Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לכל השיפוצניקים והמשחזרים .. להמשיך לקרוא!

MorGaN18
שימו לב! השרשור הזה בן 7660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאיפה אתם קיבלתם את המידע, הכלים והשיטות הנכונות לשיפצור רכב? והאם בהתחלה עבדתם יחד עם מישהו/אצל מישהוא על מנת לרכוש ניסיון ממישהוא בעניינים..?

הרי ברור שאף אחד לא רוצה להזיק יותר לגרוטאה שלא נוסעת ... :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידע לשיפוץ הרכב איננו שונה מידע אחר שאדם רוכש בחייו.

יש דרכים שונות לעשות זאת, והדבר גם שונה מאדם לאדם.

יש בעלי רכבי אספנות שאינם בעלי ידיים ימניות, אלה חייבים בכל דבר קטן להיעזר בבעלי מקצוע אשר לפעמים מנצלים את ההזדמנות "ושוחטים" את הלקוח.

אך גם לבעלי ידיים טובות אשר לא למדו או עבדו במכונאות הדבר איננו פשוט בהתחלה, ולשם כך נעזרים בחברים, נעזרים במדור זה, במדורים אחרים של מכוניות/מוטוריקה, בספרות, ולמרות זאת עושים לא פעם שגיעות ולומדים מהניסיון.

אני למשל הגעתי למצב שעשיתי אוברול לרכב, שיפוץ גיר, קלאץ ועוד. כאשר לא היה לי ידע מוקדם מעולם, אלא רק עיצות מחבר פה ושם. יש דברים שנאלצתי לחזור עליהם עד שהצלחתי - ויש דברים שהצליחו לי מיד.

ביום שבת האחרון למשל תיקנתי את כבל הספידומטר שנקרע לי פתאום לאחר שתוקן לפני כמה חודשים על ידי "בעל מקצוע". לאחר שהרמתי את הרכב וראיתי איך תוקן, הבנתי רק על סמך הגיון פשוט שלא העבירו את הכבל במסלול נכון ולכן נקרע שוב וייקרע שוב אם יעבור באותה הדרך. לקח לי בערך רבע שעה לטפל בעניין. והסיפוק . . .

לסיכום - לא נולדים עם זה, אלא לומדים לאט תוך כדי שלפעמים עושים גם שגיעות.

צריך את האומץ ,ידיים ימניות וראש פתוח... וכן, גם קצת מזל ועזרה משמים . . .

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף לדברי קודמי:

ספר רכב טוב, פורום טוב וידיים טובות, זה כל מה שצריך.

תשיג ספר היינץ או דומה למכונית שלך. תגלוש לפורומים המתאימים (כמעט לכל דגם

ויצרן יש פורומים באינטרנט) - תשאל שאלות בנימוס, ותקבל תשובות. והכי חשוב,

לא לפחד. לאט ובסבלנות, אפשר לעשות ה כ ל לבד.

בהצלחה!

יובל.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה מתחילים, או איך נכון להתחיל? האים לרכוש אוטו נוסע, או ישר גרוטאה?

או לקנות רכב משופץ, לפרק וללמוד איך הוא בנוי, ואז לקנות רכבים ולשפץ :?:

או בכלל להתחיל עם ספרות, או להיות מוסכניק רגיל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, זה לא למיסחר ולביזנס, נכון? זה מהלב, מההובי, מהעניין - ולכן לא מדובר פה על "להתחיל לקנות רכבים..."

לדעתי - תרכוש רכב נוסע, ופשוט מבחינת מבנה - ג'יפ או חיפושית וכד'. תיעזר בספר טוב, בפורום ואולי במישהו יותר מקצועי - אם יש.

אין תחליף לזמן, לעבודת הכפיים ולסבלנות....

T

No trees were harmed in the sending of this message, however a large number of electrons were terribly inconvenienced...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...