Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מילוי שמן חצי סינטטי (במקום סינטטי מלא) להרמת המפלס

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 6868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בסוף השבוע אחי נסע עם הרכב שלי לצפון. בדרך נדלקה לו הנורית שמן.

בבית יש לי מיכל LM סיננטי מלא בו אני משתמש ע"מ להשלים חוסרים.

הבעיה היא שבתחנות הדלק (הדבר היחיד שפתוח בשעות בהן זה קרה) יש רק שמן חצי סינטטי 10-40

(אני משתמש ב5-40)

הרמתי טלפון למוסך המרכזי של צ'מפיון ע"מ לשאול מה לעשות ותוך כמה דקות באמת חזר אלי איש שירות תורן.

הוא אמר שזה לא נורא למלא חצי סינטטי ע"מ להשלים חוסרים ומכוון שהטיפול הבא שלי בעוד 2500 ק"מ - זה לא יגרום נזק.

למרות נחמדותו של הבחור, אני מאוד מפקפק במקצועיות של אנשי צ'מפיון (שהתווכחו איתי לא פעם שלרכב שלי יש גיר אוטומאטי קונוונציונלי ושאין דבר כזה גיר רובוטי עם שני מצמדים...)

אשמח לשמוע את דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

בסוף השבוע אחי נסע עם הרכב שלי לצפון. בדרך נדלקה לו הנורית שמן.

בבית יש לי מיכל LM סיננטי מלא בו אני משתמש ע"מ להשלים חוסרים.

הבעיה היא שבתחנות הדלק (הדבר היחיד שפתוח בשעות בהן זה קרה) יש רק שמן חצי סינטטי 10-40

(אני משתמש ב5-40)

הרמתי טלפון למוסך המרכזי של צ'מפיון ע"מ לשאול מה לעשות ותוך כמה דקות באמת חזר אלי איש שירות תורן.

הוא אמר שזה לא נורא למלא חצי סינטטי ע"מ להשלים חוסרים ומכוון שהטיפול הבא שלי בעוד 2500 ק"מ - זה לא יגרום נזק.

למרות נחמדותו של הבחור, אני מאוד מפקפק במקצועיות של אנשי צ'מפיון (שהתווכחו איתי לא פעם שלרכב שלי יש גיר אוטומאטי קונוונציונלי ושאין דבר כזה גיר רובוטי עם שני מצמדים...)

אשמח לשמוע את דעתכם.

אם נתקעת באמצע נסיעה או באמצע שום-מקום ללא שמן מנוע, כל שמן יעשה את העבודה.

למיטב ידיעתי נורת השמן נדלקת במצבים מאוד קיצוניים בהם כמעט ואין שמן באגן - ולכן כדאי שתבדקו לעיתים קרובות יותר שמן במנוע וכמובן תקפידו להצטייד בגלון רזרבי בתא המטען.

לענייננו: לצורך השלמת חוסרים החצי סינטטי יעשה את עבודתו נאמנה. ברור שאם יש לך אפשרות להשלים בדיוק את אותו סוג שמן זה מצויין, אבל בתנאי שדה תשלים עם מה שיש או עם הכי טוב שאתה מוצא.... אל תהיה לחות יותר מידי, המנוע שלך לא עשוי מקלקר וגם אם תשתמש בשמן מנוע בצמיגות מעט שונה עד הטיפול לא יקרה שום אסון.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

לפי האיש שירות של צ'מפיון - "נורת" השמן הצהובה אומרת שחסר כחצי ליטר שמן באגן, אפשר להמשיך לנסוע עם ה"נורה" הזו דלוקה עוד כ1000 ק"מ. כשצבע ה"נורה" הופך לאדום יש לעצור מיד ולהוסיף שמן.

(חיפשתי במדריך וזה אכן רשום שם).

ה"נורה" מוקפת במרכאות מכוון שמדובר בצג LCD שמציג תמונות...

בכל מקרה - שוב תודה על דברי ההרגעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני עובד בתחנת דלק ולפי מה ששמתי לב כל המכוניות הגרמניות אוכלות שמן למרות שהן די " כי תמיד חסר בין 0.5 עד 1ליטר" חדשות למה זה ככה האם מדובר ברכבים תקינים ??? "הכוונה לגולף אודי פסאט וסקודה

כי בתחנה כול אחת מתוך שלוש כמעט חסר לה שמן ובמיוחד אלו שהן מוגדשות יש הסבר הגיוני לכך

נגיד במכוניות יפניות או צרפתיות זה לא ככה אז מה העניין פה ?

106 ראלי -VR-6 - V-5 -- קינג קצר-- MGVVC-נמכרו

wv-v6 גולף + WRX- GTI306 *GTI -נמכרו

נמכרה ---Sti

clio sport כיום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

r-106, ההסבר של צ'מפיון לתופעה של אכילת שמן ברכבי קונצרן VAG, הוא "מכוניות גרמניות עובדות על טורים גבוהים, לכן טבעי שיהיה חסר שמן מפעם לפעם, גם ברכבים חדשים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AUDI, תשמע, לא כדאי לערבב סינטטי וחצי-סינטטי. אל תשתמש ברכב ככה. הכי טוב זה שפשוט תקדים את הטיפול (החלפת שמן) - זה פתרון הכי טוב. להבא שים לב למילוי שמן, במיוחד לפני נסיעות ארוכות.

לבחור שעובד בתחנת דלק - מי שם על אוטו צרפתי?

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

r-106, ההסבר של צ'מפיון לתופעה של אכילת שמן ברכבי קונצרן VAG, הוא "מכוניות גרמניות עובדות על טורים גבוהים, לכן טבעי שיהיה חסר שמן מפעם לפעם, גם ברכבים חדשים".
הציטוט הזה רציני?

את מי בדיוק אתה מצטט?

זה נשמע לא רציני בעליל.

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...