Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אונו 93- העשן הלבן חזר, שאלות לגבי נזילות שמן+ טיפול 10

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 6866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

לצערי האוטו ממשיך להתקלקל בלי הפסקה. :-(

היום לקחתי אותו לטיפול 10K השנתי, אילו המחירים. האם המחירים סבירים?

פירוט העבודות:

טיפול שנתי: 180 ש"ח.

החלפת רצועת תזמון: 180 ש"ח.

פירוט חלפים:

שמן מנוע (ליטר): 65 ש"ח.

מסנן שמן: 20 ש"ח.

מסנן אויר: 18 ש"ח.

מסנן דלק: 10 ש"ח.

4 מצתי "בוש": 62 ש"ח.

חגורת תזמון:50 ש"ח.

מותח לחגורת תזמון: 45 ש"ח.

ח. עזר: 20 ש"ח.

הייתי ליד האוטו, הם באמת החליפו הכל.

ועכשיו לתעלומה ולבעיה הרצינית:

* האוטו מאבד שמן בכמות של מיכל מלא בשבוע בנסיעה של 30-40 ק"מ.

* איבוד מים- אולי ממש טיפה בשבוע.

* אין סימנים מוזרים על מדיד השמן, אך ברדיאטור יש טיפה ליכלוך שם, לא ברור ממה זה.

* מתחת למכסה המנוע רואים בבירור שיש נזילות ואם מרימים את האוטו רואים בבירור שיש נזילות שמן.

* עשן לבן: כאשר המנוע נמצא בהילוך סרק ללא לחיצה על הגז יוצא עשן לבן בכמות קטנה שבקושי מבחינים. אם לוחצים על הגז כבר מבחינים בזה, ובנוסף מריחים ריח של שמן מהאגזוז.

* סחיבה: המנוע סוחב בעליות באופן מעולה, מניע מעולה ולא מתחמם בכלל.

* המנוע עבר 109450 ק"מ.

תיארתי לבעל המוסך את המצב, והוא שלח מישהו שיבדוק.

הוא אמר לי לעלות על הבור, הוא נכנס לבור והסתכל מתחת לאוטו עם פנס. אח"כ עלה למעלה והסתכל מתחת למכסה המנוע שהמנוע פועל.

לאחר הבדיקה הנ"ל טען שאין נזילות משמעותיות, והבעיה של העשן הלבן וצריכת השמן הגבוהה היא שהמנוע שורף שמן (אבל אז היה צריך לצאת עשן כחול מהאגזוז ולא לבן!) וצריך להחליף מנוע!

את זה הוא קבע מהסתכלות על העשן מהאגזוז בלבד ומבדיקה מתחת לאוטו ומתחת למכסה המנוע בלבד. לא נעשו בדיקות נוספות.

שאמרתי לו שאולי אטם ראש פרוץ ובגלל זה העשן או גומיות שסתומים יבשות הוא אמר שהוא לא בודק כי זה לא זה ושצריך להחליף מנוע. לא הסכמתי.

השאלה שלי: מה לעשות? (בינתיים אני ישפוך לשם תוסף למניעת עשן יתר אבל זה לא פיתרון נורמלי). האם זה באמת מנוע לפי מה שתיארתי כאן? איך יכולים לדעת את מצב המנוע לפי מבט על האגזוז בלבד?! לא צריך לעשות בדיקה של לחץ הפוך או משהו כזה?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי זה היה טוב "לא בודק זה לא זה"

אלוהים, כמה שאנשים מנסים לעשות כסף על לקוחות, גועל נפש מטורף, צריכים לסגור לו את המוסך.

איש, גש למוסך, ותדאג שיבדקו לך את המנוע באמצעות המכשירים המתאימים, כמו שאמר רפי.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך "סמיילי" ביוקנעם לא מורשה פיאט ובגלל זה אני לא יודע האם יש לו את הציוד המתאים לבדיקת המנוע.

(למרות שעברתי שם יום שישי שעבר והמוסך היה מפוצץ במכוניות!!)

מישהו מכיר את מוסך "פיא צפון" בחיפה שהוא מוסך מורשה פיאט? (יש שם עוד מוסך מורשה "הכוכב" שהייתי שם פעם לקבל הצעת מחיר לקלאץ' אבל בסוף לא תיקנתי אצלם כי המחיר היה גבוה.)

המוסך שהייתי אצלו היום הוא גם לא מורשה פיאט אבל האנשים היו נחמדים והאוטו מטופל שם כבר 4 שנים ומאוד התפלאתי מחוסר המקצועיות.

עריכה: שכחתי לציין ששאלתי את המוסכניק איך זה יכול להיות שמנוע הולך לאחר 109K בלבד ברכב מטופל ומושקע קיבלתי תשובה מטופשת: "כי זה פיאט מה אתה רוצה??" נו, ראיתם דבר כזה בחיים שלכם?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אכפת לך ללכת למוסך סמיילי ולשמוע את דעתו בנושא?

אפילו שהוא לא מורשה פיאט.

רפי הפנה אותך לשם, ואני הייתי סומך על רפי :)

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, המכשור לבדיקת פריצת הלחץ הינו מכשור אוניברסלי, ואין לו קשר לפי סוג הרכב, זהו למעשה צינור שנכנס במקום הפלאגים בצד אחד, ובצד השני מקבל לחץ אוויר, אם המים ברדיאטור מבעבעים, אזי יש פריצת לחץ...

זה בגדול כל הסרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שהמים ברדיאטור מבעבעים גם בלי לבדוק בלחץ. מספיק שאני משאיר את המכסה פתוח יש בועות במים.

אם אני משאיר את המנוע עובד והמאוורר מתחיל לעבוד אז גם כל המים נשפכים החוצה- במקרה כזה אני מכבה מהר את המנוע וסוגר את הרדיאטור.

בכל מקרה אתם אומרים שאבחנת המוסך לקוייה? יכול להיות שמדובר "רק" בבעיה בראש מנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, זה יכול להיות בעיה של אוויר במערכת גם...

זה לא בדיוק קטע של בועות...

נו, איך נסביר את זה ?

האויר שנכנס למערכת, מעלה את מפלס המים ופולט אותם החוצה, אתה מבין ?

עכשיו, אם האטם תקין, האויר לא יכנס למערכת ויעלה את המים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לגשת למוסך "סמילי", גם אם הוא לא מורשה פיאט!

בעל המוסך הוא איל והוא חבר הפורום, אשר עושה במיטב יכולתו לעזור לחברי הפורום.הזה,

ולכן פנה אליו בה.פ או קבע תור לשם קבלת חוות דעת מקצועית ללא שום התחייבות, הוא קרוב לביתך, ואם מכשור בדיקה מתאים , ניתן בנקל לאבחן מהי הסיבה לתצרוכת השמן הגבוהה, ( סבירות גבוהה לגומיות /מובילי שסתומים) ובעייתך תפתר לטווח ארוך בעלות סבירה!

דרך אגב המחיר לליטר שמן שציינת בחשבון שפרטת , נראה גבוה מאד, מהו צמיגות השמן ושם היצרן?!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומצד שני:

מי שמע על מנוע 1.6 בפיאט טמפרה, שעבר כבר 290 אק"מ, ועוד לא נפתח, כולל ראש, הכל מקורי שם.

מיותר לציין שיש הזעות מטורפות, הרכב מודל 92.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף להמלצתו של רפי ומציע לך לגשת למוסך "סמילי", גם אם הוא לא מורשה פיאט!

בעל המוסך הוא איל והוא חבר הפורום, אשר עושה במיטב יכולתו לעזור לחברי הפורום.הזה,

ולכן פנה אליו בה.פ או קבע תור לשם קבלת חוות דעת מקצועית ללא שום התחייבות, הוא קרוב לביתך, ואם מכשור בדיקה מתאים , ניתן בנקל לאבחן מהי הסיבה לתצרוכת השמן הגבוהה, ( סבירות גבוהה לגומיות /מובילי שסתומים) ובעייתך תפתר לטווח ארוך בעלות סבירה!

דרך אגב המחיר לליטר שמן שציינת בחשבון שפרטת , נראה גבוה מאד, מהו צמיגות השמן ושם היצרן?!

בברכה

צביקהאני לא יודע, הם מילאו שמן מתוך פח שלא היה רשום עליו כלום.

לא נורא, גם ככה השמן יתרוקן עוד מעט. גם לא העזתי לשאול, על כל שאלה הם נותנים לך הרגשה שהם צודקים ואתה אידיוט. (אבל לא כל העובדים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומצד שני:

מי שמע על מנוע 1.6 בפיאט טמפרה, שעבר כבר 290 אק"מ, ועוד לא נפתח, כולל ראש, הכל מקורי שם.

מיותר לציין שיש הזעות מטורפות, הרכב מודל 92.פשש... אני מצדיע!!

במקרה שלי קניתי את האוטו בשנת 2001 עם 94500 ק"מ. לך תדע מה עבר על המנוע עד מתי שקניתי אותו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאט המדוברת הינה יד 5, נרכשה בשנת 2001 גם כן.על הפיאט שלך כנראה שמרו כל השנים, טיפלו בזמן, לא "קרעו" את המנוע, מילאו מים ירוקים והינה התוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא רוצה לראות את המנוע שלה מקרוב, או בכלל, את כל הרכב בשלמותו...

הרכב נכנס למוסך לפני כמה ימים, ע"מ לבצע מעין ישור קו לפני טסט, שכלל החלפת משולשים, ציריות, ותפוחים למינהם, המכונאי במוסך, ניסה לפתוח את דלת הנהג ברכב, היות והאוטו ממש "שמור", הדלת שם נפתחת בדחיפה כלפי פנים לשחרר את המנעול, אלא שהוא לא ידע את זה, ומשך בשיא הכוח, הוא פשוט עקר את כל הדלת מהמקום, ביחד עם המנעול, ועקם אותה במפגש עם הכנף, מה גם שהאדיוט סגר אותה, ובפחחות נאלצו לחתוך את הדלת עם דיסק ע"מ להוציא אותה, ועכשיו מחליפים דלת, וצובעים כנף.

עדיין חושב שהרכב שמור ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...