Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוחים

Sonata
שימו לב! השרשור הזה בן 6868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וסליחה אם כבר יש כזה אשקול חיפשתי ולא מצאתי כלום.

הרבה אנשים הסבירו לי מה זה ביטוח חובה ומקיף וכל אחד אומר משהו אחר.

אז אחת ולתמיד אני רוצה הסבר נורמלי מה זה ביטוח חובה/מקיף.

-האם השם של הנוסע באוטו חייב להיות רשום בחברה או לא?

-האם סתם אדם מהרחוב (כמובן בעל רשיון) יכול לנהוג באוטו והביטוח יהיה תקף בשבילו?

-עד איזה גיל אני נחשב נהג צעיר?

תודה רבה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיייייייייייייייייייייייייייייייייי זה כמו שתבקש שייציינו לך את שמות כל הכוכבים בגלקסיה שלנו.

יש המון סוגי ביטוחים אני ייתן לך את ההכי בסיסיים:

1. ביטוח חובה - תקף על כל נהג הנוהג בהסכמת בעל הפוליסה ובעל רישיון נהיגה לרכב המדובר.

2. ביטוח צעיר - ביטוח לנהגים עד גיל 21 או 24 לא זטוכר בידיוק, שכל מי שמוציא נהיגה ומתחת לגיל הזה צריך להוציא ביטוח נהג צעיר על מנת שהביטוחים הכללוים באוטו יחלו עלי.

3. ביטוח צד ג' - ביטוח כשברגע שאתה עובר תאונה (באשמתך) הנזקים לסביבה ולמכוניות ימומנו ע"י הביטוח שלך ולא מכספך האישי.

4. ביטוח מקיף - ביטוח שממולץ למכוניות במחירים 20+ הוא כולל גם ביטח נגד גנבות שחתות, ואם אתה עושה תאונה באשמתך הביטוח ישלם לך על התיקון רכב שלך (בהשתתפות עצמית כמובן) וגם לרכב/הסביבה שפגעת.

5. ביטוח מערכת - ביטוח על המערכת שיש לך באוטו (עולה כ10% משווי המערכת) ואני מתכוון רק אם גונבים לך את המערכת.

חשוב לציין שגם בביטוח מקיף וצד ג' אם לא נעשה ביטוח צעיר על הרכב המדובה, נהג צעיר לא יורשה לנהוג בו (למרות שיש מקיף/צד ג').

*ביטוח המקיף כולל לרוב גם ביטוח גרירה- אם נתקעת עם הרכב הביטווח משלםפ לך על גרירה למוסך.

גם אני התחתנתי עם הקליאו ספורט שלי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח חובה הוא כשמו כן הוא,חובה על כל רכב שעל הכביש שיהיה לו את הביטוח הזה,הוא מכסה הן את בעל הפוליסה והן נפגעים אחרים בנזקי גוף ורכוש שנגרמו כתוצאה מהרכב.

ביטוח צד ג' הוא ביטוח אשר מכסה את הנזק שרכבך גרם לרכב אחר במקרה של תאונה,ביטוח זה לא מכסה את הנזק שנגרם לרכבך(אידיאלי לרכבים זולים)

ביטוח מקיף כולל בתוכו צד ג',ובנוסף במקרה של תאונה/גניבה הביטוח מכסה את הנזק שנגרם גם לרכבך.

ישנם כל מיני פוליסות שונות בקשר לשאלה האם שמך צריך להופיע בתעודת הביטוח-ישנו ביטוח לכל נהג והוא היקר ביותר וישנה פוליסה לאנשים מוגדרים בפוליסה עצמה-במקרה כזה באם גרמת לנזק ואינך רשום הביטוח לא יכסה את הנזק והאחריות תיפול על כתפיך.

לגבי ביטוח חובה הוא תקף כעיקרון לכל נהג,שקיבל רשות מבעל הרכב לנהוג בו,אבל במידה ואתה נוהג ברכב בדרך קבע(רכב של ההורים) צריך להכליל גם אותך בפוליסה-מייקר את העניין במידה והינך נהג צעיר,אבל שווה עוגמת נפש והתנערות של חברת הביטוח מאוחר יותר.

(במידה ואתה נוהג ברכב של חבר לדוגמה גם אם ביטוח החובה מכסה אותך תאמין לי, אתה לא רוצה לנהוג ברכב במידה וביטוח הצד ג'/מקיף הוא לא לכל נהג, משמע לא כולל אותך)

לגבי ההגדרה של נהג צעיר זה הולך כך ברוב המקרים(מהיקר ביותר לזול ביותר)

נהג חדש עד שנה רישיון

נהג צעיר עד גיל 21

נהג צעיר עד גיל 24

נהג מעל גיל 24,אשר יש ברשותו רישיון לתקופה שמעל שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה! מאוד עזרתה

יש לי עוד שאלה קטנה

יותר זול יהיה לעשות ביטוח מקיף לכל נהג מאשר לשות ביטוח מקיף ל10 נהגים מסויימים נכון?

(סתם זרקתי מספר הבנתה את הכוונה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יסכם בקצרה

ביטוח חובה- מבטח נגד פגיעות גוף

כל שאר הביטוחים שרשמו לך מבטחים אותך מפגיעות רכוש

ובזמן שזה לא חוקי לינסוע בלי ביטוח חובה, אם יש לך מספיק כסף אז אתה לא חייב לעשותב ביטוחים על הרכוש

עכשיו לי יש שאלה ברשותכם: אמרתם שאם בעל הפוליסה מרשה לי לנהוג ברכב אז מותר לי (כמובן לא בהגזמה),

אז האם הוא אמור ליהיות נוכח לידי במקרה הצורך כדי ש''יאשר'' לי

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יסכם בקצרה

ביטוח חובה- מבטח נגד פגיעות גוף

כל שאר הביטוחים שרשמו לך מבטחים אותך מפגיעות רכוש

ובזמן שזה לא חוקי לינסוע בלי ביטוח חובה, אם יש לך מספיק כסף אז אתה לא חייב לעשותב ביטוחים על הרכוש

עכשיו לי יש שאלה ברשותכם: אמרתם שאם בעל הפוליסה מרשה לי לנהוג ברכב אז מותר לי (כמובן לא בהגזמה),

אז האם הוא אמור ליהיות נוכח לידי במקרה הצורך כדי ש''יאשר'' לי

לא מספיק שכשיצרו איתו קשר אז הוא יאשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום קיבלתי את תעודת הביטוח החדשה עם התוספת ששילמו עליי (נהג צעיר) והיא והקודמת נראות בדיוק!! אותו דבר. אז השוטר יכול להבדיל אם אני כלול בביטוח או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר לא יכול להבדיל ולכן הוא גם לא יכול לדעת אם יש לך ביטוח חובה או לא (מעיון בתעודת הביטוח)...

אבל, אם חס וחלילה תהייה תאונה אז כדאי מאוד שיהיה ביטוח לנהג צעיר כי אז הכל יתגלה... זה לא נועד כדי להראות לשוטר אלא לטובתך האישית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ברור תיכננתי ליסוע בלי ביטוח חובה לצעיר רק עם ההורים באוטו השני ואם חס וחלילה תהיה תאונה אפשר להגיד שהם נהגו...

השאלה אם השוטר יכול לעשות בירורים ולהתקשר ובלה בלה בלה אם הוא עוצר אותנו ומבקש תפסים...

אז אין מצב שהוא מגלה שאין בביטוח שלנו תוספת של נהג צעיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אתה סתם מסתבך בשביל כמה מאות שקלים,חבל.

מה הפירוש שאם תעשה תאונה אז אפשר לומר שההורים נהגו???

אתה חושב שבכל מקרה זה ככה אני שמעתי על כמה מקרים של עוד חכמולוגים כמוך שבסוף אכלו אותה,אם אתה פוגע במישהו אחרי שתי שניות הוא יוצא אליך כולו עצבני אתה חושב שהוא יגיד לך:"בסדר מאמי אני אגיד שההורים שלך נהגו" תגיד תודה שהוא לא יתן לך שתי סטירות.

ומה יהיה כאשר לא תנהג עם ההורים?

בקיצור תוסיף את עצמך גם לפוליסת ביטוח הרכב השני או שפשוט לא תנהג עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...