Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא לקבל עצבים?!

גלעד 106 ראלי
שימו לב! השרשור הזה בן 7666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הלכתי לקנות חלקים לטיפול ה-10K המתקרב עלי ל"טובה".

הלכתי לחנות חלפים ולצערי הצלחתי רק להשיג שמן 10W40 של ליקוויד מולי ופלאגים 3 נק' של BERU.

פילטר שמן לא היה מקורי וכך גם פילטר דלק. שמן הבלמים היה DOT3 (חרא)

ונוזל הבלמים היה 80W90 (לא מספק).

אז נסעתי למוסך מורשה פיז'ו ששם מכירים אותי כבר שנים וביקשתי לדעת כמה תעלה לי העבודה ללא החלקים,אשת בעל המוסך שהיא פקידה עלק שם אומרת לי "280 שקל"

אני בהלם ושואל אותה מאיפה המחיר המטורף הזה?

והיא מתחילה לזיין לי את השכל ומנסה למכור לי שטיקים,אז שאלתי אותה כמה יעלה לי להחליף רק שמן בלמים ושמן גיר (עבודה של חצי שעה) והיא עוד פעם מפגיזה אותי

"110 שקל" ואני מצידי לא נשאר חייב וטוען שאני לא מוכן לשלם על חצי שעה סכום כזה.

לבסוף הבנתי שאין עם מי לדבר והמוסך המורשה הזה סתם מנסה להוציא ממני את המיץ וביקשתי לקנות את החלקים הנותרים(פילטר שמן,פילטר דלק,שמן בלמים ושמן גיר).

בא בעל המוסך ואומר לי שהוא לא מוכן למכור לי את החלקים כי אני לא רוצה לטפל אצלו,

ישר קיבלתי עצבים והתחילו שם צעקות על כך שהוא סוחט אותי ומנסה לגרום לי בכח לטפל אצלו היות ואף אחד לא מוכר את החלקים האלו (מקורי). חוץ מהמחסן שנמצא בחיפה.

בקיצור יצאתי בכעס מהמוסך בעודי ממלמל כמה קללות לעברו ובטענה שאותי הוא לא יראה יותר אצלו.

:mad: בקיצור התקשרתי לחנות שממנה קניתי את השמן והפלאגים והזמנתי במיוחד את השמנים שאני זקוק להם בעיקר את החלקים שאני צריך מקוריים.

ביום שני אני אקבל אותם ואעשה את הטיפול לבד.

מכל הסיפור הזה רק רציתי לומר לכם כמה זה מרגיז וכמה זה מרתיח כאשר מנסים לעבוד על אנשים בלי בושה,בייחוד כאשר אותם אנשים מבינים ענין ורואים את השקר מול הפנים.

אני רק מאחל לאותו מוסך שבלילה יתפוצץ לו איזה מיכל גז וירים לו את כל המוסך לשמיים.

ולפני זה אני גם מוסיף לו איזו זיבה וגם איזה מחלת עור ולקינוח דלקת בדרכי השתן. :x

מצטער אם אני נשמע מניאק פשוט אני עצבני.

החיים הם סחיטה של המצערת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל מי שנותן לך הצעת מחיר מנסה לעבוד עליך.

זמן העבודה לכל מיני משימות נפוצות קבוע בשעתון של היבואן. זמן התקן הזה הוא הזמן שיחוייב, בלי קשר אם זה לקח בפועל פחות זמן או יותר זמן.

ככה זה בכל מוסך מסודר.

התעריף לשעות גם הוא קבוע. אף אחד לא ניסה כאן לדפוק אותך בהצעת מחיר מוגזמת.

אלה הזמנים והמחירים. לא מתאים לך אל תטפל שם. יש מספיק מוסכי מדרכה. אבל להדרדר לרמת הלכלולים שהקלדת בהודעה שלך זה כבר מגוחך ולא רציני.

אם היית מתנהג ככה בעסק שלי גם אני הייתי מסרב למכור לך את החלקים המקוריים.

הייתי גם מוותר עליך כלקוח בשמחה (כמו שהוא כנראה עשה)

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את כעסך...אבל אני מצטער להגיד לך שאתה לא צודק.

כשאתה בא למסעדה אתה מביא איתך את האוכל?לא!

אותו סיפור...אתה רוצה לטפל לבד?תבורך..זה טוב ולפעמים עדיף..אבל להביא למכונאי את "המצרכים"??מה הוא פראייר שלך?הוא מרוויח בין 25 ל-50 אחוז על החלקים האילו אז למה שהוא יתן לך את זה?

שים את עצמך במקומו מה אתה היית עושה?SAME SAME.!!

ולגבי המחירים שקיבלת: מי אתה שתיקבע כמה זמן הדברים לוקחים?יש שעתון יצרן ושעת מוסך (למוסך לא מורשה) כנס ל"שרודר" ותשאל כמה עולה רק עבודה כלומר, טיפול לרכב שלך...תיקח גם ערכת החייאה ואמבולנס איתך כי אתה תתמוטט שתשמע את המחיר וזה עוד לפני מחיר החלקים...

ואני אגיד לך עוד משהו:שום דבר לא לוקח חצי שעה..בטח לא מה שציינת.

חוצמזה שבימינו רוב המוסכים אומרים, אנשים מביאים לנו את מה שהם לא יכולים לעשות לבד אז שישלמו..ואם אתה יכול לעשות לבד אז למה אתה מתעניין כמה זה עולה בכלל??מה?קצת שמן על הידיים מרתיע אותך?

יכול ליהיות שהמחירים שקיבלת אולי טיפה גבוהים,אבל הם בהחלט בגדר הנורמל.

לא התכוונתי ליהיות תקיף כלפייך אבל אני מכיר את זה אישית וחווה את זה יומיום....

יום נעים... 8)

אני כבר לא בעליה הגאים של צרפתייה ספורטיבית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו סיפור...אתה רוצה לטפל לבד?תבורך..זה טוב ולפעמים עדיף..אבל להביא למכונאי את "המצרכים"??מה הוא פראייר שלך?הוא מרוויח בין 25 ל-50 אחוז על החלקים האילו אז למה שהוא יתן לך את זה?

ולגבי המחירים שקיבלת: מי אתה שתיקבע כמה זמן הדברים לוקחים?יש שעתון יצרן ושעת מוסך (למוסך לא מורשה) כנס ל"שרודר" ותשאל כמה עולה רק עבודה כלומר, טיפול לרכב שלך...תיקח גם ערכת החייאה ואמבולנס איתך כי אתה תתמוטט שתשמע את המחיר וזה עוד לפני מחיר החלקים...

חוצמזה שבימינו רוב המוסכים אומרים, אנשים מביאים לנו את מה שהם לא יכולים לעשות לבד אז שישלמו..ואם אתה יכול לעשות לבד אז למה אתה מתעניין כמה זה עולה בכלל??מה?קצת שמן על הידיים מרתיע אותך?

יום נעים... 8)

מסכים ב-100% ואני רק רוצה להוסיף ששעת עבודה במוסך מורשה מתחילה מ-120 ש"ח . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום נעים... 8)

רק להוסיף על התוספת: מתחילה ב-120 ש"ח ונגמרת ב-220 ש"ח(ע"ע UMI)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם רוח וצילצולים.

120 שקל לשעת עבודה,מקובל עלי.

אבל! 280 שקל לשעת עבודה לא מקובל בכלל.

אם אתם בעד לשלם 280 שקל לשעת עבודה,בקושי אז שיבושם לכם.(אני לא פראייר)

וברוך השם כבר הייתי נוכח בעשרות טיפולי 10K וטיפול מסוג זה לוקח כ-45 דקות.

אז למה לכל הרוחות אני צריך לשלם 280 שקל על שעה עבודה?!

בקשר להערה של RC בקשר לקצת שמן על הידיים,אני אפילו לא אכנס איתך לויכוח כי אתה לא מכיר אותי ולא יודע מה אני מסוגל ומה אני לא מסוגל. חבל שאתה עוקץ כשאין צורך.

הדבר היחיד שמרתיע אותי הוא להחליף שמן גיר ושמן בלמים היות והגישה בעייתית והכנסת הנוזל גם.

אבל אם אין ברירה גם את זה אני אעשה לבד. בכל אופן למי שיש כסף שילך לפזר אותו.

לי אישית אין,אבל ידיים ברוך השם יש לי ולכן אני אעשה הכל לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום נעים... 8)

רק להוסיף על התוספת: מתחילה ב-120 ש"ח ונגמרת ב-220 ש"ח(ע"ע UMI)

תשמע, לא יודע באיזה מוסך של UMI הייתה אבל פעם אחרונה שאני הייתי במוסך UMI החליפו לי נורה שנסרפה בדשבורד ב-40 ש"ח (כולל הנורות שעולות 2 ש"ח כ"א) וזה עבודה של לפחות חצי שעה . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם רוח וצילצולים.

בקשר להערה של RC בקשר לקצת שמן על הידיים,אני אפילו לא אכנס איתך לויכוח כי אתה לא מכיר אותי ולא יודע מה אני מסוגל ומה אני לא מסוגל. חבל שאתה עוקץ כשאין צורך.

הדבר היחיד שמרתיע אותי הוא להחליף שמן גיר ושמן בלמים היות והגישה בעייתית והכנסת הנוזל גם.

יופי שהגעת לתובנה...

כמו שאמרתי ותאמין לי, אני יודע,טיפול כמו שצריך לרכב וביחוד לצרפתייה ספורטיבית הוא עניין שלוקח יותר משעה.ואם לך זה לוקח חצי שעה או 45 דקות אז אתה חאפר רציני!!והאוטו שלך כנראה לא מעניין אותך!רק הטיפול במערכת הבלמים לוקח יותר מחצי שעה כולל הוצאת אוויר ובדיקת המערכת.

כל העניין לא קשור לכסף כלל ועיקר.גם לי אין הרבה ממנו.אבל הוא בהחלט קשור לאורך חיי הרכב ולבטיחות האישית שלך.

וחוצמזה מזתומרת "הכנסת הנוזל בעייתית" כשלא עושים את זה יומיום ברור שזה בעייתי.

אני לא עוקץ סתם אני פשוט מנסה להבין מה הבעייה בלשלם סכום נורמלי וקבל עבודה מקצועית ואמינה...?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת ציפית שהוא ימכור לך את החלקים כדי שתלך לעשות את העבודה במקום אחר??? זו העבודה שלו.

הוא מוסכניק, הוא מתקן מכוניות ומחייב על החלקים והעבודה. הוא לא חייב לתת לך את האחד בלי השני. בטח לא אחרי שהאשמת אותו בגביית מחיר מופרז.

לא מקובל עליך המחיר? כמו כל צרכן, יש לך זכות ללכת למתחרה שלו, אבל לחשוב שהוא חייב לך משהו ברגע שהודעת שאתה מוותר על שירותיו.

זה כמו שתכנס לקונדיטוריה ותתלונן על מחיר העוגה, ואז תבקש לקנות רק את החומרים כדי ללכת לקונדיטור אחר שיאפה לך.

באת כשכולך עצבים וחשבת שתקבל תמיכה מחברי הפורום. כשאתה מגלה שאתה לא כל כך צודק את מתחיל לירות לכל הכיוונים.

צודק!חוץ מהקטע על הקונדיטור...היית צריך לחשוב עוד דקה והיית מוצא השוואות יותר קרובות :lol: ...לא משנה... הנקודה הובנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה פה שירות למסכן?

כולה סיפרתי על חוויה.

אני חאפר? חבוב עצם העובדה שיש לי 106 ראלי כבר מסמלת משהו קטן באישיות של אדם.

מי שחאפר עם אוטו כזה אז באמת חבל.

יש הבדל בין מוסך למוסך ואני אישית מכיר את המוסך שלי ואני יודע על איזה גנב מדובר.

וכאשר אני אומר לך את זה אז הכל עם תעודות.

יש לו בחור רוסי שעובד אצלו קורע את התחת ולא מקבל תלוש משכורת וזה בגלל שאותו מוסכניק גונב ממנו מאות שקלים בחודש ומשלם לו שחור.

הבחור הזה בא אלי ואמר לי שהמוסכניק אמר לו בפירוש שימשוך כל דבר מעבר לזמן המקובל על מנת להוציא יותר כסף מהלקוח,ואם אפשר אז להחליף כמה שיותר חלקים גם אם הם תקינים.

הוא שיתף אותי בזה כי שנינו במקור מאותו מקום והוא אמר לי שכואב לו הלב לעשות את זה לאנשים כי גם ככה אין לאנשים כסף.

אני אישית הייתי נוכח במקרה מסוג זה וראיתי לאחר כמה דקות אחרי שהוא סיים את העבודה איך מנהל המוסך נוזף בו בפינה.

אז תבין אותי כאשר אני אומר לך שהוא גנב,שלא לדבר על כך שהוא עובד שחור ומכניס את הכסף נקי לארנק TAX FREE.

נ.ב.

אם כבר אז אני אתעניין ואשאל:

איך מנקזים אויר ממערכת הבלמים.

יש לי ידע מצומצם בעניין הזה,אני רק יודע על פימפום הדוושה אבל לא נראה לי שרק בזה מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה אם מה שאתה אומר... פשוט אל תכנס אליו ... במיוחד אם אתה לא סומך על המקום.

אבל בקשר למחירים לטיפולים, המחירים הם מחירון יצרן שכל מוסך מורשה מקבל מהיבואן ... אם הוא חורג ולו בשקל אחד אתה יכול לתבוע אותו וכו ... אבל עד לשם ... זכותו וחובתו אפילו לגבות לפי המחירון שהוא מקבל.

חלקים מהמחסן שלי לידע פרטי ... הוא לא חייב לאף אחד , מכיוון שהמחסן משמש את המוסך and does not dublle as a public store.

ובאמת שאם לא נאה לך עם העובדות האלו אל תטפל במורשה.

נקודה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולת לקנות את החלקים המקוריים כמו פילטרים למיניהם בז'אן חלפים שברחוב המסגר ליד קמור (BMW).

קניתי שם פילטר שמן מקורי לפני שבועיים - פחות מ70 ש"ח...

זה כדאי! :D

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם רוח וצילצולים.

השעתון לטיפול 10000 אינו שעה אחת, אלא בסביבות שעתיים וקצת, ולכן המחיר שצויין הוא בסדר גמור, ומבטא את המכפלה של השעתון כפול התעריף.

לא מתאים לך, אל תטפל שם.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הלכתי לקנות חלקים לטיפול ה-10K המתקרב עלי ל"טובה".

הלכתי לחנות חלפים ולצערי הצלחתי רק להשיג שמן 10W40 של ליקוויד מולי ופלאגים 3 נק' של BERU.

פילטר שמן לא היה מקורי וכך גם פילטר דלק. שמן הבלמים היה DOT3 (חרא)

ונוזל הבלמים היה 80W90 (לא מספק).

אז נסעתי למוסך מורשה פיז'ו ששם מכירים אותי כבר שנים וביקשתי לדעת כמה תעלה לי העבודה ללא החלקים,אשת בעל המוסך שהיא פקידה עלק שם אומרת לי "280 שקל"

אני בהלם ושואל אותה מאיפה המחיר המטורף הזה?

והיא מתחילה לזיין לי את השכל ומנסה למכור לי שטיקים,אז שאלתי אותה כמה יעלה לי להחליף רק שמן בלמים ושמן גיר (עבודה של חצי שעה) והיא עוד פעם מפגיזה אותי

לבסוף הבנתי שאין עם מי לדבר והמוסך המורשה הזה סתם מנסה להוציא ממני את המיץ וביקשתי לקנות את החלקים הנותרים(פילטר שמן,פילטר דלק,שמן בלמים ושמן גיר).

בא בעל המוסך ואומר לי שהוא לא מוכן למכור לי את החלקים כי אני לא רוצה לטפל אצלו,

ישר קיבלתי עצבים והתחילו שם צעקות על כך שהוא סוחט אותי ומנסה לגרום לי בכח לטפל אצלו היות ואף אחד לא מוכר את החלקים האלו (מקורי). חוץ מהמחסן שנמצא בחיפה.

בקיצור יצאתי בכעס מהמוסך בעודי ממלמל כמה קללות לעברו ובטענה שאותי הוא לא יראה יותר אצלו.

:mad: בקיצור התקשרתי לחנות שממנה קניתי את השמן והפלאגים והזמנתי במיוחד את השמנים שאני זקוק להם בעיקר את החלקים שאני צריך מקוריים.

ביום שני אני אקבל אותם ואעשה את הטיפול לבד.

מכל הסיפור הזה רק רציתי לומר לכם כמה זה מרגיז וכמה זה מרתיח כאשר מנסים לעבוד על אנשים בלי בושה,בייחוד כאשר אותם אנשים מבינים ענין ורואים את השקר מול הפנים.

אני רק מאחל לאותו מוסך שבלילה יתפוצץ לו איזה מיכל גז וירים לו את כל המוסך לשמיים.

ולפני זה אני גם מוסיף לו איזו זיבה וגם איזה מחלת עור ולקינוח דלקת בדרכי השתן. :x

מצטער אם אני נשמע מניאק פשוט אני עצבני.

במוסך עובדים אנשים שצריכים להתפרנס.

מוסך, כמו כל מקום שירותי כזה או אחר, מרוויח כסף על שירות (ע"ע "שעת עבודה") והחלקים שהוא מוכר, מזה כל עסק בעולם מתפרנס.

110 ש"ח להחלפת נוזל בלמים ושמן גיר הינו מחיר הגיוני ואפילו זול למוסך מורשה.

מספיק שהכנסת את הרכב למוסך, כבר גזלת זמן מכונאי, ליפט וכו'.

רגע, על מה אני מדבר בכלל :?::idea: 110 שח כולל מעמ זה לא מחיר של שעת עבודה (כולל מעמ) במוסך, אז על מה הבכי :?:

והיא עוד פעם מפגיזה אותי

סליחה, אבל כמי שמחזיק רכב ומשלם אלפי שקלים בשנה על ביטוח, דלק, אחזקה וטיפולים אני חושב ש"חיסכון" של 110 ש"ח הוא לא יותר מקמצנות.

דוגמא מהחיים:

ברכב הקודם שלי הייתי צריך להחליף גומיה לציריה. לא היה ב-ז' שלי ללכלך את הידיים, להרים את האוטו על ג'ק, לפרק בולג'ויינט, ללכלך את הידיים בגריז כמו מטורף... - אז הכנסתי את הרכב למוסך להחלפת גומיה לציריה. אם הייתי עושה זאת לבד, החלקים היו עולים לי פרוטות (15 שח הגומי, עוד כמה שקלים הבאנדים ועוד כמה שקלים גריז גופרתי, נניח שלא יותר מ 40 שח על החלקים) אבל אין לי בעיה להיכנס למוסך, לשלם על העבודה, ולהמשיך את היום כסדרו. אין לי בעיה שהמוסך ירוויח עליי עוד כמה שקלים על החלקים ועוד כמה שקלים על העבודה...

ביננו, מה זה עוד 100 או 200 או, שומו שמיים, 300 שח פעם בכמה שנים על החלפת גומי לציריה או שמן גיר או נוזל בלמים לעומת הסכומים האסטרונומיים שאנחנו משלמים על ביטוח חובה, מקיף, טסט ודלק - שמרביתם מיסים שאנו לא רואים מהם כלום ???

במוסך אני משלם על פעולה כזו 150~ שח כולל מעמ והפעולה אורכת 30 דקות ברוטו (פעם אחרונה שביצעתי את זה היה לפני שנתיים, נכנסתי ב 12:00 למוסך וב 12:30 כבר הייתי באוטו בדרך חזרה לעבודה אחרי שכבר שילמתי).

עם האוטו של אמא קרה לי דבר דומה. נסעתי להחליף ציריה קומפלט. כל העניין לקח 20 דקות וחייבו אותי ב 60 או 80 שח עבודה (לא זוכר בדיוק), אתה חושב שבכיתי על זה ? ממש לא. הם הרוויחו את הכסף שלהם, אני הרווחתי זמן יקר (!!!) + קבלה ממוסך מורשה (יבואן) סובארו ורישום מד אוץ וככה כולם יצאו מרוצים.

את כל שאר הטיפולים אני עושה לבד, החל מטיפולים קטנים כגדולים וכלה בברקסים או כל דבר תחזוקתי אחר שהרכב זקוק לו (הח' נוזל בלמים, שמן גיר וכו').

מאחר ואני עושה זאת תקופה דיי ארוכה ועל מספר רכבים, החיסכון שלי הוא עצום.

לאחד שמחזיק רכב אחד בבית ועושה טיפול פעם בחצי שנה או שנה, החיסכון בטיפולים הקטנים הוא זניח, בטיפולים הגדולים הוא גדול מאוד - ושם באמת נמצא הכסף האמיתי ולא ב 100 שח ש"ביזבזתי" לכעורה במוסך.

חבוב עצם העובדה שיש לי 106 ראלי כבר מסמלת משהו קטן באישיות של אדם.

LOL :D

ז"א שאם הייתי קונה ראלי אז היית רואה באור אחר את האישיות שלי :?::shock: :mm_tongu:

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...