Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרסו יבואני רנו או דיון לגבי רכישת רכב קטן ב85K

חיפאי
שימו לב! השרשור הזה בן 6878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי להחליף את הפונטו של אשתי (שכבר בת 3) ברכב מקביל חדש.

בביקור בסוכנות קרסו שאלתי על הרנו מודוס - רכב קטן שזכה בתואר מכונית השנה בעקבות כך שהוא קיבל 5 כוכבי בטיחות במבחני ENCAP

היחיד בקטיגוריה זו

להפתעתי סיפר לי הסוכן שקרסו לא יביאו את המודוס לארץ, מכיון שהמחיר אותו דורש היצרן יביא אותו למחיר רכישה של 130,000 ש"ח - גבוה יותר מאשר הרנו מגאן.

בעידן האינטרנט ניתן לבדוק את הדבר בקלות, ואכן מבדיקה מהירה, מחיר המודוס באירופה מקביל כמעט לחלוטין - הפרש של כמה עשרות פאונד/יורו - למחירה של פיאט פונטו .

יתר על כן, באופו עקבי, מחירה של מודוס בסיסית כ 2/3 ממחיר מגאן בסיסית, כלומר היבואן יכול בקלות למכור אותה ב80K

אם כן, מלבד העובדה שסוכן המכירות פשוט שיקר לי בפנים, מה הסיבה לכך שקרסו לא מביאים אותה לארץ? הרי אין להם רכב מקביל שמכירותיו עלולות להיפגע?!

דרך אגב - למישהו יש המלצות לאיזה רכב כדאי להחליף? הדרישות הן רכב קטן, ידני ובטוח ככל האפשר (רוב הנסיעות הן בתוך העיר, ועם תינוק מאחור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שפער המחירים בין המודוס לקליאו לא מספיק גדול בשביל להצדיק ייבוא של המודוס (ראה המצב הנוכחי בפיאט ומספר מכירות הפנדה). יכול להיות שצפי המכירות נמוך ולכן אין רצון לייבא ארצה (בל נשכח שיש צורך במערך חלפים וכו'). יתכן שהיצרן לא הקציב מכסה ליבואן בארץ בשל הביקוש בחו"ל. כמו כן בהחלט יכול להיות שהמחיר בארץ יהיה לא כדאי (ועל אף שאני בספק שהפער אכן כה כגודל כפי שאמרו לך במקרה של המודוס אזי בכל זאת יש בארץ דוגמאות לרכבים שבאירופה מחירם שפוי ובארץ הוא גבוה עד מאד כגון במקרה של הCTR, סמארט והמיני כך שהמחיר בחו"ל לאו דווקא נותן אינדיקציה למחיר הצפוי בארץ). בנוסף יכולים להיות גם שיקולים סובייקטיביים כגון דעת היבואן שהמודוס לדוגמא מכוערת ושהישראלים לדעתו לא ירכשו אותה גם אם היא מכונית טובה ובטוחה. בקיצור יכולים להיות סיבות מכאן ועד להודעה חדשה לאי ייבוא רכב לארץ.

לעניין המלצות יש צורך שתגדיר בנוסף לדרישות גם תקציב...

באופן כללי וע"פ דרישותיך הייתי ממליץ לך על סקודה פאביה 16V (רצוי לבדוק אם המבצע במחיר של פחות מ100K בעניינה עדין קיים), טויוטה יאריס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירו של הרכב בארץ נקבע עפ"י פרפמטרים רבים, ולא רק עפ"י המרת שער מטבע החוץ לשקל.

לדוגמא: פתיחת מערך תחזוקה מלא, הכשרת טכנאים לטיפול ברכב, הזמנת מלאי חלקים למשך שנים, רישוי בארץ ועוד.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שזה ממש לא רכב קומפקטי אבל מוכרים עכשיו סיויק שמעתי ב120 אלף~ וגם מקבלים חופשה "מתנה"

אם הלכת כבר על צרפתייה מבית קרסו מה הבעיה ברנו קליאו?

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שזה ממש לא רכב קומפקטי אבל מוכרים עכשיו סיויק שמעתי ב120 אלף~ וגם מקבלים חופשה "מתנה"

אם הלכת כבר על צרפתייה מבית קרסו מה הבעיה ברנו קליאו?

דווקא הסתכלתי על הקליאו, הדגם היחיד שהם מוכרים היום הוא סדאן 1.4 אוטומט

מה שאני מחפש לאשתי זה קומפקטית ידנית

גם הסיויק גדולה מדי - משפחתית ולא קומפקטית

דרך אגב, איך הסיטרואן C3?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שפער המחירים בין המודוס לקליאו לא מספיק גדול בשביל להצדיק ייבוא של המודוס (ראה המצב הנוכחי בפיאט ומספר מכירות הפנדה). יכול להיות שצפי המכירות נמוך ולכן אין רצון לייבא ארצה (בל נשכח שיש צורך במערך חלפים וכו'). יתכן שהיצרן לא הקציב מכסה ליבואן בארץ בשל הביקוש בחו"ל. כמו כן בהחלט יכול להיות שהמחיר בארץ יהיה לא כדאי (ועל אף שאני בספק שהפער אכן כה כגודל כפי שאמרו לך במקרה של המודוס אזי בכל זאת יש בארץ דוגמאות לרכבים שבאירופה מחירם שפוי ובארץ הוא גבוה עד מאד כגון במקרה של הCTR, סמארט והמיני כך שהמחיר בחו"ל לאו דווקא נותן אינדיקציה למחיר הצפוי בארץ). בנוסף יכולים להיות גם שיקולים סובייקטיביים כגון דעת היבואן שהמודוס לדוגמא מכוערת ושהישראלים לדעתו לא ירכשו אותה גם אם היא מכונית טובה ובטוחה. בקיצור יכולים להיות סיבות מכאן ועד להודעה חדשה לאי ייבוא רכב לארץ.

לעניין המלצות יש צורך שתגדיר בנוסף לדרישות גם תקציב...

באופן כללי וע"פ דרישותיך הייתי ממליץ לך על סקודה פאביה 16V (רצוי לבדוק אם המבצע במחיר של פחות מ100K בעניינה עדין קיים), טויוטה יאריס.

1. אתה יכול לפרט קצת יותר לגבי המצב הנוכחי בפיאט?

2. התקציב הוא בסביבות 85K

3. הבעיה היא במדיניות משרד התחבורה שלא מאפשרת יותר מיבואן אחד לאותו יצרן, אם היו כמה יבואנים, התחרות בינהם היתה מחייבת אותם ליבא את כל הדגמים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום.

מחיר המודוס גבוהה ממחיר הקליאו, קליאו 1.4 ידנית לא עלתה 80K כחדשה. לגבי זה שאמרו לך שהיא תהיה יקרה יותר מהמגאן זה כבר סיפור אחר.

C3 רכב נחמד מאוד! בטוח, מאובזר גם בגרסה הבסיסית - מערכת בקרת אקלים, רדיו דיסק נשלט מההגה, ועוד כמה שטויות. בטוחה, נוחה למדי, לדעתי למי שלא מחפש הנאה מנהיגה (ההגה חשמלי, אין שום תקשורת) ורוצה רכב קטן, מרווח (במיוחד במושבים הקדמיים) ובטוח, מדובר באופציה טובה למדי. אני הייתי רוכש משומשת ולא חדשה, בגלל ירידת הערך. אם תמצא אחת בת שנתיים, או טיפה פחות, היא תהיה עדיין באחריות (+ אפשרות לרכוש שנתיים אחריות חלקיות נוספות ב1290 שקל). כל האמור מניסיון של חודשיים בערך עם C3 1.4 ידנית (לא שלי, אבל נהגתי עליה לא מעט). ב85K תוכל למצוא 2004 משומשת. אם כי לא כל למצוא ידניות למכירה.

אופציות נוספות - יאריס ידנית משומשת, אפילו יש אחת למכירה בYNET לדעתי, תעיף מבט. סחירה מאוד, זריזה, יותר צפופה מC3, ותא נוסעים פחות נעים, אבל תראה לאורך זמן אמינות גבוה יותר.

שני הרכבים חסכוניים מאוד למי שנוהג רגוע, ה C3 צורכת במשולב 1 ל 14.5, ואם זה בינעירוני בלבד, אפשר לראות גם 1 ל 19 בנסיעה סביב 110 קמ"ש (אם כי במישור).

אופציה נוספת (משומשת) קליאו 1.4 16V ידנית, או פאביה, האחרונה בגירסת ה16V זריזה במיוחד.

השאלה מה אתה מחפש בדיוק ברכב. תקציב יש, בטיחות אתה רוצה. מה מעבר? תא מטען? (לC3 יש, ליאריס אין) אמינות ללא פשרות, נוחות, וכו' ככל שתפרט יותר נוכל לעזור טוב יותר.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציפור לחשה לי שהדגם היוצא של דייהטסו סיריון נמכר עכשיו ב 85K , ואפילו יש לה גיר אוטומטי טיפטרוניק .

זה בהנחה שהישבן שלך מוכן לוותר על נוחות צרפתית לטובת נוחות גרועה ואמינות משעממת של יפנית קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוכבת השכונה החדשה היא הדיהטסו, שלפי ההערכה שלי עוד תדיח את הגאטס מראש טבלת המכירות בקטגוריה ובצדק.

היא נמכרת ביפן כטויוטה, ופשוט אין בחירה טובה יותר עד 100K.

בהצלחה

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...