Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה נוזל \ שמן ממלאים להגה כוח?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

אני מעוניין להחליף את שמן ההגה כוח. (טויוטה סטרלט 97' ידני)

המוסכניק שלי אמר שלא צריך להחליף, אבל לדעתי אם לא יועיל - בטח לא יזיק.

השאלה היא איזה שמן שמים? בספר רכב כתוב automatic transmission fluid DEXRON II or III

שמן ממסרה אוטומטית טוב להגה כוח? ואיזה שמן (דוד) הכיטוב? ואיך הכי טוב לרוקן את השמן? אני חשבתי עם משאבה ידנית.

תודה לעונים! :-P

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש ב- stp automatic transmition fluid dexron III /mercon

(בעקבות נזילות שהיו )

אבל בשביל מה להחליף?????

השמן לא מתחמם בצורה כל כך נוראית שהוא מאבד את התכונות שלו עם הזמן ,לכן אני לא חושב שיש צורך להחליף שמן הגה כוח.

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש ב- stp automatic transmition fluid dexron III /mercon

(בעקבות נזילות שהיו )

אבל בשביל מה להחליף?????

השמן לא מתחמם בצורה כל כך נוראית שהוא מאבד את התכונות שלו עם הזמן ,לכן אני לא חושב שיש צורך להחליף שמן הגה כוח.

חשוב להחליף את נוזל משאבת הגה הכח כל פרק זמן מסויים, שנקבע ע"י היצרן.

אמנם נוזל משאבת הגה הכח אינו מתחמם ומגיע לטמפרטורות עבודה כמו שמן המנוע, אך הוא עובר תהליכים בלתי רצויים, כתוצאה מהתיישנות ,כגון ספיחת לחות והתחמצנות.

הסיפור אינו יקר ומסובך, והתכיפות הדרושה להחלפת הנוזל אינה גבוהה, כך שמומלץ לבצע את הפעולה הנ"ל, בהתאם להוראות היצרן.

לגבי הסוג: קיים מגוון רחב ביותר של נוזלים: מ- STP ועד Motul.

תלוי בתקציב שאתה מוכן להשקיע.

אני, אישית, הייתי משקיע בנוזל איכותי, כיוון שההחלפה, כפי שציינתי אינה נעשית כל 15,000 ק"מ, או חצי שנה, אלא במרווחים גדולים יותר, כך שהסיפור לא נורא.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם ז'ק שהשמן לא עובד בתנאים קשים כמו שמן מנוע, אך הסיבה שבגללה אני מעוניין להחליף היא בדיוק מה שאפי כתב. כשהחלפתי נוזל בלמים שמתי לב שהנוזל החדש כמעט שקוף לחלוטין, בעוד הישן היה בצבע כהה. יכול להיות שזה לא אותו סוג, אבל אני מאמין שהצבע הכהה הגיע בגלל התישנות וספיחת ליכלוכים למיניהם.

לא אכפת לי להשקיע כמה לירות, סה"כ מדובר בכמות מאוד קטנה ולטווח ארוך.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו כבר בנושא השמן הגה כח... למרות שאין צורך להחליף לפי מה שכתוב בספר הוראות יצרן... בכל מקרה... ארצה לדעת אם מישהו מכם יודע מאיפה אני מנקז את השמן הגה כח במזדה 323 מודל 2000 שלי?

יש לי גלון של dextron III ובא לי לעשות בו שימוש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים,

אני מעוניין להחליף את שמן ההגה כוח. (טויוטה סטרלט 97' ידני)

המוסכניק שלי אמר שלא צריך להחליף, אבל לדעתי אם לא יועיל - בטח לא יזיק.

השאלה היא איזה שמן שמים? בספר רכב כתוב automatic transmission fluid DEXRON II or III

שמן ממסרה אוטומטית טוב להגה כוח? ואיזה שמן (דוד) הכיטוב? ואיך הכי טוב לרוקן את השמן? אני חשבתי עם משאבה ידנית.

תודה לעונים! :-P

איתמר.

אם השמן מעולם לא עבר החלפה (הרכב מודל 97 כן ?) לא מומלץ להחליף.

מעבר לשמן הידראולי חדש על פני הישן הקיים יגרום ל;

1. נזילות משלל מקומות (השמן החדש דליל, הישן סמיך עקב ספיחת חלקיקים מהמערכת - בלאי) כשעיקרן מהבוקסות/מחזירי שמן של מסרק ההגה.

2. ירידה בלחץ שהמשאבה מספקת (דליל מול סמיך) שתרום להגה קשה יותר.

כן כדאי להחליף אם יש לך שמן חדש שהוא סמיך מהרגיל - ואז לא תרגיש בהבדל.

ניתן בהחלט להחליף את השמן ולאחר מכן להשתמש בתוסף מיוחד עבור שמן הידראולי (נקרא גם תוסף גיר אוטומטי ומע' הגה כח) לצורך עיבוי השמן ומניעת הנזילות.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אין למה להשקיע כסף על איזה שמן מיוחד להגה, למה? רוב המכוניות שמות DEXRON 3 ולא שמעתי אף תלונה מאף אחד זהו שמן סטנדרטי לכל המכוניות וזה גם מה שממליצים רוב המוסכניכים

?!?!?!?מי זרק ביצה זה?!?!?!? חוליגנים, חולרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...