Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחריות על רכב חדש - האם ניתן לשפץ חלק פגום?

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 6871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח ונמצא בולם זעזועים דולף שמן ברכב חדש שנקנה מהיבואן, וכמובן נמצא בתקופת האחריות.

נניח וברור, מעל כל צל סביר של ספק, לשני הצדדים (היבואן ובעל הרכב) כי מדובר באמת ובתמים בחלק פגום ולא חלק שנפגע כתוצאה משימוש חריג.

האם רשאי היבואן לשפץ את החלק (במקרה הזה, לשפץ את בולם הזעזועים), או האם הוא מחוייב להחליף את החלק בשלמותו?

קיים חוק שאומר כי רכבים חדשים חייבים להיות מתוקנים בחלקים חדשים. לפי החוק, בולם הזעזועים הפגום, לאחר ששופץ - האם הינו חלק משומש או חדש?

תודה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהקפדת לציין חלק מסוים - בולם זעזועים, אתייחס רק אליו -

ממתי משפצים בולם זעזועים? בולם מחליפים וזהו, ואם הרכב היה כבר כמה קילומטרים טובים

על הכביש, מחליפים גם את בן הזוג שלו.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר במכונית. מדובר באופנוע שטח, שנקנה חדש והתגלה בו בולם אחורי דולף מהreservoir (המיכל הזה בצד) אחרי חודשיים וחצי.

היבואן רוצה לתקן את התקלה, אני רוצה בולם חדש.

אני לא חושב שמוחלים כללים אחרים על מכוניות ועל אופנועים, ולכן אני בודק את הסוגייה כאן.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל מקריאה מדוקדקת של ספר הרכב (או האופנוע במקרה הזה) ולראות מה בדיוק רשום שם לגבי האחריות. אח"כ הייתי הולך על האופציה השניה שזה אומר להתחיל לעשות בלאגאן. אם לאופנוע היו עוד בעיות הייתי מאיים עליהם בגרירה לבית משפט עם דרישה להחלפת האופנוע בחדש. בולם לא אמור ללכת אחרי חודשיים וחצי, ובטח שלא להיות משופץ, לא מדובר בגיר או בחלק שמקובל לשפץ כלל. ברכבים (לדוגמא בסיטרואן) הם מחליפים בולם לחדש ללא בעיות באחריות. אבל, מחליפים רק בולם אחד מתוך השנים, גם אם בולמים מחליפים בזוגות. בדיוק כמו שהביטוח יחליף לך רק בולם אחד אם תיכנס במדרכה חלילה ותשבור אותו.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון דומה עם אופניים. אמנם בלי מנוע, אבל יותר יקר...

מומלץ לפנות ישירות ליצרן. אם הוא רציני, תקבל תשובה החלטית ומהירה.

אם היצרן מהסס או לא עונה, תבין שיש ליבואן בעיה של גב. כלומר היצרן אינו מגבה אותו באופן מוחלט בתקופת האחריות, ולכן לא תקבל את הבולם החדש מהיצרן, אלא היבואן ייאלץ לספוג חלק מהעלות או אפילו את כולה.

שיפוץ בולמים לא נשמע לי משהו נדיר. זו כבר שאלה פילוסופית מהו החלק החדש ומהו תת-חלק. הרי לא כל הבולם הלך, אלא רק אטם או חלק פנימי אחר. אז אני לא בטוח שהבולם מוגדר כחלק אטומי שיש להחליף כיחידה אחת. וזה לא בהכרח נחשב שיפוץ.

ובכלל, אם הוא ינסה לשפץ וזה ידלוף שוב-ושוב, אז כבר יהיה לך קייס. ויש סיכוי שזה יקרה.

אם זה לא יקרה, אז למה בדיוק אכפת לך אם זה חדש או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...