Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר-בעלי ספורטיביות באיזה שמן אתם משתמשים?

דודו172
שימו לב! השרשור הזה בן 6867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

מעניין אותי וטח עוד מס' לא מבוטל של אנשים באיזה שמן כל אחד משתמש וכמה הוא שילם עבורו?

כמו כן יהיה מעניין לדעת למה בחר דווקא בשמן זה?

ע"מ לא להפוך את הת'רד להמוני בחרתי להתמקד בספורטיביות או בעצם..ספורט [בלי לפגוע באף אחד].

אני אצטרף בהמשך.

דודו

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

172 סיבות לחייך:wink:

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

106 GTI.

שמן ראשון היה וולוולין חצי סינטטי, שמן דליל עשה עבודה סבבה. 80 ש"ח אצל ג'אן

שמן שני היה LM מינרלי בקבוק זהב, שמן סמיך יותר מהוולוולין היה נחמד איתו. 85 ש"ח אצל הפרסי

שמן שלישי LM חצי סינטטי בקבוק אפור מתוסף, שמן דליל כמו הוולוולין, עושה בנתיים את העבודה הכי טוב. 70 ש"ח דרך חבר של חבר שעובד אצל היבואן. בכל מקרה אצל הפרסי זה 75

כשאני מתכוון לעושה את העבודה הכוונה היא לרעשי מנוע, עם הLM המתוסף (בקבוק אפור) בנתיים יש הכי הרבה שקט מהמנוע. כמובן שעם כל החלפת שמן הוחלף גם המסנן (מקורי) שלא יהיו ספקות בעניין.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב הקודם,206XS 110

LM 5W-40

150-199ש"ח [דרגת SJ:? ]

בקליאו כנ"ל

ככל הנראה בקרוב קסטרול או ESSO סינטטי מלא

כרגע אני מחפש 10W-50 הלוואי ואמצא 10W-60[האקלים אצלנו חם אז..]

אני מניח שלא יהיה זול בכלל..

לא נורא,מגיע לה לזXXX הקטנה.

דודו

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתך מכוונת אליי ?

אם כן,פרט.

חוצמזה ,זהו סקר.

אם תרצה אשמח להסביר לך למה זה טוב.

בפרטי או בפורום.

דודו

בחרתי באופציה של הפורום, אשמח לשמוע למה זה טוב.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליאו 172 דור ראשון - VALVOLINE 10W40 SL חצי סינטטי בנוכחי, עקרונית כל שמן ממותג בנתונים האמורים מקובל עלי, מחיר 100 ש"ח ל- 5.1 ליטר.

תנאי האקלים בארץ ואופי השימוש ברכב לא מצדיקים לעניות דעתי שמן איכותי יותר.

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בחרתי באופציה של הפורום, אשמח לשמוע למה זה טוב."

מוטי.

יפה שבחרת להציג הודעה פרטית,יפה עוד יותר שבחרת לערוך אותה!

כן,אני מתכוון לזה שציינתי שזה יהרוס את הת'רד[סקר...]

בכל אופן,אני לא מתכוון להקליד יותר מידי בשעה כזו.

אז רק אסביר ש..

בדירוג\סימון שמנים הנראה כך לדוגמה:

5W-30הכוונה לטווח טמפ' סביבה [אקלים]

5- טמפ מינימום של -30 מעלות

30-טמפ מקסימלית של 30 מעלות צלזיוס

לכן מוטי,מיותר שאשתמש בשמן מסוג זה כי אני לא מגרד כל בוקר שכבה של 90ס"מ שלג מהגג הכסוף של הקליאו שלי.נהפוך הוא! אני מפעיל מזגן לרוב וכרוב תושבי ארץ הקודש בחודש יולי [38 מעלות צלזיוס ומעלה]

לכן,אעדיף להשתמש בשמן 10W50 סינטטי מלא בדירוג SL הגבוה [המציין אגב את רמת התוספים הסינטטים בשמן]

*תגובות מהסוג הזה או התרברבויות או עריכת כותרות מוציאות לי את החשק לגלוש בפורום

מעניין זה.

דודו

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה דודו, אין פה שום כוונה אישית לפגוע בך, אתה זה שהעלה את האופציה של לענות על גבי הפורום ולכן לקחתי אותה.

אני גם מאוד מצטער לומר לך שיש לך טעות אדירה לגבי העמדה שלך בעניין עריכת כותרות (ואולי גם מחיקה או עריכה של הודעות).

אם המנהלים לא היו עורכים כותרות היית מקבל תוך 48 שעות פורום טכני שהיה נראה ככה -

* פנסים שקופים - מאיפה???!!?

* צריך עזרה!!!!!!!!!!!!!!!!!!

* מה זה הרעש הזה?

* בעייה בהתנעה -דחוףףףף

* לא יודע מה הנזילה הזו

* דייהו רייסר 94

* מישו פה יודע מה זה?

* שוב פעם האוטו מקרטע לי............................

וכו'...

אתה רוצה לגלוש בפורום טכני שכזה?

אני לא רוצה להתחיל פה איזו מלחמת עולם שלישית בין הפורומים השונים בארץ, אבל אם זה מה שאתה מחפש אז יש מספיק פורומים אחרים כאלה והדלת פתוחה בפניך לקום וללכת, כי כאן זה עובד אחרת.

בוא נחזור לנושא השיחה.

בכוונה לא ביקשתי ממך הסבר בה"פ כי את מה שכתבת כאן אני כבר יודע.

השאלה היא אחרת.

השאלה היא מהי המלצת היצרן (שים לב, היצרן ואפילו לא היבואן!) לרכב.

משום מה יש נטיה של הרבה חבר'ה להסתכל על שמנים בצורה של "כמה שיותר צמיג - יותר טוב" וזה פשוט לא נכון וגורם לשחיקה מואצת של המנוע, בין אם למשאבת השמן ובין אם למערכת השסתומים, לצילינדרים וכו'.

יכול להיות שאני הורס את הסקר שמטרתו לא ממש ברורה לי - סקר זה בדרך כלל משהו שניתן להסיק ממנו מסקנות ולפלח אותו בכדי לגלות מגמות שונות, מזה שאנשים רושמים באיזה שמן הם משתמשים בקבוצת מכוניות שונות שהקשר היחידי ביניהן הוא העובדה שהן ספורטיביות (ואיך זה קשור לסוג השמן שהיצרנים השונים ממליצים למכוניותיהן השונות אני לא רואה, גם הונדה סיוויק VTI ודודג' וייפר נכנסות להגדרה, האם יש קשר בין השמנים שלהן? נראה לי רופף משהו..), דווקא ממה שכינית פטפטת אנשים עלולים ללמוד משהו, חו"ח.

מוטי שלא בא להתחיל בויכוח אלא ללמוד וללמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א.יפה שהבנו אחד את השני עכשיו אני רגוע יותר:wink: .

ב.עריכת כותרות.ברורה לי ומוערכת עבודת המנהלים,לא לזה התכוונתי. כוונתי היא עריכת כותרת והוספת הערה מטופשת.לפעמים הכותב הוא בחור צעיר ממני וממך בעשר שנים לפחות .אפשר לוותר על ההערה.

חוצמזה, לי ערכת ה"פ ופירסמת אותה [לפחות פרסם במלואה..]

ג.את הגדרות היצרן לגביי השמן אני לא מכיר אך אני משער שהם מתייחסות לאירופה[רנו]

ד.בשלב מאוחר יותר של הסקר נוכל להבין לנתח ולתקן טעויות של אנשים בבחירת השמן שבחרו להשתמש.

לאחר קורס בן שבועיים בתע"ש בנושא הידרואליקה ושמנים גם אני מבין היכן טעיתי [כמו שאמרת "ללמוד וללמד"]

ה.אני לא מייצג פורום כזה או אחר.

בחברות.

דודו,שנהנה מהפורום ,מבסוט מהחיים אך לפעמים ישנם דברים קטנים שמפריעים לו.

הכי חשוב, נהנה מהקליאו ורוצה לפנק אותה בחזרה.

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה קצת חומר למחשבה -

המלצות רנו (אירופה) הן לא רק נכונות לשבדיה, גם ליוון, דרום צרפת, איטליה, ספרד, קפריסין, תורכיה, ערב הסעודית, מצרים וגם, איך לא, לישראל.

יצרן בד"כ נותן טווחי טמפ' שבהם הוא ממליץ להשתמש בשמן מסוג מסוים (נגיד בארצות קרות) וטווחי טמפ' שבהם הוא ממליץ להשתמש בשמן בצמיגות שונה (נאמר בארצות חמות יותר).

משום מה בכל פעם שאני קורא שרשור על שמנים אני קורא על עוד בחור שחושב שהוא המציא את הגלגל ועלה על משהו שכל המהנדסים של היצרן לא חשבו עליו ולא לקחו אותו בחשבון ושישראל מדינה חמה.

זה לא ככה.

ישראל לא יותר חמה משום מדינה אחרת באיזור שלה שהרכב הונדס גם לשימוש בה.

מכוניות עוברות המון שעות ניסוי בתנאים מטורפים לפני שהן מגיעות לפס הייצור, לוקחים אותן לנהיגה בשלגים ותנאי קור נוראיים, לוקחים אותן לנסיעות במדבריות ותנאי חום נוראיים... המנועים עובדים על דיינו אלפי שעות לפני שהם מגיעים לייצור...

יוצא שלהבדיל ממה שאתה אולי חושב, היצרן חשב על הטמפ' שאתה חי בהן קודם והמנוע שלך מתוכנן לעבוד בצורה אופטימלית עם צמיגות השמן המומלצת ע"י היצרן גם במזג האויר שלך! במה שונות הטמפ' באשדוד מאילו של הריביירה הצרפתית? של באר-שבע מקפריסין? טבריה מנאפולי?

אירופה זה לא רק ארצות קרות, יש גם הרבה ארצות חמות.

אותן הארצות היותר חמות הן אילו שמדובר עליהן כשהיצרן ממליץ על שמן לטווח טמפ' יותר גבוה, הוא לא מדבר על זה שהשלגים באוסטריה הם יותר חמים מאילו של סיביר... :wink:

אז היצרן ממליץ על שמן יותר צמיג למנוע במידה ואתה חי בארץ חמה יותר, אבל משום מה הרבה חבר'ה בישראל הולכים עם הראש של "יותר צמיג = יותר טוב למנוע" שהוא שגיאה מוחלטת והנה למה -

* לשמן צמיג יותר אין את התכונות המתאימות למנוע בלאי של חיכוך בין חלקים נעים כמו של שמן בצמיגות הנכונה.

* עומס יתר על משאבת השמן בגלל צמיגות גבוהה מזו שהיא מהונדסת לעבוד בה, בלאי מוגבר.

* מרימי שסתומים הידראוליים ניזוקים משימוש בשמן צמיג מדי, לאורך זמן הם מתחילים להרעיש.

* בלאי גבוה לכלל החלקים הנעים במנוע בעת התנעה קרה (מה שאתה עושה כל בוקר).

התוצאה, מלבד נזקים עתידיים למנוע כמובן, היא גם הפסדי כוח מנוע (אמנם ברמה נמוכה אך מורגשת).

לכן, יש להשתמש בשמן בצמיגות המומלצת ע"י היצרן לאיזורים חמים יותר ולא לעבור לשמנים צמיגים יותר.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Peugeot 106 Xsi,Alfasud 1500 , שימוש כמובן רק בסינטטי מלא.

5w40 Mobil 1 או לחלופין קניתי בארה"ב Mobil1 15W50, לאחרונה התחלתי להשתמש Castrol RS 10w60.

Polo 1998 1400 60HP, שמן סינטטי LM 5w40.

מכסחת דשא B&S 4HP ,שמן מנוע סינטטי LM

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבקש לחזק את הטיעונים של מוטי בעזרת הדוגמא הבאה:

השוואה קצרצרה בין הצמיגויות של שני שמני רויאל-פרפל בשתי טמפרטורות יחוס שונות (הצמיגויות ביחידות של סנטי-סטוק):

40 מעלות צ'_____ 100 מעלות צ'

94.0 __________13.8 ________10W-40

110.1 _________14.9 ________15W-40

ניתן לראות את הבדלי הצמיגות בטמפרטורה יחסית נמוכה וכן שהבדלים קיימים גם בטמפרטורה יחסית גבוהה, למרות ששני השמנים לכאורה הם שמני 40.

מוטב לדבוק בהמלצות הייצרן, אלא אם המנוע לקראת סופו (מיסבי החלקה דופקים וכדומה).

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Peugeot 106 Xsi,Alfasud 1500 , שימוש כמובן רק בסינטטי מלא.

5w40 Mobil 1 או לחלופין קניתי בארה"ב Mobil1 15W50, לאחרונה התחלתי להשתמש Castrol RS 10w60.

Polo 1998 1400 60HP, שמן סינטטי LM 5w40.

מכסחת דשא B&S 4HP ,שמן מנוע סינטטי LM

למיטב ידיעתי ה-CASTROL RS לא מיוצר יותר.

אשמח לדעת היכן קנית. חיפשתי המון זמן.

BMW330i

למכירה מגבר 8011S MBL + רמקולים MONTANA EPS

פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...