הכי טוב זה לסוע בסל"ד נמוך בלי להגיע לעומס של גדישה (שיוט), האויר הזורם מקרר את המנוע, המים והשמן הזורם בטורבינה.

אם נסעת ממש רגוע ב-4-5 דקות האחרונות של הנסיעה, אין שום צורך לחכות אפילו שניה לפני הכיבוי של המנוע, את מירב הקירור כבר עשית, עמידה במקום לא עושה שום דבר טוב כי אתה לא מזרים אויר על הרדיאטור ו/או קולר השמן אם ישנו... סתם Heat soaking.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי מוטי, אני מצטייר כחאפר אחוש שלוקי - וזה בגללך !!!

מעכשיו במקום "עתיד החפר" : עתיד המכונאי המהולל צדק פעם נוספת - אני רק אוסיף ש******

ככה צריכה להראות הודעה שלך מוטי :D:D:D:D:D:D:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיביזות במקורי הוא ניכנס בסביבות 2400 טור

בקשר לכמה דקות לחכות תחכה שהחום מנוע היה סביר אחרי 5 דקות אמור להיות בסדר

מיכאל.

:twisted:מי שלא גודש לא נוסע :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול שמן מתחמם מעט מאוד זמן אחרי המים, כך שהשעון שלך מגיע ל90 מעלות, חכה עוד 30-60 שניות ויאללה בלאגן....:D

למיטב זכרוני ממה ש GUY רשם בתקופה שהיתה לו אימפרזה GT עם שעון חום לשמן מנוע, לוקח לשמן להגיע לטמפ' עבודה של 80-90 מעלות באיזור ה 8-10 דקות נסיעה רגועה (מרגע ההתנעה).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד בזה ?

דווקא מוטי פה באחד השרשורים אמר שהחום שמן והחום מים כמעט זהים ו"רצים" כמעט יחד...אז ? לדעתי אין הכרחיות להביא את השמן למצב מירבי, גם בM3 שיש את המנורות בסל"ד שמראות איפה המנתק שלך בהתאם לחום שמן....גם שם זה לא נמצא על מינימום ורק בטמפרטורת עבודה עובר למקסימום...העליה היא בהדרגתיות.....אני לא אומר לצאת מהחניה על המנתק...אבל אין מניעה אחרי 4-5 דקות למשוך לכיוון ה4 וחצי 5 אלף סל"ד (שלחלק מאיתנו יש כבר מספיק כח בסל"ד הזה) ולחקות עוד שתיים שלוש דקות לרוץ למנתק (אם רוצים כמובן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...